Treść opublikowana przez prezesik18
-
Najechanie na tył - WYCENA
Spokojnie, nie godź się na nic co zaproponują przez telefon. Mów że jest coś uszkodzone pod spodem i chcesz aby przyjechał obejrzeć to rzeczoznawca. Będą też chcieli zawrzeć ugodę na to abyś nie brał auta zastępczego, mi proponowali w zamian 300zł. Ty masz auto niesprawne do jazdy. Samochód zastępczy możesz wynająć od osoby prywatnej (nawet od rodziny).
-
Adaptacja licznika A4 B6 błąd
a z tymi programami różnie bywa. Jeśli miałbyś na czerwono kod seryjny to odinstaluj program, usuń pozostałości z dysku i zainstaluj na nowo.
-
Adaptacja licznika A4 B6 błąd
wejdz w menu główne programu, zakładka "about" i zobacz czy nr seryjny świeci się na zielono. Jeśli na czerwono to wina programu, musisz mieć aktywowany.
-
Mam Passata w tdi ;)
W ostatnim czasie wpadło nowe radyjko. Android 9" ekran, 2gb RAM i 32gb pamięci wewnętrznej. Całkiem fajnie śmiga(można nawet mecze online oglądać ) Dziś będę podejmował próbę wymiany oleju i filterków, od msc niestety brak czasu mi nie pozwala, a już prawie 13tys zrobione na tym oleju. Przy okazji będę wymieniał uszczelkę przy spływie oleju z turbo bo się tam poci. Jeśli do środy przyjdą moje gifty z alieexpress to będę rzeźbił pływające kierunkowskazy + drl Czekam też na dodatnie temperatury aby znów cieszyć się widokiem auta na 19".
-
interfejs do adaptacji licznika
" UWAGA!!! to nie wszystko! Po ustawieniu przełącznika w odpowiedną pozycję Interfejs działa jak VAG USB KKL współpracuje również z programami VAG-COM do wersji 409-1, VCDS Lite, VWTool, GMTool, AlfaDiag. " do adaptacji lub kodowania używasz vag-coma lub vcds....
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
No i się wszystko wyjaśniło Ja też profilaktycznie zamówiłem drugą uszczelkę pod kolektor wydechowy już kupę czasu temu ale niestety z braku czasu nie mam się kiedy za to zabrać. Zastanawiam się czy jest jakiś sposób na sprawdzenie szczelności układu - np wytworzenie ciśnienia w układzie wydechowym i obserwacja czy gdzieś słychać świst uciekającego powietrza itp.
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
U ojca w pasku b5 AFN było podobnie(szum z konsoli podczas przyśpieszania), wirnik miał już spore luzy i z pewnym czasem turbo padło. U mnie turbo też ma delikatny luz na wirniku(pasek b6 2.0tdi), ale dziwi mnie czemu to zaczęło szumieć dopiero gdy wymontowałem i wmontowałem turbo na miejsce.
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
Kolego doszedłeś co to za dźwięk? Mi się taki pojawił po demontażu turbo z kolektorem ssącym w celu wymiany uszczelki pod kolektorem. Dźwięk szumu z konsoli środkowej mniej więcej od momentu kiedy turbo wstaje.
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
całkowicie nie trzeba wyjmować, wystarczy tylko wysunąć z jednej strony.
-
Zlodziej prądu. 0.22 A na postoju.
odepnij licznik na czas pomiaru i będziesz wiedział. Jeśli chodzi o sam wynik 60mA to jak dla mnie nie jest to wiele. U mnie w a4 sam sterownik instalacji lpg pobiera 50mA, sterownik alarmu 30mA i reszta niecałe 20mA. Także jeździsz autem na codzień/2/3 dni to te 60mA biedy nie robi.
-
Zlodziej prądu. 0.22 A na postoju.
a i podstawowa sprawa czy dobrze test wykonujesz? Miernik między klemę minusowa akumulatora a biegun - aku. Drzwi kierowcy otwarte, zamek(zatrzask) przesunięty tak aby zasymulować zamknięte drzwi, auto zamknięte z centralnego zamka. Odczekać parę minut i odczytać wynik. Jak masz ten alarm to zobacz czy pod maską nie masz czujnika otwarcia maski.
-
Zlodziej prądu. 0.22 A na postoju.
Sprawdź czy to nie jest jakaś centralka alarmu, przekaźnik który znalazłeś to zapewne od odcinania rozrusznika. Spróbuj wyjąć bezpiecznik nr15 i zobaczyć czy ta centralka będzie nadal działać, jeśli nie to znaczy że jest podłączona pod inne zasilanie. Wtedy trzeba będzie szukać co kradnie prąd z bezpiecznika nr15.
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
normalka, miałem pionieraa, jvc i tak samo brał prąd do momentu wypięcia panelu przedniego.
-
Zlodziej prądu. 0.22 A na postoju.
Kolego 0,06A to 60mA czyli tragedii nie ma. Masz oryginalny centralny zamek czy dokładany jakiś sterownik/autoalarm? Ja podejrzewam że ten przekaźnik jest wraz z jakimś alarmem podpiętym.
-
VCDS pokazuje inny numer sterownika
Jak na moje to ktoś robił flash sterownika na nowszą wersję, stąd ta zmiana końcówki nr sterownika.
-
Honorowe krwiodawstwo
Mi ciśnienie zawsze wysokie wychodzi przed oddawaniem, zazwyczaj 140/80. Ja już mam prawie 14l upuszczone
-
Przegląd w nowym wydaniu... Kto już był ?
byłem dwoma klekotami na przeglądzie w tym msc i w żadnym nie były badane spaliny a reszta przeglądu jak co roku
-
Demontaż dwururki 1.8 ADR
Śruby przy plecionce już nie raz odkręcałem, także pójdą bez problemu. Śruby odkręcałeś na długich przedłużkach czy grzechotką przy samej śrubie?
-
Demontaż dwururki 1.8 ADR
Będę grzebał niedługo przy swojej audi i potrzebuje zdjąć dwururkę. Kiedyś już wymieniałem z wójkiem plecionkę i nie pamiętam czy demontowaliśmy i ile z tym roboty było. Jak auto postawię na kanał uda się odkręcić wszystkie śruby od dołu? Czy u góry będę musiał zrzucać całą obudowę filtra powietrza i coś jeszcze?
-
POMPA WTRYSKOWA BOSCH
Uszczelkę sekcji wysokiego ciśnienia masz na myśli oring duży pod tłokorozdzielaczem? Ja wymieniłem i trzeba być ostrożnym aby nie spieprzyć pompy. Tam jeszcze na śrubie centralnej jest też oring gdzie można wkręcić manometr. Wracając do tematu taptalka to w trybie nocnym u mnie bez problemu widać bo sprawdzałem nawet Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
-
Mam Passata w tdi ;)
Nie ma, nie miałem, nie będzie Jakoś ogólnie nie czuję potrzeby. Radio zapewne wleci jakiś chinczyk 2din także i tak by to nie działało.
-
Mam Passata w tdi ;)
Niedługo zbliżają się urodziny, więc był pretekst aby sobie zamówić......
-
POMPA WTRYSKOWA BOSCH
Jednak to nie kwestia tła. U mnie jest normalnie. Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
-
POMPA WTRYSKOWA BOSCH
kolego a spróbuj zaznaczyć tekst na taptalku(treść posta). Kolega napisał czarną czcionka ale jeszcze dał białe tło - tak jak ten wyraz. Co do autora tematu, w pompie może być wyciek z tego co pamiętam z 4 miejsc, nie wiemy z którego cieknie więc nie wiadomo co dokładnie trzeba uszczelnić. Jeśli chcesz porządnie mieć uszczelnioną to od razu powymieniać wszystkie uszczelki oringi i wyczyścić nastawnik. Koszt kpl naprawczego boscha do pompy w AFN płaciłem 50zł w lokalnym sklepie.
-
Miękki pedał hamulca po wymianie tarcz i klocków
Słabo odpowietrzony układ, gdzieś masz jeszcze powietrze