Treść opublikowana przez machina
-
Montaż lamp diodowych do jazdy dziennej
Przecież nie ma dużo pracy z odkręceniem obudowy komputera i wpięciem się w listwę pod kierownicą Temat do ogarnięcia w pół godziny
-
Bardzo ostre hamowanie - problem w tylnym kole
Swoją drogą nie jest łatwo zamontować nowe uszczelnienie tłoczka bez jego wyjmowania:kwasny: męczyłem się pół godziny z jednym tłoczkiem ale się udało. Devastation powiedz czy odpowietrznik odkręcać na chama? ja nie mogłem ich ruszyć, a nie chce urwać wiadomo jakie to aluminium delikatne.
-
Bardzo ostre hamowanie - problem w tylnym kole
A ja uważam że w moim przypadku przyczyną było wcześniejsze zaniedbanie układu hamulcowego na tylnej osi, wymiana powinna być co najmniej miesiąc wcześniej. Zapewne gdyby prowadnice zacisku nie stały to jeszcze by klocek był, a tak została blacha:facepalm:
-
Bardzo ostre hamowanie - problem w tylnym kole
Hehe normalnie jakieś deja vu. Miałem dokładnie to samo kolego i też byłem w Łebie. Takie same objawy i również felga w pyle, i wracałem tak 580 km do domu z tarciem głównie podczas hamowania bo w trasie nie było słychać. Dziś wymieniałem tarcze, klocki, łożyska oraz osłonki prowadnic na tyle. Tarła blacha bo klocka już nie było, zużył się przed wcześnie z powodu zapieczonej prowadniczki. Wszystko już śmiga jak należy:grin: a roboty trochę jest żeby zrobić jak należy, bałem się tylko odkręcić odpowietrzniki w zaciskach bo nie mogłem ich ruszyć i płyn podczas wkręcania i wciskania tłoczka poszedł do pompy no trudno. Wyobraź sobie moją minę jak czytałem twojego posta:decayed: szczęka mi opadła jak to możliwe byś miał taką samą przygodę i to z tym samym kołem:decayed:
-
Podpięcie syreny pod pompkę centralnego 8d0 862 257
A czy istnieje możliwość pogłośnienia sygnału dźwiękowego np. podczas załączenia się alarmu? Klakson jest umieszczony w tylnym lewym nadkolu, po podłączeniu bezpośrednio pod aku trąbi głośno, natomiast gdy sygnał idzie ze sterownika pompki jest cichy. Da się to zrobić kodowaniem bądź np. jakimś potencjometrem na płytce?
-
Czy moje turbo działa? (filmik)
Jak zassało gruszkę to właśnie w tej chwili masz maksymalne doładowanie. Może masz nieszczelność w dolocie, a może musi przedmuchać dolot w którym zebrał się olej. Najlepiej to zrób logi i wszystko będzie jasne:wink:
-
Rozrząd - pytanie zagadka AJM a AWX
Ori AWX ma 130KM, odnoszę wrażenie że kupiłeś silnik zupełnie w ciemno:facepalm:
-
Dziwne zachowanie silnika
Stuknięcie może świadczyć o problemie z dwumasą, ale ogólnie sytuacja ze spadaniem obrotów przy jednocześnie wciśniętym hamulcu jest normalna - zabezpieczenie przed jeżdżeniem z jednocześnie wciśnietym pedałem gazu i hamulca-ecu odcina dopływ paliwa. Jedno jest pewne, krańcówkę pedału hamulca masz dobrą
-
Czy moje turbo działa? (filmik)
A jak zachowują się hamulce? pedał jest wysoki i twardy czy niski i miękki i dobrze hamuje? Najlepiej to by było zmierzyć podciśnienie oraz podmienić N75 na N18 i posprawdzać wszystkie wężyki podciśnień. ---------- Post dopisany at 16:04 ---------- Poprzedni post napisany at 16:04 ---------- Hehe minutę mnie uprzedziłeś
-
Czy moje turbo działa? (filmik)
Nie działa sterowanie turbiną. Sprawdź podciśnienia, N75. Odpal silnik i zobacz czy w wężyku który idzie do gruszki jest podciśnienie.
-
Prośba o Logi, brak mocy zawór N75 ??
Skrócić, o ile to coś pomoże.
-
Prośba o Logi, brak mocy zawór N75 ??
Na zgaszony silniku zaciągnij powietrze z gruchy, gdy nie wciągnie sztangi i występuję nieszczelność to Masz uszkodzoną gruchę.
-
Rozrząd - pytanie zagadka AJM a AWX
No to wygląda że zamontowałeś silnik AWX wraz z osprzętem i a komputer masz od AJMa - potrzebna jest zmiana mapy. Żeby rozwiać wątpliwości zrób zdjęcie silnika, od strony turbo i zrób logi. Swoją drogą ciekawe stwierdzenie że już sam nie wiesz co masz:decayed: Tyle w temacie.
-
Rozrząd - pytanie zagadka AJM a AWX
Jeżeli dobrze rozumiem, to miałeś wcześniej AJM, i przełożyłeś słupek od AWX wraz z głowicą z kompletem pompek, a cały osprzęt tj. kolektor, turbina, wraz z komputerem pozostał od AJM? Jeżeli tak to wydaje mi się że AWX ma inne pompki i mapa wtrysku nie jest optymalnie dobrana. Jeżeli natomiast głowica wraz z PD pozostała od AJM to powinno być ok. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę. ---------- Post dopisany at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ---------- Różnią się, ale gdy kolega wymienił sam słupek bez PD i osprzętu i pozostawił komputer to ma w chwili obecnej AJM z dołem od AWX co nie stwarza żadnych problemów, wręcz przeciwnie tylko zmienić turbo i sofcik:wink:
-
Rozrząd - pytanie zagadka AJM a AWX
AWX ma większą turbinę, mocniejszy dół silnika (podobno) inne mapy tym samy większy moment i moc. Poza tym wiele rzeczy pasuje zamiennie, również rozrząd( występują dwa rodzaje napinaczy, jeden i drugi można zamontować). Oba silniki jak są zadbane i nie mają za sobą ponad 0,5 mln km są godne polecenia, seryjny moment obrotowy naprawdę czuć Trzeba tylko sprawdzić czy komputer jest od tego samego silnika. Logi dużo wyjaśnią.
-
Wymiana świec żarowych
Sprawny silnik diesla w obecnej temperaturze nie potrzebuję świec żarowych. Objawy jakie opisujesz ewidentnie świadczą o innej usterce, np. z układem zasilania. Vag, logi i sprawa się rozjaśni.
-
Piszczenie przy skręcie kół
Sprawdź jaki jest napięty pasek, może pada napinacz hydrauliczny i podczas dużego obciążenia nie wyrabia i pasek zaczyna skakać. Miałem dokładnie taki sam objaw i pomogła wymiana napinacza.
-
AVF Odpalanie
Zrób logi 013, 018, 023 podczas odpalania jak występuje problem.
-
Padł licznik po wymianie żarówek podświetlenia
Zegary bez fisa, ale z temp oleju i napięciem aku. Wiem tylko tyle że wymieniał żarówkę i nie odłączył aku podczas demontażu zegarów. Efekt jest taki jak opisałem. Czyli przekaże koledze info o konieczności wymiany zegarów.
-
Proszę o ocenę logów po chipie
Termostat jest dobry. Tak jak vauxhall95 pisał szukaj dziury w dolocie bo masz wyraźne niedoładowanie. Nie będzie to duża dziura. Masz może wykres? Jaka moc i moment?
-
Padł licznik po wymianie żarówek podświetlenia
Auto kumpla, 96r AFN. Zachciało się mu wymienić żarówki podświetlenia w zegarach, ale zapomniał odłączyć aku:facepalm: efekt jest taki że nie działa obrotomierz i prędkościomierz - wskazówki drżą. Podłączyłem vaga i błędów nie ma, na teście wskazówek działają tylko od paliwa i temperatury. Co mogło się stać? uwalił wsad czy płytę?
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
Polać mu:decayed: dobrze mówi:wink:
-
Przepalające się żarówki H7
Sprawdź miernikiem jakie napięcie masz na instalacji na włączonym silniku. Być może regulator napięcia już nie wyrabia.
-
[ALL] Dodatki do olejów i paliw
Niestety obecnie sprzedawana ropa jest bezsiarkowa z uwagi na ekologie. Siarka odpowiadała za smarowanie wtryskiwaczy i sekcji tłoczącej w pompie dlatego jak ktoś planuje jeździć bezawaryjnie to powinien zainteresować się jakimś dodatkiem smarującym do paliwa. Dobry dodatek tak jak w linku LIQUI MOLY Diesel Zusatz Uszlachetniacz Diesla 1L (2422976083) - motoAllegro kosztuje. Zwykły mixol spełnia tą samą rolę co w opisie ponadto w cenie 14 zł za litr ale to jest każdego indywidualna sprawa. Mam rozumieć że do silnika z pd również można dolewać mixolu i jest to wskazane?
-
Proszę o sprawdzenie logów problem z przymulaniem :)
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ajm-ustawianie-kata-synchronizacji-pd-fotostory-60993/ Jest w sieci trochę pomocy w tym temacie. Potrzebny vag, dosłownie dwa klucze płaskie i bez problemu można ogarnąć. Mi po wymianie rozrządu ustawienie synchro na zero zajęło 15 minut.