Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Wtryskiwacze
Takie moga być Listwa wtryskiwaczy Reg Fast Omvl 4-cyl NOWY TYP (2698816238) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
e-Sport Counter-Strike 1.6 ;)
Heh ja też grywam jeszcze w Csa:naughty:
-
Wtryskiwacze
Możesz kupic reg fast cena budżetoowa a lepsze od valteka.
-
Uszkodzona sonda?
Kolego troche nie kumam, powiedz mi czy błąd grzałki i ten drugi wyskakuja na pb i na gazie czy tylko na gazie? Zrób tak skasuj błędy i jak bedziesz odpalał jak bedzie zimny nie przełanczaj na gaz i sprawdz wtedy czy wyrzuci błędy, żeby było wiadomo że na samym paliwie jest ok czy nie?
-
Wtryskiwacze
A jaka jest zaznaczona? pewnie valtek a to to samo co rail, ważniejsze jest oporność wtryskiwaczy i taka sama wybrana w programie.
-
Uszkodzona sonda?
To o czym piszesz to już zupełnie inny problem po wycięciu kata druga sonda która bada sprawność kata wywala błąd 1804 czy jakos tak o niskiej sprawności a Ty tego błędu nie masz a katalizator masz czy wyjęty?
-
Uszkodzona sonda?
Co do drugiego błędu to może lepiej odpiąc ten kabelek który idzie do sterownika gazowego stag nie potrzebuje sygnału z sondy do poprawnego działania przydaje się tylko do strojenia instalacji, a tam jest sonda szerokopasmowa i wpięcie się do niej może powodować złe odczyty, co do pierwszego błędu to tak jak piszesz trzeba sprawdzić czy jest przejście.
-
Nowe sprzęgło bierze wysoko
Ja też wymieniałem sprzęgło bo miałem takie same objawy czyli brało wysoko, mega twarde i problem z wrzucaniem biegów, wymieniałem sam na komplet sachsa i wszystkie objawy ustąpiły a sprzęgło bierze poniżej połowy od samego początku do teraz przejechane ok 4 tyś km. Jesli wymieniąć tylko dlatego że bierze wysoko to chyba nie ma sensu, lepiej poczekać na inne objawy, ja wymieniłem bo wkurzało mnie to że jak stanąłem na światłach i nie wrzuciłem wcześniej jedynki zanim się zatrzymałem to potem już było ciężko ją wcisnąc. Z tego co zauważyłem to wysokie branie sprzęgła wynika ze zuzycia wszystkich elementów sprzęgła, tak że jeśli wymieniać to na pewno cały komplet, u mnie tarcza też jeszcze nie była zła ale słoneczko docisku wyżłobione przez łożysko oporowe samo łożysko też też wyzłobione i pewnie to powodowało takie problemy.
-
Problem z ciśnieniem oleju.
Jeśli podejżewasz eżektor możesz go łatwo sprawdzić, odepinij ten czarny wąż który wychodzi z kolektora i wchodzi do eżektora i dmuchnij najlepiej sprężarką nie za mocno tak z 1 bar, sa w nim dwa zaworku kierunkowe które blokują przepływ powietrza w strone odmy i w strone wspomagania hamulców nie powinny przepuszczac powietrza.
-
Dwumas i sprzegło pare pytań.
Ja te nie nakładałem ale z tego co widziałem to na starym łożysku zostało troche starego smaru.
-
Jaka listwa wtryskowa LPG do 1.8 ADR??
Reg fast jest w cenie valteka ale dużo lepsza jakość, śmiało możesz kupić, chyba najlepsze wtryski w tej cenie.
-
Dwumas i sprzegło pare pytań.
Jak mechanior zdejmie skrzynie i ma pojęcie to może sprawdzić luzy na dwumasie i jeśli nie jest bardzo zużyty to bym zostawił ale patrzać na to z drugiej strony płacisz 400 za wymiane to troche jest, w razie gdyby dwumas padł po wymianie znowu 400 to juz masz prawie nowy dwumas, co innego gdybys robił sam.
-
Ciężko wchodzą biegi
Pewnie słabo rozłancza sprzęgło, a na zgaszonym też dobrze wchodzą? jeśli tak to szykuj się na wymiane.
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Potwierdzam, u mnie też bierze nisko po wymianie i tak z 4 razy lżej:wink:
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
U mnie w 1.8t jest bardzo podobna sytuacja, myśle że nawet przy sprawnym kacie i kiepsko ustawiona instalką lpg ten błąd może wyrzucać. U mnie też jest czasem tak że niby 16804 jest jako błąd stały a check sie nie świeci.
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
No i co było?
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
Bardzo długie czasy wtrysków od początku po programie tak było? Wskazania przepływomierza też dziwne praktycznie od 5 tyś stoja w miejscu a powinny rosnąć, trzeba sprawdzić czy coś pod ciśnieniem nie puszcza powietrza dv sprawny?
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
No to z to z klapką wszystko ok, żeby wykluczyć jeszcze n75 mogłbyś zrobić taki test: odłączyć przewód wchodzący do gruszki turbiny i go zaślepić, i wtedy zrobić próbe auto powinno wyrwać do przodu dopuki nie dojdzie do przeładowania. W sumie teraz zauważyłem że n75 sprawdzałeś, powinno być tak że bez napięcia powinno być przejście z króćca wychodziącego z turbiny na krócieć do gruszki wg a po podaniu napięcia na zawór, może być prosto z aku, powinien cyknąc i powinno być przejście przez wszystkie trzy króćce.
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
Przydałoby sie chyba zajrzec do turbiny od strony katalizatora i sprawdzic czy klapka wg jest cała czy nie urwana czasem, przy okazji sprawdzisz na rozszczelnionym układzie czy kat nie przytyka przepływu. Z poprzedniego logu 118 widać że n75 wysterowany prawie na makasa czyli klapka zamknięta a ciśnienia nie ma.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
A potem się odudziłeś zlany potem?
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Nie wiem jak w 1.6 ale u mnie są jeszcze bodajże dwie śruby od strony skrzyni zaraz przy kole zamachowym widac je przez takie dziury w obudowie skrzyni.
-
Ciężkie odpalanie b5 ADR + LPG
Żeby się upewnic że to instalacja jest problemem przed postojem np. na noc zakręc kurek na butli i wypal gaz do końca i wtedy sprawdz rano jak odpali, jeśli odpali od razu to wiadomo gdzie jest problem.
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
Sprawdz jeszcze ten nieszczęsny dv czy nie jest czasem zablokowany w pozycji otwartej, najlepiej go wymontuj wtedy sprawdz jak działa, tłoczek powinien w miare lekko chodzic, wciśnij tłoczek a ten mały krociec zatkaj palcem tloczek nie powinien się cofnąc.
-
Ciężkie odpalanie b5 ADR + LPG
Jaka masz instalacje gazowa sekwencję? sprawdz czy reduktor lub wtryski nie puszczaja gazu do kolektora, reduktor przeważnie puszcza podciśnieniem.
-
Prośba o analize logów 1.8t ANB +wirus
Sprawdz n75 czy nie jest zabrudzony i czy wszystkie wężyki od niego szczelne bo masz problem z regulacja doładowania, no i troche niskie wartości przepływomierza jak na auto po programie.