Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grzes283

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzes283

  1. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, taka sprawa. Dzisiaj próbowałem walczyć z CLH i DRL - porażka. Po złożeniu wszystkiego do kupy na starym setupie wariuje mi alarm. Po otworzeniu miga kontrolka alarmu, po czym nawet przy otwartych drzwiach alarm zamyka sie z automatu. Jeśli po otwarciu włącze zapłon wszystko jest ok. Czy powodem może być odłączany kilkakrotnie akumulator, czy jakieś połączenie przy włączniku świateł, bądź wtyczce lampki sufitu. Przed zabawą tego nie miałem. Na nowym module świruje mi lewy kierunek, oraz nie ma możliwości przyuczenia vin - wyświetla się komunikat Bus not ok
  2. Przecież 205/50 a 225/50 to dwie różne opony, bardzo różne
  3. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dzięki. napiszę. Koleś chcę je sprzedać, a woli mieć pewność, że da się je naprawić, żeby kogoś na minę nie wsadzić No i sprawa jasna - można pospawać, ale konstrukcja jest już naruszona, więc ryzyko
  4. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, spawał ktoś z Was już alusy. Znajomek ma pęknięcia, tylko w ujowym miejscu - przy otworach na śruby. Można to jakoś pospawać, czy tylko kibel?
  5. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Trochę widać różnicę, ale to może wynikać z materiału. W większości aut w jasnym kolorze zderzaki, daszki, lotki - wszystkie elementy plastikowe mają troszkę inne odcienie. Z racji, że zderzak, to dość duża powierzchnia bardziej się rzuca w oczy. Druga sprawa, to nie ma na pewno takiego magika, który dobierze idealnie lakier do nastoletniej fury. Także nie denerwuj się kolego, tylko do boju Ja u siebie malowałem przód i dwa razy tył. Zawsze była różnica. Ważne, aby góra zderzaka z dołem była kolorystycznie spasowana
  6. Super rozwiązanie, też chetnie obejrzę filmik
  7. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Turzol mordeczko - dziękuje
  8. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, poproszę numer zaślepki kabli w lusterku fotochrom s-line z A4B6 THX
  9. grzes283 odpowiedział(a) na Edyta temat w Audi A4/S4 B6
    Fmic daje ok 10 km. Jeśli zdrowy motor, to na ok. 170+ go zrobia. Czyli z fmic moze 180 byc. Oczywiście wszystko zależy od kondycji silnika i zdrowego rozsadku ;-)
  10. grzes283 odpowiedział(a) na Edyta temat w Audi A4/S4 B6
    a zna się też na GTB ? Jakieś tam projekty robią. Całkiem ciekawe z reszta. Mogę Tobie dać nr. do Roberta, pogadasz sobie z nim.
  11. grzes283 odpowiedział(a) na Edyta temat w Audi A4/S4 B6
    Grubo, grubo Oczywiście polecam Turboelitę, co do mocy, to na seryjnych gratach i fmicu myślę, że tak pod 180+ można celować. No kwestia oczywiście sprawności silnika. Robert ma ogarniety temat, więc coś Wam poleci na tyle bezpiecznego, abys silnika nie remontowała
  12. Kolejny temat o wszystkim i o niczym Poczytaj kolego temat, który powyżej Jarek Tobie podesłał. Ja też wymieniałem kompletną hydraulikę i po wymianie dalej dudni, tyle, że nie słychać takich stuków, także temat rzeka. Jedź do mechanika, niech ściągnie dekiel, sprawdzi wałek i szklanki i się wypowie. Tutaj to wróżenie z fusów Uważam, że temat można zamknąć, żeby bałaganu nie robić
  13. Pewnie była robiona korekta softu. Inaczej nie sądzę aby wszystko banglalo. Tak dokładniej to powiedziano mi, że pompki są od 5 litrowej V10. Po sprawdzeniu w innym warsztacie potwierdzono to i powiedziano ze to są te same co w 2.5 tdi. Zamienne ze soba H i F.
  14. No niestety nie. Objaw był taki. delikatne drgawki na ciepłym i mocne cykanie. Po wymianie mniej drży i nie cyka, ale za to dudni.......Byłem z tym w dwóch innych niezależnych warsztatach równie dobrze renomowanych. Ciśnienie sprawdzone i próba olejowa - wszystko w normie. Zwrócono moja uwagę na szklanki, że nie czarne i wg nich zbyt miękkie. Co do wałka, to dziwny, ale nie wytarty, pewnie chińszczyzna. To są opinie dwóch nie zależnych warsztatów. Obje podobne. Zaproponowali wymianę, bo to wg. nich jest przyczyną takiej a nie innej pracy silnika. Pojechałem z reklamacją do zakładu w którym robiłem hydraulikę. Cały dzień maglowali mi samochód i stwierdzili, że nie ma się do czego przyczepić. Faktem jest, że autko pali od strzałą, nie kopci, w miarę jest zrywne. Tylko to dudnienie i ogólnie gorsza kultura pracy niż przed wymianą. Zostawiłem temat, bo szkoda zdrowia. Jak coś się sypnie, to wtedy będę myślał. A pompki? wg Vaga jest ok, ale ja mam wrzucone z motoru 2.5 tdi, może one sa przyczyną głośniejszej pracy? Pisałeś gdzieś, że synchro najlepiej na -1. U mnie skacze z 0, na 0.6/1.1. Dlaczego uważasz że -1 jest najlepiej?
  15. No właśnie nie mam. Tak ślepo zaufałem mechanikom, że nawet go nie zabrałem. Sam mam z siebie polewkę, bo innych uczulam, a sam się na minę wsadziłem. Nawet nie pomyślałem, żeby go dokładnie obejrzeć, aczkolwiek to by dużo nie wniosło. Teraz już się orientuje, ale ponad pół roku temu byłem zielony i nie ogarnął bym sam stanu wałka Tak, na zdjęciu jest wałek, który mam obecnie.
  16. grzes283 opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Mam u siebie w AFVie pompki od 2.5 tdi z końcówką F i H. Czy ktoś z Was miał już taki zestaw w swoim tdiku? Jak wygląda sprawa z programem i mocą? Jest nadzieja na większy wynik niz na seryjnych pompkach?
  17. Wałek zmieniałem sam, oczywiście w warsztacie, nie osobiście. Miałem objawy opisywane właśnie na forum. Pojechałem, zrzucili dekiel i diagnoza padła na hydraulikę. Wymiana Niczego szczególnego nie wniosła. Wałek mam.....w sumie to już sam nie wiem, raz był FMogule, teraz jest Ruvulle. Szklanki mam zwykłe, nie wzmacniane. Auto dalej dudni. Także uczulam wszystkich, żeby sprawdzili kilka razy czy rzeczywiście trzeba wymienić. Ja ślepo zaufałem i teraz sam nie wiem co jest. A nie mam kasy, żeby wyłożyć 1.5 tyś na ponowna wymianę, która nic może nie wnieść....
  18. Ja swój nagrałem i wychodzi gorzej niż w rzeczywistości.. Takie sprawdzanie na video - słuch jest raczej mało miarodajne. No chyba, że silnik jest już w agonii, to wówczas może i tak. Cudotwórców na forum nie ma, a przez takie gdybanie tylko się ferment rodzi i mechanicy mają pełne ręce roboty. A nasze fury jak kwiczały, tak kwiczą dalej..... Wstawcie sobie, kto nie ma quattro, lub inne szmery bajery, a od razu zapomnicie o kulturze pracy Waszego autka
  19. No właśnie, po to jest ten frez, czy też załamanie na krawędzi. Ale na przykład w moim wałku tego nie ma. Krawedź krzywki jet ostra na całej długości. Pewnie taki produkt....A wygląda to tak: http://grzes283.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1ZkuuNNbvXz http://grzes283.wrzuta.pl/obraz/powieksz/4VYmmlhLNnP
  20. Jeśli silnik nie wykazuje większych usterek to nie ma co drążyć. Tym bardziej że nawet inna marka oleju może powodować inny dźwięk silnika. Ja te dudnienie słyszę prawie w każdym 1.9 tdi PD a w VP dochodzi jeszcze cykanie, czyli szklanki. A kiedy u mnie dudnienie się nasila??? Jak próbuje ruszyc np. na 2 czy 3 biegu bez gazu. Jak puszczam sprzęgło bardzo powoli, to w pewnym momencie słychać takie wyraźne dudnienie.
  21. Nie pamiętam szczerze mówiąc, ale jakoś tak. Jeszcze do wyboru w kodowaniu są chyba 3 inne rejony......
  22. Kwestia kodowania w module. 3 minuty licząc z odpaleniem kompa ;-)
  23. Kwestia zastosowanego modułu. Włączyć je mozna vagiem po zapłonie ale to dalej beda przeciwmgłowe Dokładnie. Choć raczej na pewno się przyczepi jeśli halogeny będą świecić
  24. Możesz sobie vagiem ustawić, aby po zapłonie zapalały się swiatła i wybierasz halogeny. Po włączeniu mijania halogeny gasną. Oczywiście najlepiej kupić sobie jakieś ledowe H11, bardziej przypominaja dzienne Aaa, jak poszukasz na necie, to może dostaniesz takie światła ledowe DRL, które się montuje w miejsce ori halogenów. Delikatnych przeróbek tylko wymagają. Fajna sprawa i obejdzie się bez problemu z naszymi polismenami.
  25. Przód, to środek z włącznikiem i dwoma czujnikami po boku, http://i.imgur.com/UeYLtrr.jpg to jest od B6

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.