Treść opublikowana przez melman_zyrafa
-
[B7 BKN] Fura Melmana. Performance (?) upgrade.
Good point
-
[B7 BKN] Fura Melmana. Performance (?) upgrade.
Pytanie: Jako, że lejący wtrysk już jest zmieniony na nowy a bodajże 2 czy 3 mają korekcje na delikatnym plusie (czyli przybrudzone) to czy warto dolać trochę STP do czyszczenia wtrysków do zbiornika? Nic się nie pogorszy? Byłbym wdzięczny za opinie kogoś kto już taki manewr stosował. pzdr.
-
[B7 BKN] My Audi by Ślebiod A4 3.0 Quattro Avvvvant...LED-y 30.05/11.12.2012 DPF OUT!
Nie chcę Cię straszyć ale miałem podobnie i dobrze się to nie skończyło. Tu masz całą historię: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/3-0-tdi-rozrzad-ku-przestrodze-zdjecia-235954/ Pzdr.
-
[B7 BKN] Fura Melmana. Performance (?) upgrade.
Zderzaka S-lineowego na razie nie przewiduję Jak się trochę odkuję to bardziej bym szedł w dobry zawias (najprawdopodobniej Koni FSD tak jak Mystic- jako, że myślałem już kiedyś o tym wariancie do poprzedniego auta). Plus jakieś BBSy Skromny update: Wjechał nowy wtryskiwacz na 1 cylindrze jako, że stary (mimo, że wymieniany 3-4 lata temu - końcówka AH) już dość mocno lał. Nowy wtrysk jest oryginałem Boscha z końcówką BD. Autko przestało dymić na postoju i w korkach. Teraz dymi tylko przy naciśnięciu gazu
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Nie obrażam się- wiem jak to u niego wygląda Ludzie z całej Polski tam jeżdżą
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Worek chajsu poszedł i się trochę spłukałem. Mam nadzieję, że to koniec niespodzianek. Jarek- Napisałem tylko, że nie są P&P . Olgierd mówił, że trochę rzeźby było bo jednak trochę inne są. Zresztą- on ma budę A4 B7, Silnik z A5, wtryski z A7 i sterownik z A4 ... Kurcze- nie mogę się do niego dodzwonić ostatnio a miałem sprawę. 3,0 TDI to naprawdę fajne jednostki i będę się tego trzymał...
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Z ciekawosci zadzwonię do Maćka lub Patryka to się dowiem. Jakich silników to dotyczy. U mnie ostatnio pojawił się błąd przepustnicy i zaświecił się oczywiście silnik na desce. Już ja miałem wymieniać a tu nagle...zero błedu po podpieciu VAG i auto jezdzi jak nalezy. I tak juz od 10 dni.. Nie wiem co o tym myslec.. Ikonka z silnikiem to tzw "znormalizowana lampka kontrolna spalin MIL", i sygnalizuje błędy, rozpoznane przez EOBD i mogące mieć wpływ na skład spalin. Jeśli chodzi o nowoczesne silniki oparte na elektronice to niestety- ta czasami lubi płatać figle...
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
OK, Małe sprostowanie: Cuber poprosił mnie żebym sprawdził raz jeszcze faktury z ASO. Na jednej jest mowa o 3 łańcuchach i napinaczach (i tą się zasugerowałem) - ale był to tylko kosztorys. Na drugiej jest uwzględniona wymiana tylko 2 łańcuchów i napinaczy (reszta była OK), przy czym były to te górne od głowic (z których jeden teraz padł). Przyznaję się do błędu Generalnie 3,0 TDI złym silnikiem nie jest. ch..wy jest jego osprzęt jak już pisałem. w a5 i dalej jest już chyba ciut inna wersja tego silnika- nie da się go przełożyć p&p do budy z BKN lub ASB. Tak sobie trochę poczytałem (do czego zmusiła mnie poniekąd sytuacja) i wiem już naprawdę sporo na temat jednostek 3,0 TDI, może wkrótce jak znajdę trochę czasu zbiorę to wszystko do kupy i napiszę jakiegoś FAQ'a. Ciekawostka a zarazem pytanie. Jako, że wymieniłem jeden wtryskiwacz, który lał- zbadałem również ten temat. I jak pewnie niektórzy z Was wiedzą po wymianie wtrysku trzeba go jeszcze zakodować w ECU. Podaje się tam 7-mio znakowy symbol z wtryskiwacza (IMA). Otóż z tego co wyczytałem i czego się domyślam- na podstawie tego symbolu komputer dobiera odpowiednie korekcje. Cytuję za SSP351: Podejrzewam, więc, że w przypadku lejącego wtrysku istniała by możliwość podania innej wartości, która mogłaby skorygować niedomagania wtrysku (oczywiście nie w każdym przypadku). Pytaniem jest sposób kodowania i czy mój tryb rozumowania ma sens. -edit:- Wracając na chwilę do tematu 3,0 TDI- myślę, że w pierwszych egzemplarzach jednostka cierpi na tzw. chorobę wieku dziecięcego. Nie oszukujmy się- to nie te czasy, gdzie koncerny samochodowe przed wypuszczeniem auta testowały jego podzespoły na długo przed i przez okres, który pozwalał w dużej mierze dopracować konstrukcję. Teraz auta robią określony przebieg (150k- 200k ? - bo na tyle jest przewidziany okres eksploatacji/gwarancja) w ciągu roku, dwóch i wchodzą do produkcji. Z jednej strony konkurencja i presja na wprowadzanie nowych modeli, z drugiej księgowi...
-
Dziwne stukanie z silnika?
Misiek- mi porównywalnie tłukło jak mi się zawór przywiesił i uderzał w tłok. Później wrzucę filmik do porównania (minus, że Ty masz R4 ja V6 - ale stukot podobny).
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
3 maja bodajże. Zaraz za skrzyżowaniem z Domaniewską i Żbikowską.
-
[B7 ASB] 3.0 tdi Audi Exclusive, Milltek, Kiera RS5, BOSE, MS Design DTM, pedały RS4, srabilizatory RS4, hamulce S4, skóry Valcona Black/Cognac
Robert, Ja na wlepce mam: 1BV 0YM zamiast 0YJ 0JL zamiast 0JH Dzwoniłem do serwisu i po VINie podali mi: Sprężyny przód: 8E0 411 105 CL - 340PLN Sprężyny tył: 8E0 511 340 115 DP - j.w. Amortyzator przód: 8E0 413 031 C - 715PLN Amortyzator tył: 8E0 513 036 AB -580 PLN Avant Q BKN ofkorz pzdr.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jeśli dobrze pamiętam- bez opłat dla osobówek do 3 kwartału 2013
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
A dalej do Żyrardowa też się dojedzie? Bo z tego by wynikało, że jeszcze na tym odcinku coś robią: Cała A2 ma 'przejezdność'! 100 proc. asfaltu na odc. C Nie wiem jak z Żyrardowem ale wydaje mi się, że na razie tylko do Grodziska było. Za zjazdem miałem rondo na Błonie i Grodzisk.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Wczoraj sobie zrobiłem wycieczkę do Grodziska i z powrotem. Z S8 nie zjedziesz na S2. W Konotopie (de facto Warszawa - Zachód) wjedziesz na S8 a później A2.
-
Kontrolka świec żarowych
Migająca kontrolka świec żarowych oznacza jakiś błąd. W innych VAGach mogła również oznaczać brak świateł stopu (zazwyczaj zaśniedziały czujnik- wystarczyło trochę przeczyścić) - nie wiem czy w Audi z tym czujnikiem jest podobnie- możesz sprawdzić czy masz światła stop- jeśli tak, to zostaje tylko podpięcie pod kompa i sprawdzenie błędów.
-
[B7 BKN] Fura Melmana. Performance (?) upgrade.
W końcu wrzucam zdjęcia + zmiana opisu na początku (przede wszystkim o planach na przyszłość): Plany: Raczej skromne: - Czarna ramka grilla (ori chrom jest w tragicznym stanie) - Jest- oklejona folią- czarny metallic. - Dokładka Seat Leon Cupra R - Jest - Poprzeczki na dach- nie wystające poza obrys, ciche. - Są - Whispbar - Czarne środki lamp przednich - (delikatne) Przyciemnienie lamp tylnych (folia) - Przyciemnienie szyb - Wymiana napędu RNS-E - Renowacja felg + czarny połysk, lub (najchętniej) zmiana na BBS RC lub coś podobnego. W międzyczasie doszło do nieprzewidzianych zdarzeń- przestawienie rozrządu, kolizja w silniku, zmiana dwumasu, sprzęgła, wycięcie DPF. Więcej w tym temacie: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/3-0-tdi-rozrzad-ku-przestrodze-zdjecia-235954/ Auto na zimowej feldze, bez dokładki od Cupry, z chromowanym grillem + belki whispbar i bagażnik Thule - siedzi nisko Przymiarka moich starych felg (BBS RC od Golfa GTI 25 Jahre- malowane w czarny mat). Niestety inny rozmiar i je nie potrzebnie sprzedałem Aktualne zdjęcia na letniej feldze z dokładką od Cupry, czarnym grillem, belkami. Auto przed myciem, więc wybaczcie
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Dużo tych wcześniejszych (BKN) też ma się ok. Nie ma co generalizować. Zazwyczaj słyszy się o wtopach. Nikt nie będzie mówił, że coś jest ok- bo z założenia tak ma być. PS. Teoretycznie w ASO powinni wymienić napinacze i wtryski już na te poprawione Tu się nie zgodzę- silnik w sam sobie jest za***isty... To osprzęt jest do d*py. 2,7 to to samo tylko trochę wykastrowane. Ciekawostka: Korbowody w 3,0 TDI- dół i góra pasują tylko parami- tzn są łamane jakby na prasie. dół dopasujesz tylko i wyłącznie do jednej pasującej góry i tylko i wyłącznie w jednej pozycji ---------- Post dopisany at 17:33 ---------- Poprzedni post napisany at 12:04 ---------- Dodaję zdjęcia tłoka.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
ogólnie się wybieram tylko że wczoraj znów zagazowałem i jeszcze mnie wodzi ale do wieczora powinno być ok i się zjawię Też się wybieram. Będę stawiał zasłonę dymną...
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Sprawdzaliśmy jakieś 2-3 miesiące temu (przy wymianie kolektorów na poprawione) i korekcje były w miarę ok. Wtedy też przepaliła się uszczelka pod wtryskiem i było mnóstwo nagaru na wtrysku i w gnieździe. Gniazdo i wtrysk wyczyszczone ale możliwe, że swoje przez to przeżył. Jeśli się nie mylę to grupa 72 to wtrysk w głowicy po stronie kierowcy- a ta była ściągana i tłoki były oglądane, więc mam nadzieję, że to nie to Nie oceniał bym tego w ten sposób- po prostu nie każdy powinien to serwisować Ale fakt- po tych siedmiu latach trafiają do mnie opinie, że coraz więcej 3,0 TDI ma różne problemy- ale wg. mnie w większości winny jest słabo ogarniający serwis lub ten nieszczęsny Castrol LL.
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Na fakturze ASO widnieją wymienione 3 napinacze, 3 łańcuchy i (chyba) ślizgi. Po wyjęciu silnika i zdjęciu osłon rozrządu tylko 2 (te górne boczne- od głowic) miały inny odcień niż cała reszta. Możliwe, że wymienili tylko te 2, ale byłbym ostrożny przy ocenie. Ważne jest to, że puścił właśnie jeden z tych napinaczy- puścił tzn. w ogóle nie trzymał- łańcuch był luźny i rozrząd się przestawiał (koło na głowicy) do 30*. Przebieg po wymianie- około 60kkm. Wiem jedno: Nigdy nie serwisowałem aut w ASO a u znajomych sprawdzonych mechaników i nie miałem problemów. Teraz też nie zamierzam. Olej zmieniany co 15kkm. Wcześniej jeździł na Castrolu- ja zmieniłem na Motula. Przed robotą nie brał nic - chyba (bo możliwe, że już wtedy delikatnie podlewał wtrysk). No właśnie- wczoraj byłem na hamowni + na Vagu sprawdzić czemu dymi. Wygląda na to, że jeden z wtrysków jest już zajechany (wszystkie wymieniane w ASO ). Grupy: 72: -42 -18 -4 73: -6,0 0 0 74: -2 4 0 75: -6 0 0 76: 2 8 4 77: 2 0 0 Moc: 258,4KM Moment: 540,2 Nm
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jak z jutrzejszym spotem? Promka czy Torwar? W końcu odebrałem swojego trupa to się chętnie zjawię
-
Dymiienie spod maski
Jakieś inne objawy? Może dziwny dźwięk lub coś? U mnie jak dymiło spod maski to zasysało też do kabiny + słychać było cykanie- winna była miedziana podkładka/uszczelka pod wtryskiem.
-
Czy tu powinna być jakaś pokrywa ?
W B7 nie była seryjnie montowana - w sensie nie w każdym egzemplarzu.
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Podziwiam z jakim spokojem biezesz takie koszty na klate, po takiej akcji to bym znienawidził każde auto.. Oby już nic więcej sie nie dzialo. pozdro Obawiam się, że to nie koniec kosztów jeszcze. Muszę sprawdzić wtryski (kolejna rzecz, która była wymieniana w ASO). Przyjemność z jazdy i banan na twarzy przy wciśnięciu gazu trochę to rewanżują... Miałem wcześniej 1,9 AGR z przebiegiem 250k+. z silnikiem nie działo się nic- co nie zmienia faktu, że włożyłem w niego co najmniej drugie tyle ile był wart. Niestety- muszę mieć perełkę Mając coś około 6s (może mniej) do 100 i jadąc 200-220 pali coś koło 9-10 litrów... Trochę ekonomiki jest Natomiast nie jest tak , że każde 3,0 TDI to kibel- z tego co czytam i obserwuję jest wiele osób, które (jeszcze) nie narzeka. Poza tym koszta podobne jak w 1,9 TDI. Problemem jest niestety rozrząd- jego umiejscowienie i stopień skomplikowania- a przez to koszt (w tym wypadku prawie 50% wszystkich kosztów).
-
Włącza sie tryb awaryjny.
Powodów może być dużo... Bez kompa to jak wróżenie z kryształowej kuli...