Treść opublikowana przez wesz82
-
Wymiana turbiny czy potrzebne czyszczenie miski i cos o pompie oleju ??
Proponuje przejrzeć cały układ dop powietrza,rozebrać i poczyścić wsio włącznie z IC, Co do olejowego to wąż zasilający odkręcić i przeczyścić,od razu nowe filtry,uszczelki itd. Co do miski to przecież jest w smoku filtr siateczkowy więc nie zassie nic,ewentualnie przytka także też do sprawdzenia. Wiem ze to dziecinada ale pamiętajcie o prawidłowym odpaleniu po utracie oleju żeby nowe turbo nie dostało po pupie:wink:
-
Czy to nastawnik?
Może nie dostaje paliw tyle ile trzeba???Jaką masz dawkę paliwa???Może imo nie łapie,skoro mówisz że po wycofaniu kluczyka hula jak trzeba. Jak nastawnik to powinno wyrzygać błąd. Podepnij pod kompa sprawdź kąt,dawkę paliwa i RSW tylko gdzie tego szukać w renaulcie:decayed:
-
Czy Wasze kobiety, też mają już dosyć forum A4 ??
Że mi to do łuba nie przyszło:grin:
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki chłodnicy oleju
Powiedz a tą metalową to już muszę rozłączyć przewody,bo tak patrze i na to mi wychodzi...
-
Zapowietrzony układ paliwowy?????
Widziałem już takie pompki ale to muszę zamontować pod maską a z tego co pamiętam to powinno się zaworek montować jak najbliżej pompy.. Gdzie powinienem ją zamontować,na przewodzie z baku przed filtrem???? Niestety dziś z rana odwiozłem małą do przedszkola i zapomniałem popatrzeć na ten wąż
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki chłodnicy oleju
Wychodzi na to że da rady bez:wink::wink:Jak nie pali Ci sie to poczekaj z 2 tyg,zmienię u siebie to będę wiedział bardziej:decayed:
-
Zapowietrzony układ paliwowy?????
Właśnie jutro z rana sprawdzę jak to się ma przez noc czy będzie paliwo w przewodzie albo ile tlenu:wink:
-
Czy Wasze kobiety, też mają już dosyć forum A4 ??
Moja też mówi : Ciągle tylko czegoś tam szukasz,kombinujesz po co Ci to. A ja do niej że muszę mieć jakąś odskocznie od codzienności że to moja pasja itd. Wpienia się,ale bez jaj przecież nie jest a z tak źle:decayed:
-
Zapowietrzony układ paliwowy?????
Dzieki:wink: Dziś zamontuje przewód także z filtra do pompy,jak tam nię będzie powietrza zostawiam tak i nie ruszam,jak będzie to daje zaworek plus nowy filtr paliwa i wszystkie przewody wraz z opaskami.Jak to nie pomoze to sam nie wiem co dalej. Może po prostu zostawię tak skoro auto normalnie jeździ... W starym AEB też zdechł mi ten zaworek w pompie,problem był że nie chciała jeździć na PB założyłem zaworek za 20zł i po problemie,paliła od strzała i śmigała jak głupia. Tylko teraz to klekot i zasada inna:decayed: ---------- Post dopisany at 11:23 ---------- Poprzedni post napisany at 08:50 ---------- Założyłem przewód z filtra do pompy.(Był problem bo początek i koniec to 2 inne króćce) Leci trochę powietrza,nie są to mega bomble lecz takie drobniutkie na górze przewodu. Jak znajdę chwilkę to postaram się wymienić wszystkie przewodu plus opaski może to coś pomoże(chodź w sumie nie wiem czy tak powinno być...)
-
Ciptuning - co o nim myślicie? Czy warto?
Swięta prawda:decayed: Koleś chciał oszczędzić wstawił box-a. Po 3 mce miał do wymiany turbo,sprzęgło bo nie szło już jeździć. Wymienił co miał wymienić i wypierdzielił box-a:decayed:
-
Zapowietrzony układ paliwowy?????
Podczas czyszczenia nastawnika zamontowałem sobie na powrocie z wtrysków do nastawnika przezroczysty przewód. I ku memu zdziwieniu znajduje sie tam przez cały czas trochę powietrza. Auto jeździ normalnie tylko z rana czasem jest problem z odpaleniem. Byłem u znajomego mechanika i ten powiedział ze to normalne. Mam zamiar zamontować przezroczysty przewód także z filtra do pompy. I teraz nasuwa się pytanie: Mechanik miał rację??? Co jeżeli po zamontowaniu ww przewodu tam tez znajdzie się powietrze???? Czy zaworek zwrotny zamontowany przy pompie załatwi sprawę???
-
Leje zacisk tył - regeneracja pytanie
Myślę że sam ogarniesz sprawę.Kup zestaw poświęć z 1 dzień i tak to zawsze szybciej niż przesyłać zacisk komuś.
-
pedal w podlodze
Chodzi Ci o przewód hamulcowy,czy o stalowy powyginany przewód??? Uszczelki nie ma w żadnym przypadku,są tylko końcówki zarobione.Albo wymień przewóg hamulcowy ten stalowy albo podjedz do mechanika niech zarobi Ci to raz jeszcze,samą końcówkę
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
Ciekawy przypadek Ci sie trafił Jak już rozkręciłeś silnik daj głowicę do sprawdzenia czy nie krzywa,niech dopasują uszczelniacze do gniazd,może nowe szklanki.Koniecznie nowe śruby głowicy. Wiem,kasa duża ale jak robic to raz i z głowy:wink:
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Zalecane jest przy wirusie kat aut i niech tak zrobi.Tylko wstaw zamiennik albo rurkę w środek to nie będzie takiego pustego dzwieku. To co jemu poleci bez kata jest niczym w porównaniu z tym co leci innym co mają zajechane katy... Plany na plus:wink: Bezawaryjności:wink:
-
wymiana klockow hamulcowych
:decayed::decayed: Ktoś zapomniał powiedzieć że klocki mogą być kierunkowe..... DOT4 taki kup na dolewkę,jak płyn był nie ruszany parę lat ja bym pojechał do warsztatu,zapłacił 70 zł i od razu wymienił płyn i odpowietrzył
-
Rząd uderza w stare samochody. Koniec ze sprowadzaniem
Ja pier.... W ogóle to zastanawiam się czy robić więcej dzieci:facepalm: Ty zapierdzielasz coraz więcej,coraz dłużej,o podwyżce pomarzyć można a takie rude małpy siedzą nic nie robią i kombinują jak tu tylko dorypać Kowalskiemu...:facepalm:Jeszcze trochę i przeproszę rower,kupie jakieś 0.9 w gazie to może da rady jakoś dumnie żyć Koleś siedzi na wyspach z żoną nie pracują,mają dziecko i żyją normalnie a u nas bez pracy to tylko sznurek i do lasu:wallbash:
-
dziwnie zatrzymujace sie wycieraczki
Możliwe że zaciera Ci sie mechanizm. Tak samo miała żona w isce najpierw powoli chodziły aż zdechły:wink:
-
Olej w okolicach bagnetu
Jeżeli separator jest ok to za nim nie byłoby oleju... Można w ASO bo w motoryzacyjnym ja nie dostałem:facepalm: Oblukaj sobie czy z rurka z separatora do zaworu jest cało o ta: Koszt a ASO ok 40ZŁ.
-
Olej w okolicach bagnetu
Sluchaj rurka do wersji bez separatora pasuje P&P tylko dobrze ja naciągnij na zawór inaczej będzie ciekło. Ja mam u siebie tak zamontowane:wink:
-
pedal w podlodze
dolej płynu i odpowietrz układ.jak płyn nie poleci z nakrętki w zacisku to sprawdz czy pompa abs-u puszcza płyn. Ja miałem tak że wyciekł mi cały płyn ze zbiorniczka,nikt go nie wymieniał przez lata,syfu sie uzbierało i zablokowało pompę i przewód hamulcowy:facepalm:
-
[ALL B5] Czyszczenie nastawnika pompy VP37 by Lishoo
Łukasz musisz skorygować jedynie dawkę paliwa. Panowie u mnie pokazuje w grupie 001 w trzeciej pozycji 1,64 -1,74 czy to normalne?? Powiedzcie jeszcze jak sprawdzić czy nastawnik nadaje sie do czyszczenia. Wykręcę dekielek i co dalej mam próbować przesunąć wskaźnik kontrolują go na Vag czy wartości zmieniają się??? Dziś odpiąłem kostkę od licznika i poza tym że licznik nie działał(obrotomierz tak)i wskazówka paliwa latała jak chciała to nie zauważyłem żadnej różnicy. Sam nie wiem czy pchać się w robotę z nastawnikiem skoro nie mam aż takich konkretnych objawów:eusathink::eusathink: Dziś zabrałem sie za czyszczenie nastawnika.cała operacja bez lutowania zajela mi 1,5h. Szacunek za opis:hi: Niestety nie było w środku żadnego opiłka:decayed: Próbowałem ze szwagrem zlutować ale za żadne skarby nie dało rady. Zawiozłem dla elektro,powiedział że potraktuje to kwasem i powinno dać rady jak nie to bedę szukał kogoś z mocniejszą lutownicą. Acha w 1 grupie ta wartość co pisałem w trzeciej pozycji to po odpaleniu auta,na zapłonie jest 0.68:wink: ---------- Post dopisany 02-03-2013 at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany 03-02-2013 at 10:57 ---------- Pare spostrzeżeń po czyszczeniu nastawnika dla potomnych:decayed:: -Ja w swoim nastawniku nie miałem wejścia na klucz 10 od spodu nastawnika,należy wtedy odkręcić torxa na tej górnej śrubie i delikatnie przełamać tą srubę w lewo wtedy ramie RSW będzie poruszać sie luźno:wink: Wartość RSW po dokręceniu pokrywy nastawniku zwiększy,to też trzeba mieć na uwadze.U mnie miałem 0.68 zaś po dokręceniu dekielka wyszło 0.70v -Należy zwrócić uwagę na położenie elektromagnesu względem obrotowego ramienia(starać się wyregulować elektro tak żeby wszędzie miał równe otwory)nie jest to łatwe ale możliwe. -lutowałem kable tak żeby luty nie wpadły do środka(trzeba pamiętać że nastawnik jest zanurzony w ropie także jest tłusty. Powodzenia.
-
[ALL B5] Czyszczenie turbiny - opis foto
Słuchaj inaczej nie rozbierzesz turbo:wink: Tak olejowe i od katalizatora.
-
Olej w okolicach bagnetu
Sprawdź czy masz separator olejowy przed zaworem na pokrywie zaworów wtedy nie będzie pasował ??? Oleju nie poleci tzn to nie jest przewód na olej lecz na opary:wink: Jak wymienisz odmę i nalot nie zniknie to sprawdź uszczelkę za filtrem olejowym.
-
pedal w podlodze
Nie powinno po wymianie zabrać Ci płynu masz jakiś przeciek zlokalizuj go następnie dolej płynu odpowietrz hamulce zgodnie z instrukcją