Treść opublikowana przez machina
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Sam mam z prawej strony 1 szt. TRW prosty i ten jeden jest bez luzów a pozostałe dolne do wymiany. Poczytałem ten wątek dokładniej i faktycznie nie ma pewności że to TRW:facepalm:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Był opisany przykład na innym forum włącznie ze zdjęciami jak pekł dolny prosty TRW a do tańszych nie należy. Myślę że MS nie powinien pękać, zresztą kupiłem kpl. na dół to będę testował One nie pękają na pół ( no chyba że wsadzimy totalną tandetę to kto wie) , ale problem pojawia się gdy ktoś jeździ mimo iż słyszy że zawieszenie się tłucze od dłuższego czasu , wtedy uszczelnienie potrafi puścić , syf wpada do gniazda sworznia , sworzeń zaciera się , rdzewieje , a w ekstremalnych wypadkach właśnie sworzeń wypada lub jest ukręcony. ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting Zdjęcie przedstawiające pęknięty wahacz TRW, łatwo odszukać wątek wystarczy w Google wpisać hasło "pękł wahacz b5"
-
Lekkie szarpanie podczas przyśpieszania, zmiany biegów
Tak na odległość to zgadywanie, ale podejrzewam że to dwumas.
-
Nowy N75 i nowy problem
To trochę dziwne, zrób logi dynamiczne przynajmniej 003, 008, 011 to może coś się wyjaśni bo nie powinien stawać przy tej prędkości. Jakie masz kapcie?
-
wkład lusterka-co to za element?
Po drugim lifcie napięcie na lusterka jest po włączeniu zapłonu cały czas a ich grzanie sterowane jest właśnie przez ten termostat. U mnie lewe przestało grzać właśnie przez uwalony termostat, mata była sprawna.
-
Nowy N75 i nowy problem
Oryginalnie B5 1,9 tdi żadnej blokady prędkości nie mają, no chyba że ktoś dłubał w sofcie. 110km może już nie mieć mocy by bardziej rozpędzić auto, sprawdzałeś np. z górki nie da rady szybciej pojechać? Ja z 2 na początku nie mam problemów czy to z wiatrem czy pod wiatr:decayed:
-
A4 B5 Światła przeciw mgielne jako DRL
W modelu B5 nie ma modułu centralnej elektryki, więc pozostaje rzeźba w elektryce.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Był opisany przykład na innym forum włącznie ze zdjęciami jak pekł dolny prosty TRW a do tańszych nie należy. Myślę że MS nie powinien pękać, zresztą kupiłem kpl. na dół to będę testował
-
Słabo się nagrzewa ( wina wisco, termostatu?)
Przy sprawnym termostacie visco nie powinno w zauważalny sposób wpływać na temp. silnika.
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .
Najpierw to sprawdź jaka masz faktycznie temperaturę podawaną na zegary, zrobisz to vagiem przeglądając bloki pomiarowe zegarów. Robiąc test zegarów sprawdzisz czy wskazówki stoja dokładnie w pionie i prawda o ich poprawnym montażu wyjdzie na jaw:wink:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To w takim razie banana trzeba kupić LM zawsze to powinien dłużej wytrzymać a proste MS powinny zdać egzamin:wink:
-
Słabo się nagrzewa ( wina wisco, termostatu?)
Dobrze napisane:wink: popieram w zupełności, wyłączcie całkowicie climatronic i silnik osiągnie temp. roboczą znacznie wcześniej. Przy dużych mrozach podczas postoju nawet ogrzewanie wnętrza jest wstanie obniżyć temp. płynu do ok 70 stopni i wszystko przy sprawnym termostacie:decayed: Taka to wada większej sprawności silnika na ropkę
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Na chwilę obecną na górze mam 4 wahacze MS po przebiegu 16tys. i jest absolutna cisza. Zastanawiam się co kupić na dół gdzie 3 szt. siedzą ori i 1 szt. TRW. Lepiej MS dać na przód a LM na tył (banany) czy na odwrót? Zastanawiam się ile wytrzyma hydrotuleja w MS
-
Wylatujące kawałki gąbki z nawiewu.
No to czas zrobił już swoje w kanałach wentylacyjnych.
-
Wylatujące kawałki gąbki z nawiewu.
To jest efekt wpuszczania przez kratki dużej ilości pianki do odgrzybiania klimy.
-
[B6 AVF] Problem z doborem świec żarowych
Czyli do silnika AJM również można założyć dłuższe świeczki? Jeżeli nie przynosi to żadnych korzyści to trzeba zostać przy standardowych.
-
Górne mocowanie amortyzatora tył Avant lift
Fakt, tam jest 513 a nie 313:facepalm: Dzięki za pomoc:hi:
-
Górne mocowanie amortyzatora tył Avant lift
Czyli sprzedawca z tej MOCOWANIA AMORTYZATORÓW TYŁ AUDI A4 B5 LIFT (2785092562) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. aukcji nie wie co sprzedaję? Numer który odczytałem ze zdjęcia to: 8D0 313 353 a jest napisane że do B5, dziwne...
-
Górne mocowanie amortyzatora tył Avant lift
Prosze o numer górnego mocowanie amortyzatora tył Avant lift, ośka.
-
Turbina przestaje pracować w czasie jazdy
Kupiłeś używkę czy regenerowaną? Zapewne i moja turbawka zbliża się do końca życia bo przebieg już swój ma:kwasny:
-
Pykający przekaźnik na zimnym silniku
Hm wydaje mi się że od świec żarowych, które to jeszcze dogrzewają komorę spalania przez ok 2 minuty po odpaleniu i gasną gdy przekraczasz 2500obr/min. Tylko dziwne jest to że w twoim przypadku taka sytuacja występuje aż do osiągnięcia przez silnik 70 stopni.
-
Oswietlenie sprawne, ale pali sie kontrolka od spalonej zarowki.
Prawdopodobnie właśnie w tych żarówkach ledowych uszkodzeniu uległ opornik. Podmień na chwilę na zwykłe żarówki i zobacz czy zgaśnie.
-
Turbina przestaje pracować w czasie jazdy
Dużo zależy od kondycji silnika. Znajomy ma Paska b5 AFN 340tys ori turbo nigdy nie czyszczone i doładowanie wzorowe a luzy na wirniku już nie małe. Zapewne zaraz się sypnie ale całe życie bez czyszczenia mówi za siebie.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja zupełnie nieświadomie czym to pachnie kupiłem wahacze MS i jeżdzę 1,5 rok gdzie zrobiłem około 20tyś na tych wahaczach... Dodam że letnie koła to 235/35R19 i nie słysze do tej pory żadnego stuknięcia:kox: Oprócz piszczenia nie mam zastrzeżeń i nie dałbym 1300zł za lemfordera bo wątpie żeby wytrzymał 3 razy tyle co MS:hi: A nie możesz zlikwidować tego piszczenia poprzez np. nasmarowanie olejem sworznia pod osłoną?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Hehe tak to jest z tymi tanimi wahaczami, puki co nie piszczą i brak luzów. Gorzej jak się dół wysypie LM trochę szarpnie kieszenią ale nie ma wyjścia jak się chce być pewnym że koło nie odpadnie:decayed: