Treść opublikowana przez SowaBezOka
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@mrugal - przerabialem temat Darade zrobic. Poliftowego anglika z benzyny wsadzilem do 1.9TDi przedliftem Jest kilka opcji jakimi mozesz to zrobic. Pierwsza to pozostawic tarczki, przekodowac licznik na 00040 i bedzie prawidlowo wskazywal obroty i predkosc na obecnym liczniku. Druga opcja to wymiana tarczek i wgranie wsadu z TDi. Trzecia opcja to rowniez wymiana tarczek i przeskalowanie obrotomierza w obecnym wsadzie licznika.
-
[B5] Brak podświetlenia konsoli centralnej.
Tak Zmienialem na FIS, pozniej czesto go wyciagalem i ponownie wsadzalem. Zlaczenia kostek nie sa najlepszej jakosci, wiec moze byc cos z wiazka od licznika? ---------- Post dopisany at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany at 16:52 ---------- A ten kabelek o ktorym pisales to jest na pewno siwo niebieski? Czy moze szaro niebieski? Jesli szaro niebieski to moze by pasowalo, bo w pinach od licznika to jest pin 19 -Terminal 58d (szaro-niebieski) (moze akurat on za to odpowiada...)
-
[B5] Brak podświetlenia konsoli centralnej.
Oki, czekam cierpliwie W razie czego to w tym kablu idzie "+" po stacyjce, albo poprostu koncowke tego kabelka bym wpial w "+" po stacyjce... ? Dobry pomyslunek?
-
[B5] Brak podświetlenia konsoli centralnej.
A powiedz mi, kazdy przycisk ma oddzielny taki kabelek? Czy one sie gdzies zlaczaja? Jak cos to do kazdego przycisku bym musial pociagnac nowy kabel "+" ?? Albo gdzie on ma swoj poczatek? Skad wychodzi? Moze tu lezy przyczyna.
-
[B5] Brak podświetlenia konsoli centralnej.
Podswietlenie licznika jest. Ten przewod siwo-niebieski to tak dokladnie gdzie? Za klimatronikiem i radiem?
-
[B5] Brak podświetlenia konsoli centralnej.
Gdzie szukac przyczyny? Czy taki stan rzeczy moze powodowac wiazka licznika?
-
[B5] Brak podświetlenia konsoli centralnej.
Kotlet stary, ale ja na chwile obecna mam identyczny problem. Zna ktos rozwiazanie tego problemu? ---------- Post dopisany 01-02-2013 at 18:20 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2013 at 20:14 ---------- Bardzo prosze fachowcow o pomoc, duzo jezdze i jest to troche uciazliwe... chcialbym rozwiazac ten problem, ale bez niczyjej pomocy nie dam rady go rozwiazac Bezpieczniki sa wszystkie sprawdzone i dobre...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
obecnie od 2 mcy smigam na Mannolu 5w40, wiec jak to nie znika i jest dobrze to ten mobil dobrze posluzy? lepiej niz Motul 5w40?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiec motul 5w40, nic innego? MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A co powiecie na olej do 1Z? Mobil 1 Turbo Diesel 0W40 4L Dobrze posluzy?
-
Wymiana 1Z na AWX, AVF czy AFN - pytanie o podzespoly.
Panowie. Akcja spalila na panewce. Poszedl krociec od plynu chlodniczego. Cale szczescie.
-
Ubywa plynu chlodzacego, zalewajac nowy plyn weszlo tylko 3L...
Wiec skoro 2 razy mi pozostalo tyle plynu to jest opcja, ze tylko byc moze termostat siadl?? ---------- Post dopisany 28-01-2013 at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany 27-01-2013 at 00:34 ---------- Akcja zakonczona pozytywnie, poszedl tylko waz powrotny
-
Wymiana 1Z na AWX, AVF czy AFN - pytanie o podzespoly.
@fulki, a jakbym zdecydowal sie na AVF to jest mozliwosc pozostawienia skrzyni biegow oraz kolektora ssacego wraz z turbina z 1Z?
-
Wymiana 1Z na AWX, AVF czy AFN - pytanie o podzespoly.
Witam Jutro oddaje auto do naprawy poniewaz ubywa plynu chlodniczego i jesli sie okaze powazna awaria to czy mojego 1Zta bede mogl wymienic na AWX, AVF lub AFN bez zmiany podzespolow? Na przyklad skoro do 1Zta mozna wrzucic kolektor z turbo od AWXa to czy zadziala to w druga strone? To samo tyczy sie skrzyni biegow, alternotra, rozrusznika, sprzegla i innych rzeczy ktore moglyby pozostac. Prosze o odpowiedz
-
mocowanie składanej kanapy sedan vs avant oraz przedlift vs polift
o co ci chodzi? weekend jest.
-
Ubywa plynu chlodzacego, zalewajac nowy plyn weszlo tylko 3L...
nagrzewnica chyba nie cieknie, szyby podczas jazdy nie paruja (jednakze mam caly czas wlaczony nawiew na szybe). Wczoraj kiedy w komorze bylo mokro bagnet mialem niedocisniety i mogla wleciec tamtedy woda (ale tez nie musiala). Dzisiaj dopiero sprawdzilem jak wyglada bagnet i na calej jego dlugosci byly krople wody, sprawdzenia dokonalem po przejechaniu 150km, wiec silnik nagrzany, a olej rzadki. Jutro z rana sprawdze jego dokladna konzystencje jeszcze przed odpaleniem. Jednakowoz w tej chwili wydaje sie wodnisty... W najgorszym wypadku woda którą została obryzgana komora silnika mogła tryskać przez uszczelkę głowicy? Dodam, ze od powstania tego problemu nie mam problemu z odpalaniem przy ujemnej temperaturze, moze to swiadczyc o dobrej uszczelce glowicy czy nie koniecznie? ---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ---------- I jeszcze ta druga sprawa, spuszczam plyn chlodzacy u dolu chlodnicy, czekam do ostatniej kropli i wlewam nowy plyn. Nowego plynu wlatuje tylko okolo 3L (w miedzyczasie caly czas nawiew wlaczony na HI)
-
Ubywa plynu chlodzacego, zalewajac nowy plyn weszlo tylko 3L...
Wczoraj gdy temperatura siegala -18st, jadac do pracy i pokonujac trase w odleglosci 120km zauwazylem, ze temperatura silnika lekko skoczyla (troche ponad 90st.) Stanalem i zobaczylem, ze nie ma plynu w zbiorniczku wyrownawczym. Dolalem plynu i dojechalem do pracy, podczas jazdy temperatura opadla do 90st. Po powrocie do domu sposcilem caly plyn z ukladu (nie wiele tego bylo, a sposzczalem z korka od chlodnicy), po powrocie rowniez malo wody bylo, a na biezaco dolewalem podczas jazdy... Dolewajac plyn do pustego ukladu chlodzacego weszlo mi tylko okolo 3L. Pojechalem autem ponownie do pracy i znowu po 120km temperatura silnika w gore, w zbiorniczku zero plynu. Pod maska jest mokro, skads woda leci, ale sprawdzilem weze wychodzace ze zbiorniczka i inne ktore lacza sie z nimi i nie widac by ktorys byl przerwany czy uszkodzony... Audik 1-2 minuty po odpaleniu (gdy jest zimny) kopci na bialo i smierdzi spalinami. Po rozgrzaniu nie kopci. Czy to uszczelka pod glowica czy cos innego?
-
Czy można zaślepić EGR i jak??
ot anegdota
-
Po wymianie rozrzadu zle pali, przestawiony kat wtrysku...
ustawilem kat i w ten sam dzien zalalem audike Verva na Orlenie i od tej pory audik gdy postoi dwa dni, a przy probie odpalenia jest -8st to odpala bez problemu... Dziwny przypadek czy znane sa juz takie?
-
Dymi na bialo, trzesie buda.
Na vagu bledow zadnych nie wykazuje. Jak sprawdzic wtryski na VAGu? W bloku 013 ? Czy jeszcze jest jakas mozliwosc?
-
Dymi na bialo, trzesie buda.
odrazu po odpaleniu gdy silnik zimny to sa podwyzszone obroty i byc moze lekko faluja (nie pamietam dokladnie). Jeszcze gdy dodam gazu gdy silnik jest zimny i telepie buda to na przyklad obroty nie ida idealnie tylko tak jakby klatkuja (przycinaja)...
-
Dymi na bialo, trzesie buda.
Moj 1Z zaczal dymic na bialo przy odpaleniu, przy lekkim przygazowaniu jest sporo dymu. Jak zostawiam na wolnych obrotach to trzesie buda, a dymienie nie jest stale tylko przerywane (chyba dym jest synchroniczny z telepaniem buda) Dodam, ze po przejechaniu kilku kilometrow dymienie ustepuje, silnik chodzi rowno. Co moze byc przyczyna?
-
Prosba o analize logow, blad 00575, slabo jedzie od 110km/h..
Przemik - log z pierwszego posta jest zrobiony po trasie 150km, wiec bardziej nagrzac go nie moge
-
Prosba o analize logow, blad 00575, slabo jedzie od 110km/h..
pacjent ma problemy z rozruchem przy ujemnych temperaturach. Jeszcze 1 log: Log (0 - 013)
-
Prosba o analize logow, blad 00575, slabo jedzie od 110km/h..
Log (0 - 003,003) Log (1 - 000) Log (2 - 005,005) Log (3 - 001,001) Log (4 - 004,004) Log (5 - 007) Logi MS i BS sa w jednym pliku, niestety nie ma nigdzie wpisane co jest BS a co MS. Ale w BS widze, ze sa 'zle' wyniki gdzieniegdzie i po tym idzie je rozroznic Caly czas na VAGu powraca blad 00575 i auto slabo jedzie od 110km/h w gore. Pod gore tez przy predkosci 90-110km/h czuc jak przerywa swoje przyspieszanie (nie szarpie, ale czuc, ze przerywa)