Treść opublikowana przez omzig
-
AEB metaliczne mruczenie
Kurde, a jakiś mechanik gdzie cos? Trzeba to ogarnąć...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No właśnie, ile?
-
Wymiana termostatu WAHLER
Podepnę się... Wymieniłem: Termostat Wahler, czujnik G2/G62 (zielony, 4 piny, ori ASO Skoda), płyn G13 ori ASO Skoda. I na Blacie po około 7-10km równe 90st., na klimie kanał 49 oscyluje między 79 - 83st., na VAGinie to samo co klima - niezależnie od stylu jazdy czy to 80 czy 180km/h. Jest ok, czy co się zjebało??? A może układ zapowietrzony???
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
I jego ma i Twój ma... Są takie same, albo ja mam coś z oczami.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przecie to jest to samo, co pokazał MrTea...
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Wiedziałem, że nie przejdziesz bokiem. To była czysta prowokacja. Moja wiedza jest oparta na internecie, no i pięciu samochodach.
-
A4 b5 1.8T 150KM zwiększenie mocy
Może i da radę, ale wszystko zależy od stanu motorowni, chodziaż do 190KM trzeba by było wrzucić juz wtryski z BEXa... No i kata wyje...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dobrze kojarzysz, z tym że do B5 nie widziałem jeszcze zestawu z MAP, zawsze jak pytałem sprzedającego o to, to mówili, że w B5 nie ma Map (takie pojęcie co niektórzy maja)... A w B6 wiadomo, że wszystkie 1.8T go maja i dziwne, że nie robia zestawu z flansza na sensor. Ten zestaw co znalazłeś jest chyba p&p ale do seryjnego coolerka, mimo to zawsze można jakos przerobić...
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Ja tam zawsze daję smar/pastę, ale delikatnie, bo wg mnie klocek ma tą "swobodę" w jarzmie i po jakims tam okresie uzytkowania można łatwo je wyjąć - nic sie nie zapieka, czy tam blokuje od rdzy i brudu. A wracając do tej papki... Co jakis czas można sobie odkręcić zaciski wyjąć klocki, odkręcić jarzma, wszystko oczyścić i posmarować na nowo, a przy okazji ocenić stan techniczny układu hamulcowego i nie tylko.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Kurde dziwne, bo przeciez wszystkie 1.8T B6 maja MAP sensor... I powinni zrobić P&P...
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Najdziwniejsze, że był to ========> mail Mail od kogo? Rozwiń. Niektórzy malują Hammeritem, a inni lakierem/farbą do zacisków np Motip, Foliatec... Ale tak czy srak, trzeba dawać pastę/smar na jarzma, tam gdzie osadza się klocki.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Skąd wiesz?
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Smarem litowym albo niektórzy dają pastę miedzianą bądź "aluminiową".
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Nawet chyba na tym forum coś takiego czytałem.... stare jak świat posty... Poziek i Gregory chyba o tym gadali, ale głowy nie dam uciąć.
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
No tak, ale kolega pyta konkretnie o 312mm, a ja mu chcę delikatnie przekazać, że dęba na nich nie stanie. Aczkolwiek różnice delikatną czuć 288-->312.
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Gdzieś tam kiedyś czytałem, że seryjny wydech tzn tłumiki dają radę do max 300KM. Oczywiście kat out.
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Zmieniasz same jarzma i tarcze, reszta zostaje. Różnica jest odczuwalna, ale czy zadowalająca? Zależy czego oczekujesz...
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Marcinie może Ty sie wypowiesz na temat duzej mocy w FWD... Ile tam wreszcie tych mustangów siedzi i jak z trakcją itp?
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
No ta, nie doczytałem...
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Gdzieś czytałem, że i 320mm sie zmiesci, tylko nie pamiętam pod jaki model felgi.
-
Swap hamulców S4 do A4 B5
Dzięki Panowie (Krzychu, Tomku, Dawidu hehehe).
-
Swap hamulców S4 do A4 B5
Narazie jest 180 kucyków pony, docelowo 250HP, stąd moje żmudne pytania.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Fakt, troche drogo, ale napier...ala porzadnie, warto poczekać.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
A dlaczemu u Bakusia nie chcesz?
-
Swap hamulców S4 do A4 B5
Przegub od S4 B5 ma 98mm średnicy, długości 97mm, a ten od A4 B5 2.6, 2.8 ma 88 - 90mm, długości 92-94mm... Ma to jakiś wpływ, czy już nie truć d*py i działać?