Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

melman_zyrafa

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez melman_zyrafa

  1. Wiesz- nie każdy ma konto na a6klubie- ocb? Nie musisz mieć w A6 bo "AZ" to nasz klubowy A4-kowy serwis:naughty: Wladi wiem, że "nasz" bo już u Ola robiłem swoją (m.in. rozrząd)
  2. Wiesz- nie każdy ma konto na a6klubie- ocb?
  3. Nic nie matowisz!!! Myjesz auto, odtłuszczasz (najlepiej przelecieć całe auto IPA) i jedziesz z Plastidipem!
  4. Buba, może nie ochota ale ja swoje żarniki kupowałem tutaj: Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Mają oryginalne żarówki we własnych opakowaniach (kupują od producenta całe kartony).
  5. Też tak miałem. Teraz jest teoretycznie ok. Wymieniłem łącznik w grodzi, uszczelki na vacuum, odessałem ropę (?) z serwa (obstawiam puszczające uszczelki na vacuum). - było to samo. chłopaki z Gdańska wymienili mi jakiś wężyk podciśnienia w okolicach bodajże egr bo nie był szczelny, odpowietrzyli układ i... jest normalnie. Chociaż miałem raz taką sytuację, że znowu mi się to stało a po nocy już tego nie było. Moje podejrzenia padają jeszcze na zawór zwrotny podciśnienia (na wężyku przy vacuum).
  6. Pixi, co kombinujesz???
  7. Skromny update: Jako, że rozrząd znowu strzelił (a raczej się przestawił) na tej samej głowicy około miesiąca temu została przeprowadzona głębsza diagnoza. Po prostu po odpaleniu auta pod domem coś znowu zaczęło stukać w silniku. Pamiętając o ostatnich wydarzeniach auto zgaszone i po paru dniach odwiezione do Gdańska na lawecie.. Tym razem nic nie wbiło się w tłok a jedynie zawór się zblokował (teraz wydechowy), nie wygięło go, jedynie górna jego część puściła. Wygląda na to, że powodem przeskakiwania była hydraulika zaworowa, która nie trzymała już ciśnienia i się przywieszała. W aucie została wymieniona: - hydraulika + dźwigienki zaworowe - na wszelki wypadek zmieniliśmy oba kółka zębate i łańcuch po tej felernej stronie (mimo, że był wymieniany w ASO, stwierdziliśmy, że lepiej to zrobić patrząc na ich dotychczasowe osiągnięcia). - głowica ogarnięta Silnik pracuje... za***iście. Serio- jego praca stała się dużo bardziej miękka, dźwięk bardziej soczysty, nie ma efektu delikatnego metalicznego pogłosu jak to bywa w dieslu, reakcja na gaz jest o niebo lepsza. Auto cały czas testuję ale ciąłem się już zarówno z motocyklami jak i m.in. z M-B R129 SL500 i po obu stronach było wielkie zaskoczenie jak rodzinne kombi w dieslu potrafi zap...ać... Po raz kolejny chciałbym podziękować Olowi i chłopakom z AZ Serwisu za ogarnięcie i profesjonalne podejście do tematu!!! Chłopaki uznali, że zrobią to na gwarancji a moim jedynym kosztem będą części, na wymianę których się zdecyduję (przy czym po cenach dużo niższych niż dla przeciętnego klienta ASO). Chłopaki potrafią już wyjąć i zdaje się włożyć z powrotem 3,0 TDI w jeden dzień Jeśli mam być szczery- jak będziecie robić rozrząd- warto zainwestować te kilka stówek więcej w nową hydraulikę bo jak widać ona również może być powodem pewnych problemów. Praca silnika po wymianie to czysta poezja... Pozdrawiam, Łukasz
  8. Siema! JEŹDZI Q...WA!!! Dzięki za spocik- co prawda tylko na chwilkę bezpośrednio z GDA ale i tak było za***iście!
  9. Cargo mówimy stanowcze nie!
  10. PIXI, jeśli chodzi o 3,0 TDI: Nowe mają już popraawione przebiegi łancuchów na 1 głowicy (jest ściskany a nie rozpierany) i na napędzie pompy oleju bodajże- więc jest lepiej. U mnie wygląda na to, że wieszały się hydrauliczne popychacze i dlatego zawór stawał i przeskakiwał rozrząd (poza pierwszym razem gdzie napinacz siadł). Teraz wjeżdżają nowe popychacze + kółka rozrządu i łańcuch. Napinacze są ok po ostatniej wymianie. Silnik powinien być jak nówka po tych zabiegach- generalnie staramy się to ogarnąć raz a dobrze co by się zabezpieczyć na wszystkich frontach Najważniejsze, że po poprzednim razie z silnikiem było wszystko ok i szedł jak głupi, teraz było bez szkód, więc powinno być jeszcze lepiej (dźwięk na jałowych też powininen się poprawic ).
  11. :grin: 2 raz w ciągu poł roku- ale tak jak pisałem- chyba znaleźliśmy winnego. Generalnie teraz powinno już być za***iście.
  12. Bliżej nie mogłeś auta zostawić Rozrząd mi znowu przeskoczył (na szczęście bez rozpierduchy w silniku) a tam jest na gwarancji i tam są spece
  13. Trochę mnie tutaj nie było... O spotach nie wspominając ale autko stoi w Gdańsku i nie mam nawet jak podjechać.
  14. Przejechałem z boxem na belkach whishpbara 3000 km na poczatku wiosny (marzec) z czego część trasy mając non stop 160-180 km/h. Przy 140 szliśmy lekkim bokiem po (jak się okazało) oblodzonej autostradzie. I jedynym momentem kiedy miałem problem była 7 pod Czestochową, gdzie w mega koleinach i na napompowanych oponach nosiło mnie po całym pasie (ale tu winna była droga a nie box). Jeśli mam być szczery to box to za***ista opcja w momencie kiedy już nie mamy miejsca w bagażniku. +zdecydowanie lepsza opcja do przewozu nart/deski na dłuższe dystanse niż mocowania im dedykowane.
  15. Tombed, kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi...
  16. Ja belki kupiłem whispbara- i jestem b. zadowolony. Jest cichy i praktycznie nie widoczny. W moim temacie masz zdjęcia jak to wygląda i jak siedzi na belkach box.
  17. Pytasz o rozrząd, dwumas czy sprzęgło? Myślę, że najlepiej jakbyś zadzwonił bezpośrednio do chłopaków z AZ serwisu- nie wiem czy coś się nie pozmieniało a nie chcę wprowadzać zamętu. Rozrząd to coś około 5k PLN
  18. Najlepsze paliwo to świeże paliwo- można lać zwykły ON byle ze stacji gdzie mają ruch i paliwo nie stoi za długo. Unikać LUKoila - nie dość, że kantują na ilości paliwa to jeszcze moje 1,9 (zalewane tylko V-Powerem i BP Ultimate) chodziło na nim jak traktor. Teraz do 3,0 TDI leje zwykłego Diesla z BP lub Shella (ale na stacjach gdzie mają duży przeró i nie narzekam- lałem przez pewien czas Ultimate'a ale różnic brak- po co przepłacać?
  19. A wszystkie małolaty robią wow! temat z d..py. A teraz serio: Fajnie, że podpasowały i udało się je zakodować ale czy wydajniejsze przy BKN to nie wiem Z tego co się orientuję to seryjne wtryski po programie tak naprawdę ogranicza listwa paliwa i jej ciśnienie (które jest wyższe w nowych 3,0TDI i 4,2TDI)- więc obstawiam, że i tak Ci to nic nie da. A i jeszcze jedno: takie wtryski jak 057 130 277 AB - nie istnieją. Jeśli już to 057 130 277 BA, następnie były AH i teraz BD. Whatever makes you happy, man.
  20. Auto na blachach z Rembertowa (w którym się wychowałem). Chyba nawet kojarzę miejsce, w którym stoi- ale, że od 5 lat już tam nie mieszkam to nie znam auta. Mogę Ci dać namiar na znajomego z VCDSem (mechanik). Ja niestety (albo stety) mam tylko jakieś pojęcie o 3,0 TDI i mógłbym pomóc tylko wskazując pewne elementy. O której będziesz na miejscu? Wal na PRV jakby co.
  21. tylko nie pokazujcie tego ludziom od bmw :polew: Ale o co chodzi? O opony z kolcami czy line zabezpieczającą przed zsunięciem? Bo tego AUDI nigdy nie ukrywało. Auto nie było wciągane na górę.
  22. Panowie, Potrzebuję szybko sprawdzić jakie numery części podpasują do mnie. Konkretnie chodzi o pompe vacuum i czy: 057145100AC lub 057145100AE można zastosować zamiast oryginalnej 057145100AF Czy będzie pasować? A4 B7, 3,0 TDI BKN Z góry dzięki!
  23. od 73 do 77 wszystkie masz na plusie? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Generalnie ASO przede wszystkim mówi o wartościach ujemnych- wartości graniczne to -45 (300bar) i -20 (600bar). Chodzą opinie, że wartości dodatnie to wtryski zasyfione i można spróbować zalać jakiegoś dodatku do paliwa. Poczytaj ten temat: Audi A6 Klub Polska :: [A6 C6 BMK] wymiana wtryskw ? (mam nadzieję, że wklejając link z innego forum nie łamię regulaminu- chcę pomóc) Wkleiłem stronę na, ktorej jest napisane, że wysokie wartości dodatnie to spalone wtryski.
  24. Nie narzekaj. Ostatnio odbieralem z Olkiem auto z promu. Szwed wyslal promem padniete s4 b6:grin: :grin: A znajomi to na mnie sie dziwnie patrzą jak im mówię, że samochód robiłem w Gdańsku... :grin:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.