Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

melman_zyrafa

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez melman_zyrafa

  1. Ja w robocie od 19
  2. wg.mnie te dwa silniki to alternatywa wobec siebie. Ktoś nie chce diesla to bierze 2,0 TFSI i odwrotnie. Spalanie podobne, przyspieszenie podobne, różnica w momencie. Zależy co kto lubi- czy jechać z dółu czy jak mu się silnik kręci wyżej...
  3. Pozdrowienia dla kierowcy czarnego B7 na WY... z klubowymi ramkami obtrąbionego dziś na trasie Toruńskiej przy Górczewskiej
  4. No co? Jak się było na 2 zjazdach w semestrze to trzeba odrobić żeby chociaż absolutorium dostać... Po co mi to...
  5. Musisz je zakodować. Najpierw sprawdź czy Twój sterownik je przyjmie - jeśli nie wiesz czy będą na 100% pasowały. Ale od początku: Sprawdzasz dawki wtrysków dla grup 72 - 77 (72 to pierwszy cylinder - lampa pasażera, 74 od fotela pasażera, 75 lampa kierowcy, 77 fotel kierowcy). Rozumiem, że wiesz jakie są dopuszczalne odchyłki- czyli wiesz, który do wymiany? Możesz jeszcze przed założeniem sprawdzić czy nowe podejdą (bez wyciągania starych)- Jeśli nie wiesz czy dana seria pasuje do BKN. Przechodzisz do adaptacji- silnik->adaptacja-> I UWAGA: tutaj jest inna numeracja: 71 to 1 cylinder a 76 to 6 (zmiana o jeden w stosunku do sprawdzania). Jeśli nie wiesz czy dana seria pasuje do BKN: W grupie dla odpowiedniego cylindra możesz wpisać kod nowego wtrysku i sprawdzić czy sterownik go przyjmie (7-mio znakowy kod IMA-ISA na górze wtrysku- pod podłączeniem do listwy paliwowej) naciskając na TEST (nie zapisuj!!!) . Jeśli go zaakceptuje to wymieniasz. Wymiana: I tu zaczynają się schody- bo w zależności od tego, który to wtrysk masz większy problem z dostępem lub mniejszy (np. 1 i 2 cyl. są łatwo dostępne). Odkręcasz przyłącza paliwa od wtrysków, odkręcasz romboidalne osłonki w deklach i masz dostęp do blokady wtrysków pod spodem. UWAŻAJ aby przy odkręcaniu 2 śrub blokad żadna nie wpadła do głowicy bo będziesz musiał ją zrzucać!!! Zapamiętaj jak były blokady pozakładane (są wybrzuszone w jedną stronę). Odkręcasz blokady, wyjmujesz je, wyciągasz wtryski, zakładasz nowe (będziesz potrzebował nowych uszczelek miedzianych (na 100%) i ew. oringów gumowych na wtrysk (chyba wszystkie nówki mają je fabrycznie)) zakładasz blokady + zaślepki, podpinasz przewody, kodujesz, robisz test, save (stacyjka na zapłonie oczywiście (nie odpalaj auta!), odłączasz zapłon, po 10 sek znowu stacyjka w zapłon i sprawdzasz czy się zapisało. Jeśli tak to skręcasz wszystko do kupy i możesz odpalić auto. Jeszcze raz napiszę na co uważać: - Inne grupy do sprawdzenia i kodowania - śruby do blokad - strona, w która są zamocowane blokady - nowe uszczelki miedziane + ew. oringi (059 130 519 - 12,63 PLN, WHT 000 884 - 2,24 PLN- ceny w ASO bez rabatu- nie pamiętam która to miedziana, a która gumowa). - wężyk odpływu paliwa ma sprytne mocowanie, które w odpowiedni sposób trzeba pociągnąć żeby odbezpieczyć i ściągnąć. To chyba tyle. Napisz jakie masz wtryski- zobaczymy czy podejdą.. Ostatnia seria to końcówka BD. Pzdr.
  6. przepraszam bardzo obecnie jestem w domku w górach i rozkoszuję się jakże wyborną śliwaczką Żebyś się znowu w poniedziałek nie obudził... Kolejny dzień z życiorysu... Miałem być ale sesja ...wa jego mać A jestem w plecy ze wszystkim...
  7. Dokładnie. Klosze są identyczne w wersji z żarówkami halogenowymi jak i z Xenonem. Gdyby to było takie proste... Xenon i H7 to zupełnie co innego. pzdr.
  8. Demontując zbiorniczek płynu... Lub trzeba mieć naprawdę małe dłonie... Ja przy wymianie zrezygnowałem i zrzucałem zderzak + lampy. Kłopotem mogą być klucz, którego będziesz potrzebował do odkręcenia śrub zderzak-przód błotnika, i długi śrubokręt torx do poluzowania zewnętrznych śrub lamp. Mając to można ogarnąć temat w 30-45 min.
  9. Chyba czwartek...
  10. Sezon ogórkowy...
  11. za tydzień ćwierćfinały Hahaha... sercem jestem z toba... hahaha
  12. Ja kolejny dzień od 7 do 19... Ale jak mi się wczoraj do domu wracało... :D Żądam takiego w tygodniu częściej! Czyli co? Za tydzień? :>
  13. Jak z jutrzejszym spotem?
  14. To jedynie zakup nowych i wymierzenie. Nie podejrzewam żeby ktoś to mierzył przy wymianie rozrządu... :/
  15. Tu masz mojego posta z listą częśći: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-bkn-wymiana-rozrzadu-34194/index2.html#post2684072
  16. Niekoniecznie- zależy od konstrukcji wtrysku i jego gniazda.
  17. A może któraś uszczelka pod wtryskiem puszcza? Miałem identyczny objaw w dieslu. Plus po przyłożeniui ręki czuć było przedmuch- okazało się że miedziana uszczelka pod wtryskiem się przepaliła i puszczała ciśnienie. pzdr.
  18. W końcu... Jeżdżę codziennie i to co tam się działo to jakaś kpina była... Zobaczymy czy drogówka dalej będzie tam caly czas siedziała
  19. I teraz nie wiem czy to sarkazm czy nie pewnie że polew ...... na początku było (2 moto i 3 furmanki ) - później się rozkręciło (2 moto pojechały i dwie furmanki dojechały ) Nie wiem o co kaman , ale jak tak dalej będzie to z gołą d*pą trzeba będzie chyba latać żeby frekwencja dopisała albo ze starą za rączkę na spacerki wtorkowe chodzić .... gdzie te czasy co na spocie było 15/ 20 aut ????? Chyba bez dodatkowych atrakcji się nie obejdzie - tak jak mówisz, goła d*pa lub jakieś inne gratisy coby ludzi przyciągnąć... Ja co tydzień być nie mogę przez robotę ale będę się starał wpadać jak najczęściej.
  20. I teraz nie wiem czy to sarkazm czy nie
  21. Łukasz jesteś jutro ( yyy znaczy dziś ) ? Mam teraz 4 nocki w robocie od 19 do 7, więc w tym tygodniu mnie niestety nie będzie. W przyszłym postaram się być ale kończę o 19, więc pewnie się trochę spóźnię...
  22. Ori wyjmaki kosztują coś około 40 zł w ASO. Jest sens kombinować z allegro? Spirytus Salicylowy to spirytus zanieczyszczony.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.