Treść opublikowana przez machina
-
[B5 AJM] Problem z doładowaniem
Nie ma możliwości sprawdzić działania geometrii bez zrobienia logów bądź rozebrania turbiny, wiec skoro mówisz że mechanik twierdzi że jest z nią wszystko ok to wykonał jedno z dwóch wymienionych czynności? Już napisałem co należy zrobić, wybór należy do Ciebie.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, grupa 003, 011
Turbo pompuję ponad swoje siły i długo tak nie pociągnie, jazda na własne ryzyko. Nie obejdzie się bez czyszczenia.
-
[B5 AJM] Problem z doładowaniem
Być może turbina do czyszczenia. Zrób logi to będzie znacznie łatwiej pomóc.
-
[B5 AJM] Logi do oceny
Korzystając z ładnej pogody zrobiłem logi A4reczki. Proszę o ocenę Statyczne 001,008, 013 http://vaglog.rtnet.pl/piotrek81m_74620.html Dynamiczne 001,004,011 http://vaglog.rtnet.pl/piotrek81m_74619.html 001,003,011 http://vaglog.rtnet.pl/piotrek81m_74621.html Pojedynczy 011 http://vaglog.rtnet.pl/piotrek81m_74618.html - nie mam trybów awaryjnych
-
[B5 ADP] Wymiana tłoczka przód
Pilnuj ilości płynu w zbiorniczku. Po wyjęciu tłoczka zanim włożysz drugi płyn będzie powoli schodził ze zbiorniczka. Po zamontowaniu nowego odpowietrzyć wystarczy tylko jedno koło. Jaka przyczyna wymiany tłoczka?
-
[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?
W tym JVC KD-LX 555 eL Chameleonie to panel się zdejmuję? Jeżeli nie to dyskwalifikacja w dobie lepkich rąk.
-
[ALL B5] Nie wyjaśniony problem z czujnikiem temp zewnętrznej
Nie powinieneś mieć najmniejszego problemu w połączeniu z klimatronikiem po prawidłowym ustawieniu interfejsu. Pisałem byś sprawdził w menu . serwisowym klimatronika jaka temp pokazuje ci na kanalle 55 - jest to temp. wyliczona na podstawie danych z tego czujnika. Poszukaj trochę było na ten temat. W ten sposób wykluczysz ewentualną usterkę na linii klimatronic - czujnik.
-
[ALL B5] Szczypce do opasek metalowych zaciskowych
Obcęgami równie dobrze zaciska się te opaski.
-
Ceny paliwa marzec 2026
ON 5.76 Orlen Łuków
-
[ALL B5] Nie wyjaśniony problem z czujnikiem temp zewnętrznej
Na cztery piny to do licznika podpinana jest antenka do zegara (mała ferrytowa montowana od tyłu licznika w b5). Licznik info o temperaturze zewnętrznej czerpie z dużej kostki. Być może wiązka od czujnika jest uwalona bądź nie łączy na kostce. Sprawdź na klimatronicu na kanale 55 jaką temperature pokazuje. Powinna być to temperatura właśnie z tego czujnika za zderzakiem. A tak poza tym to wypadało by podpiąć vaga i zerknąć na błędy w zegarach oraz klimatronicu.
-
[B6 AKE] Dziwne głośne stuki dudnienie silnika :(
No powiem że nieciekawie to wygląda. Czy to standard w tych motorach czy może jest jakaś przyczyna np. olej?
-
[B5 AFN] Prośba ocanalizę logów AFN
Być może ktoś przestawił oryginalnie ustawioną długość sztangi (ruchoma część która łączy gruszkę z turbiną). Faktycznie dziwnie to trochę wygląda; w BS turbina reaguje na zmianę a w dynamicznym stoi. Czyli problem występuję pod obciążeniem. Albo ruszana sztanga, albo konieczne czyszczenie.
-
[B5 AJM] Błędy immo i inne pomoc
Błędy w adresie 01 oraz 17 to właśnie immo, a błąd w adresie 56 to coś z radiem. Więcej błędów nie masz:)
-
[B6 AWX] Kąt synchronizacji
A może macie idealnie ustawiony kąt, aczkolwiek dziwne że brak jakiejkolwiek różnicy. Jeżeli nie daje to Wam spokoju to proponuję spróbować ruszyć trochę synchro i zobaczyć co vag pokaże. Dużo pracy to z tym ustawianiem nie ma
-
[B5 AJM] Błędy immo i inne pomoc
Wygląda na to że pętla zamontowana na stacyjce nie wyłapuje sygnału z pastylki w kluczyku i raczej w tym kierunku szukałbym problemu. Sprawdzałeś na innych kluczach?
-
[B5 AFN] Powracający problem zapieczonych łopatek
Zrób logi i użyj szukajki bo było tego dużo.
-
[B5 AJM] Proszę o analize logów
Większe bipy oraz korekcję szczególnie na 4 pompce nie wróżą nic dobrego. Jak auto zachowuję się na co dzień?
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów - czasami przeładowuje Błąd 17965
Chwilowe przeładowanie w zakresie typowym dla tej turbiny, być może zbliża się pora czyszczenia. Zaczął bym od przegonienia autka. A poza tym zdrowa seria
-
[B5 AJM] Wymiana amortyzatora tył avant
Dzięki koledzy
-
[B5 AJM] Wymiana amortyzatora tył avant
Patrząc na ten schemat nie widać na nim podkładki pod górną nakrętką ani poniżej. Natomiast wygląda na to iż na zakończeniu tłoka w miejscu gdzie jest gwint średnica jest mniejsza więc chyba nie jest potrzebna podkładka poniżej i należało ją założyć pod nakrętkę czyli dobrze mechanik zrobił :> sam już nie wiem.
-
[B5 AJM] Wymiana amortyzatora tył avant
Kilka dni temu wymieniałem amortyzatory z tyłu i mam wątpliwości czy mechanik dobrze je poskładał. Czy po założeniu sprężyny i odboju od razu montujemy górną poduszkę czy może powinna pójść podkładka która była w zestawie z amortyzatorem Kayaba? Mechanik założył podkładkę pod górną nakrętkę, a od dołu pod poduszką jest na tłoku tylko odbój. Czy to poprawny montaż? Czy amortyzator nie będzie próbował wyjść górą?
-
[B5 AJM] Nietypowy kłopot z odpalaniem
Podczas robienia testów elementów wykonawczych świece powinny grzać niezależnie od temperatury na chwilę będzie pojawiać się napięcie czy to VP czy PD.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Trochę to dziwne że po 20h stania tarcze masz całe w rdzawym nalocie. Również garażuje auto i żeby zaszły nalotem to ze 3-4 dni musi postać, a i tak poza tym że przez pierwsze hamowania trochę głośniej pracują hamulce to w ich skuteczności nie zauważyłem różnicy. Tarcze brembo, klocki bosch.
-
[INNE] Prośba o pomoc auto nie odpala -VW POLO
Miałem taki przypadek w poprzednim aucie Ibiza 1.4 AEX, 1996r. Powodem był padnięty czujnik halla który znajduję się w aparacie zapłonowym. Żeby było ciekawie nie wywalał błędu, gdy auto ostygło to odpalało i po dłuższej jeździe gasło i nie można było uruchomić. Wymiana czyjnika załatwiła sprawę na dobre:)
-
[B5 ATJ] Proszę o analizę logów - auto po sofcie
Dzięki panowie