Treść opublikowana przez machina
-
Tablet "budżetowy"
Wysłałem zapytanie do jednego ze sprzedawców tabletu pentagram i otrzymałem odpowiedź że nie posiada sensora ruchu i tym samy nie potrafi obracać ekrany, to go dyskwalifikuje. Zdecyduję się na tego GOCLEVERA i mam nadzieję że nie będę żałował
-
Tablet "budżetowy"
Ten elf doczekał się już następcy TABLET AINOL CRYSTAL 2x1.5GHz 8GB ANDROID4.1 GDATA (2996219309) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Ainol Crystal, trochę o tych tabletach Ainol poczytałem i sam już nie wiem:facepalm: jest tego tyle że głowa boli:kwasny:
-
Tablet "budżetowy"
Zamierzam zakupić tablet w wersji "budżetowej" w kwocie do 500zł Wypatrzyłem dwa egzemplarze w podobnych kwotach i o podobnych parametrach pierwszy to: GOCLEVER TAB R83.2 MINI GOCLEVER - Polska - GOCLEVER TAB R83.2 MINI - na chwilę obecną ten model chce zakupić przykładowa aukcja: Tablet Pentagram TAB 8.3 2x1.5GHz 8GB WiFi Android (2993714237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a drugi to: Pentagram TAB 8.3 PENTAGRAM TAB 8.3 Dual Core [P 5342] / Tablety PC / Produkty / PL - PENTAGRAM przykładowa aucja: Tablet Pentagram TAB 8.3 2x1.5GHz 8GB WiFi Android (2993714237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Poradźcie który wybrać, czy ten Pentagram zmienia orientację obrazu gdy się go obróci poziomo? nigdzie nie widzę by było napisane że posiada g-sensor. Tablet ma służyć głównie to przeglądania internetu, ewentualnie trochę grania i co tam sobie córka wymyśli:decayed: Może ktoś ma doświadczenie z powyższymi tabletami?
-
[B5 AVG] Jak ściągnąć tylną listwę z klapy bagażnika?
Wymontowanie proste, jak zdejmiesz tapicerkę to zobaczysz co trzeba odkręcić i jakie kabelki wypiąć. Wymontuj też lampki od podświetlenia tablicy. Ja malowałem lakierem plus bezbarwny. Nawet jak masz auto koloru srebrnego jak nie pomalujesz listwy kolorem plus bezbarwny to będzie się odróżniać. Materiały plus malowanie kosztowało mnie 70zł.
-
[B5 AVG] Jak ściągnąć tylną listwę z klapy bagażnika?
Nie będzie pasować oddaj do dobrego lakiernika zrobi robotę jak należy i zapomnisz o problemie:wink:
-
Problem z szarpaniem w temp. między od 65 C do 75 C
I w dodatku skasował 350:grin: nie ma to jak wiara w mechaników
-
wahacze - jak zdiagnozować, który wahacz jest wadliwy
Widocznie u Ciebie zbieżność nie była w porządku przed wymianą wahaczy Być może tak, ale gdybym nie pojechał na zbieżność to jeździł bym ze źle ustawioną nieświadomie więc sprawdzić zawsze można. Każdy robi jak uważa:decayed:
-
wahacze - jak zdiagnozować, który wahacz jest wadliwy
Ja tam wole po wymianie wahaczy w swoim aucie sprawdzić, koszt w mojej okolicy po znajomości wraz z ustawieniem jest śmieszny a głowa spokojna:wink: po ostatniej wymianie okazało się że zbieżność wymagała poprawy a wszystko było złożone książkowo. Każdy robi jak uważa, jedni sprawdza ustawienia a inni liczą że jest dobrze a zapewniam że nie zawsze jest dobrze:grin:
-
wahacze - jak zdiagnozować, który wahacz jest wadliwy
Jeżeli zbieżność była ustawiona na starych wypracowanych wahaczach to po założeniu nowych wahaczy może się delikatnie zmienić, będzie się to dało odczuć szczególnie przy jeździe na śliskiej nawierzchni. Powinno się sprawdzić zbieżność tym bardziej że nie jest to duży wydatek a jak zetnie opony to będzie większy:decayed:
-
Problem z szarpaniem w temp. między od 65 C do 75 C
Zrób loga grup 013, 018, 023. Prawdopodobnie do poprawy wtyczka na pompce ale bez logów to ciężko zgadnąć
-
Montaż nieoryginalnego haka - co z instalacją elektryczną?
Ja A4 teścia przyciągnąłem na lawecie punciaka z wa-wy:decayed: obyło się bez problemów nie licząc spalonego bezpiecznika od pozycyjnych:wink: wiem wiem nie do końca legalne ale za to koszt śmieszny, paliwo wraz z wypożyczeniem lawety 150zł. Audi było cięższe od tego co ciągnęliśmy i nie było problemów z hamowaniem i prowadzeniem.
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Jak będzie coś nie tak to się za to wezmę. Na chwilę obecną to pali z półobrotu:decayed: i chodzi jak zdrowy klekot:grin: ale pewnie kiedyś się mogę smiac że może chodzić jeszcze lepiej:wink:
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
To pewnie w tych które maja tylko na liczniku te 300tyś Pewnie masz racje i słychać różnicę ale puki korekcje wzorowe i brak jakichkolwiek przesłanek by tam zaglądać nie mam zamiaru się do tego w swoim aucie dotykać a przebieg w chwili obecnej 265tys nie tylko na liczniku:wink:
-
1.9 TDi Nagrzewanie silnika zimą
Wszystko się zgadza, chodzi tylko o to by obalić teorie osób które twierdzą że przy sprawnym termostacie i czujniku temperatury wskazówka będzie trzymać 90 w silniku TDI, otóż nie będzie przy silnym mrozie wraz z mocniejszym ogrzewaniem wnętrza podczas postoju. Nie ma co juz drążyć dalej tego tematu, wszystko zostało napisane.
-
BRAK MOCY Turbina - Zawiesza się......
Powodzenia i mniej wiary w mechaników:decayed:
-
Montaż nieoryginalnego haka - co z instalacją elektryczną?
Hak marki krzak:decayed: w pełni zdaje egzamin, wiązka uniwersalna dostarczona wraz z hakiem nie sprawia problemów - podłączasz bezpośrednio przy tylnych lampach. Jeszcze jedno w temacie, 5 amperowy bezpiecznik od świateł pozycyjnych może nie wytrzymać gdy podłączysz np. lawetę z dużą ilością obrysówek, ale to nie problem:wink:
-
BRAK MOCY Turbina - Zawiesza się......
Śmiech na sali to z tego mechanika. Gdyby turbina była wyczyszczona w prawidłowy sposób nie było by teraz problemów. A tak poza tym to należałoby zrobić komplet logów w celu wyeliminowania innych możliwych przyczyn
-
1.9 TDi Nagrzewanie silnika zimą
To przy mrozie -10 włącz mocno nadmuch i ogrzewanie i poczekaj parę minut i zobaczysz jak wskazówka zaczyna się cofać Podczas jazdy nie opadnie, tylko i wyłącznie na biegu jałowym przy dużych mrozach i intensywnym ogrzewaniu wnętrza auta.
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
A w jakim celu regulować luz skoku? jedni ustawiają na 180 inni na 220 już w samej tej rozbieżności różne luzy występują i nie ma to wpływu na pracę silnika. Ważne by minimalny luz był zachowany, by pompka przetrwała. Prędzej czy później przy wyjmowaniu pompek luz ustawi się na nowo.
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Może więcej szczegółów, co rozumiesz przez ''z jakimś czasem''? Powiem tak, jak korekcję są dobre i silnik pracuje dobrze to nic nie należy grzebać w pompowtryskach. Po co zaczepiać coś co dobrze działa:wink: Prędzej czy później i tak będzie trzeba wymienić oringi i wtedy przeprowadza się regulację podczas montażu.
-
1.9 TDi Nagrzewanie silnika zimą
Nie wiem jak jest w B6 z nagrzewnica powietrzną, ale w B5 z świecami żarowymi zapewniam że tryb econ zupełnie nie a wpływu na dodatkowe dogrzewanie i gdy są spełnione określone warunki to świece grzeją niezależnie od przycisku econ:wink:
-
Elektrozawór
Skasuj i zobacz czy wróci po przejechaniu się autem.
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Nie ma potrzeby regulować pompowtryskiwaczy. Tą czynność przeprowadza się tylko w przypadku ich demontażu:wink: W zasadzie to dlaczego tyle pytań o tą regulację? Coś nie tak z autem ?
-
1.9 TDi Nagrzewanie silnika zimą
Ja juz sam nie wiem. Termostat wymieniony na ori aso 2 lata temu. Wg pomiarów wykonanych zgodnie z instrukcją na forum termostat i czujnik sprawne. Gdzies czytałem jesli dobrze pamietam ze wskazówka w zegarach pokazuje 90 gdy temp silnika miesci sie miedzy 80 a 100 stopni. I gdy u mnie na blacie pokazuje 90 a na vagu jest 86 to nie ma szans by opadała wskazówka ale gdy na blacie jest 90 a na vagu 80 albo w ogole jeszcze sie nie nagrzał nawet na blacie pokazuje 70 to w duze mrozy opadała minimalnie wskazowka na postoju :/ i co tu robic? Wyłączyć ogrzewanie i nie będzie opadać Nigdy nie uwierzę że w silniku TDI przy temperaturach poniżej -10 stopni jak się włączy ogrzewanie i nadmuch wewnątrz auta że nie opadnie temperatura płynu chłodniczego:wink: zawsze opadnie wystarczy temperatura na 22 stopnie i co najmniej połowa mocy nadmuchu i po 10 minutach już na zegarach 70-80 stopni i jest to zupełnie normalne przy dużych mrozach:decayed: Wystarczy rozpocząć jazdę i po chwili wraca na 90 stopni. To normalne zjawisko w silnikach 1,9 TDI. Jeżeli ktoś ma inaczej to chce to zobaczyć
-
Bialy dym konsekwencja dlugiego postoju??
Tak, para wodna:wink: Nie szukaj na siłę problemów:decayed: