Treść opublikowana przez Grztom
-
Przeniesienie wlewu lpg pod klapkę
na moje oko nic wiecej nie potrzebujesz, te zawieszki tez są ok, a co do testeru szczelności hmmm w sumie to tylko 2 połaczenia tester sie przyda a jak chcesz oszczedzac to woda z ludwikiem tez chyba da rade;D
-
Przełączanie na gaz - późno
zależy jak masz podłączone węże do reduktora tzn jak są wpiete w idące do nagrzewnicy. No 3.5 km to faktycznie żadnej oszczędności.
-
Numer czujnika temperatury
no ale na allegro niby orginały juz zamowiłem zobaczymy co warte:D
-
Numer czujnika temperatury
na allegro widziałem podobno orginalne za jakies 30zł co o tym myslicie skoro w ASO 150zł mowicie? myslałem ze to troche tańsze:D
-
Jak Wymienic Pompe wody Pomocy!!
Sprawdz gdzie masz nieszczelność gazu, to nie musi być od razu reduktor moze jakis przewod gazowy uszkodziłes gdy wymieniałes pompe.
-
Zgasł przy odpalaniu i nie kręci silnikiem
Sprawdz najpierw ten akumulator, moze alternator nie ładuje? wydaje mi sie ze rozrusznik nie ma nic do kontrolek dlatego wykluczył bym go.
-
Przełączanie na gaz - późno
Szybko? To przy ilu stopniach Ci sie przełącza?
-
Co to moiże być?
lepiej zmienić za wczasu niz bedzie za późno, zapytaj kolegów z forum ktorzy handlują częsciami napewno zaproponują Ci fajną cene:D
-
Przełączanie na gaz - późno
noo i prawidłowo, ja mam ustawione nawet na 25 stopni
-
Przełączanie na gaz - późno
djsinger997 najpierw sprawdz temperature przełączania jaką masz ustawioną a potem dopiero mozesz sobie sprawdzic czujnik na reduktorze.
-
Przełączanie na gaz - późno
przeciez po takich 4 km napewno masz juz temperature płynu 60 stopni , uwazam ze to niepotrzebne.
-
Przełączanie na gaz - późno
Musiał bys sie wpiąć komputerem i sprawdzic jaka jest temperatura przełączania na gaz bo cos mi sie wydaje ze wysoka, 3-4km to strasznie dużo.
-
1.8t szarpanie na LPG
sprawdzałem dzis czy dochodzi napiecie sondy pokazywalo max 0.40 potem spadło do ok. 0.20 grzałka w sondzie wydaje sie byc dobra ale 12V do niej nie dochodziło ;/ ---------- Post dopisany 23-01-2014 at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany 22-01-2014 at 18:11 ---------- Porobiłem dzisiaj zdjecia z ustawień gazu z map itd. Po włączeniu auta sonda pokazywała 0.8- 0.10, po przełączeniu na gaz lambda pokazywała 1.18 wiec nadal nie wiem czy to wina po stronie sondy skoro pokazuje. Prosze was o ocene map jak i reszty ustawien.
-
1.8t szarpanie na LPG
ok przejrze instalacje chociaż wydaje mi sie ze to wina sondy a nie ecu, dokładniej to wywala błąd ze zwarcie do plusa.
-
1.8t szarpanie na LPG
pali mniej wiecej tyle co zawsze a jak wytłumaczycie to ze przelącza sie w tryb awaryjny przy tym bucie czyli musi byc spadek ciśnienia ponizej 0,80 ze sie przełącza. OStatnio jeszcze doszedł problem bo jakos strasznie długo kreci przy odpalaniu chyba wymienie swiece jeszcze a na vagu tylko błąd sondy wywala nic wiecej.
-
1.8t szarpanie na LPG
ale na benzynie nie mam z tym problemu, mysle ze gdyby to była wina sondy to i na pb nie było by mocy
-
1.8t szarpanie na LPG
Mam założoną instalacje gazową Stag ostatnio wymieniałem reduktor na AC R01 150 i wtryski Hana zielone, ustawiłem mapy, mapa LPG jest prawie taka sama jak PB ale przy przyspieszaniu mam problem przy pełnym dodaniu gazu autem szarpie, słychac nawet jak turbo nierowno pracuje no poprostu nie ma tego powera jaki jest na PB i czasem przełączy na benzyne. Na PB wszystko ok. Ciśnienie jakie mam ustawione to 1.15 max. spadek mam ustawiony na 0.80, gaz zadnych błędow nie ma w vagu jedynie wyświetla sonde lambda ale to i na benzynie byłby problem gdyby to ona cos robiła. Potrzebuje waszej porady, jesli bedzie potrzeba mapy wrzuce jutro.
-
Brak Ogrzewania
tez miałem problem zeszłej zimy wcale nie grzał tylko ze wtedy był ewidentny błąd klimatronika bo panel migał. Miałem taki elektrozaworek do wymiany później zrobiłem adaptacje komputerem i juz było ciepło
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
Stag 4 plus
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
zmieniłem reduktor na AC R01 150KM i wtryskiwacze na HANY zielone tylko teraz sie zastanawiam jaki czujnik temperatury reduktora ustawic w programie i jakie wtryskiwacze wybrac bo z tego co widziałem to są tam tylko Hany czerwone innych nie ma. Pisze tu bo nie chce zakładac nowego tematu.
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
ok wiem juz gdzie kupie Hany bedą zielone tylko teraz jeszcze mam kłopot nad reduktorem czy AC R01 czarny da rade? nie ukrywam ze dla mnie kazdy grosz sie liczy ale z drugiej strony chce byc w pełni zadowolony z tej instalacji.
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
no mam na mysli całość cześci+ robocizna, no ale mniejsza o to polecicie jakis dobry sklep z czesciami lpg bo na allegro w mojej okolicy nic nie ;/
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
noo spróbuje to sobie sam ogarnąć powiedział ze wymiana tak od 1000-1500
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
no własnie gdyby mi nie było szkoda tej kasy to bym to olał ale jak mam pojecie o mechanice i wgl to wole sobie to sam zrobic, kabel juz mam teraz tylko załatwic ten reduktor, wtryskiwacze, filtry i moge sie bawić.
-
Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w 1.8T
Tak tylko ze za zmiane tego reduktora i wtrysków usłyszałem od 1000-1500zł, samemu mysle ze wyjdzie mnie to taniej poza tym wymiana tego to dla mnie nie problem gorzej z mapami