Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A czujnik pedału hamulca? Pewno musisz go wcisnąć, by wrzucić P?
  2. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie mam pojęcia co tam mogło paść, ale pewnie nie w skrzyni, a w np wybieraku czy też w innym elemencie blokującym. Akurat P, jako jedyne jest blokowane, by np nie przekręconym zapłonie go nie włączyć czy też żeby go nie wrzucić podczas jazdy.
  3. W auto zastępcze bym się nie pchał, sporo nie przyjemności w przypadku uszkodzenia takiego samochodu. Mówię tu o firmach, które takowe wypożyczają. Mają np w umowie wpisane, że owszem, AC jest, ale w razie uszkodzenia 50% procent kosztów pokrywa najemca itd. Podjedź do ASO na wycenę naprawy, zapłacisz za wycenę, naklepią Ci tam ze 5-6tyś i z tym do ubezpieczyciela.
  4. Lakierowanie - robocizna 1170zł. Sam sobie odpowiedz, czy znajdziesz lakiernika, który pomaluje Ci błotnik, 2 x drzwi, listwy, błotnik tylny + 2 x felgę. Listwa błotnika nowa - 20zł, też dostaniesz takową?
  5. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Osz Ty w życiu tego nie założę
  6. Przecież napisałem : "ale to też kwestia do dowiedzenia się jak tam się sprawy mają." ponieważ ubezpieczalnie próbują wcisnąć takie swoje teorie. Sam siłowałem się z OC motoru, w którym był założony nieoryginalny osprzęt. Koniec końców i tak bardziej opłacało się nie wpisać dokładanego osprzętu, gdyż katalogowo więcej warty był oryginalny. Spoko, to Ty sobie maluj drzwi, które wcześniej były załóżmy w ori lakierze, a ja zamiast je malować wymienię. Co kogo obchodzi, do czego one zostały zakwalifikowane, skoro np moje drzwi w aucie nigdy nie były ponownie malowane czy szpachlowane, a OC ma przywrócić auto do stanu z przed wypadku i jeżeli drzwi przed naprawą mają grubość lakieru 100 mikronów, a malowaniu 200, to oznacza to, że nie zostały przywrócone do stanu poprzedniego i albo w grę wchodzi opcja malowania nowych albo odszkodowanie z racji utraty wartości samochodu z racji malowanego elementu i naruszenia bez wypadkowości.
  7. Szkoda całkowita. Drzwi się nie naprawia, a wymienia, przypominam, że ubezpieczenia OC mają doprowadzić samochód do stanu z przed kolizji. Czy uważasz, że drzwi wyklepane i zaszpachlowane to te same drzwi co oryginalne? To samo tyczy się błotnika tylnego. Klepać, to mogą siebie po tyłku jak siedzą za biurkiem. Auto nie jest warte więcej niż 10 tyś, więc będzie całka. Do malowania jest zderzak przód i tył, dodatkowo drzwi do wymiany, listwy drzwiowe górne, listwa dolna gumowa przód, felga jeśli choć trochę skrzywiona - do wymiany na NOWĄ, żaden producent czy ASO nie przewiduje prostowania felg. Błotnik wymiana - nowy, nie daj sobie wcisnąć wyceny na jakąś używkę z allegro do pomalowania. Listewka błotnika do wymiany. Dodatkowo sprawdził bym opony, czy aby czasem nie oberwały, one także powinny być wymienione na nowe (i to parami, bo nie może być różnicy w bieżnikach) w przypadku nacięcia, przecięcia itp. Jedyną rzeczą o którą mogą się przyczepić to fakt, że felgi nie są oryginalne, a nie były doubezpieczone względem oryginalnych na których auto wyszło i pewno będą Ci chcieli policzyć za np ori 15 czy tam 16'', ale to też kwestia do dowiedzenia się jak tam się sprawy mają. Na moje na początek zaproponują Ci ok 4 tyś za uszkodzenia, po dwóch odwołaniach powinieneś dostać z 6-7 tyś i zostawią "wrak". Nie ma takiej opcji by rzeczoznawca przyjechał na wycenę OC bez miernika.
  8. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Bo mam cicha nadzieje, ze bedzie lepiej niz 345 i wejdzie mi 18" na zime [emoji14]Wysłane z Note 3 Chłopie, pod 18 wsadzisz 380mm [emoji6]Z D4 wejdzie? Wysłane z Note 3 Jasne, że wejdzie Orientuje się ktoś ile do tych zacisków kosztują nowe tarcze i klocki?
  9. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Z tego co ja wiem to trzeba nowy dorobić.
  10. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    kurde racja, źle pomyślałem , dzięki za naprostowanie Szwagier przetoczył i jeździ
  11. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A ktoś w ogóle jak to zrobić?
  12. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Osobiście nie wziąłbym więcej niż 70zł / 3szt.
  13. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Uchwyt to tam jeszcze pal licho, ale rury są zupełnie inaczej profilowane. Ps. Może ten drugi to jakaś benzyna z TeFeSi Ps2. Do swojej kupiłem taki jak ten z pierwszej aukcji. I pasował idealnie? Idealnie to za dużo powiedziane. Potrzebna przejściówka z grubości rury 3.0 na 2.0 + osłona prawa termiczna.
  14. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Uchwyt to tam jeszcze pal licho, ale rury są zupełnie inaczej profilowane. Ps. Może ten drugi to jakaś benzyna z TeFeSi Ps2. Do swojej kupiłem taki jak ten z pierwszej aukcji.
  15. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Klapa dobra sprawa, od razu zamów moduł do zamykania klapy z kluczyka ;-)
  16. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A ilu pinowe lusterka muszą być by były składane? Hah, faktycznie coś się skopało na forum
  17. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Wydawało mi się, że naprawa bezgotówkowa jest stworzona po to, by klient, czyli poszkodowany nie musiał przejmować się szukaniem części, dobieraniem mechaników czy pilnowaniem przebiegu naprawy. Niech się firma ubezpieczeniowa bierze za naprawę, a Ty bierz samochód zastępczy na ich koszt. Co zwykłego Kowalskiego interesuje to, że Audi nie potrafi znaleźć odpowiednich części do naprawy, tym bardziej że szkoda jest z OC. Załatw VIN od innej trzy litrówki i niech spróbują znaleźć numer dla tamtego VINu. Ps. A czemu upierasz się przy serwisie Toyoty? Jesteś ze Świdnicy, czyli niedaleko do Wro, nie myślałeś żeby auto odstawić do np VAG Serwis? Ogarniają tam też naprawy powypadkowe z OC i wątpię, żeby Ci tak błahymi rzeczami głowę zawracali jak brak wiedzy na temat końcówki wydechu.
  18. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Podjedź do ASO celem zrobienia wyceny naprawy samochodu. Podadzą Ci numer części, cenę za nią, a także skasują za wycenę naprawy, za wszystko zapłaci ubezpieczyciel od OC i problem z głowy, a i parę złotych się ostanie. Jak już Ci wypłacą z OC te parę stów to kupujesz drugi wydech cały za 200zł, swój sprzedajesz także za 200zł i wymieniasz. W sumie, to kupiłbym w miejsce ori końcówek Ultery, za które też by chętnie zapłacili. Wiem, wiem, odpowiedź nie na temat, ale zawsze jako tako alternatywa.
  19. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nowa B8 lift podstawa od 126tyś, B9 podstawa od 133 tyś. Praktycznie żadna różnica. Robiłem po prostu pi razy drzwi wycenę B9, gdybym chciał mieć wszystko to, co mam w B8 i ceny wahały się koło 200tyś zł, stąd moje obliczenia.
  20. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Sterowniki w drzwiach mogą już być pod składane lusterka i nie trzeba by było wymieniać - ja tak miałem. Proszę mnie tutaj nie kusić Baaa powiem wiecej spore szanse ze tak jest Powiedz jeszcze, ze lusterka sa skladane i grzane i wystarczy tylko przycisk do lusterek zmienic na ten z grzaniem i skladaniem A wiązka? Co z wiązką? Trzeba kłaść nową czy też jest? Co ty gadasz, że nie masz ;-) Gadaj z Krissem. On do swojej dokladal i lusterka polift składane elektrycznie i sterowniki, i wcale 1000 go to nie wyszło. Mi zmieniał lusterka skladane, grzane i fotochrom, na szczęście sterowniki miałem obsługujące, to za lusterka dalem 500 zlTak jak chłopaki piszą sterowniki możesz mieć ok vcds em można sprawdzić. W dziale DIY masz wypisane nr sterownikow obsługujących. A jak nie to koszt też duży nie jest, sam przełącznik to koszt ok 60 zł w używce Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka Ja Krissa i tak już za dużo namęczyłem Może lepiej niech Kriss się wypowie na temat tego pomysłu A co do lusterek Drożej im pewno wychodziło wyjęcie z podstawowej wiązki instalacji od grzania, więc ją zostawiają, a tylko szkła montują zwykłe. Powiem szczerze, że gdybym brał auto (nowe) które kosztowałoby w granicach 200-230tyś (tyle kosztuje B9 z moim wyposażeniem w B8) to ze śmiechu zjechałbym pod stół, gdyby Pani handlowiec mi powiedziała, że za grzane lusterka muszę jeszcze dopłacić Dobrze, że 4 koła i kierownicę dają w standardzie.
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Sterowniki w drzwiach mogą już być pod składane lusterka i nie trzeba by było wymieniać - ja tak miałem. Proszę mnie tutaj nie kusić
  22. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Z tego co gadałem z rafim to wkłady 100zł, wyjmuje stare, wkładam nowe i po problemie, a ze składanymi to już pomijając fakt, że impreza 10razy droższa, to gorsze jest to, że nie mam nikogo w okolicy (100km) kto by mi to zrobił (ja się nie podejmę), a poza tym, jak już kupować lustra to z S4 zamiast plastików Więc póki co, tylko wkłady grzane Strasznie mi się widzą składane lustra, no i jeszcze prawe lustro mam trochę przetarte, więc kolejny argument do wymiany, ale musi się napatoczyć ktoś chętny do montażu i pomyślimy
  23. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja tam jak się na czymś nie znam, to się za to nie zabieram
  24. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    No to spoko, szukam luster, a kodowanie chyba już mam, bo żeśmy z Krissem już coś tam próbowali walczyć Edit: No to poszukane, na allegro tyle co kot napłakał.. a o nowych oryginałach można pomarzyć
  25. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    To jest właśnie auto klasy premium S-line, wew, zew, Rotory 19, radar, czujniki, B&O i inne duperele.. a podgrzewanie lusterek - opcja Dzisiaj rano wyjeżdżałem z podwórka na pamięć + PDC zamiast na lusterka Można te lustra jakoś niedużym kosztem dołożyć? Jak myślicie, instalacja tam będzie?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.