Treść opublikowana przez Grztom
-
Zacinające się spryskiwacze przedniej szyby
Zacząłbym od sprawdzenia czy pompka spryskiwaczy działa, może się zawiesza czy coś.
-
lewe światło mijania
Chwilę tzn.? Czasem zarówka nie wygląda ze jest przepalona a jednak jest:)
-
Panel climatronika
Ja bym uderzył w to sprzęgło klimy potem jeszcze wentylator skraplacza. A nie mówiłes czy wtedy miałeś włączoną klime? Skoro gdzieś wyczytałeś na forum ze czujnik poziomu oleju to zawsze to możesz sprawdzić.
-
Panel climatronika
Spróbuj rozłączyć sprzęgło sprężarki, tam jest wtyczka obok spreżąrki z jednym kabelkiem i potem sprawdz czy dalej jest zwarcie.
-
Audi A4 B5 1.8 Turbo - Płyn chłodniczy, jaki ?
Tylko G12 on jest różowy, kupuje sie go jako koncentrat zazwyczaj. Jak masz rożowy to dolej tylko a jak jakis inny to ja bym wymienił.
-
Panel climatronika
A z którego miejsca się dymiło?
-
klakson
Ja kupiłem nowe z dwoma stykami wiec standard. http://allegro.pl/klakson-vw-skoda-audi-seat-opel-mercedes-bmw-ford-i4926177887.html
-
klakson
Klaksony masz z prawej strony za zderzakiem zdejmij tą prawą kratke na zderzaku to je zobaczysz. Ja kupiłem zwykłe klaksony z allegro i pięknie sie spisują.
-
Wypięta wtyczka spod maski
Na moje oko to ze sprzęgła kompresora klimatyzacji, szukaj drugiej wtyczki.
-
Jak szybciej wyciągnać termostat?
Skoro wiska sie nie da zatrzymać na zimnym to tak czy siak do wymiany, najlepiej firmy Behr nie bawił bym sie w zamienniki. Ewentualnie poszukaj tu na forum może ktoś ma w dobrym stanie. Co do tego testu vagiem to koledze lukaszooo chodziło chyba o sprawdzenie odczytów z czujnika temperatury.
-
Jak szybciej wyciągnać termostat?
Poprawnie działającą wiskoze powinieneś umieć zatrzymać na zimnym silniku, jeśli nie umiesz to prawdopodobnie do wymiany. Czujnik o którym wspominasz to podejrzewam jakąś przeróbke, pewnie sie komuś przegrzewał czy coś i zanim doprowadzić to w orginale do ładu ( ori termostat, czujnik temp. albo sama wiskoza) dołożył czujnik który w ekstremalnych warunkach włącza wentylator z klimy dodatkowo żeby schłodzić, chociaż w orginale też sie powinien włączyć jak już by wisko nie wyrabiało ( np. korek). Ale to tylko moje domysły mogę się mylić Sprawdź jeszcze dolny wąż chłodnicy, ten który wychodzi z obudowy termostatu, powinien być ciepły dopiero wtedy jak sie otworzy termostat czyli troche przed 90 stopni.
-
Brak masy na kierownicy, problem z klaksonem
Witam Panowie mam problem nie działa mi klakson od dłuższego czasu w końcu znalazłem trochę czasu na to i wyszło na to ze nie ma sterowania na przekaźnik z kierownicy, okazało się ze to brak masy na kierownicy co ciekawe na kolumnie kierowniczej jest tylko na samym tym wieloklinie na który przychodzi kierownica jej brakuje wydawało mi się ze to część wspólna i tam powinna też być. Ja już nie mam pomysłów, macie jakieś? Stawiam dobre piwko Okej sytuacja opanowana, masa jest klakson działa.
-
Jak szybciej wyciągnać termostat?
Przecież już napisał że założył Gates-a i robi robote.
-
Jak szybciej wyciągnać termostat?
Było kupić ori albo Wahlera
-
wzmacniacz separator antenowy
Z samego tyłu w lewym słupku(chyba) masz jeszcze wzmacniacz antenowy, musiał byś sprawdzić czy jest sprawny.
-
wzmacniacz separator antenowy
Tak dokładnie, podłączasz go do niebieskiego przewodu we wtyczce iso z tego co pamietam to ta czarna (zasilająca).
-
Słabo pali, brak pomysłów..
Proponuje zmierzyć akumulator testerem akumulatora bo to ze pokazuje 12V nie znaczy ze pod obciążeniem prąd rozruchowy nie będzie dużo niższy. W każdym sklepie z akumulatorami Ci go zmierzą jeśli nie masz dostępu do takiego miernika.
-
Akumulator do AEB oznaczenie J1P
Nie wiem po co ładować taki duży akumulator do tego auta w benzynie.
-
Akumulator do AEB oznaczenie J1P
Ja jak zmieniałem kupiłem większy(chyba 50Ah) i nie żałuję. Z naładowaniem go nie ma żadnego problemu.
-
Wymiana żarówki z tyłu
Może ktoś coś przerobił, najlepiej daj foto
-
Wymiana cieczy chłodzącej
Jak chcesz to zrobić porządnie i wymienić płyn w całym układzie łącznie z blokiem silnika to musisz odkręcić ten termostat bo tak wymienisz tylko po części ten płyn. Jak juź Ci napisałem to w jednym temacie to nie trzeba zakładać kolejnego
-
Położenie korka spustowego, odpowietrzanie układu, oraz wybór odpowiedniego płynu
tam jest chyba zwykły oring powiedz w sklepie ze chcesz uszczelke pod obudowe termostatu i napewno Ci dadzą.
-
Położenie korka spustowego, odpowietrzanie układu, oraz wybór odpowiedniego płynu
Tak tylko że jak zdejmie wąż z chłodnicy to jeszcze mu zostanie to co w małym obiegu. Uszczelke pod termostatem lepiej wymienić.
-
Czujnik temperatury cieczy
Ta wtyczka chyba pasuje tylko w jednym wariancie ale moge sie mylić.
-
Położenie korka spustowego, odpowietrzanie układu, oraz wybór odpowiedniego płynu
Tak to ten korek ale jeśli chcesz wymienić cały płyn musiałbyś chyba odkręcić termostat żeby zeszło też z małego obiegu. Co do odpowietrzania układu to ogólnie powinien sam sie odpowietrzyć ale lepiej zdjąć mu troche wąż który idzie do nagrzewnicy na jednym z nich jest taka mała dziurka i właśnie go trzeba troche zsunąć. Płyn chłodniczy to polecam tylko G12.