Treść opublikowana przez machina
-
Puszczanie gazu
Polecam jeszcze sprawdzić czujnik na pedale sprzęgła. Podłącz vaga i sprawdź jak reaguje, bowiem podczas jazdy przy prawidłowo działającym czujniku gdy raptem puszczasz gaz obroty zdejmowane są łagodniej - sprawdziłem to na własnym aucie:wink: Można to sprawdzić również bez vaga: jedziemy sobie np. ok 80km/h i wrzucamy luz, następnie z obrotów biegu jałowego dodajemy gazu do ok 3 tys.obr/min i puszczamy gaz. Prawidłowym objawem będzie wolniejsze zejście z obrotów, gdy zaś wciśniemy sprzęgło obroty będą opadać gwałtownie:decayed: Polecam wszystkim uwadze, zapewne dwumas się odwdzięczy:wink:
-
[B5 AJM] Podgrzewacz płynu od spalin
W AJM nie ma, jest za to w ATJ:wink:
-
Kleen-flo injector kleen -środek czyszczący wtryski
To zrób wcześniej logi grup 013 oraz 023 i drugi raz jak wyjeździsz bak z tym magicznym środkiem, zobaczymy czy jest różnica w parametrach:wink:
-
Co to za element.
Prawdopodobnie mówisz o pompce centralnego. Dla pewności wstaw zdjęcie:wink:
-
Błąd czujnika G2, gdzie on sie znajduje?
Dostęp nie jest zły. Wystarczy zdemontować górna osłonę silnika i od strony akumulatora ręką spokojnie można go wyciągnąć po uprzednim wyjęciu zawleczki.
-
Wskaźnik poziomu paliwa
Tak samo miałem. Nie sugeruj się tym. Ja też zwlekałem i pewnego dnia zabrakło mi paliwa w momencie gdy wskaźnik pokazywał 1/3 baku:shock3:
-
Wskaźnik poziomu paliwa
Było wszystko opisane. Sam miałem taki problem dotyczący zegarów Jaegera. Są dwa wyjścia; 1. naprawa zegarów polegająca na wymianie procka. 2. wymiana zegarów na zegary VDO wolne odporniejsze na takie usterki. Wybór należy do ciebie. Użyj szukajki a znajdziesz potrzebne informację.
-
[B5 AJM] Błędy immo i inne pomoc
Co prawda nie słyszałem jeszcze o takim przypadku, ale może ma to związek z akumulatorem, może już niedomaga przy odpalaniu i brakuje prądu dla elektroniki immo. Czy rozpinałeś połączenia od modułu immo przy stacyjce? może coś nie łączy.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Co do dokręcania nakrętki; jak wymieniali mi łożysko z przodu to na końcu roboty przegub dokręcili pneumatykiem bez klucza dynamometrycznego i tak teraz się zastanawiam czy jest z mocno czy może za lekko dokręcona. Czy jechać z tym do kogoś innego? Z autem nic się nie dzieje.
-
Katalizator czy tłumik w Audi A4 B5 1.9 TDI AJM?
Dwa katalizatory? niby w jakim celu:facepalm: Dobry fachman powie co to za wynalazek ktoś zamontował.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Trochę to dziwne że znowu łożysko padło. Może masz krzywą piastę? Tarcze w zimę raczej trudno pokrzywić.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ściągnij wężyk z gruszki turbiny i zobacz czy syczenie ustanie.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów. Czasami nie chce wcale zapalić.
W miarę dobrego mechanika, hm zależy co przez to rozumieć. Ja wybrałbym bardzo dobrego mechanika i dla niego będzie to w miarę prosty zabieg.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów. Czasami nie chce wcale zapalić.
Tak. Nie zaszkodzi a i pomóc powinno. Znasz faktyczny przebieg auta?
-
[B5 AJM] Logi do oceny
I przyjdzie kolej na turbo z AWXa i jakiś sofcik. Puki co nie będę wyciągał sprężarki bo czasu brakuje a i z tym wyjęciem jest trochę roboty.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Obecnie Elf Excellium DID 5W30 505.01 i nie ma powodów do zmiany na inny:cool1:
-
[ALL B5] Dziwne zachowanie układu elektrycznego?
Posprawdzaj jeszcze czy wszystkie masy dobrze przykręcone. Być może gdzieś gubi mase.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów. Czasami nie chce wcale zapalić.
Na 100% nie da się określić z logów stanu pompek. Ale można podejrzewać że paliwo które lejesz nie jest najlepszej jakości.
-
[B7 BPW] Bagnet, zlamana rurka(oslona)
Jeżeli wydostałeś tą okrągłą część co wchodzi do środka metalowej to nie masz się czym przejmować. Nawet jak kawałek plastyku wpadł przez ten malutki otworek to silnikowi krzywdy nie zrobi.
-
[B5 AJM] Logi do oceny
Takie delikatne przycinanie mam od 1,5 roku bez zmian i żadne przeganianie auta nie pomaga. Nie uprawiam stylu PSJ ale i nie przeginam. No nic tylko śmigać i się nie przejmować
-
[B6 AWX] Klapa gasząca nie działa
Nie. Chodzi o test wyjść w programie vag-com. Poczytaj trochę o vagu.
-
[B5 AFN] Pulsacyjne hamowanie - serwo
Dziś sprawdziłem, i podczas jazdy 4 krotne bardzo szybkie naciśnięcie hamulca powoduję znaczne pogorszenie wspomagania hamulców. Przyczyna - vacu pompa nie nadąża wytworzyć podciśnienia a serwo przy tak szybkim i kilkukrotnym nacisku potrzebuje podciśnienia znacznie więcej. Myślę że nie ma co się przejmować.
-
[B5 ADP] Wymiana tłoczka przód
Oby tylko taki zabieg przyniósł oczekiwany rezultat. Wymieniałem w zeszłym roku uszczelniacze na tłoczkach w Seacie Ibizie. Zestaw naprawczy kupiłem w motoryzacyjnym za 40 zł i efekt jest taki że dziś troszkę cieknie z obu zacisków. Tłoczki również miały delikatne wżery.Być może powinno się wymieniać na nowe.
-
[B5 AJM] Problem z doładowaniem
Wyjdzie na logach. Zrób dynamiczny 011, a najlepiej komplet. Loguj pojedynczo. Te zawory w brew panującym opiniom wcale się często nie psują, wręcz są mało awaryjne. Zrobisz logi i zamieścisz w odpowiednim dziale to będziemy rozmawiać. Metodą zgadywanki to pół auta wymienisz niepotrzebnie.
-
[B6 AWX] Klapa gasząca nie działa
Możesz zrobić test elementów wykonawczych na zapalonym silniku. Przechodząc przez poszczególne etapy w pewnym momencie powinien zgasnąć silnik. Jeżeli tego nie zrobi to do sprawdzenia: elektrozawór, klapa gasząca, układ podciśnienia. Sprawdź czy vag zarejestrował jakiś błąd.