Treść opublikowana przez machina
-
Wzmacniacz antenowy
Czyli tak jak pisałem; nie posiadałeś wzmacniacza po wyrzuceniu ori anteny a w chwili obecnej go zamontowałeś.
-
Wzmacniacz antenowy
Być może nie posiadasz wzmacniacza tylko separator antenowy, który służył wcześniej do podania napięcia na oryginalny wzmacniacz antenowy.
-
Nawiew , klima - wszystko zdechło
Do wyciągnięcia i sprawdzenia wentylator. Należy również sprawdzić czy nie upaliło gniazda na bezpiecznik oraz wiązki od niego do wentylatora. Nie ma żartów o pożar nie trudno.
-
Śruba napinacza klimatyzacji
Dziś próbowałem naciągnąć mocniej pasek od napędu sprężarki i niestety poległem, nie mogę odkręcić tej górnej śruby na której się reguluje naciąg paska. Jak by tego było mało w śrubie obrócił się ampul i teraz już ani rusz, nie mogłem mocno docisnąć ampula przez brak dostępu. W jaki sposób teraz odkręcić tą śrubę bez zwalania przodu? Tak się zastanawiam, jak by, odkręcił tą pierwszą od dołu śrubę i zdjął pasek to może uszkodzona śruba razem z napinaczem by puściła?
-
Nawiew nie utrzymuje zadanej prędkości HELP, nie wiem co jeszcze sprawdzić.
Jak za mocno dmucha to nastaw wyższą temperaturę i będzie ok. Ja tam na tryb auto i nastawę 22 stopni nie mogę narzekać
-
[B6 AWX] Mały wyciek oleju z zaworu recyrkulacji spalin EGR.
Oraz w zimę trochę dłużej się rozgrzewa.
-
[B6 AWX] Mały wyciek oleju z zaworu recyrkulacji spalin EGR.
było juz na forum. NIe wywalasz egr tylko zaślepiasz dopływ spalin. Co nie zmienia faktu że jak jest nieszczelny to dalej będzie ciekł.
-
[B6 AWX] Mały wyciek oleju z zaworu recyrkulacji spalin EGR.
A co z klapą gasząca zintegrowaną z EGR ?
-
Wymiana filtra paliwa 1.9tdi B5 2001
Filtr powinno się napełniać, gdyż nigdy nie ma pewności ile razy w danym aucie z silnikiem PD trzeba włączyć zapłon żeby pompa z baku napełniła cały nowy filtr. Gdy zabrakło mi paliwa i kompletnie zapowietrzyłem układ (awaria licznika) po zatankowaniu włączyłem zapłon ok 10 razy a i tak kręciłem kilka krotnie po 5 sec. zanim zapalił. Odpukać nic się nie stało. Także tak jak pisał Musashi; zalać filtr, uruchomić kilkakrotnie pompkę i cieszyć się z jazdy
-
Proszę o pomoc, 1, 9TDI 130km AVF
Doładowanie jest jak w serii, więc raczej zasilanie paliwem również ale potrzebne kompletne logi lub chociaż 001, 008.
-
Proszę o pomoc, 1, 9TDI 130km AVF
Nie widać tego przymulenia po logach. Może to tylko Twoje odczucie:wink:
-
Dziwny dźwięk z okolicy przednich kół
Tak, najpierw wypolerowałem je na błysk, nic nie dało. Potem posmarowałem smarem miedziowym i również lipa. Pojęcia nie mam o co kaman.
-
Dziwny dźwięk z okolicy przednich kół
Już to sprawdzałem, i to nie to. Sam już nie wiem wydaje mi się że jedyny sposób na znalezienie usterki to wymiana kompletnych hamulców z przodu i jak to nie przyniesie rezultatu to drugiego łożyska oraz przegubu ale to nie mały wydatek ---------- Post dopisany 16-04-2012 at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 15:31 ---------- Nikt nie miał takiego przypadku? ---------- Post dopisany 20-04-2012 at 08:09 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2012 at 14:55 ---------- W dniu wczorajszym ten dziwny dźwięk pojawił się podczas jazdy z prędkością ok 80 km/h w momencie próby wyjechania z koleiny i występował przy lekkim skręcaniu kierownicą przy tej prędkości. Ustąpił po przyhamowaniu. Kurcze może to jednak drugie łożysko? Macie może jakieś pomysły:eusathink:
-
Piszczy i puka w lewym kole
Czy uporałeś się już z problemem?
-
Kilka pytań o rozrząd i olej.Prosze o odp.
Jak wymieniałem rozrząd to było na nim przejechane 85 tys. również na ori częściach i powiem że wyjęte graty wyglądały bardzo dobrze poza wyciągniętym już paskiem (duży luz na napinaczu).
-
Kilka pytań o rozrząd i olej.Prosze o odp.
A wiesz może jakiej firmy ori pasek był wcześniej zamontowany?
-
Turbo ?
Od kiedy to po padnięciu przepływki się ją wyłącza zamiast wymienić na nową
-
Dziwny dźwięk z okolicy przednich kół
Koledzy od zeszłego roku mam problem z autem, który nasilił się jak wzrosła temperatura na zewnątrz. W tamtym roku wymieniałem prawy przegub na ruville (ori padł przez uszkodzona osłonę) oraz łożysko na skf (ori piszczało podczas dużych mrozów) i ok dwa miesiące po wymianach zaczął pojawiać się dziwny dźwięk z przodu auta (nie wiem z której strony) podczas ruszania, zatrzymywania się z lekkim użyciem hamulca jak i bez hamowania np. podczas parkowania , podczas manewrów na parkingu etc. i występuję zarówno na prostych jak i skręconych kołach przy czym zmienia się bądź znika gdy kręcę kierownicą oraz znika gdy nacisnę na hamulec. Brzmi to jakby obcieranie metalu o metal i wprawia pedały oraz podłogę w takie szybkie wibracje aż ciarki przechodzą. Dźwięk znika gdy nacisnę mocniej hamulec bądź skręcę kierownica w drugą stronę. Z rzeczy które sprawdziłem: tarcze nie obcierają o zaciski, przeguby dokręcone, żadna śruba od osłony tarczy nie ociera o tarczę. Próbowałem również przytrzeć klocki na papierze ściernym, i to dawało jakby lekką poprawę do momentu przejechania 50 km. Tarcze brembo, klocki bosch, wymieniane dwa lata temu komplet i jeszcze w bardzo dobrym stanie są. Łożyska nie hałasują i brak luzów na zawieszeniu. Czy macie może jakieś pomysły co to może być? Mam już dość zdejmowania zacisków i tarcz bezskutecznie szukając źródła tego dźwięku.
-
Olej Castrol EDGE Turbo Diesel - TESCO vs ALLEGRO
Jasne, a skad oni biora ten olej, wiesz...? Tego nie wiem, ale nie ma podstaw by sądzić że to podróbki jak nie ma na to dowodów. Problem polega na tym iż nigdy nie będzie 100% pewności czy kupiliśmy oryginał i nawet pewne źródło może czasem zawieść. Ta cała dyskusja zaczyna być bez sensu.
-
Olej Castrol EDGE Turbo Diesel - TESCO vs ALLEGRO
Dostawcą oleju Castrol i nie tylko dla sieci Tesco w chwili obecnej jest importer G4 Garage z Wrocławia. Mają swoją stronę.
-
Olej Castrol EDGE Turbo Diesel - TESCO vs ALLEGRO
Olej który został zakupiony w Tesco nie jest krajowej produkcji. 90% olei dostępnych w Tesco pochodzi z importu z zachodu. Oryginalność jest pewna, ale co do jakości tych olei robionych dla sieci handlowych to się nie wypowiem bo nie wiem:decayed:
-
Jakie imię dla syna
Jakub:wink:
-
Czy to filtr paliwa ?
Zrób pełne logi to szybciej się wyjaśni.
-
błędy ABS
Masz ESP?
-
Puszczanie gazu
Możliwe że jeżeli objawy które opisujesz występujące na niskich biegach mogą świadczyć o problemach np. z poduszkami, dwumasem etc. najlepiej sprawdzić ten czujnik np.vagiem.