Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

machina

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez machina

  1. Tak jak napisane jest w wątku; kable trzeba rozcinać i wstawić diodę prostowniczą.
  2. W wolnej chwili poszukam jak to ma być, ale cholernie dużo stron w tym wątku:facepalm: Przeczytaj tą stronę http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/index87.html jest tu wszystko opisane o diodach.
  3. Wszystko jest tu opisane http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/index54.html#post1889240 Fakt, trzeba się naczytać, widziałem kiedyś zdjęcie kostek w prawym słupku ale nie mogę teraz namierzyć. Miernikiem ogarniesz temat. Prawe oraz tylne drzwi masz w prawym przednim słupku pod osłoną. Z tego co pamięta trzeba po znalezieniu kabli wstawić szeregowo diodę. Ja odpuściłem z braku czasu i na chwile obecną sygnalizuje mi tylko drzwi kierowcy i klapę bagażnika. Może w przyszłe lato podłącze resztę.
  4. Również chętnie się dowiem w której grupie szukać poziomu oleju. Wygląda na to że się nie dowiemy:decayed:
  5. Ja tam nie narzekam na swój jak to nazwałeś "zaplaczniki 1.9PD" , jak mocy za mało to zawsze dobry soft da frajdę no i awaryjność nie podlega dyskusji:wink: Każdy chwali co ma:decayed:
  6. No nie wiem czy przez rok, EGR siedzi w aucie od 3 lat i nic nie cieknie:wink: montowany w Belgii .
  7. Turbo w pierwszej kolejności do sprawdzenia. Jakie masz ubytki oleju?
  8. Wyłączaj logowanie przed odpuszczeniem gazu przy ok 4200obr
  9. A może zamiast panikować że pękła głowica warto by było wymienić uszczelniacze na pompkach.
  10. Wymień najpierw świece, tylko uwaga by nie ukręcić świecy i się okaże czy to była przyczyna. Nikt nie odpowie na Twoje pytanie ze 100% pewnością
  11. Dlaczego je chcesz wymieniać? Są jakieś objawy?
  12. Kolego bakrzych nie myśl, że chcę Ciebie na siłę uszczęśliwić, ale pisaliśmy na pv i nie posłuchałeś mojej rady. Wklej kolegą loga z grupy pierwszej i może ktoś poprze moje stwierdzenie, że pompki masz uwalone. Nie dość, że dawka jest poza tolerancją 3-9mg, to jeszcze jest bardzo nierównomierna i waha się od 0,3 do 2,5mg Z taką dawką nigdy nie będzie chodził równo na jałowym. Podejrzewam, że zapach spalin jest przy tym mocno gryzący. Jest druga możliwość, iż pompki są ok, ale przed zakupem auta ktoś bawił się w "chiptunera" i zrobił jakiś słaby program który mocno podniósł dawki paliwa, ale w to raczej wątpię. Nie mówię, że każdy komu trzęsie bud musi wymieniać pompki, bo powodów może być dużo, ale u Ciebie widzę takie same logi jak ja miałem. Jak masz możliwość to zrób loga gr 1 na całkowicie zimnym silniku po nocy i wlej go tu. Jak wiesz też miałem problem z mocnym telepaniem silnika na jałowym i problem rozwiązałem, chciałbym Cię ustrzec przed wydaniem 2tys na wałek i brakiem poprawy w pracy silnika na jałowym... Jeszcze jedno, nie sugeruj się do końca dobrymi korekcjami zobacz jak u mnie przez pół roku się zmieniły: Kwiecień: korekcję i bipy OK VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Listopad : pompki już do wymiany i zobacz na moją dawkę też jest nie równa VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Taka zmiana przez pół roku:shock3:
  13. W moim starym liczniku Jaegera 1/2 fis z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem był immo 2. Zakupiłem nowy VDO i na starych pastylkach dał się zaadoptować bez problemu:wink:
  14. machina odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Lepiej nie psikaj, rozbierz, przeczyść styki, poskładaj jak należy i będzie śmigać tylko nie próbuj nic podginać.
  15. Wstaw logi i będzie wszystko jasne:wink:
  16. Dźwięk jest niepokojący, coś w stylu padającego łożyska w rolce lub pompie wody. Po poprawnym montażu nowego rozrządu na dobrych częściach minimum 70tys powinieneś o nim zapomnieć. Ja bym reklamował
  17. Mój ma obecnie 270tys i od wymiany do wymiany ok 13tys wciąga 0,6 litra, turbo ori nigdy nie czyszczone i brak problemów odpukać
  18. Taki dymek przy odpalaniu to praktycznie standard w każdym PD przy obecnych przebiegach:wink: I mimo tego że prawdopodobnie znajdzie się ktoś kto powie że trzeba oringi na pompkach wymieniać etc. ja bym na twoim miejscu nic nie ruszał puki innych objawów nie ma.
  19. Poniżej zrzut ze starego licznika w którym padł procek i wskaźnik paliwa pokazywał głupoty, dalej uważasz że był tam immo3 ? <br /><br />
  20. Pomysł jak najbardziej ok, tylko co w zimę gdy temperatura mocno ujemna, zasłaniać chłodnicę czy powrót do ori? Dobrze by było żeby był jakiś termostat:decayed:
  21. Hm nie psrawdzałem u siebie jak to jest z logowaniem absu, ale to co piszesz ma sens, być może jest takie zabezpieczenie. Niech się wypowie ktoś kto ogarnia temat absu. Miałem na mysli sterownik przymocowany do pompy, ale raczej nie jest uszkodzony.
  22. Wiem co miałem i co zamontowałem:wink:
  23. Odkopie temat Przegoniłem dziś autko (po autobahnie:wink:) ok 15km z prędkością 180-215km/h. Temperatura na zewnątrz 30stopni i efekt był taki że temperatura na kanale 49 101 stopni, natomiast temperatura oleju na zegarach 115 stopni Jak by codziennie się taka trasa trafiała to myślałbym nad większą chłodnicą oleju bo jak widać standardowa nie wyrabia i gdybym nie odpuścił to 120 stopni na bank by było:facepalm:
  24. Ja miałem licznik 1/2 fis Jaegera z immo2 i zamontowałem VDO z pełnym fisem z immo2 pastylki stare bez żadnego problemu przyuczone, auto 2000r.
  25. I rozumiem że w tym momencie zapala się kontrolka i wywala błąd tak? Jeżeli tak to mi to wygląda na uwalony sterownik ABSu, ale mogę się mylić.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.