Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Problem chyba z dwumasem
Co Ty wypisujesz jak dwumas może sie ślizgać? rozbierałeś kiedyś sprzęgło? to co opisujesz to właśnie objaw uszkodzonego sprzęgła a nie dwumasa. Co do problemu kolego to raczej na pewno dwumas skończył żywota, te stuki to właśnie z rozpadniętego dwumasa, składa się on z dwóch części jedna względem drugiej może się obracać w jakims tam zakresie, jednak obrót ten jest ograniczony przez sprężyny w środku które amortyzuja ten ruch, jesli sprężyny rozlecą sie czy zużyja jedna częśc koła wali o drugą i występuje charakterystyczny stukot np. przy zmianie obciążenia wejdz na youtuba i zobacz jak to działa bedziesz wiedział o co chodzi.
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
grupa 002
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
Widocznie na gazie jest jeszcze gorzej niz na pb ale wcale sie nie dziwie że gazownik nie może tego ustawić, doprowadz najpierw benzyne do ładu a potem dopiero reguluj lpg, tak jak pisałem zobacz sobie czasy wtrysku praktycznie od 2 tys obr. wtryski maks otwarte a paliwa brakuje, długo jeżdzisz na lpg? może wtryski pb zapieczone, sprawdz to ciśnienie paliwa i układ paliwowy.
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
Spalanie stukowe może wynikać ze złej mieszanki dostarczanej do silnika, niech kolega sprawdzi nieszczelności, 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation ten błąd własnie wynikał z tego że turbina nie może osiągnąc zadanego doładowania, czyli albo nieszczelnośc, zawór dv przepuszcza, albo n75, albo turbina pada, albo zatkany katalizator możliwości jest wiele zacznij od najprostszych i najtanszych
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
Vagiem sie nie da, a cisnienie musisz sprawdzić w czasie jazdy z butem w podłodze nie może spadać poniżej 3,5 bara chyba? nie wiem dokładnie,
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
Jesli robione na pb to znaczy że jest problem z paliwem, przydałoby sie sprawdzic ciśnienie na listwie paliwa podczas jazdy, mozliwe że filtr paliwa przytkany lub pompka pada.
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
Mi się wydaję że to nie jest tryb awaryjny, poprostu turbina cos nie może dać odpowiedniego cisnienia czy standardowo do sprawdzenia układ dolotowy pod kątem szczelności,sprawdzenie dv.
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
Logi robione na gazie? masz mega ubogo, wtryski zapętlone, nie wiem ale temp. troche wysoka. Napisz czy robione na gazie czy na pb bo tak trudno powiedziec co jest przyczyną
-
Proszę o analizę logów A4 1.8T AEB seria
W aeb nie sprawdzisz doładowania vagiem pozostaje ci wpięcie zegara i sprawdzenie.
-
Proszę o analizę logów A4 1.8T AEB seria
Logi rób przynajmniej do 6 tyś, wygląda dobrze poza lekko zaniżjąca przepływką, cos sie dzieje?
-
Instalacja HHO... instalacja wodorowa do każdego rodzaju silnika.
Gdyby to była na prawde oszczędnośc na paliwie od 20 do 50 % to pewnie jeździło by juz u nas kilka milionów aut tak jak to jest z lpg. Gdzieś czytałem że energia potrzeba do uzyskania hho jest większa niż energia uzyskana potem ze spalania tej mieszaniny, wnioski trzeba wyciągnąc samemu.
-
Proszę o analizę logów 1.8t
To zależy czy przepuszcza cały czas czy tylko pod większym ciśnieniem, jesli cały czas to może miec wpływ bo to co napompuje turbina to dv wpuszcza zpowrotem w dolot, jesli tylko pod większym cisnieniem to faktycznie może ten intercoler daje takiego laga.
-
Proszę o analizę logów 1.8t
Te logi to zaraz po kasowaniu błędów czy po dłuższej jeżdzie? Jeśli było troche jeżdzone to jest lepiej przynajmniej korekty w bloku 32 wyglądają dobrze, jednak cały czas jest problem z ciśnieniem, turbina bardzo wolno wstaje, co było robione wogóle?
-
Proszę o analizę logów 1.8t
Turbina prawie wcale nie pompuje jesli dolot za turbo szczelny to trzeba ją sprawdzić, a zawór dv sprawdzony? bo jesli bedzie otwarty na stałe to bedzie ten sam efekt. Jeśli ok to trzeba sprawdzic turbo może klapka WG urwana?
-
Wymiana sprzęgła i dwumasa a mechanik prośba o pilną pomoc
No i dobrze zrobiłeś teraz masz pewne auto możesz spokojnie nim troche pojeżdzić.
-
Wymiana sprzęgła i dwumasa a mechanik prośba o pilną pomoc
Teraz to juz po ptokach:grin:
-
Wymiana sprzęgła i dwumasa a mechanik prośba o pilną pomoc
Nie chce wchodzic w kompetencje tego mechanika, faktycznie zbyt duży luz kwalifikuje go do wymiany, jesli tym bardziej wymieniamy sprzęgło żeby nie rozbierać dwa razy. A miałeś jakies problemy ze sprzęgłem że trzeba było wymienić, np. slizgało sie, ciężko wchodziły biegi czy brało przy samym końcu? bo jeśli nie to nie widze potrzeby wymiany czegoś co działa dobrze, tak samo dwumas jeśli nie hałasował nie szarpał w korku podczas ruszania to po co wymieniać?
-
Pytanie w sprawie nabicia klimy
nic sie nie stanie.
-
Wymiana sprzęgła i dwumasa a mechanik prośba o pilną pomoc
No raczej normalne że jeśli oddajesz do mechanika to chce troche dodatkowo zarobić na częsciach, jęsli widzi że sie nie znasz i dajesz mu wolna ręke co do części. A miałeś jakies niepokojące objawy co do sprzęgła lub koła dwumasowego? jaki przebieg ma samochód?
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Aha no to nie musisz z 020 bo tu jest to samo, ale widac że jest ok bo nie cofa zapłonów także nie tu przyczyna.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Cos się dzieje powyżej 2600 bo widać jak komp. zmniejsza duty cycle czyli obcina doładowanie, zrób jeszcze log na kanale 20 tam gdzie masz cofanie zapłonów na cylindrach może tam jest problem.
-
Turbo kończy żywot ugotawne ? odcina na 3 tys czy to turbo?
To chyba normalne że turbo robi się czerwone, zacznij kolego od logów bo tak to se możemy gdybać.
-
Jaki silnik pod LPG?
Nie wiem po co to ujadanie, masz diesla spala Ci 6 po mieście 4 w trasie jeżdzisz prawie za darmo bla bla co to ma wspólnego z tematem, ludzie wkładaja do dużo droższych aut i jeżdzą, jak ktoś umie liczyć to widzi że może jeżdzić na o połowe taniej, tak samo jak na pb. Tylko w przypadku tfsi ta opłacalność jest dużo mniejsza bo tak jak pisał kolega wtryskiwacze benzynowe muszą byc co jakiś czas załączone żeby je schłodzić i tu juz opłacalność spada.
-
Proszę o analizę logów 1.8t
Swiece masz dobre, cofa zapłony bo masz problem z miesznka tzn. jest za ubogo, musisz sprawdzić dokładnie ten dolot od filtra powierza do przepustnicy, sprawdz też zawór dv czy nie jest pęknięta membrana i nie przepuszcza, a potem mozna szukac dalej.
-
Czy to dwumasa??
Wjedz na kanał odpal silnik i słuchaj skąd dochodzi dzwięk jeśli z okolic skrzyni, sprzęgła to masz wyjaśnienie.