Treść opublikowana przez melman_zyrafa
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Dodajmy jeszcze, że łapaliśmy się z rolki. S5 z procedury zupełnie inaczej idzie. I to może być te pół sekundy, o które wszystkim chodzi.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Seria. Jeszcze nie hamowana. Tak jak napisałem- z S3, które robi 4,9 na racelogicu idziemy równo- wygrywa ten komu lepiej sklei start. Aha- żeby dać pełny obraz- Ja jechałem z kumplem (we dwóch mamy 200kg), Paweł był sam- Ale to i tak nie tłumaczy tego jak to b9 idzie...
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
OK, Jako, że zostałem wywołany do tablicy- nie śledzę tematu ale mogę potwierdzić, że jestem w szoku jak idzie Pawła 2.0 tfsi w B9- bo miałem z nią trochę problemów. Zresztą nie tylko ja byłem zaskoczony- ganialiśmy się wtedy razem z S3 kumpla (zmierzone 4,9 do 100 na racelogicu- idziemy równo) a razem ze mną jechał właściciel 500+ S7. Wszyscy byliśmy w szoku. Cyferki na papierze nie pokazują tego jak to faktycznie jeździ. PS. S5 w coupe na papierze robi 4,9 do 100 - sportback (5,1-5,4) - jest znaczna różnica w wadze- sportback to ciężka krowa. U mnie siedzi ostatni wypust 3,0 TFSI na kompresorze m.in. z elektromagnetycznym sprzęgłem i dodatkowymi wtryskami w kolektorach. 540 konne S7 robi 3,5 do 100 i 12,2 do 200 (znowu Racelogic).
-
Problem z oświetleniem wnętrza
Hej, Potrzebuję pomocy- jakiś czas temu ładowarka telefony wywaliła mi 2x bezpiecznik. Po drugim razie zniknęło mi podświetlenie ambiente+podświetlenie kratek, popielniczki, zapalniczki i włącznika świateł (część). Sprawdzałem napięcie na przewodzie (szaro-niebieskim) wchodzącym do włącznika świateł i zasilania brak. Z tego co widzę zasilanie idzie po przewodzie szaro-niebieskim z wtyczki T32A. Obstawiam, że gdzieś tutaj leży problem- gdzie znajdę tą wtyczkę? Sprawa dość pilna
-
Spotkania na drodze
Kto dziś po 16 parkował na Łukowskiej pod Millenium? B6 z usyfionym lewym tylnym narożnikiem
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Zawieszenie 1BV ma inne wahacze od 1BE/1BA (bodajże górne) co do trzeciego nie jestem pewny. I JEST TO FAKT- miałem okazję już je wymieniać... Ale nie pytajcie mnie jaka jest różnica bo nie wiem... Są na bank inne numery.
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
Wiem, że jest zdecydowanie lepiej zestopniowana (to samo tyczy a5 bodajże). W nowszych 3,0 TDI (B8 właśnie) siedzi już sprzęgło 2 tarczowe... Plug&Play nie dopasujesz... Tu masz te numery: 8E0 798 151 B 8D0 711 279
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
Fakt, że manual w B7 3,0TDI jest zestopniowany do d*py... Pierwsze 2 biegi to tragedia, 3 zaczyna być ok, od 4 jest w porządku...
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
Czasem jak jest zimno to potrafi mi niedokładnie bieg wejść- zazwyczaj 2 właśnie. Wygląda to tak, że wbijam bieg tak jak zwykle ale on po puszczeniu sprzęgła wyskakuje. Dzieje się tak tylko przez dosłownie chwilę (zazwyczaj pierwsze 2 wbicia biegów). U mnie jest to bardziej kwestia oleju- objawy mam takie same jak w poprzednim aucie. Bieg na zimno wyskakuje jeśli nie zostanie lekko dociśnięty. Ale tak jak mówiłem- wystarczy chwila i wszystko wraca do normy. Miałem wcześniej problem z biegami- musiałem szukać 1,2,5,6. Myślałem, że to właśnie któraś z tulei na drążku zmiany biegów się poddała ale okazało się, że odpowiedzialna za to była śruba wybieraka (tego odpowiadającego za ruch na boki) - odkręciła się i prawie wypadła. Wystarczyło ją dokręcić i problem zniknął...
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Różnica między 2,7 a 3,0 TDI jest tylko w wykorbieniu (stąd mniejsza pojemność). Cała reszta ta sama.
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
Postaram się znaleźć numer tej części jutro i Ci podrzucić. Sprawdź jeszcze czy od spodu masz wszystko dobrze poprzykręcane (śruby wybieraka). Na sam koniec zostaje Ci sprawdzenie poduszki skrzyni...
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
Marcin- spróbuj zmienić olej- miałem ten sam objaw w poprzednim aucie i wymiana oleju pomogła.
-
Dziwny wyciek oleju i problem z tankowaniem auta.
Mam na myśli podkładkę miedzianą, która ma charakterystyczny otwór. Zwykła się nie nada. Kupując nowe wtryski masz tylko gumową uszczelkę. Podkładki wchodzą od strony iglicy wtrysku i uszczelniają połączenie komora spalania/głowica. Jesteś pewny, że to olej? Może uwalili Ci któryś z przewodów powrotnych- to się specyficznie ściąga- i roba zbiera syf. Oleju w silniku ubywa?
-
3.0 tdi świece żarowe
Ale ja nie mówię, że się z Tobą nie zgadzam... Po prostu było inaczej niż jest teraz. A auto i tak generalnie w garażu nocuje.
-
Dziwny wyciek oleju i problem z tankowaniem auta.
podkładki i uszczelki wtrysków nowe z ASO (podkładki mają specyficzne żłobienie)? Co do drugiego problemu- to normalne, że odbija- też tak mam (i z tego co czytałem- nie tylko ja). Po włożeniu pistoletu cofnij go o jakiś 1-2 cm- odbije dopiero po zalaniu do pełna.
-
3.0 tdi świece żarowe
Taka ciekawostka- bo u mnie też po wymianie świec dwa lata temu (jedna lub dwie były spalone) - kontrolka się nie świeci tak długo jak przed wymianą. tzn- zapala się i gaśnie tak jak przy mocno dodatniej temp. hmmm...
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
Quattro (Audi), 4Motion (VW) to nazwa handlowa dla obu rodzajów napędu na obie osie (Torsen i Haldex).
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
Dev- czyli, że Haldexy na tylnej osi w nowych RSach pełnią funkcję sterowanej elektronicznie szpery? Natomiast ilość momentu trafiającego na całą tylną oś jest regulowana przez Torsena? Dobrze to rozumiem?
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
Ty mówisz o Haldexie. Dla ułatwienia przyjmijmy, że wszystkie auta w koncernie VAG mają: Haldex - dla silników poprzecznych- układ sterowany elektronicznie. To jest dołączane 4x4 Torsen - dla silników wzdłużnych - układ czysto mechaniczny. To jest stałe 4x4 Aa i "spięcie", jak to nazwałeś, napędu nie jest zależne od prędkości tylko od utraty przyczepności. Jeśli jedna oś zaczyna się ślizgać , moment jest kierowany na oś o większej przyczepności.
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
Nie wiedzą czego? Informacji o Quattro i Torsenie jest od groma- w internetach jak i u nas na forum. W wielkim skrócie- Torsen stosowany jest w autach z silnikiem wzdłużnym. Za rozdział mocy między osie odpowiada układ czysto mechaniczny- Torsen właśnie. Od jego konstrukcji zależy jaki jest rozdział mocy, że się tak wyrażę, "w standardzie". W b6 i b7 jest to jeśli się nie mylę 50/50 (wyjątek stanowi rs4 , gdzie jest 40/60). resztę sobie kolego doczytaj.
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam kolegę z B8 spotkanego dzisiaj na skrzyżowaniu Św.Bonifacego i później w Dolince Służewieckiej ?
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Jeśli można wiedzieć o ile wyższe było to napięcie i z jakiego żródła? Tego niestety się nie dowiedziałem...
-
Czarno-czarny avant (pakiet S4, 9Jx19 ET33 VW savannah, carbon S4, recaro, hamulce 345/288)
Mariusz, ja swoim na Bilsteinie B8 + Prokit przycieram spodem o nierówności na drodze. Czasami nawet o progi zwalniające. Prokit jest b.miękki w porównaniu do BV. Jak to wygląda na Sportline? Z tego co zauważyłem- auto zeszło jeszcze ok. 1,5-2 cm w dół w stosunku do BV.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Są oringi na srubach przy wężach,ale one są niemal wieczne Mówisz o podkładkach aluminiowych? Teoretycznie przy każdym odkręcaniu śrub powinno się założyć nowe (miedziane lub aluminiowe- nie ma znaczenia). Przy dokręcaniu mają one ulec delikatnemu zgnieceniu i uszczelnieniu układu. U mnie właśnie przez jedną z tych podkładek uciekał płyn (tylko po rozgrzaniu).
-
Dziwne bujanie... Pomóżcie
Napisałeś, że wymieniłeś wtryski- masz wszystkie uszczelki nowe (te gumowe + miedziane (do kupienia w ASO)).? Dwumas potrafi mieć naprawdę różne objawy- nie tylko stuki przy gaszeniu...