Treść opublikowana przez SowaBezOka
-
AEB - gaśnie po pierwszym odpaleniu...
Ja u siebie zrobilem takie rzeczy i narazie problem nie powrocil: - Wymienilem, naprawilem zawor odpowietrzajacy uklad paliwowy - Zrobilem nowa mape LPG, (stara byla dosyc bogato ustawiona).
-
AEB - gaśnie po pierwszym odpaleniu...
Przepustnica wymieniona jakieś 6mcy temu. Co najwyżej zrobię ponowną adaptację. dzisiaj odpalil bez zarzutow, strzal z kluczyka, obroty wskakuja na jakies ponad 1000obr i spadaja na swoja pozycje (800 czy cos kolo tego) i siedza jak trzeba.
-
AEB - gaśnie po pierwszym odpaleniu...
1 Fault Found: 00561 - Mixture Adaptation 13-10 - Adaptation Limit (Mul) Not Reached - Intermittent Ostatnio miesiac temu rowniez byl widziany ten blad, ale po skasowaniu byl spokoj przez m-c. Na LPG jezdzi tak samo jak na PB Jeszcze znalazłem zawór odpowietrzający układ paliwowy (znajduje się on na obudowie filtra powietrza), i był on nie szczelny. Naprawiłem zawór. Zobaczymy czy to coś pomoże.
-
AEB - gaśnie po pierwszym odpaleniu...
Tak jak w temacie: 1.8T gaśnie po pierwszym odpaleniu za dnia. Jak przygazuje i potrzymam gaz na jakies 1500obr to nie gaśnie... W czym może być problem? Jak juz się rozgrzeje to normalne odpala i nie gaśnie...
-
A4 B5 1.8T AEB nie odpala po wymianie napinacza lancucha rozrzadu
Temat jest o napinaczu lancucha rozrzadu (ktory napedza walki - wydechowy i ssacy), wiec chyba wiadoma sprawa co bylo ruszone i zle poskladane?
-
A4 B5 1.8T AEB nie odpala po wymianie napinacza lancucha rozrzadu
Dziala juz dziala, nic sie nie stalo na szczescie. Poskladalem na nowo. Dzieki za pomoc, pierwszy raz grzebalem przy silniku i tak to wlasnie wyszlo Teraz juz wiem duuuzo wiecej
-
A4 B5 1.8T AEB nie odpala po wymianie napinacza lancucha rozrzadu
Takie rzeczy, z tym, ze nie ściągałem walka z łańcucha. Ale tez nie zrobiłem wczesniej żadnych znaków no i faktycznie jak wyciagalem napinacz to może przeskoczył łańcuch (chociaż wątpię). Jak sam znaków nie porobiłem to jak teraz to poustawiać?
-
A4 B5 1.8T AEB nie odpala po wymianie napinacza lancucha rozrzadu
Ale co mogło się wydarzyć, ze kompresja jest zła?
-
A4 B5 1.8T AEB nie odpala po wymianie napinacza lancucha rozrzadu
Mam problem. Po wymianie napinacza lancucha rozrzadu auto nie odpala. Dziwnie szybko kreci i nic sie nie dzieje. Po dlugim kreceniu wywala blad 00515 (czujnik halla) oraz blad zaworu N75 (oba Open or Short +), wczesniej bledu N75 nie bylo, przed wymiana napinacza zadnego bledu w Ecu nie bylo. Co moze byc przyczyna, ze silnik nie odpala?
-
Zmiana wydechu na 2.5" w AEB
Planuje zmienic wydech w swoim aucie i skoro moj jest w strzepach to szarpnalbym sie na 2.5". Z tym, ze chcialbym, aby jego charakterystyka glosnosci sie nie zmienila za bardzo. Takie rozwiazanie bedzie dobre: Katalizator wymienic na Downpipe 3" Pozniej 3"->2.5"->Tlumik srodkowy seryjny(?)->2.5"->Tlumik koncowy Zda to egzamin??
-
Wywalenie kata AEB
W AEB zadnych bledow nie bedzie.
-
Logi 1.8t aeb
Ale, że co? Może zacznij na nowo, od początku, ale już na spokojnie. W temacie napisałeś "Logi 1.8t aeb", a nie wrzuciłeś żadnych logów. Co do sondy to w AEB jest tylko jedna sonda.
-
[AEB 1.8T] Prosba o analize logow.
Caly czas problem z doladowaniem. Przed +30PS ladowalo 0.4 czasem 0.45, a teraz laduje 0.6 czasem 0.65, gdzies te 0.2 caly czas jest ukryte. W najblizszym czasie przeczesze caly dolot dokladnie. A jeszcze jedno bo dawno sie nie bawilem przy tym aucie i w ogole z LPG. Skoro sonda wskazuje na uboga mieszanke to, gdy podnosze mnoznik na mapce LPG (mimo iz sie pokrywal idealnie) to oznacza, ze wzbogacam mieszanke, czyz tak? Wlasnie ostatnio mimo ze mapki w programie AcGass pokryte byly idealnie, ale gdy zaczalem podnosnik mapke LPG to auto lepiej jezdzilo na gazie. Wiec wychodzi na to, ze jednak musze ustawic mapke LPG nieco wyzej niz PB. Wiec te strojenie na mapki nie jest takie dokladne :/ Test szczelnosci dzisiaj zrobilem i wyszla jedna nieszczelność na opasce zaciskowej. Poprawilem, auto ciut lepiej jezdzi. Na tescie szczelnosci trzyma cisnienie. Jutro z rana postaram sie zrobic logi. [+] DYNAMICZNE (LPG) Grupa 002, 007, 025: http://vaglog.pl/log_218480.html (Pierwszy log na LPG, bieg 2) Grupa 002, 007, 025: http://vaglog.pl/log_218481.html (Drugi log na LPG, bieg 2) Grupa 002, 007, 025: http://vaglog.pl/log_218482.html (Ostatni log na LPG, po poprawkach na mapie LPG, bieg 3) DYNAMICZNE (PB/95) Grupa 002, 007, 025: http://vaglog.pl/log_218483.html (Log benzyna, bieg 2).
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Chcialbym sie poradzic czy u mnie bedzie do wymiany napinacz i lancuch? Objawy mam takie same jak tutaj: Przy przygazowaniu i puszczeniu gazu slychac lancuch.
-
[AEB 1.8T] Prosba o analize logow.
Nowy log na LPG do interpretacji. Wtryski juz wymienione na BRC oraz ECU ma +30PS. DYNAMICZNE: Grupa 002, 007, 025: http://vaglog.pl/log_217099.html Ksztusi sie cos na LPG. Mapka w sterowniku pokryta idealnie. Zauwazylem, ze jak podwyzszam mnoznik i daje mapke LPG powyzej mapki benzyny to nie dlawi sie.
-
1,8T AEB 1996 - Kopci na biało na benzynie i LPG
serio tyle dales za wymiane membrany? Koszt nowej to jakies 50-70zl. a wykrecenie reduktora nie jest rzecza trudna. Jakbys potrzebowal w przyszlosci wymieniac membrany to polecam się, z przesylkami reduktora w obie strony zrobie to za 200zl i dam gwarancje na 2 lata.
-
Drgania karoserii
Mialem kiedys taki problem w KOMARZE. Do dzis nie wiem co mu bylo i dodam, ze nigdy mu nie przeszlo.
-
Jaki olej polecacie
Podać chusteczki? Az dziw bierze, ze nie masz funkcji "usun temat" albo "przenies do kosza". Ale brawa za ambicje kolego, Panie przyszly moderatorze. Smialo lej 15w40 do swojego styranego silnika. Po 2MLN km nic mu nie zaszkodzi. Chyba, ze wierzysz w przebieg jaki masz na blacie, pewniecos kolo 250.000km, a przypomne - rocznik 1997. To nic, ze cztero-letnie auta maja po 250.000km, no nie? Roczniki 1993 do 2003 poprostu byly mniej uzywane za granica
-
Podmiana ECU - czy po usunieciu immo bedzie kotrolka?
Panowie, nie usunalem immo z drugiego ECU i zastosowalem procedura z pierwszego linku. Ikonka na liczniku juz nie miga, ale po odpaleniu auta zaraz gasnie i pojawia sie blad w ECU "Engine start blocked by immobilizer" kodu nie pamietam. Z nowego ecu mam odczytany eeprom z immobilizerem, pomoze to cos?
-
Podmiana ECU - czy po usunieciu immo bedzie kotrolka?
tak, oba ecu o tym samym nr. 8D0907558E, immo2 w nich siedzi. A jeszcze na wiki ross techu jest prosta instrukcja adapcji ecu. http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/immobilizer2.html Po zmianie ecu wystarcza ta procedure zastosowac i mozna ją powtarzac przy kazdej podmianie tych dwoch ecu? Moze ta opcja nie bedzie taka uciazliwa?
-
Podmiana ECU - czy po usunieciu immo bedzie kotrolka?
to najlepiej byloby zgrac ze starego ECU cale immo i wgrac programatorem do nowego, co nie?
-
Podmiana ECU - czy po usunieciu immo bedzie kotrolka?
Mam dwa ECU. Nie probowalem jeszcze podmieniac bo nie wiem jak to sie skonczy Pierwsze ECU jest oryginalne, a drugie jest zmodyfikowane i ma usuniete immo. I teraz tak, czy po podmianie ori ecu na zmodyfikowane kontrolka bedzie sie swiecila na liczniku czy nie? Pozniej po powrocie do ori ecu nie bedzie potrzebna zadna adaptacja?? Chodzi o ECU do 1.8T - 8D0907558E w ktorym jest immo2.
-
instalacja stag do 1,8t 140kw(bex)
Co daje podlaczenie sterownika pod OBD ??
-
[1.8T AEB] Zwiekszone spalanie, jak znalezc przyczyne?
Panowie ja tu pisze o zmianie sredniego spalania poprzez przejechanie 1000km. Przez przedostatnie kilkatysiecy km mialem caly czas w trasie spalanie 7.5 - 8.2 L / 100km. Obecnie po przejechaniu kolejnego tysiaca spalanie ksztaltuje sie w okolicach 10.2 - 11 L / 100km. Stylu jazdy nie zmienilem, odpalanie na pych moglo spowodowac przeskoczenie czegos o 1 zabek i stad pojawil sie problem? Oddac auto mechanikowi niech sprawdzi?
-
[1.8T AEB] Zwiekszone spalanie, jak znalezc przyczyne?
Mam kilka aut, wiec co pomoze, ze wpisze do profilu Tico albo 80'tke 1.9TDi? Temat dokladnie opisalem wiec w czym problem? Jakie grupy? Dynamiczne czy statyczne? Moze sytuacja podobna do mojej, z tym, ze u mnie aku sam sie rozladowal Czujnik wody sprawdzony. Termostat jakies 2 m-ce temu wymieniony. Sonda lambda - grupa 016 zrobiona. Kilka dni temu takie oto logi statyczne porobilem. STATYCZNE: Grupa 000: http://vaglog.pl/log_195193.html Grupa 002, 007: http://vaglog.pl/log_195185.html Grupa 002, 013: http://vaglog.pl/log_195186.html Grupa 002, 025: http://vaglog.pl/log_195187.html Grupa 002, 098: http://vaglog.pl/log_195188.html Grupa 015, 016: http://vaglog.pl/log_195194.html