Treść opublikowana przez machina
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Podczas montaży górnych MS dokładnie się im przyjrzałem i widać wyraźnie że to odlew więc nie wiem jaka to technika tego kucia że wyglądają jak odlewane no chyba że kupiłem podróbki MS:grin:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Tak
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Z tego co wiem to jest różnica w średnicy dolnego sworznia wahacza prostego a czy banana również to nie wiem:wink:
-
Pomocy, problem, z paskiem
Jeżeli pasek jest mocno napięty to może zostaje tylko wymienić pasek na innej firmy, jak to nie pomoże to nie wiem co jeszcze można zrobić. Ja pozbyłem się tego problemu wymieniając napinacz na ori używany ale w bardzo dobrym stanie.
-
[B5 AHU] Licznik szaleje
A to nie załapałem, nie zastanawiałem się czy to jest możliwe ale zapewne tak, tylko chyba chodzi o procesor Motoroli odpowiadający za sterowanie m.in silniczkami od wskazówek, ale czy wyświetlaczem to nie wiem.
-
[B5 AHU] Licznik szaleje
W 2000r jest immo w liczniku więc trzeba będzie przypisać klucze. A co jest najrozsądniej to zależy co ktoś chce osiągnąć i za jaką kwotę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W twoim aucie powinien pokazywać po wymianie zegarów, ja nic nie musiałem kombinować, wymiana licznika i pokazuje temp. oleju.
-
Problem z rezerwa paliwa
Da rade zakupić wszystko taniej ok 7 setek już wraz z manetka oczywiście na gwarancji, a podłączenie i zaprogramowanie to bajka:decayed:
-
Problem z rezerwa paliwa
Ale czy warto to naprawiać? Jak nie procek to za jakiś czas zacznie blednąć wyświetlacz1/2 fis w gorące dni i nawet temp. zewnętrznej nie będzie widać. Najlepiej wymienić na VDO z nowym wyświetlaczem i spokój na lata:wink:
-
AWX pokrywa zaworów
Czy ta pokrywa zaworów rozrządu AUDI A4 B6 B7 038103483D (2756488240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. pokrywa od B7 pasuje na 100% do AJM ?
-
Dziwny odgłos przy puszczaniu gazu
Dla mnie ten dźwięk to początek kłopotów z turbina, ale wiem że trochę osób z tym jeździ i nic się nie dzieje
-
Problem z rezerwa paliwa
Jakbym widział mój poprzedni licznik:grin:
-
Problem z rezerwa paliwa
Zegary do naprawy lub wymiany, uwalony procesor Motoroli.
-
1.9 TDI Zuzyte pompowtyskiwacze ?
Z tego skrawka danych jakie zamieściłeś wygląda na koniec życia pompek. Dobrze by było żebyś zrobił statyczne i dynamiczne 001, 008, 011, 013, 018, 023 zawsze to będzie dokładniejsza analiza. Jeżeli dobrze złącza wyczyściłeś i wiązka nie jest uszkodzona to raczej tylko pompki ale to:shock3: przy 260tys to chyba teoretyczny przebieg:wink:
-
Zgasł i nie chce odpalić
Raz miałem taką sytuację i nawet nie wiedziałem bo licznik uległ awarii i oszukiwał, w PDku dobre jest to że odpowietrzenie to minuta roboty bez wychodzenia z auta i silnik zapala, pompka w baku robi robotę A co do kolegi to chyba testuje wytrzymałość pompy o ile w tym przypadku zabrakło paliwa.
-
Faluje na zimnym silniku na biegu jałowym.
To zrób loga z sterownika silnika grupy 007 na zimnym najlepiej z rana przed odpaleniem. Porównaj również temperaturę silnika z sterownika silnika z tą z zegarów tylko sprawdź vagiem w zegarach. Jaki masz kod silnika?
-
Problem z rezerwa paliwa
Dokładnie zrób test zegarów i obserwuj wskazówki, dodatkowo zwróć dokładnie uwagę czy wskazówka od paliwa przypadkiem nie tańczy troche w lewo i w prawo:decayed: i raczej rozglądaj się za zegarami z całym fisem:wink:
-
Zgasł i nie chce odpalić
Masz możliwość sprawdzić czy są zapisane błędy?
-
Faluje na zimnym silniku na biegu jałowym.
Oliwy przez uszczelniacze na pompkach nie może łykać bynajmniej tak myślę bo niby jak? jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi:wink:
-
Metaliczny dzwięk silnika 1.9 TDI
To może rolka ze sprzędłem arternatora? zgaś silnik i sprawdź cienkim śrubokrętem czy da sie obracać wiatraczkiem wewnątrz altka, w jedno stronę powinien się kręcić.
-
[B5 AHU] Licznik szaleje
Zacznij od uzupełnienia profilu bo nawet nie wiadomo o jaki rocznik chodzi. Jakiej firmy zegary, 1/2 czy cały fis?
-
Delikatne telepanie na biegu jalowym
Ale ja pisalem, ze to auto przyturlalem z francjii (1800km). Osobiscie je kupilem, osobiscie nim przyjechalem - i to sie dzialo juz u francuza gdzie wczesniej polskiego paliwa to auto nie widzialo. Stad moje pytanie o mixol. Zreszta idzie zima to akurat, wymieszam mixol z dodatkiem do ropy i bede dolewal w pakiecie Napewno to nie zaszkodzi. A co do Twojego busa i 510 tys... Moj ojciec w wakacje sprzedal (wsumie ja sprzedalem) Passata b4 1994 rok z jedna z pierwszych jednostek 1,9tdi 1Z 90KM ktorego kupil z niemiec jak mial 3 miesiace (mial uszkodzony blotnik, maske, lampe, zderzak i IC) i jezdzil nim do obecnego roku czyli... 18 lat razem. Auto sprzedalem ze stanem licznika 820 tys/km i przez ten czas auto NIE MIAŁO ŻADNYCH napraw ani ingerencji w silnik, uklad paliwowy/wtryskowy. Oczywiscie zdechlo turbo przy ok 450tys, jakis tam alternator, rozrusznik ale nie o tym mowimy. I poza tym, ze auto mialo jednego wlasciciela nie mialo lanych zadnych dodatkow do ropy ani innych cudow. Nigdy ojciec nie dbal o "przykazania dla diesla", zimny - but, po trasie, kluczyk w kieszen i do domu bez studzenia, czekania i innych cudow. Powiem tak... To byla fura nie do za...ania. Dzisiaj takiego samochodu nie kupi sie nawet za milion euro bo i tak stanie juz po kilkudziesieciu tys km. I jeszcze dodam, ze auto od praktyycznie nowosci mialo lany olej złoty LOTOS pelny syntetyk i po tym jak zdechla turbina zaczelismy lac do niego srebrny lotos (polstyntetyk). Takze z doswiadczenia... jak ktos mi mowi o Motulu... usmiech mam na twarzy Zgadza się że takich aut już się nie produkuje, ale auto które posiadasz i wiele innych nowych aut wymaga oleju spełniających określone normy i może nie musi być to Motul ale pojeździj trochę na PDkiem na półsyntetyku i zobacz co się stanie pod klawiaturą
-
Po wypadeku nie odpala, żadnych błędów w VAgu
Pod lewą podłużnicą jest moduł odpowiadający za wentylator chłodnicy.
-
Silne kopcenie na biało przy podgrzewaniu szyb
Przelewanie w nagrzewnicy nie musi od razu świadczyć o uszczelce pod czapką. Na początek to do wymiany termostat i prawidłowo odpowietrzyć układ i jak to nie pomoże to należy czekac na kolejne objawy. Jak wymieniłem termostat i odpowietrzyłem układ problem z przelewaniem znikł i od 2 lat cisza.
-
Kupujemy prostownik.
Podaj model tego co kupiłeś