Treść opublikowana przez Onkel
-
[ALL B6] Sygnalizacja otwartych drzwi na wyświetlaczu FIS
Wiązka kabli która idzie w gumowej oprawie do drzwi to pierwsze do sprawdzenia.
-
[ALL B5] Żarówki Philips BlueVision Ultra czy X-treme Vision
Niebiescy - jak w Twojej okolicy się znają to nie pojeździsz jak nie to masz szanse. Tak samo z diagnostą. Wiele ludzi zakłada i jeździ choć są problemy z zakłóceniami w CB. Jak już kupisz to barwa 4300 najbardziej zbliżona do normalnej żarówki.
-
[B6 ALT] Problem z intalacją BRC.Ubywa paliwa mimo jazdy na LPG
Jeżeli gaziarz dobrze założył Ci instalacje to masz po problemie. Ja utrzymuje stan między 1/2 a tą kreska poniżej i spokój A też mnie męczyło jak wskaźnik ładował na 0 a po odjęciu aku wracał i pokazywał na kompie 50km
-
[B6 ALT] Problem z intalacją BRC.Ubywa paliwa mimo jazdy na LPG
Problem dla mnie jest znany i już był kiedys opisywany. Mam tak ja, kolega i kilka osób wypowiadających się o tym na forum. Zauważcie, że jesli utrzymacie poziom paliwa powyej rezerwy to wszystko jest ok tzn. ubywa go ale mało i komputer pokazuje stan. Ale jeśli zapali się rezerwa to już nie jest tak wesoło. Chodzi o to, że podobno gdy zapali się rezerwa to już nie da się "oszukać" komputera i on ujmuje sobie przejechane kilometry ze stanu. Np rezerwa zapala się przy 70km jeździmy na gazie a paliwa ubywa więc on sobie odejmuje. Ale co się dzieje jeśli zdejmiemy na 5 minut kleme od akumulatora?? Komp się resetnie i pokazuje ile naprawdę jest wachy Sprawdzone u siebie. jak zapal się rezerwa to km maleją aż do zera. Odpięcie aku i poziom wraca. Sytuacja nie ma miejsca gdy poziom utrzymujemy powżej rezerwy. Pozdrawiam
-
[B5 AJL] Nowa instalacja gazowa- czy dobre komponenty
Wszystko juz było nawet nie dawno ktos pytał i odpisywałem odnośnie instalacji BRC. Spokojnie daje rade. Nie może byc żadnych szarpań wszystko ma chodzić idealnie. Przynajmniej u mnie tak jest. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Schemat kabli wtyczki mini iso
Poszukaj masz cały opis jak zrobić żeby grały tylne głośniki i tam wraz ze zdjęciami wszystko opisane więc zobaczysz jak wyglądała kostka.
-
[B6 AWX] Obieg powietrza
Silnik musi pracować, i klima być włączona w tryb AUTO. 04 - Basic Settings n Potwierdzasz n Wpisujesz numer grupy 001 n Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz. n Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać pozycje krańcowe. Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0). Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się. Jeszcze raz dla pewności odczytujemy błędy i kończymy pracę VAG-a. Od tej chwili możemy cieszyć się ponownie prawidłową pracą naszej automatycznej klimatyzacji. Tu masz opis.
-
[B6 AVJ] Filtr paliwa-piszczenie,co może być przyczyną?
No u mnie jest tak samo. Daje rady. Daje buta i elegancko pompuje a WYJE. To jest TAJEMNICA lasu
-
[B6 AVJ] Filtr paliwa-piszczenie,co może być przyczyną?
Czeka nas tylko wymiana pompy nie ma co się doszukiwać innej przyczyny wycia (dodam że też jestem po wymianie filta na MANN). U mnie raz wyje raz nie. Niekiedy jak wyłaczę ksenon przestaje wyć a niekiedy nie ma to znaczenia. Jak pociągnę oba przyciski od podnoszenia szyb to wydaje mi sie że na chwile tez przestaje wyć i za moment zaczyna... Znajdę gdzies w okolicy pompe. Umówie się żebym mógł ją podłączyć i zobaczyć jak będzie. Tylko na razie nie ma nigdzie blisko :/
-
[ALL B7] Zaślepki po uchwycie na telefon czy nowy tunel?
Tylko wymiana.
-
[B6 ALT] Nr tunelu
8E0 863 241 G kolor 6PS
-
[ALL B6/B7] Poszukuje nr pompy paliwowej do 1,9awx
Pompa paliwa: 8E0919050H - 1289zł serwis czujnik poziomu paliwa: 8E0919673AL - 323zł serwis
-
[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?
Odnośnie zakupu kostki dla tylnego nagłośnienia to radzę żeby każdy zrobił sobie najpierw instalacje według opisu: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_aktywny_tyl_bez_adaptera_przy_nieseryjnym_radiu-t117155.0.html;new#new Koszty praktycznie żadne bo kabel prawie w każdym domu jest tylko piny do kupienia po 15gr/szt. a wiadomo, że tył nie gra tak głośno jak przód. Zrobiłem takie coś i postanowiłem podłączyć tylne nagłośnienie pod wzmaka.
-
[ALL B5] Odrzybianie klimatyzacji wersja "domowa"
Na forum ktos opisał, że przed każdym zgaszeniem auta włącza ECON i teraz robię tak samo. Przy włączonej klimie samoczynnie włączany jest obieg zamknięty bo taka jest zasada działania klimatyzacji. Więc po włączeniu ECON otwierają się klapki obiegu zewnętrznego i kanały się wietrzą Dlatego tez jak ktos odgrzybia klime a dalej na ECON-ie czuje swąd tzn. że nie wymienił filtra kabinowego.
-
[INNE] Zamykanie po ruszeniu z miejsca
Zmieniłes kodowanie modułu komfortu jest to opisane na forum.
-
[B7 BLB] Dzwięki tablicy
OUTPUT TEST robi się VAG-iem.
-
[ALL] Kiedy wymienić filtr kabinowy
Ja zawsze kupowałem filtry MANN wszystkie jakie są dostępne w aucie. Ostatnio jednak przy zakupie kabinowego skusiłem się na BOSCHA ze względu na cene (MANN- 109zł, BOSCH- 72) oba oczywiście z węglem. I ku mojemu zdziwieniu wydaje mi się, że BOSCH jest lepiej wykonany.... A co do różnicy między węglowym a zwykłym. To lepiej dołożyć i wziąć węglowy. Kumpel kupił zwykły i jak jade z nim autem za jakimś ropniakiem to wszystko co wyjdzie mu z wydechu czuć u niego w aucie. Z węglem tak się tego nie odczuwa strasznie.
-
[B7 BLB] Dzwięki tablicy
Nie ten dział. Próbowałeś włączyć z powrotem kontrolkę pasów??
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Ja zakładałem 2 tygodnie temu BRC SQ24. Wszystko daje rade elegancko tylko powiedz żeby Ci przewód założyli większy. Ja mam 8mm. Standardowo wkładają 6mm.
-
[ALL B5] Urządzenie do centralnego zamka
Wpisz w google gemini alarm system wyskoczy Ci strona producenta i tam masz opisane systemy. Powinieneś mieć syrenke jeszcze bo z tego co widziałem to w każdym zestawie jest syrenka. Tam powinny tez być instrukcje do pobrania ale te włącznik są pewnie do uruchamiania kolejnych czujników np. ruchu, położenia.
-
[ALL B5] Odrzybianie klimatyzacji wersja "domowa"
Dzięki za opis najlepiej jakbyś wrzucił go do działu ZRÓB TO SAM choć tam chyba jest już opis od B5. A ważne jest aby przy odgrzybianu nie zapomnieć o wymianie filtra kabinowego.
-
[ALL B6] Komunikat Rucklicht links, rechts ?
Sprawdź żarówki w tylnych lampach. Jedna żarówka jest dwu-włóknowa.
-
[B6 AVJ] 1,8t Sedan Czujnik bagażnika
Zobacz kable idące w gumowej oprawie jak otworzysz drzwi i jak otworzysz klape. Wiele problemów jest w nich bo po 10 latach po prpostu się przecierają.
-
Ile pali Wam gazu?
Ja jestem świeżo po założeniu instalacji BRC Sequent 24. Spalanie w cyklu "do pracy" (9km trasy -->4km miasta) wyszło ok 11-12 l. Zalałem za 30zł żeby sprawdzić ile na tym zrobie i mam już 107 km zrobione i jeszcze jeżdże
-
[B5 AEB] 1.8T Klekocze po zmianie oleju
Myślałem, że sa odrębne tamaty do 1.8T dlatego zapytałem. O tym podwieszonym to wiem i czytałem