Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Proszę o analize logów.
Pewnie tak, brakuje paliwa czasy ponad 20ms cały czas, masz zegar ile dmucha?
-
Proszę o analize logów.
Aha no faktycznie ostry ten program, regulacja mieszanki pewnie system to lean? chyba brakuje paliwa
-
Proszę o analize logów.
W aucie coś robione czy seria?
-
Brak mocy 2.8Q Automat
Hej lepiej zajmij się nieszczelnościami w dolocie i tą odmą, nie masz błedu grzałki sondy, ten błąd może wynikać z tego ze ciagnie lewe powietrze, datego masz błąd ubogiej miesanki na wolnych: 17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean i sondy stoja na ubogo. pzdr.
-
wysoka temperatura
To coś dziwnie wskazuje, cos faktycznie z tymi zegarem może byc nie tak jak od razu idzie na 70. Zmiana zegarów wiąże się z przekodowaniem immobilajzera.
-
Prosze o sprawdzenie logow... Problem z Przeladowaniem
Nie wiem jak ten mac ale n75 powinien byc tak bez napiecia powietrze z turbo idzie na gruszke, pod podaniu napięcia otwiera sie przejscie do tipa, czyli masz ok. Dziura nie bedzie powodowała przeładowań, możliwe że sztanga nie chodzi płynnie i się zacina albo faktycznie żle jest ustawiona.
-
MAP sensor a podciśnienie
Mapsensor w lpg pokazuje troche jakby odwrotnie jak otworzysz na maska przepustnice to co wtedy podciśnienie spada prawie do zera tak? a map sensor w lpg zbliża sie do 1 Czyli to twoje 0,35 jak tak jakby -0,65 bara
-
MAP sensor a podciśnienie
mapsensor wskazuje podcisnienie w dolocie czyli takie samo jak wspomaga hamulec 0,35 jest ok
-
Prosze o sprawdzenie logow... Problem z Przeladowaniem
Masz coś ze sterowaniem doładowania dobrze ten mac masz podłaczony? wysterowanie masz 0% czyli cisnienie idzie na gruszkę i powinno otworzyc wg i upuścic ciśnienie a u ciebie nic takiego sie nie dzieje ciśnienie rośnie aż komp obcina czasy wtrysków żeby zbic doładowanie, zobacz czy drożny jest wężyk idący do gruszki a najlepiej podaj tam cisnienie że sprężarki i zobacz czy sztanga chodzi płynnie.
-
Przeladowanie... Inaczej
Ja bym jednak obstawiał tą sztange że sie przycina, taka malutka dziurka że wodą z mydłem trzeba ją szukac to raczej większego problemu nie robi.
-
Błąd sondy lambda i katalizatora
Napisz dokładnie co za bład bo tak to se można, bład sondy której? przed katem za katem?
-
Gdzie są sondy w Audi A4 B5 1.8T AEB?
U ciebie powinna byc jedna przed katem:wink:
-
Nowe Wisco problem?
Powiem jak było, miałem oryginalne wisco które było też spięte na stałe, chciałem je reanimować ale niestety nie dało rady bo po prostu w środku coś tarło i był opór. Kupiłem wisco z tym ślimakiem zadowolony założyłem i znowu to samo, jak chciałem przez gazete ją zatrzymać na jałowych to się prawie gazeta paliła:decayed: Wkurzyłem sie i kupiłem używkę oryginalną za 50 zł założyłem i śmiga. Wisco można sprawdzić w łapkach, wystarczy pokręcić na początku jest opór dopuki olej się nie rozprowadzi, potem w miare kręcenia powinno już chodzić leciutko prawie bez oporu. To se ślimakiem potem jeszcze próbowałem kombinować i wydawało mi się że je naprawiłem, chociaż potem już nie wkładałem do auta żeby je sprawdzać tylko sprzedałem za grosze, chodzi o to że ten slimak jest z blaszki bimetalowej i steruje on tym trzpieniem w środku obracając go. Pod wpływem temperatury ślimak wydłuża się i obraca trzpień w środku gdy schłodzimy ślimak się kurczy i obraca trzpień w drugą strone. U mnie ten ślimak był jakby od początku żle ustawiony i wisco było cały czas spięte, ręcznie dogiołem ten ślimak tak żeby obrócił ten trzpień, i wisco potem działało dobrze jak kręciłem łapką. Tylko nie wiem czy z biegiem czasu i temperatury ten ślimak nie powróci do swojego dawnego ustawienia.
-
Silnik słabo się nagrzewa
Może faktycznie cos z tym czujnikiem, bo gdyby termostat był otwarty to raczej w trasie byłoby kiepskie ogrzewanie, sprawdz ten czujnik jak piszesz.
-
Nowe Wisco problem?
No jak trzyma 92 st to w czym problem? taka temperature ma zadanie utrzymać termostat, jeśli byłoby mniej to znaczy że za wcześnie sie otwiera, gdyby płyn się gotował znaczy że nie otwiera, wisco nie ma nic do tego, ważne żeby nie było spięte na stałe na wolnych da sie zatrzymać paluchem i po dodaniu gazu nie robi sie huragan pod maską, a czy sie załacza teraz tego nie da rady sprawdzic bo jest za zimno.
-
Silnik słabo się nagrzewa
Brzmi jak niesprawny termostat, sprawdz jak zchowuje sie wąż wchodzący do chłodnicy i sama chłodnica, podczas rozgrzewania powinna pozostawac zimna dopuki temp płynu nie osiągnie 90 st. jak robi sie ciepła wraz z wzrostem temperatury to termostat nie trzyma.
-
Nowe Wisco problem?
Jak masz sprawny termostat to wisco nie ma wpływu na nagrzewanie się silnika, sam piszesz że masz 90 na zegarach. Co do regeneracji wisco to działa tylko na wisco z którego wyleciał olej i nie zasprzęgla sie wtedy kiedy powinno czyli w nie przy takich temperaturach jak teraz, musi być duży obieg otwarty i temp płynu w chłodnicy w okolicach 95 st. Jak wisco spięte na stałe to raczej tylko wymiana, można jeszcze sprawdzić czy nie odleciała blaszka bimetalowa, bo jak odpadła to też wiscko będzie spięte na stałe. A co do wiska maxgear to było takie z ślimakiem czy z blaszką? ja też kiedyś kupiłem takie ze ślimakiem było ujowe tzn spięte na stałe, kupiłem oryginalną używke i działa do tej pory, tamto ze slimakiem i tak potem naprawiłem i sprzedałem, żle ustawiony był ten ślimak i wystarczyło go troche obkręcić i działało dobrze.
-
Wysokie spalanie gaz 20L+ 5 litrow benzyny/100km APU
Sprawdz czy nie ciągnie paliwa przez węzyk z regulatora na listwie. A po za tym trzeba zrobic logi to podstawa, a kabla pewnie nie masz?
- Wyświetlacz fis
-
Mandat karny za prędkość - podlega przedawnieniu ?
Heh dobry temat 200 zł na raty weż odkładaj sobie po 30 zł miesięcznie jak już uzbierasz to 200 zł to wtedy zapłać bo jak nie zapłacisz to za rok i tak zapłacisz plus opłata komornika.
-
Silnik AEB z komputerem AJL kody błędów + LOGI od oceny
Ogólnie wygląda dobrze oprócz tego że na kompie z AJL są długie czasy wtrysków nie wiem czy nie za długie, tak jakby paliwa brakowało, trzeba porównać z innym AJL.
-
[B5 ALL]Odpadajace listwy boczne
Tak
-
Koło jednomasowe i docisk Sachs G60
Te kołki są tylko do ustalenia docisku, one nie współpracuja z żadna częścią skrzyni, pewnie nie pasują bo to sprzęgło nie jest oryginalnie do tego koła, jeśli reszta pasuje to nie widze problemu, aczkolwiek ja tego nie przerabiałem i nie sugeruj się moją opinią
-
Koło jednomasowe i docisk Sachs G60
A ja sie zastanawiałem czy w b4 silnik jest poprzecznie:grin:
-
Głuchy stuk przy wrzucaniu wstecznego i pierwszego biegu.
Dobra nie chce Cie namawiać na wymianę sprzęgła żeby nie było, ale na to wygląda, u mnie też sie nie ślizgało, po prostu słabo rozłancza i tyle może to powodować jeszcze zapowietrzona pompka lub wysprzęglik ale raczej to mało prawdopodobne, szczególnie że jak piszesz problem jest po rozgrzaniu.