Treść opublikowana przez machina
-
Które przewody od krańcówek drzwi
Tak jak napisane jest w wątku; kable trzeba rozcinać i wstawić diodę prostowniczą.
-
Które przewody od krańcówek drzwi
W wolnej chwili poszukam jak to ma być, ale cholernie dużo stron w tym wątku:facepalm: Przeczytaj tą stronę http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/index87.html jest tu wszystko opisane o diodach.
-
Które przewody od krańcówek drzwi
Wszystko jest tu opisane http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/index54.html#post1889240 Fakt, trzeba się naczytać, widziałem kiedyś zdjęcie kostek w prawym słupku ale nie mogę teraz namierzyć. Miernikiem ogarniesz temat. Prawe oraz tylne drzwi masz w prawym przednim słupku pod osłoną. Z tego co pamięta trzeba po znalezieniu kabli wstawić szeregowo diodę. Ja odpuściłem z braku czasu i na chwile obecną sygnalizuje mi tylko drzwi kierowcy i klapę bagażnika. Może w przyszłe lato podłącze resztę.
-
jest mozliwosc sprawdzenia poziomu oleju z vaga?
Również chętnie się dowiem w której grupie szukać poziomu oleju. Wygląda na to że się nie dowiemy:decayed:
-
Pompa Vacum - problem czarnej ropy w baku i filtrze paliwa.
Ja tam nie narzekam na swój jak to nazwałeś "zaplaczniki 1.9PD" , jak mocy za mało to zawsze dobry soft da frajdę no i awaryjność nie podlega dyskusji:wink: Każdy chwali co ma:decayed:
-
Cieknący olej na uszczelcze, prośba o identyfikacje części.
No nie wiem czy przez rok, EGR siedzi w aucie od 3 lat i nic nie cieknie:wink: montowany w Belgii .
-
Siwy dym,zwiększone obroty przy zapalaniu...koniec turbo?
Turbo w pierwszej kolejności do sprawdzenia. Jakie masz ubytki oleju?
-
Proszę o analizę logów
Wyłączaj logowanie przed odpuszczeniem gazu przy ok 4200obr
-
Pompa Vacum - problem czarnej ropy w baku i filtrze paliwa.
A może zamiast panikować że pękła głowica warto by było wymienić uszczelniacze na pompkach.
-
Drgania budy gdy zimno na zewnatrz
Wymień najpierw świece, tylko uwaga by nie ukręcić świecy i się okaże czy to była przyczyna. Nikt nie odpowie na Twoje pytanie ze 100% pewnością
-
Wymiana oringów na pompowtryskiwaczach
Dlaczego je chcesz wymieniać? Są jakieś objawy?
-
Wymiana wałka rozrządu
Kolego bakrzych nie myśl, że chcę Ciebie na siłę uszczęśliwić, ale pisaliśmy na pv i nie posłuchałeś mojej rady. Wklej kolegą loga z grupy pierwszej i może ktoś poprze moje stwierdzenie, że pompki masz uwalone. Nie dość, że dawka jest poza tolerancją 3-9mg, to jeszcze jest bardzo nierównomierna i waha się od 0,3 do 2,5mg Z taką dawką nigdy nie będzie chodził równo na jałowym. Podejrzewam, że zapach spalin jest przy tym mocno gryzący. Jest druga możliwość, iż pompki są ok, ale przed zakupem auta ktoś bawił się w "chiptunera" i zrobił jakiś słaby program który mocno podniósł dawki paliwa, ale w to raczej wątpię. Nie mówię, że każdy komu trzęsie bud musi wymieniać pompki, bo powodów może być dużo, ale u Ciebie widzę takie same logi jak ja miałem. Jak masz możliwość to zrób loga gr 1 na całkowicie zimnym silniku po nocy i wlej go tu. Jak wiesz też miałem problem z mocnym telepaniem silnika na jałowym i problem rozwiązałem, chciałbym Cię ustrzec przed wydaniem 2tys na wałek i brakiem poprawy w pracy silnika na jałowym... Jeszcze jedno, nie sugeruj się do końca dobrymi korekcjami zobacz jak u mnie przez pół roku się zmieniły: Kwiecień: korekcję i bipy OK VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Listopad : pompki już do wymiany i zobacz na moją dawkę też jest nie równa VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Taka zmiana przez pół roku:shock3:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W moim starym liczniku Jaegera 1/2 fis z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem był immo 2. Zakupiłem nowy VDO i na starych pastylkach dał się zaadoptować bez problemu:wink:
-
Regeneracja przełącznika świateł drogowych
Lepiej nie psikaj, rozbierz, przeczyść styki, poskładaj jak należy i będzie śmigać tylko nie próbuj nic podginać.
-
Przepływomierz umarł, czy turbo "time to say goodbye"?
Wstaw logi i będzie wszystko jasne:wink:
-
Głośny pasek?
Dźwięk jest niepokojący, coś w stylu padającego łożyska w rolce lub pompie wody. Po poprawnym montażu nowego rozrządu na dobrych częściach minimum 70tys powinieneś o nim zapomnieć. Ja bym reklamował
-
Czy bierze olej.
Mój ma obecnie 270tys i od wymiany do wymiany ok 13tys wciąga 0,6 litra, turbo ori nigdy nie czyszczone i brak problemów odpukać
-
Czy bierze olej.
Taki dymek przy odpalaniu to praktycznie standard w każdym PD przy obecnych przebiegach:wink: I mimo tego że prawdopodobnie znajdzie się ktoś kto powie że trzeba oringi na pompkach wymieniać etc. ja bym na twoim miejscu nic nie ruszał puki innych objawów nie ma.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Poniżej zrzut ze starego licznika w którym padł procek i wskaźnik paliwa pokazywał głupoty, dalej uważasz że był tam immo3 ? <br /><br />
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
Pomysł jak najbardziej ok, tylko co w zimę gdy temperatura mocno ujemna, zasłaniać chłodnicę czy powrót do ori? Dobrze by było żeby był jakiś termostat:decayed:
-
ABS - 00597 - denerwująca przypadłość...
Hm nie psrawdzałem u siebie jak to jest z logowaniem absu, ale to co piszesz ma sens, być może jest takie zabezpieczenie. Niech się wypowie ktoś kto ogarnia temat absu. Miałem na mysli sterownik przymocowany do pompy, ale raczej nie jest uszkodzony.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wiem co miałem i co zamontowałem:wink:
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
Odkopie temat Przegoniłem dziś autko (po autobahnie:wink:) ok 15km z prędkością 180-215km/h. Temperatura na zewnątrz 30stopni i efekt był taki że temperatura na kanale 49 101 stopni, natomiast temperatura oleju na zegarach 115 stopni Jak by codziennie się taka trasa trafiała to myślałbym nad większą chłodnicą oleju bo jak widać standardowa nie wyrabia i gdybym nie odpuścił to 120 stopni na bank by było:facepalm:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja miałem licznik 1/2 fis Jaegera z immo2 i zamontowałem VDO z pełnym fisem z immo2 pastylki stare bez żadnego problemu przyuczone, auto 2000r.
-
ABS - 00597 - denerwująca przypadłość...
I rozumiem że w tym momencie zapala się kontrolka i wywala błąd tak? Jeżeli tak to mi to wygląda na uwalony sterownik ABSu, ale mogę się mylić.