Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Nie pali
Ecu raczej na 90 % odpada, adaptacja przekroczyła 25% i wywaliło bład, jest za uboga mieszanka czyli albo za mało paliwa, albo przepływomierz bardzo zaniża wartości, spróbuj skasowac błędy wtedy skasują się korekty w bloku 032 i spróbuj zrobić loga może wtedy będzie coś widac czy wydłuża czasy wtrysku bo ma za mało paliwa, cy przepływka tak samo wskazuje, najlepiej jak byś miał od kogoś podmienić częsci bo tak to trudno dojść. Tu masz mozliwe przyczyny tego błedu: 17536/P1128/004392 - Fuel Trim, Bank 1 (Mult): System zbyt Lean Possible Symptoms Ewentualne objawy * Malfunction Indicator Light (MIL) active Awaria Indicator Light (MIL) aktywnych Possible Causes Możliwe przyczyny * Mass Air Flow (MAF) Sensor faulty Mass Air Flow (MAF) Uszkodzony czujnik * Oxygen Sensor Control faulty Oxygen Sensor Control uszkodzony o Oxygen Sensor(s) faulty Oxygen Sensor (s) wadliwe * Fuel Injector(s) faulty Wtrysku paliwa (y) uszkodzony Possible Solutions Możliwe rozwiązania * Check Mass Air Flow (MAF) Sensor Sprawdź Mass Air Flow (MAF) sensor * Check Oxygen Sensor Control Oxygen Sensor Control Sprawdź o Check Oxygen Sensor(s) Czujnik tlenu Check (s) * Check Fuel Injector(s) Wtryskiwacz paliwa Check (s)
-
Nie pali
Z turbo jest wszystko ok, tylko sterownik zmniejsza doładowanie bo jest w trybie awaryjnym pewnie przez bład o ubogiej mieszance, w sumie jeśli pompa nowa i wtryski to powinno być ok, a ten bład może też powodować przepływomierz którego wskazania są faktycznie niskie tylko wszystko naraz by się popsuło?
-
Nie pali
Dobra strasznie namieszane masz w tym aucie, auto jest w trybie awaryjnym tylko 0,3 bar doładowania, przed logiem kasowałeś błędy? cofa zapłony na cylindrach, sonda też wskazuje na ubogą mieszankę, trzeba sprawdzić to cisnienie paliwa, w sumie nie wiem od czego zacząć, najpierw chyba trzeba ogarnąc te błędy od wałków, a i jeszcze alternator:shock3: najlepiej sprawdz miernikiem ładowanie, lub na vagu w ktrórej z poczatkowych grup masz napiecie podane.
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Eee kluczem to za wolno, na rozruszniku musi być.
-
1.8 T 150 km, w superb błędy???, proźba o analizę,.
No w tych ostatnich jest chyba ok na samym dole, czasy wtrysków i masa powietrza prawidłowe jak na serie 150 km, nie ma sie do czego przyczepic wg. mnie.
-
Temperatura oleju a temperatura cieczy chłodzącej
Temp. oleju na pewno wolniej rośnie niz temp. płynu jak sie nagrzeje to jest podobna do temp. płynu, chyba że jadę szybko np. autostrada to idzie bardziej do góry.
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Jak jest rozrzusznik to pod akumulator i kompresje mozna sprawdzic.
- Nie pali
-
1.8 T 150 km, w superb błędy???, proźba o analizę,.
Ciężko sie połapac w ostanich logach coś są poprzestawiane tabelki, trzeba powtórzyć logi żeby było czytelne, doładowanie dobre.
-
Brak mocy, delkatne szarpanie przy przyspieszaniu.
Moe to być padająca pompa paliwa, zrób logi dynamiczne na 3 biegu od 2 tys do odcinki z bloku 2, 20, 115.
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Tym tylko wyśrodkowujesz tarcze, bo potem docisnie ją docisk do dwumasu jak go przykręcisz, jak będzie nie wyśrodkowana to potem nie włożysz skrzyni bo nie trafi w otwór w tarczy i w wale.
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Heh dokłanie nie pamiętam:decayed: ale zrobiłem go ze starej śruby (edit: chodziło o śrube m16 z opiołowanym gwintem bo otwór w łozysku ma śred. ok. 15mm) spiłowałem troche gwint na końcu żeby wchodziła w łożysko walka sprzęgłowego w wale na nią nabiłem kawałek rurki chyba 1/4 cala była akurat takiej samej średnicy jak otwór w tarczy, nie wiem tylko czy śrdnica otworu w tarczy jest taka sama w 1.9tdi.
-
Pilne pytanie dot wymiany sprzegła.
Potrzebujesz pomocy drugiej osoby do zdjęcia i złożenia skrzyni chyba że masz podnośnik w kanale, i potrzebujesz trzpień do ustawienia tarczy mozna dorobic z śruby. Jeszcze kwestia ile chce za wymiane?
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Tak, ja kupiłem klamke tylną za 10 zł i przełożyłem sama sprężynke i ten uchwyt chromowany.
-
Dziwny dźwięk przy gaszeniu silnika 1,8T AWC VW Sharan
Nie wiem, nie w każdej a4 jest SAI, Jak jest temp. poniżej zera to się nie włancza, nie wiem jak długo masz to auto, gdyby coś się rozszczelniło to wywali bład od SAI.
-
Dziwny dźwięk przy gaszeniu silnika 1,8T AWC VW Sharan
Ona tak chodzi jak odkurzacz:wink: jest ok
-
Dziwny dźwięk przy gaszeniu silnika 1,8T AWC VW Sharan
To brzmi jak pompa SAI, buczy tylko jak jest cieplej po odpaleniu nierozgrzanego silnika tak?
-
1.8 T 150 km, w superb błędy???, proźba o analizę,.
tam jest sonda szerokopasmowa...
-
1,6 alz
Nie wiem jak ci to ustawiali, jak tak jak na zdjeciu to może wyrzucac bład, valteki lubia sie rozkalibrować. Jakie ciśnienie ma byc zależy to od średnicy dysz we wtryskach, puść autokalibracje na tym cisnieniu jak jst teraz i zobacz jak wyjdzie mnożnik.
-
1,6 alz
Dobra troche słabe wtryski ale ujdzie, mnożnik ustawiasz tymi punktami na pomaranczowej lini klikasz na punkt i wtedy sie podświetla możesz wtedy go przesuwac do góry i w dół, najlepiej to weż sobie przeczytaj w programie masz u góry dokumentacje tam jest instrukcja od staga przeczytaj i zrozumiesz, musisz zrobic od nowa autokalibracje bo masz rozbierzności w parametrach, cisnienie robocze masz 1.8 bara a cisnienie na reduktorze aktualne masz w gornym prawym rogu i wynosi ok 1.3 bara, one powinny sie pokrywać bo teraz sterownik robi dziwne korekty. Jak zrobisz autokalibracje to program sam ustali cisnienie robocze, albo możesz to olac i sam wpisac cisnienie robocze takie jakie masz aktualnie na reduktorze czyli 1,3 i reszte ustawiac mnoznikiem.
-
1,6 alz
Kolego sprawdz co masz za wtryski i reduktor, po mapkach widać że wogóle nie ustawione, musisz tak ustawic mnożnik: punkty na pomaranczowej linii aby te dwa wykresy sie pokrywały teraz masz za bogato na gazie, zmniejsz ciśnienie na reduktorze na jakieś 1.2 bara i puść autokalibracje, wtedy ustali się ciśnienie robocze bo teraz masz tam 1.8 bara w parametrach, jak przejdzie autokalibracja musisz zebrać mapy i ustawiać mnoznik żeby mapy sie pokryły.
-
dziwne spadki mocy
Kolego miałes napisane już odżałuj 30zł kup kabel i zrób te logi, albo wymieniaj w ciemno wszystko po koleji.
-
wymiana koła dwumasa
Na tarczy przeważnie pisze która strona 'getribseite' czyli strona skrzyni:wink:
-
łożysko wałka sprzęgłowego
Jak hałąsuje to pewnie łożysko oporowe, co do łożyska wałka to nie wymieniałem go bo u mnie było dobre, a co do wyciągnięcia to ciężko będzie, pewnie trzeba czymś próbować wydłubywać, czytałem gdzieś taki sposób że trzeba dopasować jakiś kawałek walca najlepiej o średnicy wałka sprzęgłowego nawalić smaru do łożyska do pełna przyłożyć wałek i puknąć w niego młotkiem, smar powinien wypchnąc od tyłu łożysko:decayed: czy to działa nie wiem.
-
Sprawdenie Map i mnożnika
Jest dobrze, możesz delikatnie ponieść mnożnik do 10ms.