Treść opublikowana przez machina
-
Dziwny dzwiek w silniku i dziwnie odpala
Nie jest głośno tym bardziej że telefon siedział w nadkolu:decayed: i nie szukaj na sile usterki.
-
Dziwny dzwiek w silniku i dziwnie odpala
Ja słyszę tylko zdrowy klekot:decayed:
-
Kupujemy prostownik.
A co było nie tak? Przyłączam się do pytania...
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Dobre wyczyszczenie turbiny nie zaszkodzi i swoje musi kosztować.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie szkoda, ponieważ sa dwa takie alarmy prędkości, by włączyć ten drugi który się nie kasuje należy wyłączyć zapłon, przytrzymać lewy przycisk aż się włączy podświetlenie wyświetlaczy po czym ponownie wcisnąć i przytrzymać lewy przycisk i na żółtym wyświetlaczy wyświetli się ustawienie alarmu prędkości, zmieniasz na manetce góra dół po czym jak ustawisz odpowiednią wartość to czekasz aż zniknie i gotowe:wink:
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Oddaj turbo do dobrego fachowca, niech rozbierze i zobaczy co i jak. Myślę że problemem jest sprężarka.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie ma znaczenia czy bierzesz od kogoś z forum czy a alledrogo etc. ważny prawidłowy montaż, styl jazdy oraz rodzaj nawierzchni po jakiej jeździsz to głównie wpłynie na żywotność. Teraz górę założyłem MS i po 15tys jest cisza. Jak wytrzyma tyle co poprzednie 42tys to będzie git. Dół cały czas ori ale już przy ostrym przyśpieszaniu na nierównościach hydro tuleja zaczyna się odzywać a było tak cicho:kwasny:
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Nie sugeruję, nic mi już innego do głowy nie przychodzi i ja bym ją wyczyścił oraz myślę że powinien się wypowiedzieć ktoś kto dobrze ogarnia temat turbin. Od dołu to zapewne puszcza tylko olej na przyłączu smarowania turbiny i nie m to wpływu na doładowanie.
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
To syczenie to prawdopodobnie z turbiny, nawet jak już wstanie to nie daje pełnego ciśnienia ewidentnie coś jest nie tak.
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Podłącz gruszkę od turbo pod wężyk podciśnienia pomijając N75 i zrób loga 011 dyn. do 2500 obr. Turbo będzie wtedy w nastawach maksymalnego doładowania - wykluczymy ewentualne usterki po stronie podciśnienia.
-
Dymi i brakuje mocy, czyli znowu coś nie tak
Te zaworki nazywają się N75 z N18 Zrób komplet logów wtedy będzie można dużo więcej powiedzieć, w chwili obecnej to wróżenie z fusów. Gruszki nie ruszaj jak szczelna.
-
Wymiana rozrządu co i za ile
Ostawiłeś na 0 i tego bym się trzymał jak auto wróciło do życia. Wydaje mi się że jeżeli wszystko jest zgodne z tym co wyjeżdża z fabryki to idealny kąt synchronizacji to właśnie 0 - takie mam ustawienie i i auto śmiga aż miło:wink:
-
Auto nie gaśnie
Kostka przy stacyjce
-
Olej w dolocie co i jak ?
Nie będzie, turbina zasysa go po stronie zimnej a tam nie ma kierownic, dalej wędruje przez dolot do komory spalania (po drodze coś kapnie z egra i złączek:decayed:) i już go nie ma pozostaje tylko dymek:wink:
-
Olej w dolocie co i jak ?
Puszczenie odmy wężem pod podłogę to również nie za dobre rozwiązanie, pod podłoga może dojść do zamarznięcia oparów w wężu i zatkaniu go i potem jak to ująłeś ciśnienie gdzieś znajdzie ujście i przy okazji coś uszkodzi. Nie wiem czy jest idealne rozwiązanie tego problemu:kwasny:
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Jeżeli jak nie dotykasz nic nie syczy to nie ma nic wspólnego.
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Z tą teorią nieszczelności i otwierania się szczeliny mało prawdopodobne, ale możliwe i trzeba sprawdzić cały dolot. Co do przewodu podciśnienia przy wyginaniu może puszczać podciśnienie do środka, to jest normalne.
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Od 2000 do 2400 obr. jest spadek doładowania spowodowany dziura w dolocie lub problemem z turbiną.
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Czyściłeś kata? Jaki ten luz był na 3mm, poprzeczny czy wzdłużny?
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
Miałem Jaegera 1/2 fis, teraz mam VDO cały fis i ani w jednym ani w drugim nie można metoda z kluczykiem i przyciskami skasować więc na tym się opieram. Za to kasowałem w kilku A4 B5 z lat 97-99 ze starymi zegarami na czerwonym podświetleniu i działało. Tyle w temacie
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
Instrukcja jest w linku podanym przez kolegę Biszczan. Żadne kasowanie przyciskami w liczniku poliftowym z białym podświetleniem nie działa, tylko vag. W skrócie wygląda to tak: Kasowanie licznika wymiany : [select] [17 - Instruments] [Adaptation - 10] Enter channel 02 [Read] Wpisz : 0 [Test] [save]
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
Przykładowa stronka z kluczem do nakrętki filtra: Jonnesway Nasadka, klucz do filtra oleju VW, Porsc (2672741158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. W liczniku za pomocą vaga powinieneś skasować przegląd w adaptacjach by od nowa odliczał 15tys.km Wszystkie informacje są na forum.
-
Przepływomierz czyszczenie i prośba o sprawdzenie logów .
Dwa lata to szybko? przez dwa miesiące potrafi się zasyfić np. z powodu złego spalania itd. można wymieniać. Ja twierdzę że z doładowaniem jest źle, na dole niedoładowanie po czym ostre przeładowanie. Poczekaj na opinie innych jak nie zgadzasz się z moją,
-
Przepływomierz czyszczenie i prośba o sprawdzenie logów .
Turbina zasyfiona, doładowanie jest niestabilne z tendencją do przeładowania, pompuje chwilami 1,9bara. Ja bym czyścił
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
Mam na obu ośkach komplet Boscha i na przodzie pylą jak cholera ale hamulce brzytwa:decayed: