Treść opublikowana przez wesz82
-
Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4
Jak ktoś dostanie coś do b5 niech wkleja foty,zastanawia mnie jak to będzie wyglądać bo też bym sciał
-
Padajace przeguby :/
Jak pilnowana jest siła dokręcania to szukaj raczej drugiej ośki
-
turbo regeneracja
Po świętach miałem przegląd i myślałem że już gostek coś powie ale zobaczył,machnął ręką i kazał jechać.
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Luźny pasek stąd taki kąt.ja bym czekał.
-
Do czego służy ten plastik????
Z tym usunięciem chłodniczki to jest tak ze jak nie dajesz w palnik to większych problemów nie ma ale i tak nie zrobiłbym tego mojemu aucie:wink: Poszukam używki lub spiszę nr i podzwonię po innych aso. ---------- Post dopisany 06-04-2013 at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2013 at 15:05 ---------- Podjechałem do kolesia który handluje częściami i znaleźliśmy z trudem ten plastik,nawet juz wiem jak go umiejscowić Za 10 zł nię bedę ryzykował,w nast tyg wymiana:decayed:
-
turbo regeneracja
Jeżeli chodzi o moc to nie za wiele:decayed: ale za to nie brudzi mi dolotu a i minus to taki że zimą dłużej sie nagrzewa auto:wink:
-
turbo regeneracja
Jakby co to pytaj:wink:
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Robie to na wprost,tak jak jest ich naturalne położenie czy nalezy je lekko przechylić w stronę środka auta??
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Dziś podjechałem do znajomego mechanika,pogadałem z nim i mam parę pytań Czy potrzeba wykręcanie obu przegubów tzn wew i zew???? W sam naprawiam jest podane żeby wykręcić wew przegub i podwiesić ośkę na drucie inaczej uszkodzeniu ulegnie zew przegub,zaś znajomy mechanik powiedział że potrzeba wykręcić całą ośke inaczej nie wyjdzie skrzynia.Wiadomo więcej roboty itd,do tego trzeba jeszcze odpowiedniej siły do przykręcenia zew przegubu. Jak Wy robiliście,proszę o każdą podpowiedz:wink: Mechanik powiedział też że silnik można lekko do góry podnieść tak z 10 cm to będzie łatwiej. Dziś przyszło sprzegło (awx)i zdziwił sie dlaczego nie ma w nim tych sprężynek co są w AVG,do czego one służą??? Poradził żebym dorobił kawałek Drewienka o średnicy takiej jak jest ta wy ząbkowana wewnętrzna cześć i od tego ustawi się sprzęgło mierząc luz:wink:
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Nie nie chcę zwykłego koła zamachowego,wiem jedni chwalą inni nie ale jak wsiadam do zeciora to łapie mnie przerażenie:decayed: Lekko pedał drży tak w połowie ale mechanik powiedział że to wina łożyska oporowego... Panowie wiec tak: Poduszki skrzyni aut,całe oski aut,rozrusznik aut,Jakieś tam termiczne osłony tez pewnie trzeba bedzie wyjąć,mechanizm zmiany biegów odkręcić,następnie łączenie skrzyni i skrzynie zrzucamy tak??? Mechanikowi chodziło o to ze oni maja przyrząd którym dociskają docisk tak jak należy.
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
juz mniej wiecej wiem o co caman.Tarcze mam docisnąć tym przyrządem czy tylko wyśrodkować.Około 400zł
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Jak dokładnie moge go dorobić???
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Mechanik powiedział tak że co z tego ze założy się jak za pół roku sprzęgło będzie brało znów wysoko lub zdechnie.... Wiadomo też jak to mechanicy:wink:Zatanawia mnie to bo jak zrobie samemu i za 3 miechy ma mi paść sprzegło to wole dać mechanikowi.
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Panowie po rozmowie z mechanikiem mam zadumę czy samemu wymieniać sprzęgło czy dać to mechanikowi. Tzn mechanik powiedział mi ze oni mają taki specjalny przyrząd dzieki któremu ustawiają te sprzęgło niby firmy Luk-a... Ktoś z was robił to w domu bez niby tego przyrządu???
-
stukanie w ukladzie kierowniczym i dziwne prowadzenie auta powazny problem
Ja mam to teraz górne wahacze do wymiany. Sprawdź dobrze i daj znać
-
turbo regeneracja
Robisz tak: Waż od zaworu(tego na pokrywie zaworów)dajesz do butli i na dole dajesz wypust innego węża i podłączasz ten dół do węża od turbo.ja dałem dodatkowo siateczkę żeby nic tam nie wleciało:wink: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/pytanko-oct-montaz-255067/ Tu masz wsio w miarę opisane.Jak znajdę chwilę to zamontuje OCT i porobię foty. Trzeba pamiętać o tym by weże były tej samej średnicy:wink:
-
Czy pompa może zajechać magiel???
Jak zmieniałem drążki wraz z końcówkami do drugiego magla to nie robiłem zbieżność bo to to samo i faktycznie już 8 tyś zrobione i nie bierze opony:wink: Jakim płynem zalał Ci układ,zielonym czy czerwonym??? Nie wiem jak jest w małyszówce ale w b5 trzeba trochę gimnastyki żeby wyjąć magiel:decayed:
-
Czy pompa może zajechać magiel???
I tak masz magiel do wymiany ewentualnie regeneracji. Złóż wszystko,przepłukaj układ i wtedy sprawdzisz ciśnienia na pompie,jak coś nie tak to wymień pompe. Ja byłem dziś na przeglądzie i okazało sie że górne wahacze juz mają za sobą swoją sprawność,wymienię zawias i zobaczymy.
-
turbo regeneracja
Nie,jeszcze trochę jest tego ale w sumie ja nie miałem takiego strasznie zawalonego. Tak jak pisałem daj sobie 5 tyś i powinno byc ok.Tylko nie puszczaj weża pod auto,zrób to w zamkniętym obiegu. Po świętach zamontuje to prześle Ci parę fotek
-
Nie działają zegary analogowe i światła pozycyjne
Jak kontrolka od ręcznego to raczej aku.Jak dasz rady odpalić to podjedz do mechanika niech sprawdzi ładowanie. Może aku jest dobre a zaśniedziałe złącza i nie daje tyle ile powinno prądu,proponuje przeczyścić styki:wink:
-
turbo regeneracja
Jak robisz OCT to zrób to jak należy - w zamkniętym układzie... Tylko zrób co najmniej 5 tyś żeby to podziałało,gdzieś czytałem ze tyle mniej więcej potrzeba czasu na wyłapanie oleju. Ja zrobiłem na OCT około 1 tyś i już widziałem efekt.Tylko zdjąłem go bo po świętach mam przegląd:wink: Jak nie wiesz co i jak z OCT to pytaj. Dodam że zawór na odmie wymieniłem,i autko miało seryjny separator,mimo to dalej było lekko tego oleju.
-
turbo regeneracja
Zawór na odmie już nie daje rady i tyle. Ale teraz dodaj sobie śladowe ilości oleju z odmy tak jak w każdym przeważnie tdi i padnięte uszczelki w turbo ii masz odpowiedz:wink:
-
Regulacja lędźwi przedni fotel
Ja jak kupiłem auto to na początku raz działało raz nie,potem zdechło całkowicie. Rozebrałem,przeczyściłem styki i śmiga jak nówka:wink: Dasz rady samemu to zrobić????
-
turbo regeneracja
Napisz wiele bierze tego oleju??
-
Czy pompa może zajechać magiel???
Łukasz a jak z płynem???Wymieniałeś i płukałeś układ??Gdzie dawałeś magiel do regeneracji ja myśle o Łodzi ewentualnie chłopaki z kuzi cars-a. Może pompa nie wyrabia albo napinacz nie daje rady stąd niskie ciśnienie pompy.Niech ktoś podepnie się i sprawdzi ciśnienie pompy.Jak na postoju dodasz gazu a wspomaganie będzie chodziło lżej to na bank pompa. Jak pokręce dynamicznie na postoju kierą raz lewo raz prawo to też słyszę stuk z okolicy podszybia.We wtorek mam przegląd i jak okaże sie że to magiel to chciałbym od razu wymienić pompę bo mi moja marudzi że słabo wspomaganie działa. A jak jest z krzyżakiem czy jego luz może też zaszkodzić pompie????Bo krzyżaka nie wymieniłem jak wstawiłem używkę magiel...