Treść opublikowana przez Grztom
-
problem z ogrzewaniem
Może silniczek regulacji temperatury sie przycina i dlatego.
-
Wahacz ? czy cos innego
Wjedź na kanał i sprawdź luzy na wahaczach, jeśli nie masz możliwości jedź na SKP.
-
[A4 B5] Z nawiewów leci zimne powietrze / ocena działania układu chłodzenia
Wydaje mi sie że gdyby auta były zalewane tylko G12 a nie np. wodą, innymi badziewnymi płynami z marketu itd. to nie było by żadnego problemu z zasyfioną nagrzewnicą.
-
[A4 B5] Z nawiewów leci zimne powietrze / ocena działania układu chłodzenia
oczywiście
-
B5 przedlift światła w drzwiach
Taki temat znajdziesz w dziale Warsztat- Zrób to sam, zostało to tam dokładnie opisane.
-
jaki akumulator kupic
Ten temat jest już wyczerpany na forum wystarczy troche poszukac http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1825-jaki-akumulator-kupic-od-a-do-z/
-
Jak wyciągnąć dolny wąż z chłodnicy i wtyczkę czujnika temperatury
A tą zawleczke na kroćcu zdjąłes? a co do czujnika nie pamietam jak jst zabezpieczona wtyczka ale spróbuj zdjąć delikatnie te gumową osłone ktorą widac na foto, wtedy cos wiecej zobaczysz.
-
Czujnik prędkości
Domyślam sie że chodzi Ci o czujnik prędkości obrotowej wału korbowego? Znajduje się na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem gdzieś w okolicy filtra oleju jak dobrze pamiętam przykręcony jedną śrubką na imbus 5 chyba a jego wtyczka z niego powinna być za zbiorniczkiem płynu chłodzącego, problemu z jego wyjęciem raczej nie ma tylko ze najlepiej to robić z kanału.
-
Audi a4 b5 1.8t 1995 Czujnik temperatury wewnetrznej w podsufitce g86
a nie chodzi przypadkiem o czujnik ktróry jest nad panelem klimatronika ta krateczka?
-
głosniki
Wydaje mi sie że mówisz o głośniku wysokotonowym najlepiej daj foto.
-
naprawa manteki światęł drogowych
Ja też rozbierałem całą manetke bez poradnika, rozsypała mi sie na kawałki ale to nie jest jakos zbytnio skomplikowane, wyczyściłem styki, wypsikałem i działa jak należy.
-
naprawa manteki światęł drogowych
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11352-all-b5-regeneracja-przelacznika-swiatel-drogowych/ nie wiem czy to dokłądnie o ten temat pytasz ale tutaj też to masz po kolei opisane.
-
Światła tylne w roczniku 96'
A sprawdzałeś czy w lampie masz drugie zasilanie na tą zarówke ? U mnie też była włożona dwuwłóknowa ale nie ma tam tego drugiego zasilania, może ktos po prostu taką włożył bo miał pod ręką. Nie wiem mogę sie mylić ale tam raczej nie ma postoju to nie cieżarówka ze posiada 2 lub 3 postoje:D
-
blad 16706
Tak on też może być przyczyną braku iskry. A nazwa to czujnik obrotów wału korbowego albo czujnik impulsów wału korbowego. Powinien być tam gdzie mówiłem przykręcony jedną śrubką.
-
blad 16706
Nie wiem gdzie w 2.8 dokładnie się znajduje ale szukaj go na łączeniu silnika ze skrzynią a jego przewód powinien iść pod zbiornik płynu chłodniczego. No a do czego jest, czujnik ten mierzy prędkość wału korbowego, prościej mierzy ilość obrotów silnika.
-
Nie działająca klimatyzacja
Panowie podepne sie pod temat zeby nie zakładać specjalnie nowego, też mi nie działa klima pojawia sie tylko śnieżka ale spręzarka sie nie włącza ani wentylator, w błędach na panelu mam błąd 8.5 czy to może być powodem tego? Komputerem udało mi sie zasterowac sprzęgło kompresora tylko od razu sie wylączył. Prosze o pomoc.
-
brak świateł drogowych
to może być wina przełącznika (manetki) od tego bym zaczął.
-
Immoblizer
Zaczął bym od białej wtyczki na stacyjce, często to ona jest winowajcą, luźne styki itd.
-
POMOC z klimatronikiem i swiatlami przeciwmgielnymi
rozłącz najpierw tego aux-a potem proponuje zacząć od bezpieczników.
-
Pytanie laika co to za druciarstwo
Może być też tak ze na któryś z tych bezpieczników brakowało napięcia no i ktoś go sobie nieumiejętnie pożyczył z innego.
-
Czyszczenie układu chłodzenia
No to właśnie napisalem pare postów wyżej. Tylko ze nie woda z koncentratem tylko srodkiem do czyszczenia układów.
-
Cieknący olej spod pokrywy zaworów
Elring to juz dobra firma jest ale zobacz jeszcze tą ori ile leci, a cienkie przesmarowanie jej jakims uszczelniaczem napewno nie zaszkodzi. Pokrywy zaworów zawsze dokręcam od środka do zewnątrz tak jak głowice
-
Czyszczenie układu chłodzenia
Spuść ten syf zalej jeszcze raz wodą na chwile chociaż, zlej i zalewaj G12 ja bym to tak zrobił
-
Cieknący olej spod pokrywy zaworów
Ja to bym w tego Toprana nie wierzył z własnego doświadczenia kup lepszą uszczelke przesmarować jej lekko uszczelniaczem nie zaszkodzi no i tak jak kolega pisze zachowaj te siły docisku.
-
Cieknące węże od układu chłodniczego...
Ja to bym założył zwykłą opaske zamiast tego fabrycznego zacisku sprawdz czy nie masz gdzies pękniętych węzy pod tymi opaskami jeśli tam jest okej to jeszcze bym korek zmienił ze zbiorniczka płynu może zaworek nie puszcza i robi sie za duże ciśnienie w układzie.