Treść opublikowana przez machina
-
Odpowietrzenie hamulców i pompy ABS/ESP w A4 B5
Raczej niepotrzebne:wink: wytrzymam jakoś bez ESP:decayed:
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
Nie wiem czy się odetkał, ale jak na obecne warunki i włączone ogrzewanie 95 stopni to trochę za dużo, ja nie mogę przekroczyć 88 a w lato przy butowaniu 94 więc albo ja mam źle albo Ty:wink: Jak nie wymieniasz termostatu to obserwuj cały czas temperature na kanale 49 bo wskazania licznika to psu o dupe potłuc charakterystykę pracy wskazówki:decayed:
-
Fido-Prośba o analizę logów.
Nic złego z wtryskami się nie dzieje a tym bardziej z drugim:wink: Egr, przepływka ok, turbo trochę późno wstało ale w logu jest mało próbek:decayed: taki urok logowania na niskim biegu:wink:
-
Zawieszenie stwardnialo
Wybite gumy w miejscu montażu amortyzatora mogą mięć wpływ na komfort, druga sprawa to sprawność amorów, sprawdź jeszcze na innej stacji jeżeli wynik będzie przybliżony to ja bym wymieniał.
-
Odpowietrzenie hamulców i pompy ABS/ESP w A4 B5
Mam ABS, EDS, ASR ale z montażem ESP nie będę się bawił, wkońcu jeszcze rzeba dołożyć kilka czujników, wiązkę i i dodatkowo czujnik pod kierą. Sama myśl odpowietrzania bloku ABS mnie zniechęca:grin:
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
Masz racje, za daleko, puki co śmigam i nic się nie dzieje poza tym że od czasu do czasu zabulgocze w nagrzewnicy. Byłem u kolejnego mechanika i stwierdził że w układzie chłodzenia wcale nie ma za dużego ciśnienia, już sam nie wiem i nie będę jeszcze tego ruszał tym bardziej że ubytek płynu to teraz raptem 100ml na trzy tygodnie:wink:
-
Odpowietrzenie hamulców i pompy ABS/ESP w A4 B5
Uruchomiłeś w aucie ESP?
-
Bicie na hamulcach
Wymień tarcze i klocki na nowe dobrej firmy, przed montażem tarcz porządnie wyczyść piastę i zapomnisz o biciu:wink:
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
Ok, tylko najpierw to muszę poszukać zakład który wykona dobrze powyższe czynności. Podejrzewam że całość wraz z wymianą rozrządu i szklanek zamknie się w 2 tys
-
Rezanie manetki fis
Nie dziw się tylko jak podczas np. używania spryskiwaczy manetka odpadnie:facepalm: ale pomysłu gratuluje, nie wpadłbym na to:decayed:
-
Pytanie o logi silnika
Bo nie masz błędów w sterowniku silnika, a z tematu który napisałeś wynika że chyba szukałeś tam logów. Lepiej poczytaj http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/
-
Plus (+) w komorze silnika po uruchomieniu (silnika) do świateł dziennych.
Nie jest problemem pociągnąć kabel do wnętrza auta i wpiąć się tam w listwę. Podłączanie pod alternator to trochę rzeźba:decayed: a niestety nie ma bardzo innego miejsca pod maską.
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
Na rozrząd sam się porwałem i w sumie nie żałuję, ale zdjęcie głowicy to już zostawię fachowcom tylko gdzie ich szukać Na obecną chwilę dwóch pytałem dwóch i każdy tylko splanowanie głowicy a zaworów nie ruszać, w sumie to ciekawie w jakim to wszystko będzie stanie. Nie mam zaufania do mechaników
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
U mnie na zegarach zbliża się 300 i zaczyna troche bulgotać w nagrzewnicy dopuki się termostat nie otworzy, innych objawów brak. Prawdopodobnie początki przedmuchów pod czapką Chciałbym jeszcze pojeździć ze 20tys żeby od razu przy jednej robocie nowy rozrząd założyć ale zobaczymy czy wytrzyma:kwasny:
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
Jest dwie możliwości, pierwsza nie groźna to padnięty czujnik temperatury, a druga bardzo groźna to zacinający się termostat i dla świętego spokoju zaczął bym od termostatu by nie przegrzać motoru:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nazwijmy to po imieniu; to jest uzależnienie od A4:decayed:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zmasować
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Na dole pod schowkiem pasażera demontujesz osłonę słupka - dwa wkręty. Tylko w jednej kostce jest kilka biało-brązowych cienkich kabli. Schowek trzeba zdemontować bo inaczej ciężko będzie wiązkę poprowadzić. To są tylko alarmy prędkości - będą ostrzegać ale nie zablokują przyśpieszania:decayed:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jeżeli chodzi o kabelki od drzwi to drzwi kierowcy i klapę bagażnika będziesz już miał działające. Jak chcesz mieć pozostałe drzwi to dorabiasz wiązkę z pinami i doprowadzasz kable do prawego słupka. Tam są bodajże w jednej kostce 4 lub 5 cienkich biało brązowych przewodów. Ja rozcinałem metoda prób i błędów podłączając do dorobionej kostki aż natrafiłem na odpowiednie drzwi. Potrzebna lutownica:decayed: ogólnie przyjemna robota:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Z taśmą poduszki nie ma żadnych problemów, ważne by jej nie obracać gdy zdejmiesz kierownicę, a co do klucza to nie chce mi się teraz iść do garażu ale to taka gwiazdka chyba 10mm coś jak duży torx:decayed: Ja mam nowe zmartwienie, chyba uszczelka pod czapką zaczyna puszczać Poprawka, 12mm średnica klucza do odkręcenia kierownicy. Potrzebny również mały klucz ampulowy do odkręcenia poduszki - z tyłu kierownicy dwie śruby są głęboko.
-
Dlaczego klocek w A4 B6 nie hamuje na całej powierzchni tarczy?
Ja wymieniałem na przodzie i tyle tarcze i klocki na boscha, klocki boscha mają taką taśmę która przykleja go do zacisku i żadnego smaru nie dawałem. Hamulce brzytwa i żadnych problemów z nierównomiernym tarciem. Na twoim miejscu wymieniłbym prowadnice i ewentualnie sprężynki.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie da się. Śruby są od strony kierownicy, z tego co pamiętam od dołu masz tylko śruby trzymające osłonę kierownicy. Zdjęcie kierownicy to żaden problem jak masz odpowiedni klucz:wink:
-
Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.
Jak węże twarde jak kamień i wyrzuca płyn to pierwsze przychodzi na myśl uszczelka pod czapką albo termostat ale w Twoim przypadku to już chyba wystarczającą ilość termostatów próbowałeś
-
[ALL B5] Czujnik temperatury i wskaznik paliwa dziwnie się zachowuje.
Jedyne słuszne wyjście:wink: Nie ma co panikować i sprzedawać auta przez licznik:grin: To samo przerabiałem i teraz oko cieszy pełny fis na białym podświetleniu:wink:
-
Tablet "budżetowy"
Nie zależy mi tak bardzo na nowym, powiedz dlaczego sprzedajesz? Właśnie czytam o tym niepopularnym sprzęcie:wink: