Treść opublikowana przez Onkel
-
[ALL] Układy wydechowe - katalizatory, tłumiki, końcówki - Andrzej Gruchot
Tylko wy tzn. kolega karolasterka i mlodyy macie B5 z jedną sondę bodajże- przed katem. W B6 są dwie - przed i za katem. No i po wymianie druga czyta błąd.... U mnie kat jeszcze działa ale też liczę się z tym, że za jakis czas i mnie będzie czekać wymiana. Dlatego obserwuje wątki na ten temat.
-
[ALL B5] Odwieczny problem z nie org. ksenonem
A nie ma nic bardziej porządnego niż ori. Nie dośc że dobre(nie palą się przetwornice co pół roku) to jeszcze legalne(oczywiście z lampami przystosowanymi do tego) jesli masz spryski i system samopoziomujący. A Ty pewnie masz HID-y i dlatego tak się dzieje. Ja powim tylko tyle, że koledze Omega się prawie spaliła przez te pseudo ksenony. Ale każdy robi jak uważa.
-
[ALL B6] Problem z modulem komfortu
Dawaj tutaj kody błedów i uzupełnij dane o aucie bo nic o nim nie wiadomo.
-
[B6 AWX] Przednie wycieraczki
U mnie wycieraczki chodziły strasznie powoli. Rozebrałem wg opisu nasmarowałem i nic nie pomogło. dopiero rozebrałem ten silniczek wycieraczek i wyczyściłem Teraz jak złoto. Więc jak już wyciągniez to możesz się pokusić o przeczyszczenie od razu ja musiałem drugi raz wyciągać
-
Regeneracja włącznika świateł
Załatwie szablony ale dajcie gdzieś na serwer do pobrania wzór.
-
[ALL B5] Podsufitka a raczej jej brak...
Już myślałem, że takie coś przeczytam Miałem kiedyś B5 i była normalna ładna sztywna podsufitka. U Ciebie zapewne tez powinna być inna sprawa dlaczego jej nie ma.... Kup na allegro lub wejdź do działu sprzedam tam ktos oferował podsufitke do B5. Jeśli poprzedni właściciel sam nie rzeźbił dachu to bedzie pasować.
-
[ALL B6] Zielony osad na rurce
Pewnie gdzies na rurce dziurka się zrobiła. Pewnie do pospawania. No chyba, że bedzie duża to tylko wymiana. a koszta sprawdzenia około 30zł. Wpuszczają specjalny gaz/płyn i wtedy wiadomo gdzie jest "przeciek":) Powodzenia
-
[B5 ARG] Wymiana rozrządu - lista części
Ja jak zamawiałem do A3 to INA i Ruville szału nie robiły te firmy a kupiłem i to bylo POLECANE przez wszystkich: Pasek- GATES (choć Conti też jest dobry) a reszta czyli napinacz pompa SKF. No ale to bylo rok temu także może się coś zmieniło.
-
[ALL B6] Jak wyjąć głośnik basowy z półki [sedan]
Podpowie mi ktoś albo może ma jakies foty jak wyciągnąć ten głośnik z tylnej półki??? Wsadziłem swoją skrzynie i ten teraz jest mi zbędny.
-
[B6 AVF] Problem z wyjeciem ori radia ...
Kolego nie tylko u Ciebie był ten problem z wyjęciem radia. U mnie i u kolegi tez trzymała lewa strona. Namęczyliśmy się strasznie. I też wyciągnągneliśmy klimatronik i dopiero śrubokrętem wgieliśmy zabezpieczenie które trzymało a nawet po włożeniu kluczyków takich specjalnych nic nie dawało. Dopiero to pomogło. Jak będzie ktoś chciał z powrotem włożyć ori radio to najlepiej odkręcić lewe zabezpieczenie. Radio w kieszeni siedzi dość dobrze i nie ma mowy o lataniu a późniejszy ewentualny demontaż pójdzie szybko. Ja u siebie miałem na CD a on kaseciaka. U niego trochę radio popsuliśmy ale dzięki temu moje CD wyciągnęlismy bez szwanku.
-
[B6 AVJ] Proszę o wypowiedz na temat tych blędów
PIERWSZY: 16804 masz od kata czyli pewnie zamiennik wstawileś z miejscem na dwie sondy ale niestety to nic nie da po wykasowaniu błąd będzie wracał. Musisz wyłączyć drugą sonde sam chyba nie dasz rady ale zajmują się tym osoby zakładający wydechy sportowe. DRUGI 16795: System wprowadzania wtórnego powietrza (B2) – niewłaściwy przepływ Od pompy pneumatycznej idzie rurka do silnika i od filtra powietrza do pompy. Możliwe że któryś jest dziurawy. Pompa na dole znajduje się. Jest temat tez o tej pompie tam jest foto z etki to zobacysz jak to wygląda. TRZECI 17511: 17511 P1103 Obwód ogrzewania czujnika O2 (B1-S1) – wyjście za niskie CZWARTY 17536: 17536 P1128 Długoterminowy pomiar paliwa – system za słaby (bank 1) - ten błąd jest opisany na forum dośc dokłdnie POSZUKAJ tylko. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?
Dzieki wielkie za odpowiedź. Oto właśnie mi chodziło. Pozdrawiam
-
[A4 B6] Audi Concert jak zakodować radio?
Jeśli odłączysz aku to nic się nie stanie. Chyba, że to radio nie jest oryginalne od Twojego auta. Ja miałem na cd ori i nawet po całonocnym odłączeniu od aku wszystko było oki. Dopiero jak odłączyłem radio z kostek tych co służą do podłączenia zasialania, głośników i suba musiałem podać kod.
-
[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?
Witam. Odgrzeje kotleta Ogólnie w temacie wiem PRAWIE wszystko. Ale mója sytuacja jest inna. Wyciągnąłem z auta oryginalne radio na CD i włożyłem swoje nieoryginalne. No i oczywiście grają tylko przednie głośniki. Z uwagi na to, że mam komplet nagłośnienia z mojego poprzedniego auta to nie chce podłączać ori suba bo i tak będę go wyciągał ale fajnie było by jakby głośniki tylne grały. Wszystkie kable pod moją skrzynke posiadam. I teraz pytanie. Jaka przejściówkę musze kupić albo co przerobić żeby grały mi tylne głośniki. No bo jak kupię przejściówke za 50zł żeby grały i głośniki i sub ale wywale suba wraz ze wzmacniaczem ori to wtedy i tak nie będą grały....
-
Czujnik kąta skrętu wymiana
Robiłem to wiele razy i nic. W weekend będę podmieniał taśmy to napiszę co i jak.
-
[B6 ASN] Migający Check Engine i szarpnięcie
Ale zauważ jego błędy dotyczące kata a jeśli np. gródki w katalizatorze zarwały się i nie ma dostatecznego wypływu spalin to będzie mułowate. Ale dlaczego miga ta kontrolka to nie mam pojęcia.
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro
Ja użyłem pianki CRC i elegancko jest. Wyciągnąłem półkę i bezpośrednio na parownik dawałem I teraz ładnie pachnie
-
Czujnik kąta skrętu wymiana
Ja mam ten sam problem tylko po montażu manetki od tempomatu. U mnie jest błąd 01826. Jak coś wymyślisz to daj znać. A czujnik jest chyba w taśmie airbaga. Ja w weekend coś będę myślał a na początek zamienie z kolegą taśmę i zobacze czy coś da.
-
[B6 ASN] Migający Check Engine i szarpnięcie
Prawdopodobnie katalizator się kończy....
-
[ALL B6] Problem z ESP po montażu tempomatu
Robiłem to kodowanie i aku też odłączałem i to nie raz. Powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik skrętu? Jak dobrze ustawić taśmę airbaga??
-
[ALL B6] Problem z ESP po montażu tempomatu
Witam kolegów. Pisałem o moim problemie w temacie o zmiane modułu pod tempomat ale teraz problem tkwi chyba w jakiejś części a nie w kodowaniu. BŁĄD NA VAG: Uploaded with ImageShack.us Opisze po krotce swój problem. Montowałem jakiś czas temu tempomat. Wszystko poszło gładko. Zakodowałem i oki. Tempomat działa ale nie działa ESP. Moja kobieta jak wyjmowałem taśmę airbaga to bawiła się nia i sobie kręciła (nie wiedziałem później dopiero powiedziała) ale chłopaki pisali że to nie ma nic wspólnego z moim błędem. Jako że moduł miałem w aucie dobry pod tempomat to wymieniłem tylko manetke ale żeby ją założyc to musiałem wyciągnąć troche cały moduł, czyli odkreciłem śrubkę na dole wysunąłem trochę cały moduł założyłem manetke i skręciłem wszystko tak jak było. Kodowałem wszystko tak jak jest opisane nie zliczoną ilość razy. Przed jak wejdę w te opcje: Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes, następnie [Fault Codes - 02] i [Done, Go Back] Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem. Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-) Specification: 0.0 ° Tolerance (when straight): ±5.0 ° [Done, Go Back] to w Specification mam -2,5. Po kodowaniu jest 0,0. I za każdym razem znika mój błąd. Jednak przejade się kawałek skręce kierownicą (zazwyczaj błąd powraca jak skręce w lewo) i zapala się kontrolka ESP. Jade dalej drogą na wprost i znika aż do momentu skręcenia kierownicą(zazwyczaj w lewo). I wtedy znowu w specification mam -2.5. Taśmę ustawiłem tak że koła skręciłem na maksa w prawo a taśme dałem jeden obrót luzu czyli taśma nie jest na maksa w prawo. Ale teraz już nie wiem czego mam dalej szukać?? Nie wiem gdzie znajduje się ten czujnik... Czego dalej szukac mam...
-
[B6 AVJ] Po 4 dniach nieodpalania auta silnik NIE ODPALA wcale PLEASE HELP !!!!!!!!
A nie masz VAG-a żeby podłączyć??? On dużo by pomógł. Po czym sądzisz że to pompa paliwa?? Jak przekręcasz kluczyk to słyszysz takie specyficzne "zaciaganie" paliwa?? Jeśli nie to proponuje sprawdzić przekaźnik pompy paliwa. Ja tak miałem w poprzednim aucie. Też myślałemże to pompa a okazało się że tylko przekaźnika za 25zł
-
[ALL B5] BŁĘDY VAG 514 i 515
Kolego sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Brak sygnału z obu czujników czyli trzeba w nich szukać przyczyny. Tzn. dowiedzieć się gdzie się one znajdują i sprawdzać może kostka gdzieś nie łączy. Albo ewentualnie sam czujnik walnięty. Ale jak mówisz, że raz jest dobrze a raz nie to proponuję sprawdzić połączenie.
-
[B6 ALT] Instalacja Tempomatu
Dokładnie. Musisz u siebie zrobić jeszcze kodowanie do silnika i będzie hulać u mnie tez nie działał bo nie zrobiłem tego ostatniego logowania.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
No robiłem tak ale jeśli problem nie jest w taśmie to musi być w kodowaniu. Dzisiaj zrobię wszystko od nowa, ściągnę taśmę ustawie żeby było 0,0 jeśli teraz nie pomoże to zamienię taśmę z kolegą i zobacze wtedy.