Treść opublikowana przez machina
-
[A6 C5] Coś sie stało po czyszczeniu EGR ???
A może jest problem z klapą gaszącą, wymontuj cały egr i dokładnie wyczyść. Sprawdź podciśnieniem czy wszystko dobrze pracuję.
-
Olej miedzy silnikiem a skrzynią
Nic nie dokręcaj bo to nic nie da a możesz coś uszkodzić.
-
Drgania silnika na biegu jałowym
Tu http://a4-klub.pl/forumdisplay.php?32-Diagnostyka-VAG wkleić i obowiązkowo zapoznać się z tym http://a4-klub.pl/showthread.php?12031-TDI-Diagnostyka-%28aktualizacja-30-VII-2008%29 ponieważ 9 sekund i 3 grupy to za mało by ocenić stan silnika i osprzętu.
-
Amortyzatory KRAFT
Z tym TRW to coś jest na rzeczy, wytrzymała mi z lewej strony tylko 1 rok:facepalm:, gdzie z drugiej siedzi ori i nie ma luzu. Nie kupię więcej końcówki TRW
-
[ALL B5] Oryginalny wkład lusterka lewego zewnetrznego
Panowie, poszukuję nr tego wkładu do 2000r lewe, asferyczne grzane z termostatem.
-
Drganie lewarka zmiany biegów
Nikt tego na 100% nie stwierdzi bez wymiany części. Generalnie diesle 4 cylindrowe się trzęsą i generują drgania, najmniejsza niesprawność wydechu, poduszki, dwumasy objawia się nieprzyjemnym dźwiękiem.
-
Drganie lewarka zmiany biegów
To plecionka do wymiany, ewentualnie możesz wcześniej sprawdzić wieszaki tłumików.
-
Drganie lewarka zmiany biegów
Widzę że nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Pewnie nawet nie wiesz co to dwumas. Właśnie takim postępowaniem wykańcza się dwumas:facepalm: Nie Tobie oceniać czy nie wiem, i nie mi przechwalać się ile wiem:wink:
-
Drganie lewarka zmiany biegów
- Co to za błędy
Pierwszy to czujnik temperatury płynu znajduję się z tyłu silnika pod vacu pompą. Drugi to czujnik poziomu i temperatury oleju zamontowany na spodzie misy olejowej.- Nie mogę odpalić auta
W afn nie ma pompki paliwa w baku. Który rok auta? może licznik lub czujnik w baku przekłamuje a faktycznie w baku susza:decayed:- Mocowanie nadkola do osłony
- Mocowanie nadkola do osłony
Witam. Potrzebuję numer kołków którymi się mocuję nadkole do dolnej osłony silnika oraz ich gniazd w które wkręca się kołki.- Wybity wahacz
Jeżeli podczas wcześniejszej wymiany wahacza śruby dokręcane były w sposób prawidłowy tj. auto na kołach to tuleja powinna być dobra a padł raczej sworzeń.- Kiedy wymieniać amortyzatory?
Ja wyznaje zasadę; poniżej 70% do wymiany. Auto już nie jest stabilne na drodze przy takim zużyciu amorka, a ponadto jest dużo bardziej prawdopodobne że w każdej chwili z tych 60% sprawności nagle w drodze zrobi się 15% i auto przestanie się prowadzić. Wiem co mówię bo mnie to spotkało, jazda jak by wahacz się oberwał dobrze że blisko do domu miałem.- Wybity wahacz
Jeżeli jesteś pewny że pozostałe są dobre to śmiało można wymienić tylko uszkodzony wahacz:wink:- ODMA czy się wymienia i jak działa ?
A jak przedstawia się zasada działania pokrywy w TDI PD AJM ? Czy w tej pokrywie też jest jakiś zawór?- Prośba o analizę logów A4 B6 1.9 TDI AVF
Na początek poprawnie jak należy wyczyścić turbinę a następnie jeździć z obrotami powyżej 2 tys przeganiając regularnie auto powyżej 3 tys obr.- Prośba o analizę logów A4 B6 1.9 TDI AVF
Turbina do czyszczenia i to bez zbędnej zwłoki bo jak się wykrzaczy to dopiero będzie niezdrowo dla Twojej kieszeni. Synchronizacja wałka ma duże wahania i mogła by być bliżej 0 - do sprawdzenia pasek rozrządu, napinacz.- Grupa 013 bardzo pilne
Do sprawdzenia kompresja i jak jest ok to wtryski, pompa.- Stan pompowtryskiwaczy
Dodatnia wartość na 4 pompce nie wróży za dobrze, aczkolwiek wartość w granicach tolerancji. Do sprawdzenia pompka np. zamiana miejscami oraz pomiar stopnia sprężania.- Problem z ABSem po wymianie kół
Podłącz vaga, połącz się ze sterownikiem ABS i podczas jazdy loguj grupę jak dobrze pamiętam 002 w której widać prędkość każdego z czterech kół. Okaże się czy to jakiś czujnik czy może problem jest na dwóch kołach co wskazywało by na inny profil koła.- Mokra i wykrzywiona pompka EGR
Jak zapewne widzisz siłownik podciśnieniowy klapy gaszącej nie siedzi dobrze w metalowym uchwycie. Sprawdź czy ten uchwyt jest prosty. Ciężko stwierdzić wszystko po tych fotkach. Popatrz na zdjęcia nowych i porównaj ze swoim. Być może ktoś celowo przeginał mocowanie bo mu klapa gasząca nie tak pracowała:facepalm: Ogólnie to do naprawy lub wymiany bo tak nie jest prawidłowo.- Śruba napinacza klimatyzacji
W sobotę spróbuję odkręcić drugą śrubę i obrócić napinacz razem ze śrubą może odpuści. Jak nie da rady to tak jak mówisz będę nacinał. Dzięki za radę. ---------- Post dopisany 04-05-2012 at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2012 at 11:16 ---------- Temat opanowany. Udało się odkręcić uszkodzoną śrubę Już wymieniona na nową i dokręcona z głową. Klima śmiga:decayed: ---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ---------- Temat opanowany. Udało się odkręcić uszkodzoną śrubę Już wymieniona na nową i dokręcona z głową. Klima śmiga:decayed:- Śruba napinacza klimatyzacji
Na 100% ma prawy gwint tak samo jak ta druga do której jest dobry dostęp i którą odkręcam bez problemu. Kurcze najgorsze jest to że nie da się podejść żadnym większym kluczem, i z tego co widzę to nawet jak wytargam chłodnice to i tak osłona wiatraków nie daje dostępu. Kupie nowy pasek i spróbuje wymienić odkręcając tylko jedną śrubę to na której nie ma regulacji. - Co to za błędy