Treść opublikowana przez Onkel
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
U mnie było to samo. Miałem odpięty wężyk idący od kolektora do EGR i jak miałem błąd to tylko że słaby przepływ SAI a nic o EGR. W piątek biorę się za czyszczenie jeśli nie pomoże to wywalam układ.
-
[B5 AEB] 1.8T Klekocze po zmianie oleju
Ciężko znaleźć ten temat a sam jestem ciekaw do jakich wniosków koledzy doszli i co polecali.
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Zobacz sobie trochę wyżej tam podałem link jak usunąć cały system SAI z silnika 1.8T. A 2 sonde wywali Ci kolega od chipa. A z wywaleniem kata to jest tak, że u kolegi po wymianie na zamiennik z zastosowaniem przedłużki na 2 sonde okres wyskakiwania błędu wydłuża się i teraz dopiero po okolo 500 km ma. A początkowo po 100 już świecił check
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Nikt nie mowi że EGR i SAI to jest to samo. EGR i zawór kombinowany to jest to samo tylko inaczej nazwane
-
[B5 AJM] Domykanie szyb
Kolego kiedys byl już poruszany ten temat poszukaj dobrze. Ja tylko powiem tyle, że w tym linku co Ty podałeś jest to nieoryginalny alarm z funkcją domykania szyb po zamknięciu auta. Jednak on nie może np. zamknąć lub otworzyć okna do połowy jemu one się tylko zamykają. Mieszkam w bloku na I piętrze i spokojnie mogę uchylić szyby z okna. Więc może masz słabe baterię że musisz przy aucie stać?? No ale żeby zamknąć szyby tylko po jednorazowym naciśnieciu nie da rady. Poszukaj.
-
[B6 AVJ] Logi do oceny pomóżcie!! 17963 - Charge Pressure: Maximum Limit Exceeded
Ale ja mówię, że u mnie wszystko jest ok także parametry swoich logów możesz sobie porównać (turba i przeplywki). Ale poczekaj co chlopaki napiszą bo nie wiem czy te wartości dla Avanta sa takie same.
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Wiesz co ja spróbuje jeszcze zawalczyć Przewody są dobre, pompa załącza się więc problem może być w EGR Zobacze jeszcze to jeśli nic nie da to biorę urlop i wyrzucam
-
[B6 AVJ] Logi do oceny pomóżcie!! 17963 - Charge Pressure: Maximum Limit Exceeded
Dla 1.8T wykonaj logi dynamiczne dla kanałów: 3, 20, 31, 34, 115. Poszukaj mojego tematu w tym dziale i porównaj sobie bo mamy takie same silniki. U mnie wszystko było ok. Różnice między moim a Twoim autkiem widzę w ładowaniu turbo i w dawce przepływomierza ale więcej powiedzą Ci chłopaki bo może w avancie są inne wartości.
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Ja u siebie mam katalizator a jest ta sama sytuacja. Sondy obie są dobre...[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2011, 12:19_________________________________________________Znalazłem fajny opis http://www.audizine.com/forum/showthread.php/235106-DIY-B6-1.8t-Vacuum-line-and-Check-Valve-removal-simplification Tylko musimy sobie wyjaśnić jedno a przynajmniej mi Zawór kombinowany to EGR?? Czy EGR to zawór pokazany na 8 (zdjęcie na którym liczby 1 2 3 są w kółku)zdjęciu z linku powyżej??
-
[ALL B5] Problem z wskaźnikiem paliwa ( pływakiem? )
Zobacz kostkę na pompie paliwa. Jeśli wszystko jest oki to wyciągnij pompe i zobaczy czy tam wszystko jest tak jak powinno.
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Wydaje mi się, że nie bo błąd dotyczy samego układu. Kolega tez nie ma kata i problemu z powietrzem wtórnym też nie.
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Błąd się pojawiał ale rzadko. Tylko chodzi mi o to, że przed podpięciem tego zaworu pompa włączała mi się tylko rano lub po wystygnięciu silnika. Teraz słychać ją niekiedy na światłach czyli to co u Ciebie.... Więc wychodze z założenia, że on jest nie sprawny bo układ jest szczelny. Podmienie z kolegi pojeżdze trochę i sprawdze jak wtedy będzie ale to pod koniec tygodnia bo pogoda nie najlepsza u nas....
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Ale jeśli wszystko sprawdziłeś jest ok i pisze Ci, że u mnie bez zaworu wszystko było ok a teraz po założeniu przewodu i układ jest z zaworem to włącza mi się niekiedy na światłąch to pewnie będzie uszkodzony ten zawór. A nie masz kogoś żeby podmienić?? Ja od kumpla wezmę i podmienie bo chyba nie ma różnicy czy od 1.8T czy od 2.0???? I wtedy napisze Ci.
-
[ALL B6] Zawór kombinowany
Nie powiem Ci jak sprawdzić zawór kombinowany ale pamiętam jak opisywałeś problem ego układu i pisałeś, że nawet jak auto się nagrzeje to słychać niekiedy na światłach że pompa się załącza. U mnie teraz jest to samo i myśle, że to włąśnie przez ten zawór. Dlaczego?? A no dlatego, że u mnie węzyk idący do tego zaworu był ściągnięty (pisałem o tym kiedyś) i zapała mi się kontrolka engine ale nie często. Ale najważniejsze pompa załączała siię TYLKO rano lub całkowitym ostygnięciu silnika. Natomiast teraz po założeniu tego przewodu jest taka sama sytuacja jak u Ciebie. Tzn. dojeżdżam do świateł i słysze jak załącza się na chwile... W wolnym czasie sprawdzę to. Ty jak masz możliwość to też luknij i daj znać.
-
[ALL B6] Przetarty tunel po wymianie radia
Nie jestem z samej Łodzi. Dlatego piszę, że w piątek by mi pasowało bo i tak będę w Łodzi.... Więc jakby dało radę....
-
[ALL B6] Przetarty tunel po wymianie radia
Możesz podesłać jakieś foto?? Myślałem o tym ale nie wiem czy dobiorę taki kolor i ja mam to w widocznym miejscu:/ Dlatego chyba lepszym rozwiązaniem będzie wymiana. Widzę, że jesteś z Łodzi także może podjade w piątek i zobacze :gwizdanie:
-
[B6 BFB] ubywa mocy przy pełnym nagrzaniu ??
Poczekajmy spokojnie do logów. Zrobisz i zobacza koledzy czy i Ci powiedzą. W tym temacie jest opisane jak sprawdzic obie sondy to luknij sobie. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=208272.0
-
[ALL B6] Przetarty tunel po wymianie radia
Podziekował Pozdrawiam
-
[B6 BFB] ubywa mocy przy pełnym nagrzaniu ??
Robiłes logi??
-
[ALL B6] Przetarty tunel po wymianie radia
A powiedz mi jeszcze ta zaślepka na górze co jest nad przyciskami od awaryjnych i esp to moze zostać z poprzedniego tunelu czy musi być tez od nowego??
-
[ALL B6] Przetarty tunel po wymianie radia
Strasznie paskudnie:/ Jeżeli nie ma innej możliwości to wymienię tak nie będę jeździł. Niestety mam 1 din i kolor swing.[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 17:43_________________________________________________A powiedzcie mi jeszcze czy bez problemu wchodzi tunel o B7?? Bo jest na sprzedanie w dobrych pieniądzach ale nie wiem czy pasuje. A pasowało by bo słyszałem, że te od B7 już nie są tak podatne na zarysowania
-
[ALL B6] Przetarty tunel po wymianie radia
Witam kolegów. Jakiś czas temu wymieniałem radio ori na inne i już pomijając to że namordowalem sie przy wymianie to troche mi się tunel przetarł. I powiedzcie mi czy jest jakis sposób na zrobinie tego czy tylko wymiana??? Bo jak mus to wymienie tak byc nie może
-
[ALL B6] Prośba o rozszyfrowanie komunikatów komputera pokładowego
Język można zmieniać. Tylko uprzedzam od razu nie ma polskiego
-
[B6 AVJ] Prośba o analize logów 1.8T
Gazownika juz mam. Zakładałem u nich w poprzednich trzech autach także wiem, że będzie dobrze. Zakładam BRC bo w sumie zawsze tej firmy zakładałem. Jeszcze raz dziękuje bardzo, pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy
-
[B6 AVJ] Prośba o analize logów 1.8T
No i jakbym mógł to wysłałbym Ci flaszkę wódki Dać mu wódki Nie wiem gdzie wy widzicie 0,6 bara ale cieszę się że wszystko dobrze.