Treść opublikowana przez fanthomas18
-
EGR w Passacie B5 - zapytanie
Z sharana, jest kilka razy tańszy od AWX'a a nie różni się praktycznie niczym:wink: O ile nie jest taki sam:decayed: Ja swój kupiłem za 9zł na alledrogo:grin: SHARAN GALAXY MK2 1.9 TDI KOLEKTOR SSĄCY (4167175311) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
Łukasz jak masz te z tyłu zamontowane? I pod co podłączałeś, w sensie kiedy Ci się załączają?
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Czarny wygląda duużo duuużo lepiej niż ori:wink:
-
EGR w Passacie B5 - zapytanie
Ja miałem w tym miejscu u siebie zaślepiony EGR, na łączeniu EGRa z kolektorem ssącym, poprzedni właściciel pewnie go zaślepił Niech zostawi tak jak jest, to daje zmiany tylko na + żadnych wad nie ma zaślepienie EGRu:wink: EGR to wymysł ekologów, żeby spaliny jeszcze raz szły do komory spalania, przez co jest mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery:naughty: Ja jeździłem na tak zaślepionym ponad rok i nic się nie działo, nie było też problemów na przeglądzie etc:wink: Kolega niech tylko w wolnej chwili wyciągnie i wyczyści sobie kolektor ssący, bo tam może być sporo syfu:wink: A co do uszczelki to niech kolega poszuka gdzieś w domu jakiegoś twardego kartonu i wytnie z niego uszczelkę
-
Zbędna żarówka za licznikiem ?
Ta dodatkowa żarówka to może kontrolka od włączonych świateł? Może ktoś dołożył sobie:wink: A co do licznika to najłatwiej Ci będzie wrzucić licznik przedliftowy z fisem, podłączyć musisz tylko kilka dodatkowych czujników, tj. temp zewnętrzna, info z radia, sygnał spalania etc
-
co oznacza wyświetlany komunikat
Tak, jest to inspekcja mówiąca o konieczności zrobienia "małego przeglądu". Można skasować Vagiem
-
ECU zmiana
Nie powinno być problemu, odkręcasz tylko te łapki i przewody na górze wtrysku i ładnie powinien Ci wyjść potem:wink: ---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ---------- KOMPUTER SILNIKA 028906021BD AUDI A4 B5 1.9 TDI (4182496301) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Tutaj masz chyba jeden z najtańszych sterowników 16bit na alledrogo:wink:
-
ECU zmiana
http://www.turbo-diesel.pl/admin/upload_img/image/wtrysk/foto-7.jpg Tu masz ładne zdjęcie przedstawiające jak mocowane są wtryski:wink: wkłada się je w blok razem z tą "łapką" i dokręca łapkę
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Mariusz, maluj na czarno razem z kolektorem, wygląda naprawdę git:naughty: Ja tak u siebie zrobiłem:wink: Kolektor z sharana? Mój jest taki sam:wink:
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Masz możliwość sprawdzenia numeru jarzma? Ciekawe czy to wejdzie pod felge 15" bo takie mam zimówki:facepalm:
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Zakładałeś to u siebie?
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
A te delikatne lizniecie zacisku to o co chodzi?
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Wrzuć to do warsztatu:wink: Na szybko przeglądałem na alledrogo zaciski od S8 D2 no i mało ich jest:kwasny: któreś od A8 D2 nie będą takie same? Nie orientuję się w ogóle jakie tam zaciski wychodziły i czy czymś się różnią te od eSy i zwykłej A8
-
ECU zmiana
Tak, ten podejdzie i jest 16bit:wink:
-
ECU zmiana
U Ciebie komputer jest na jedną długą kostkę a nie na 2, ten nie będzie pasował Ty masz u siebie taki AUDI A4 B5 1.9 TDI - KOMPUTER STEROWNIK SILNIKA (4141499558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 12:36 ---------- A kompa 16bit można rozpoznać po numerach (ale tu Ci ich nie podam) albo po wyglądzie, tzn ten 16bit jest cały srebrny- w jednym kolorze a ten z aukcji jest częściowo czarny
-
Dziwna sytuacja
A może po prostu zaśniedziała kostka od immo przy stacyjce? W warsztacie jest temat o tym, ja kiedyś też tak miałem, czasami odpalał za drugim a czasami za siódmym razem i chodził Tzn odpalać odpalał za każdym razem tylko po sekundzie gasł
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Ale na 35 będzie lepszy efekt wizualny niż na 40:wink:
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Ja go zaślepiłem tylko tam obok czujnika doładowania, w miejscu gdzie jest kawałek gumowego węża i łączy się z tym plastikowym:wink: Ja wczoraj to ogarnąłem ale robiłem sobie kilka przerw, takich jak obiad, wyczyszczenie i pomalowanie blachy która jest między turbo a kolektorem:wink: Ale tak to śmiało to w piątek ogarniesz:wink: Mi się zeszło bo jak coś robię to z niczym się nie spieszę, wszystko na spokojnie i dokładnie:wink:
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
205/35/18:wink:
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Kolego, ja dziś u siebie wywalałem stary kolektor i wrzucałem wyczyszczony i pomalowany z sharana, da radę wyjąć go bez wyciągania turbo i kolektora wydechowego:wink: Musisz mieć tylko kilka dobrych kluczy:wink: zaślepiałem u siebie też egr i ja odkręciłem sobie katalizator przy turbo bo miałem trochę wyrobioną nakrętkę od tej rurki od egr'a, radziłbym Ci też sobie odkręcić, jest dużo łatwiej odkręcić pierwsze 3 śruby od strony skrzyni biegów, dwie ostatnie też można łatwo okręcić, trochę ciężko jest z tą ostatnią, ale jest to wykonalne:wink: dobrze by było gdybyś miał taką łamaną przedłużkę na małą grzechotkę. od razu na sam początek wyciągnij filtr powietrza razem z całym "pudłem" i ściągnij przewód od powietrza idący do turbo i do filtra powietrza:wink: ---------- Post dopisany at 23:12 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ---------- A co do flanszy to ta rura 53 mm której Frimuś użyłeś ładnie pasuje:wink: ten gumowy łącznik ładnie na ścisło wchodzi na flansze i jak się skręci cybantem to mocno trzyma, nie ma prawa nic zwalać
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Daj ogłoszenie w dziale sprzedam że możesz zrobić taką flansze i jak ktoś będzie chętny to na bieżąco będziesz robił
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Valeo dużo ładniej wygląda z Twoim kolorem:wink: A co do halo to daj zdjęcia z bliska, zobaczymy jak Ci to wyszło:wink:
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Nie mówię żebyś od razu zrobił z 50sztuk:grin: Możesz zrobić w wolnej chwili kilka i na forum w dziale sprzedam je wrzucić
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Frimuś ja na Twoim miejscu bym się zastanowił nad zrobieniem większej ilości takich flansz i sprzedawaniem ich na alledrogo:wink: byłaby konkurencja dla tych flansz za ok 100zł A wyszło Ci to naprawdę profesjonalnie:good:
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Tak jeszcze odnośnie poczty polskiej i paczki- mówiłem że powinna przyjść przed świętami? I przyszła:grin: Ja myślałem, żeby dociąć coś z jakiejś gumy takiej trochę grubszej:wink: