Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Czy jest u mnie koło dwumasowe? Drgania...
Zdejmuj skrzynie i wszystko bedzie jasne:naughty:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przepływka zyebana zawyża pomiar i ecu zbija doładowanie, najlepiej by było podmienic na sprawna, ta sonda też dziwnie wskazuje powinna przy bucie dawać jakieś 0,8v co w bloku 32?.
-
Budowa nadajnika GSM - porada prawna
Albo pogadaj z orange i powiedz że opuścisz dwie stowki mniej na miesiąc za użyczenie działki pod maszt
-
Audi A4 B6 1,8 T BFB-analiza logów przed zakupem.
Zrób 02, 20, 115 dynamicznie na trojce z butem w podłodze 115 juz masz zrobione turbo działa:wink:
-
Audi A4 B6 1,8 T BFB-analiza logów przed zakupem.
Tylko na ostatnim cos widac 115 turbo ładnie wstaje i trzyma doładowanie, DV do wymiany ewentualnie sprawdzenie wężyka sterującego dv czy nie dziurawy.
-
Nie trzyma ciśnienia doładowania..spada na 0.4bar. brak pomysłów.Pomocy
Fajnie właśnie by było to wszystko usunąc jak u Ciebie tylko nie wywala błędu evap? Najepiej by było do tunera jechać żeby usunął wszystkie niepotrzebne rzeczy z kompa typu evap, pompe SAI, drugą sonde i wtedy zaprowadzić porządek pod maską plus wywalić kata:wink:
-
Nie trzyma ciśnienia doładowania..spada na 0.4bar. brak pomysłów.Pomocy
W sprawnie działającym silniku doładowanie nie może uciekac do odmy są tak zaworki jednokierunkowe, w eżektorze to o czym pisał szogun podpięty do kolektora tym grubszym węzykiem możesz go odpiąc od kolektora i sprubować lekko dmuchnąć sprężarką nie powinien przepuszczac powietrza w strone odmy tak samo z innymi zaworkami pare ich tam jest. Sama nieszczelnośc odmy przy sprawnych zworka nie powinna wpływać na doładowanie, może ewentualnie wpływac na prace kiedy jest podcisnienie bo zamiast ciągnąc powietrze przez przepływomierz ciągnie dziurami.
-
Wymiana sprzegla
Nie wiem jak w b6 ale pewnie podobnie jak w b5 potrzebujesz jakiś komplet kluczy nasadkowych, imbusy, spline do odkręcenia półośi, jakiś przyrząd do wycentrowania tarczy ale to samemu można coś wykombinować, no i pomocnika do zdjęcia skrzyni.
-
krótkie ssanie na zimnym silniku
Ale masz jakis problem z tym że silnik chodzi tak krótko na podwyższonych obr.? To chyba raczej normalne, zauważ to że choć obr na zimnym silniku spadają do obrotów jałowych to i tak sterownik wzbogaca dawkę paliwa bo raczej nie dałoby się jechać.
-
Pomoc w doborze instalacji do Citroena
Alsaka bedzie za słaba ile tam koni jest? To juz lepiej silvera albo ac r01 lub jak chce koniecznie tomasetto to może arctic. Waltek to tez dziadostwo w tej samej cenie sa reg fast a lepsze, w sumie teraz sporo fajnych w miare tanich wtrysków jest hana, barracuda, wgsy, a on chce ci pakować najgorszy badziew valtek.
-
na ciepłym podczas jazdy ciężko wchodzą biegi
Masz problem ze słąbym rozłączaniem sprzęgła czyli sam docisk, tarcza lub padający dwumas stawiam na sprzęgło u mnie miałem identyczne objawy oprócz szarpania.
-
Dwumasa w A4 B5
Narazie kup samo sprzęgło po rozbiórce sprawdzisz dwumas, ewentualnie łożysko pilotujące na wale gdyby się rozsypało, i może jeszcze uszczelniacz wału gdyby był wyciek.
-
Padnięty łańcuch czy turbo ? FILM
Spróbuj zlokalizować skąd dokładnie dochodzi ten dzwięk, nie jest to raczej dzwięk łańcuszka bardziej obstawiam turbinę a dokłądnie klapkę wg.
-
kodowanie EVAP
Chyba vagiem nie da rady, tylko u tunera za jakąś opłatą.
-
1.8T AEB - duże spalanie, lambda? logi do oceny.
No raczej z tych logów to nic się nie da ciekawego odczytać, co do sondy to z logów statycznych widać że sonda faluje czyli działa ale czy do końca dobrze to nie wiadomo chyba lepiej zrobić porządne logi niż wymieniać sonde w ciemno.
-
Jaka listwa wtryskowa LPG do 1.8 ADR??
Nie
-
Auto samo się rozpędza
Kolego masz problem z linka albo samą przepustnicą jak koledzy wcześniej pisali, a hamulec jest z tym powiązany jak masz do konca otawrtą przepustnicę to niestety w kolektorze jest bardzo małe podciśnienie a tym samym nie działa wspomaganie hamulców dlatego pedał nie dał się wcisnąć. pozdro
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
Panowie a czym rożnie sie np. ten zamiennik kata od downpipe? KATALIZATOR ZAMIENNIK AUDI PASSAT 1.8T 1.6 2.0 KAT (2726624900) - motoAllegro
-
Proszę o analizę logów 1.8T exel + wykresy
Troche słabe te logi ale ok, na jakim biegu robiłeś? najlepiej robić na 3 do odcinki. Z tego co widać to turbina szybko wstaje i trzyma doładowanie tak że nie ma się do czego przyczepić, przepływka też w miare powinna troche więcej wskazywać ale może to wynikać z jakiejś lekkiej nieszczelności w dolocie, ogólnie ok tylko temp. silnika cos niska termostat wymieniany?
-
Szarpie przy ruszaniu - ponowny problem
Chyba zrobiłeś błąd nie wymieniając całego kompletu sprzęgła, jeśli łożysko było wydarte co jest chyba normalnym objawem zuzycia, to słoneczko w docisku pewnie też było wytarte, ewentualnie może dwumasa już dobiega swojego żywota też daje takie objawy.
-
Jak prawidłowo zamontować zawór DV w 1.8T AEB ?
Powinien byc tak zamontowany jak w 1 poscie na zdj. nr 2 tak właśnie jest zamontowany też na tym schemacie niżej. Chodzi o to żeby cisnienie z turbiny nie działało bezpośrednio na tłoczek i sprężyne w dv, gdyż przy dużym ciśnieniu tłoczek może się uchylić i ciśnienie ucieknie zpowrotem do dolotu, przy montażu prawidłowym nie ma takiej możliwości, cisnienie niejako uszczelnia tłoczek dociskając go, a otwiera się wtedy kiedy powinien tzn. po podaniu podciśnienia na króciec. Co nie znaczy że przy odwotnym montażu nie będzie działał, przy sprawnej sprężynie też bedzie trzymał ciśnienie tylko kwestia jak długo.
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
Co Ty gadasz ja sobie radziłem w maluchu, fakt były składane lotnicze siedzenia z przodu.
-
Nie wchodzą biegi na włączonym silniku
A pedał jak chodzi tak samo jak wczesniej? sprzęgło Ci nie rozłancza czyli albo zapowietrzył się nagle siłownik co raczej mało prawdopodobne, albo skrzywiła sie, pękła łapa sprzęgła albo coś z samym sprzęgłem, bez rozebrania trudno powiedzieć.
-
Uszkodzona sonda?
A kolego nie możesz wypiąc ten kabel od staga i sprawdzić czy wtedy coś sie zmienia?
-
Wtryskiwacze
reg jest 3 omowy wiec możesz wybrac valtek 3 ohm