Treść opublikowana przez Schmolke
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
To kiera w B6 bez MF różni się od tej co jest pod MF?? Myślałem, że kiera jest i tu i tam identyczna... Ma ktoś to ogarnięte, bo też jestem przed takim modem.
-
ET 33 17" do a4 b6 1BA?
Jakbyś nie był pewny to zrób symulację i porównaj z nominalnym setup-em: ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl
-
ET 33 17" do a4 b6 1BA?
Jeśli są zamontowne opony 215 to felga powinna być 7'' max 7,5''. Ale jak to będzie 8'' to odpuść. Seryjnie do B6 wypuszczano taką felgę, ze zbliżonym ET do tego, o którym piszesz: 8E0601025P Z17 7JX17H2 ET38 5/112 / S4 avus-silver
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
320x288mm tak samo jak w 3.0TDI
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Odnośnie przebojów z CDNC 211KM jest taki blog - pewnie wielu czytało - gość opisuje przeboje z ASO, stage_1 i opinie innych userów, że stage_2 rozwiązuje problem Olej i jego spalanie w silniku Audi 2.0 TFSI - Spalacz Benzyny
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
CPMA i CPMB wkładali też do A5 i Q5. CPMA popularne w A4 i A5, a CPMB bardziej chyba w Q5. Tutaj fajny, ale manual 210KM: Audi A4 99900.00 PLN. - otoMoto.pl i 220KM: Audi Q5 S-Line 2.0 T 220 KM, jedyna taka, igła (3906529253) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. typując po mocy - o ile ktoś na pałę nie wpisał, np 211KM jako 210KM
-
Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy
Masz gdzieś fotkę tego trójnika, bo u mnie też nie było...
-
Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy
Chętnych trudno znaleźć - chyba, że ktoś light'uje furę Klucz, lewarek podejdą do styropianu pod dojazdówkę. A kompresor warto zostawić gdybyś chciał dopompować albo wyrównać ciśnienie. Klej pewnie masz już po terminie (jeśli jest od nowości auta), ale ja swój wożę jako żelazny zapas, gdybym trafił drugą gumę pod rząd. Jak trafisz kompletny zestaw to sprawdź czy w zestawie jest styropianowy pierścień-podpora na dno pod koło dojazdowe. Ja trafiłem zestaw od cabrio - poza nr seryjnym podnośnika wszystko było identyczne jak w avancie.
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Zawiozłem moje odbłyśniki od zwykłych lamp do metalizacji i na miejscu się okazało, że znaki P/L które trasowałem na oprawkach będą przykryte. Gość mnie przekonał, że odbłyśniki prawy czy lewy są identyczne... Czy aby faktycznie tak jest??
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Krzysiek, pod zaciski ATE (standard w B6) FERODO zapomniało w katalogu o klockach FDB1717, zdaje się.
-
[B6 ASJ] Białas 2.7T z body RS4
Zegary od RSa udało się ogarnąć bez bólu? ECU masz razem z motorem od S4 czy wsadziłeś z Allroad'a?
-
Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy
Może jest tak, że przy pełnym kole nie ma schowka podłogi pośredniej, więc dołożyli dodatkowe skrzynki?
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Miałem tak samo. Pomagałem sobie ściągaczami yato do tapicerki YT-0836. Nie było jak zaczepić, żeby wyszarpnąć więc użyłem tej łyżki wygiętej w 90 st. jako dźwigni do podważenia od spodu. W okolicy aku, tak w osi auta zrobiłem punkt podparcia i wyskoczyło.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Do setupu 320x288 to oprócz tego co już wymieniłeś potrzeba Ci jeszcze zacisków z jarzmami. Chyba, że masz obecnie 288x245 - system ATE, wówczas możesz wrzucić odpowiednie jarzma i nowe tarcze i mieć zestaw 312x255 (zostają stare zaciski, klocki i przewody jeśli nie są sparciałe, wówczas nawet nie musisz odpowietrzać) prosty swap, ale ciężko znaleźć jarzma (nowe swoje kosztują). A tak w ogóle to podaj kod hamulców z wlepki, będzie łatwiej
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jeśli masz FWD to rozkład masy przy hamowaniu idzie w większości na przód. Więc raczej nie ma większego znaczenia jakie tarcze dasz na tył. Ja na przodzie mam standardowy set TRW i na przód nie polecam i drugi raz ich na przód nie włożę.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
bryleks, duża strzykawka z wężykiem montowanym na odpowietrznik otwarty zbiorniczek wyrównawczy, ktoś do uzupełniania płynu i pompowania, no i grawitacja zaczynasz od najdalszego koła od zbiorniczka i następnie kolejne najdalsze warto mieć nowy płyn innego koloru niż obecny w aucie, cobyś wiedział, że przepchnąłeś już stary płyn
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
1 - CT4 15" (czyli 1LZ = 280x22mm) 2 - FN3 15" (czyli 1LB/1LE = 288x25mm) 3 - HP2 16" (czyli 1LX = 321x30mm) 3 - FNR 16" (czyli 1LG = 321x30mm) 4 - FN3 16" (czyli 1LT/1LF = 312x25mm) 5 - Brembo 17" (czyli 1LJ = 345x30mm) Skopiowane z tematu Bartka
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Bart-S w jego topiku pisał, że próbował przekodować ABS i coś nie szło... Ale pytanie czy faktycznie trzeba przekodowywać?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Co do skuteczności hamowania... Ostatnio przekowałem się co to fading. 15min częstych, intensywnych hamowań z 80kmh do 20kmh (progi zwalniające), zakończonych dwoma ostrymi hamowaniami ze 140 i hamulce poszły sobie... Na szczęście była noc i zero aut. Zatrzymałem się żeby sprawdzić, bo dym i smród szedł niemiłosierny. Normalnie ten daily setup tarcza+klocek TRW mi się sprawdzał, ale po tym doświadczeniu dostałem sraczki na lepszy set...
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Kupiłem zamiennik no_name i jestem rozczarowany jakością. Trzpienie obracały się ciężko. Nieco ciężej niż moje strare, które okazały się być całkiem ok, tylko tak niemiłosiernie piszczały z braku smaru. Jeden z dwóch plastikowych kapturków zabezpieczających trzpień przed wodą miał mniejszą średnicę wewn i przy próbie nałożenia pękł w połowie No i po montażu okazało się, że coś chrobocze na chodzie - wewnątrz jednego trzpienia. Wewnątrz auta ten dźwięk mega rezonuje. Rozłożyłem ręce. Gdybym miał dzisiejszą wiedzę, wolałbym zregenerować stary, albo kupić używkę od B7.
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
Słyszał ktoś że Sachs sprzedaje regenerowane dwumasy? Jak miałem wymienieany zestaw to mechanior mi mówił, żeby omijać Sachsa, bo regenerowane. Więc wziąłem LUKa. Na pierwszy montaż miałem Sachsa, więc się zdziwiłem...
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Dzięki sprawdzę. Jak patrzyłem na przycisk który bastek_s przylutował to wyglądało na to, że będzie bez dodatkowego kabelka. Przy okazji opis dostępnych paneli: Standlüftung im B6 und B7 nachrüsten - A4-Freunde.COMmunity brakuje tam oczywiście 8E0 919 721 tego do małej navi bez MENU.
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Ok, a jak mam panel małej navi bez MENU 8E0919721, to czy wymiana na panel navi z MENU 8E0919721B będzie P&P? Czy też trzeba ciągnąć przewód do tego dodatkowego przycisku?
-
Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy
Bart-S, też miałem zestaw naprawczy i podobny dylemat. Dojazdówka wygrała z pełnowymiarowym, bo zostaje schowek pod podłogą
-
Montaż podłokietnika A4 B6
Pokrywę wyjmujesz ścickając zawiasy gdy pokrywa jest otwarta od głównej komory podłokietnika pod kątem otwarcia ok 90st. Ogólnie masz 2 typy pokryw: standardowa (z grubymi zawiasami) i pod zestaw telefoniczny zamontowany w podłokietniku (z cienkimi i długkimi zawiasami).