Treść opublikowana przez SowaBezOka
-
[1.8T AEB] Zwiekszone spalanie, jak znalezc przyczyne?
W trasie obecnie spala mi 10-11L/100km. Do niedawna spalal 7.5-8.2 L / 100km. :mmm Teraz juz przy ruszaniu wyskakuje na fisie 29L/100km, w trasie lekko gaz nadusze to chwilowe spalanie momentalnie leci w gore. Ostatnimi czasy wymienilem przepustnice, ale po wymianie przepustnicy zrobilem kilkaset km i spalanie przez kilka dni bylo takie jak na starej przepustnicy. Pozniej kilka razy aku mi sie rozladowal i z dwa, moze trzy razy odpalalem auto na pych. Zadne inne rzeczy nie byly robione przy aucie. Co o tym myslicie? Jak znalezc przyczyne? Co diagnozowac? Prosze o pomoc poniewaz duzo jezdze i zalezy mi na tym by spalanie wrocilo do normy.
-
[AEB 1.8T] Prosba o analize logow.
Nie na kazdym polaczeniu mam opaski zaciskowe, ale wezyki dla przykladu ciasno siedza, tak czy owak dokupic opaski na kazde polaczenie/wejscie/wyjscie? Pozniej ktora grupe logowac? 025 ? Czy turbo poprostu ma pompowac wiecej? Jesli o turbo chodzi to raczej w kiepskim stanie jest moje, ogolnie chcialbym zmienic na k03s, albo k04.
-
[AEB 1.8T] Prosba o analize logow.
Po odbiorze z montazu LPG dzialal identycznie jak na PB. Niedawno zmienialem przepustnice i wstawilem z inna koncowa litera. Trzyma obroty ponizej 1000 na jalowym, nic nie faluje itd. Adopcja sie przeprowadzila tak jak trzeba Reszta parametrow jest na seryjnym poziomie? Smialo mozna niedlugo czipsa walnac?
-
[AEB 1.8T] Prosba o analize logow.
Prosze kolegow o analize logow. Czy auto jest w dobrym stanie? Logi robione na LPG. Jakis czas po montazu LPG zmienilem przepustnice i teraz czasem sie zdlawi na LPG przy pelnym bucie, ale to tylko na LPG wiec LPG ponownie sie wyreguluje i nie bedzie tej czkawki. Logi robione na drugim biegu. Turbo pompuje okolice 0.5 bara. Ponizej logi, co mozna z nich wywnioskowac? STATYCZNE: Grupa 000: http://vaglog.pl/log_195193.html Grupa 002, 007: http://vaglog.pl/log_195185.html Grupa 002, 013: http://vaglog.pl/log_195186.html Grupa 002, 025: http://vaglog.pl/log_195187.html Grupa 002, 098: http://vaglog.pl/log_195188.html Grupa 015, 016: http://vaglog.pl/log_195194.html DYNAMICZNE: Grupa 002, 098: http://vaglog.pl/log_195184.html Grupa 002, 025: http://vaglog.pl/log_195183.html Grupa 002, 013: http://vaglog.pl/log_195182.html Grupa 002, 007: http://vaglog.pl/log_195181.html
-
2 błędy po jeździe 1.8T
tak jest na rysunkach / schematach, looknij na google
-
2 błędy po jeździe 1.8T
na poczatek zmostuj wezyk miedzy pompka vacu a grucha., trzeci wezyk od n75 zaslep.
-
Piłka nożna
po grymasie bólu na jego twarzy, coś czułem, że to nie jest byle co Ja widzialem jego reke jak sie wygiela na zywo, pozniej powtorka byla ... :/ Przypomnialy mi sie zlamane nogi Larssona i Dioufa. A lekarze z lodem w sprayu wlecieli i chcieli to poskromic, nie no zal. Mialem nadzieje, ze krzyknie do nich "k***a reke zlamalem" ...
-
1.8t dziwne cykanie
jak przygazujesz to cykanie wzrasta wraz z obrotami?
-
1.8T AEB Dziwna, głośna praca silnika, szuranie, brzeczenie?
Zaczne od wymiany rozrzadu, regeneracji alternatora i wymiany napinacza lancuszka rozrzadu i lancucha. orientuje sie ktos jakie numery poszczegolnych czesci wchodza wsklad rozrzadu?
-
1.8T AEB Dziwna, głośna praca silnika, szuranie, brzeczenie?
Moze i altek. Przy tym silniku to odglosy zewszad jakies dobiegaja. o.O Chcialbym wylapac jak najwiecej i kolejno eliminowac. Napinacz lanucha sam bym wymienil, ale z tego co wyczytalem, to zeby i lanuch wymienic to trzeba caly przod sciagac, wiec chyba zlece mechanikowi. A to niestety dodatkowe koszta :/ A popychaczy koledzy nie slysza? Nie graja?
-
Falują obroty
Mozecie podac nr tego zaworku lub cyknac fotke, albo wskazac gdzie on sie znajduje??
-
1,8t AEB kopci
Moj 1.8T wydaje mi sie, ze nie jest w najlepszym stanie, ale na bagnecie od oleju nie ubylo go zbyt wiele odkad go kupilem, a przejechalem nim okolo 6000km.
-
1.8T AEB Dziwna, głośna praca silnika, szuranie, brzeczenie?
Co moze byc przyczyna glosnej pracy silnika w tym przypadku? Tutaj filmik: (silnik zimny) Tutaj silnik rozgrzany i po wcisnieciu i puszczeniu gazu slychac taki odglosc jak przy jezdzie na rowerze... Co o tym myslec panowie?
-
Adaptacja przepustnicy w Audi A4 B5 1.8T AEB
Witam ! Przepraszam że tak późno odpowiadam. Niestety niemam zdjęcia. W środku przepustnicy są dwie szczotki od potencjometru. Jedna jest zaspawana na sztywno z wałkiem, a drugą można przesunąć. Przestaw delikatnie tą ruchomą szczotkę o 1mm w lewo jeśli mnie pamięć nie myli. Potem adaptacja przepustnicy i już. W razie niepowodzenia operację powtórz. Ta przepustnica jest obrzydliwie prosta i do puki nic nie jest urwane/wytarte/pęknięte to musi działać i dać się zaadaptować. Pozdrawiam Kornel Potwierdzam informacje. Sam mialem podobny problem. Nie moglem zaadoptowac przepustnicy, w ecu siedzialy dwa bledy ktorych nie dalo sie usunac. Kilka dni temu wykrecilem przepustnice i okazala sie byc czysciutka, wiec odkrecilem deczko od elektroniki przepustnicy podlaczylem to wszystko pod auto i probowalem zaadoptowac. Mechanizm probowal sie ruszac i wpadlem na pomysl, by przesunac jedna ze szczotek ktora jezdzi po sciezce. Rowniez przesunalem o 1mm w lewo i przepustnica zostala naprawiona
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
weze i n75 mam juz zamowione, z kolektorem mysle, czy nie podjechac do mechanika by go pospowalal migomatem. Mam nadzieje, ze juz tu nie wroce. To znaczy, ze wymienione podzespoly wyeliminuja bledy i doprowadza odpowiednie cisnienie.
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
Obecnie laduje 0,2 bar, Dzisiaj przy demontazu wezy od turbo, zauwazylem nowe usterki. N75 na 100% do wymiany (probowalem go przeczyszczac, rozkrecilem, ale niestety naprawa nie pomogla). Pekniecie na kolektorze wydechowym ktore widoczne jest na ponizszym zdjeciu oraz lekko przerwany waz od turbo do kolektora. Podpowiedzcie czy dobrze nazwalem wąż. Bo musze szukac kogos kto bedzie mial dwa weze bo jak widac na zdjeciach waz od turbo do filtra powietrza jest posztukowany na krotka mete Zobaczymy jak bedzie jezdzic po wymianie N75
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
to czym innym mozna to zrobic?? Panowie. Auto po dluzszej jezdzie lapie bledy. VAG-COM Version: Release 311.2-N 00561 - Mixture Adaptation 12-10 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded - Intermittent 00561 - Mixture Adaptation 14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent Co zauwazylem. Silnik zbytnio nie posiada wstrzasow, moze delikatnie sie wstrzesnie z kilka razy jak puszcze go na jalowy, to obroty spadna do jakichs 500-650 by sie odbic. Zuzycie paliwa: W trasie spala 7.5 do 8.2 (przeliczone i komp tak samo wskazuje). Co do jalowego, to tak jak wyzej, nie ma drgawek ani nic, raz na jakis czas po wcisnieciu i puszczeniu gazu obr spadna do 500-650 i odbijaja sie w gore. Wystepuje to tylko gdy bledy 00561 sa zapisane. Zmniejszone cisnienie doladowania: To oczywiscie jest, caly czas z tym walcze. Nie wiem teraz czy cisnienie doladowania ( obecnie plasuje sie na 0.2 do 0.3 ) spowodowane jest tylko tym bledem? Tutaj bledy ktore powstaly wskutek proby zaadaptowania przepustnicy. Poczytalem i niektorzy pisali, ze warto to zrobic. U mnie przy probie wyskakuje error. Od proby zaadoptowania przepustnicy sa te bledy: 17973 - Throttle Actuator (J338): Lower Stop not Reached P1565 - 35-00 - - 17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings P1559 - 35-00 - - Tutaj za wiki ross wydaje sie, ze silownik przepustnicy zabrudzony itd. Wiec jutro postaram sie przeczyscic przepustnice i zobaczymy co bedzie. Tutaj daje logi: DYNAMICZNE: Grupa 002, 007: http://vaglog.pl/log_190221.html Grupa 002, 013: http://vaglog.rtnet.pl/log_187692.html Grupa 002, 025: http://vaglog.pl/log_190220.html Moze ktos odpowiedziec czy przeplywka dobrze dziala? Ewentualnie jakie niedomagania wskazuja logi. Drugie ewentualnie, co zlogowac by doprowadzic do ladu autko.
-
Bledy 00561 po dluzszej jezdzi oraz 17963 po probie adaptacji przep.
Panowie. Auto po dluzszej jezdzie lapie bledy. VAG-COM Version: Release 311.2-N 00561 - Mixture Adaptation 12-10 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded - Intermittent 00561 - Mixture Adaptation 14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent Co zauwazylem. Silnik zbytnio nie posiada wstrzasow, moze delikatnie sie wstrzesnie z kilka razy jak puszcze go na jalowy, to obroty spadna do jakichs 500-650 by sie odbic. Zuzycie paliwa: W trasie spala 7.5 do 8.2 (przeliczone i komp tak samo wskazuje). Co do jalowego, to tak jak wyzej, nie ma drgawek ani nic, raz na jakis czas po wcisnieciu i puszczeniu gazu obr spadna do 500-650 i odbijaja sie w gore. Wystepuje to tylko gdy bledy 00561 sa zapisane. Zmniejszone cisnienie doladowania: To oczywiscie jest, caly czas z tym walcze. Nie wiem teraz czy cisnienie doladowania ( obecnie plasuje sie na 0.2 do 0.3 ) spowodowane jest tylko tym bledem? Tutaj bledy ktore powstaly wskutek proby zaadaptowania przepustnicy. Poczytalem i niektorzy pisali, ze warto to zrobic. U mnie przy probie wyskakuje error. Od proby zaadoptowania przepustnicy sa te bledy: 17973 - Throttle Actuator (J338): Lower Stop not Reached P1565 - 35-00 - - 17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings P1559 - 35-00 - - Tutaj za wiki ross wydaje sie, ze silownik przepustnicy zabrudzony itd. Wiec jutro postaram sie przeczyscic przepustnice i zobaczymy co bedzie. Tutaj daje logi: DYNAMICZNE: Grupa 002, 007: http://vaglog.pl/log_190221.html Grupa 002, 013: http://vaglog.rtnet.pl/log_187692.html Grupa 002, 025: http://vaglog.pl/log_190220.html Moze ktos odpowiedziec czy przeplywka dobrze dziala? Ewentualnie jakie niedomagania wskazuja logi. Drugie ewentualnie, co zlogowac by doprowadzic do ladu autko.
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
Moze jednak dalej nie szczelnosc gdzies jest. Powiedzcie mi teraz jak sprawdzic szczelnosc. Mam tutorial, ale nie wiem dokladnie czym wdmuchac powietrze. Zwykly kompresorek do kol moze byc? Mam podobna pompke do tej: I teraz wystarczy zaslepic te miejsce: http://www.a4mods.com/pics/boosleak/IMG_0682.JPG Oraz zrobic krociec na wlot powietrza: I co wtedy? Wpompuje tam powietrze, za pomoca elektrycznej pompki i ono ma sie utrzymywac??
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
@pioteros, chyba faktycznie to moze byc to. Dodatkowo przy otwartym oknie slychac "tykanie" ktore slyszalne jest dopiero od okolo 1800 obrotow i jest wprost proporcjonalne do przyspieszania auta (predkosc tykania wzrasta wraz z obrotami). Czytalem, ze to moze byc uszczelka miedzy turbina a wydechem czy kolektorem, ale czy to mogloby powodowac u mnie notlauf?
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
@Dev - nie mam jak dmuchnac w krociec 1bar. Z doladowaniem dalej mam problem. Wymienilem wezyki na takie o mniejszej srednicy, ledwo nachodza na N75. Moze mam urwana gruszke od turbo? Jak to sprawdzic panowie? Ewentualnie co pozniej jeszcze sprawdzic? W dalszym ciagu po zdjeciu wezyka od gruchy do n75 turbina ladnie...
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
a jak sprawdzic turbo bez n75? mozna polaczyc dwa z trzech wezykow i powinna turbina cisnac na max no nie? Ktore to wezyki polaczyc? Ten co idzie od Westgejta do DV? czy ktore?
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
a przypomnialo mi sie. Za pierwszym razem jak go podlaczylem to siedzial blad: 01262 - Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75): Wyjście otwarte Możliwe objawy: Moc zredukowana Zbyt niskiego ciśnienia doładowania Możliwe przyczyny: Okablowanie z / do zaworu elektromagnetycznego do sterowania ciśnienia doładowania (N75) wadliwe (obwód otwarty) Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75) wadliwe Możliwe rozwiązania: Sprawdzić / wymienić zawór elektromagnetyczny dla kontroli ciśnienia doładowania (N75) Z tym, ze po usunieciu bledu juz wiecej nie bylo, a auto mocy jak nie mialo tak nie ma. Jutro sprawdzam zawor. Tak poza tym to z logow to tylko ten zawor moze byc walniety? Czy moze turbo zatarte albo cos podobnego?
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
ecu nie lapie zadnych bledow, jedynie czasem od G62 (czujnik temperatury). co z tym n75? zastapic poprzez nowy, czy wyciagnac go i jakos sprawdzic?
-
1.8T Tak ma przyspieszać, czy cos tu nie gra? [filmik]
A tak poza tym to co z logami?