Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Łukasz13

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Łukasz13

  1. Ja tam nie wiem jak tam kolega sobie chce robić, ale zaczołbym od najtańszego sposobu czyli sprawdzenie szczelności, jak nie pomoże to dalej cewka, przepływomierz jesli wszystko będzie na tip top i dalej będzie stukowe to wtedy zajął bym sie głowicą, nie wiem po co podchodzic od d*py strony jak widać że turbo poźno wstaje itd. Narazie same domniemania i logi a robota stoi:wink:.
  2. Nie wiem przepływki nigdy nie miałem potrzeby czyścić ale musisz sie liczyc z tym że czyszczenie może całkiem ja zabić, mozna spróbować ale trzeba pamiętać żeby zanim ją uruchomisz powinna dobrze wyschnąć po czyszczeniu, nie mniej zaczął bym od sprawdzenia wszystkich nieszczelność eżektor masz tutaj: http://www.a6klub.pl/download.htm?id=8650&sid=105ac40d11f7527417fc68597b48be5e lubi sie rozłazić na pół najlepiej jakbyś miał kompresor i sprawdzał po koleji rożne części układu czyli np. robisz sobie zatyczkę do rury wychodzącej z filtra powietrza zatykasz dziure w rurze dolotowej od odmy i pompujesz.
  3. Ja chyba narazie nie szedł bym w ściąganie głowicy, takie cofanie zapłonów nie jest jakieś tragiczne, sprawdz dokładnie czy nie ma gdzieś nieszczelności na podcisnieniach, eżektor, zaworki jednokierunkowe bo wydaje mi się że turbinka troche wolno nadal osiąga zadane cisnienie i jest wysokie wysterowanie n75. Do tego przepływka tez licho wskazuje, przydałoby sie podmienić od kogos na próbe.
  4. Jak wejdziesz w silnik to tam jest output test lub test wyjść 03, klikasz na to i start/next testuja się po koleji rożne elementy w tym rownież pompa sai.
  5. Łukasz13 odpowiedział(a) na gacyek temat w 1.8T
    Ciężko CI będzie założyć je z powrotem są jednorazowe , na Twoim miejscu kupiłbym takie skręcane śrubokrętem
  6. Powinno byc słychać charakterystyczne buczenie po odpaleniu rano, ewentualnie jak masz vaga to można zrobić test wyjść i tam też jest pompa sai.
  7. To nie sie nad czym zastanawiać, dawaj dół do oporu a góre na granicy zapętlenia wtrysków, i nie zapomnij zrobic logów, tylko do odcinki poprosze:decayed:
  8. Na twoje pytanie jest prosta odpowiedz możesz podnieść do 1,3 bar tylko czy to będzie dobre przy tym setupie co masz teraz nie wiem, i tak powyżej 5 tyś musisz zejść do 0,7-0,8 bo twoje wtryski i turbina tego nie ogarnie i będziesz miał wrażenie że po mega zastrzyku momentu przy 3-4 tyś powyżej tych obrotów auto zaczyna ciągnąc przyczepe.
  9. Nie wiem po co ta napinka, pytasz się o coś a i tak sam wiesz najlepiej, nikt nie napisał że teraz się zapętlają bo nie zrobiłeś loga do końca.
  10. Pewnie przez ujowy program.
  11. wtryski Ci sie zaczną zapętlać zaraz wiec opłaca sie podnosić doładowanie? Obawiam się że juz teraz się zapętlają, tylko że kolega nie zrobił loga dalej niz 5 tyś zresztą czy jest sens walic 1.2 przy 3 tys jak i tak pewnie więcej niż 0,7-0,8 bar nie wyda ta turbina powyżej 5 tyś.?
  12. 162x1,25=202,5 Optymistycznie, chyba nawet za bardzo Taptalk
  13. Hej Panowie ile może być kuniów przy ok 162 g na przepływce?
  14. Pytanie podstawowe dlaczego nie szukałeś wcześniej auta z 1.8t lub 2,7bit? Dla mnie to wyważanie otwartych drzwi, to nie honda że trzeba dokładać kompresory bo w serii tego nie było, to tak samo temat bez sensu jak dokładanie turbiny do zwykłej 1.8 temat wielokrotnie poruszany i nikt nie robił chyba takiej przeróbki bo po co.
  15. Moc 200 km szczerze wątpie, po za tym koszt przeróbek: kompresor, mocowania, rury, większe wtryski, korekta kompa, i Bóg wie co jeszcze czyni to kompletnie nie opłacalne, chcesz ok 200 Km sprzedaj to kup 1.8t jedż na program i masz co potrzebujesz.
  16. To tak jak dokładanie turbiny do 1.8, temat bez sensu po co przerabiać na cos co juz jest do kupienia w serii? kup 1.8t i masz moc.
  17. Temat wałkowany wielokrotnie na forum, słabo rozłanczające sprzęgło czyli wymiana,
  18. Łukasz13 odpowiedział(a) na nandoz temat w 1.8T
    No ok może jestem w błedzie, rozumiem że Wy macie algorytmy sterowania silnikiem w jednym palcu.
  19. Raczej sprzęgło, a koło do sprawdzenia.
  20. Łukasz13 odpowiedział(a) na nandoz temat w 1.8T
    Dobra może napisałem to zbyt obrazowo, dlatego być może potraktowałeś szyderczo moja wypowiedz, na właczenie i wyłączenie sai wpływa bardzo dużo zmiennych m. in. temp powietrza, silnika a nawet prędkość samochodu:kox:.
  21. Łukasz13 odpowiedział(a) na nandoz temat w 1.8T
    A wzbogacona mieszanka to niby skad sie wzięła ? czyz nie z dodatkowego paliwa wtryskiwanego przez wtryskiwacze?
  22. Łukasz13 odpowiedział(a) na nandoz temat w 1.8T
    Marcin ma racje nie wiem dlaczego ale zależy załączenie sai od temp. u nie też tak było, sai ma za zadanie szybkie rozgrzanie katalizatora, pompa tłoczy powietrze do wydechu i w tym momencie wtryski dodają dodatkowe paliwo które dopala się w katalizatorze rozgrzewając go, możecie sie domyslić jaki ma to wpływ na zużycie paliwa .
  23. Słuchaj ja bym zaczął od prostszych rzeczy, ale jak chcesz żeby zmierzyć kompresje trzeba wykręcic świece i na jej miejsce wkręcic manometr ale pewnie go nie masz:kox: dobrze też odpiąć wtyczki od wtrysków żeby nie zalało silnika paliwem, kręcisz rozrusznikiem i sprawdzasz co pokaże manometr i tak po kolei każda świece. Żeby sprawdzić napinacz i łańcuch trzeba zdjąc pokrywe, i tak tam za wiele nie sprawdzisz no chyba że łąńcuch jest tak luzny że rysuje już pokrywe ale tak nie jest bo byś go już dawno usłyszał podczas pracy silnika, mozna sprawdzić czy napinacz dobrze napina łańcuch i czy nie są bardzo wydarte ślizgi i tyle. Ja bym na twoim miejscu zamienił cewki z pierwszej na trzecia w ostatnich logach widać że na pierwszej same zera, po zmainie zrobić loga i sprawdzić czy cos się zmieniło.
  24. Jak masz czas to posprawdzaj wszystkie węzyki podciśnień i odmę czy nie ma jakis dziur, przetarć itd. dobrze by było zrobic test cisnieniowy układu dolotowego od przepływki. Korekty w 32 w nie budzą jakis wiekszych zastrzeżeń, jednak wartości na przepływce są co najmniej o 10 g za małe, jeśli wykluczysz inne możliwośźć dobrze by było podmienic od kogos przepływke na próbe.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.