Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Wgranie mapy vagiem?
To żes pojechał i co przypadkiem sam to sprzedajesz:kox: do tego bezposrednio od chińczyka można to kupic za 60$ a u Ciecie jedyne 1000 zł.
-
prosze o ocene błedów
Do ideału to jeszcze brakuje bo turbo nadal późno wstaje, czyli albo nadal masz nieszczelności albo kat przytkany, przepływka przy takim doładowaniu też pokazuje za mało bo tylko jakieś 10g więcej niz na serii ale jakby nie było jest troche lepiej niż na początku.
-
prosze o ocene błedów
chyba od nadmiaru paliwa jeszcze żaden silnik nie padł, tak naprawde to przydało by się wgrac oryginalny program zrobić logi i wtedy sprawdzić wszystkie parametry, wyszłoby co tak naprawde jest nie tak z osprzętem a co spowodowane nie do końca udanym programem.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Tego screena robiłes po kasowaniu błędów tak? jesli tak to normalne, jak troche pojeździsz to sie potestuje i wejdzie na zielono.
-
Czujnik spalania stukowego
Pod kolektorem ssącym przykręcony do bloku silnika, sa dwa takie czujniki.
-
Analiza logów A4 B6 1.8 T BEX
koledzy a nie mam mieć czasem świec o oznaczeniu NGK PFR6Q bo tych z powyższego cytatu nie mogę nigdzie namierzyć Tak tak źle mi sie napisało:wink:
-
Analiza logów A4 B6 1.8 T BEX
ngk prf6q
-
Analiza logów A4 B6 1.8 T BEX
Cewka jest ok, zmien te swiece jesli nie wiesz kiedy były wymieniane i zrob loga z 020 jak piszą wyżej nie ma co kombinowac.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Układ jest szczelny bo turbo szybko wstaje, przepływka powinna pokazywac ok. 120 g przy 5 tyś obr.
-
Analiza logów A4 B6 1.8 T BEX
Wygląda ok, tylko lekko cofa zapłony być może stare świece jeśli nie były wymieniane, albo słabe paliwo.
-
Prośba o anzlizę logów
Wrzuc to na VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Montaż chipa z allegro
A jak masz połączone szeregowo czy równolegle? Bo ja mam szeregowo i miota nim jak szatan:blowup:
-
Audi B5 1.6 prawidłowa temp.
jest ok
-
Silnik APU
W apu nie było drugiej sondy, dobiero w nowszym anb i wszystkich późniejszych.
-
Logi
Kolego prawie dobrze ale nie do końca, log musi być w całym zakresie obrotów czyli wbijasz trójkę wciskasz start log przy 1500 obr. dajesz gaz do podłogi i ciągniesz do 6500 obr. wciskasz stop, może byc narazie jeden log z 002,007,025 bo te najważniesze.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
O tam juz nie udawajcie że nie lubicie jak opony sie smieja na 1,2 czy 3 i obrotek idzie do góry nie współmiernie do prędkości.
-
Cofanie zapłonu logi 020
Tak seria wyglądała w porządku jakbys chciał to mogłbys zapodac jeszcze loga z 031 i 033 ale chyba już więcej na tych wtryskach nie wyjdzie.
-
Cofanie zapłonu logi 020
No faktycznie na przepływce szału nie ma, czy masz jakieś logi przed programem chodzi o to czy był na 100% sprawny przed czipem, była mierzona moc przed programem? To cofanie na pewno nie ma takiego wpływu na moc, ogólnie to brakuje paliwa po koniec i wtryski zapętlone i pewnie z tego wynika słaby wynik.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Na jałowym turbiny nie będzie za bardzo słychać bo nie ma obciążenia, moim zdaniem z logów wynika że przepływka zaniża i to jest przyczyną, turbina ładnie wstaje czyli nie powinno byc jakichs nieszczelności itp. odczytaj jeszcze jakie wartości są w grupie 032 przed kasowaniem błędów, jakby ci sie chciało to mógłbyś zrobic jeszcze logi dyn. z 020 i 031 033 to juz byłby komplet.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Dobra w konia mnie robisz w drugim linku to przygazówka na postoju nie...
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Zrób dynamiczne bo na jałowym to żadnego doładowania nie ma i nie ma za bardzo co oglądać, zrób na trójce do odcinki z grupy 002 115 118 ---------- Post dopisany at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany at 17:48 ---------- AA dobra jest w drugim linku coś jest skopane bo wogóle nie wysterowane n75 i ciśnienia na turbince wogóle nie ma, a to dziwne bo nawet z niewysterownym turbo powinno napompowac 0,3 bara.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Zrób jeszcze z 115 i 118 bo przepływka za mało wskazuje,i nie wiadomo czy z powodu tego że jest popsuta czy turbo za mało pompuje.
-
Cofanie zapłonu logi 020
Tak jak kolega pisał te korekty nie są wcale duże, byc może słabe paliwo lub wysoka temp. w dolocie może powodowac cofanie, wrzuc logi z 002 i 115.
-
prosze o ocene błedów
Sprawna dv powinna działać założona na obydwa sposoby i nie powinno sie nic stać, choć prawidłowy jest tylko jeden, ale tak czy tak nie powinno wpłynąc to na rozwalenie tego zaworka, tak naprawde to nie wiem ale u mnie to nie ma w nim żadnej membrany i powietrze przechodzi przez niego swobodnie w obydwie strony, oczywiście nie powinno być w nim żadnej dziury i zasysać z zewnątrz. ---------- Post dopisany at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ---------- Co do bloku 031 to nie są poprawone wszystkie mapki i jest za bogato, ale silnika to nie ubije mozna jeżdzić, ogólnie to dobrze by było ogarnąc wszystkie niedomagania fizyczne w silniku i osprzęcie i dopiero wtedy oceniać logi i program pod kątem poprawności. ---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ---------- Musisz ogarnąc gdzie ucieka powietrze pompowane przez turbine, mozliwości jest kilka: na zewnątrz lub do odmy, dv masz nowy więc odpada, zaworki jednokierunkowe przy kolektorze czy nie przepuszczają na każdym masz strzałke w którą strone ma przepuszczać, eżektor lubi się rozpadać na pół, zaworek pod kolektorem w odmie też ma przepuszczac w jedna strone.
-
prosze o ocene błedów
A no faktycznie pomyliłem kolumny po prawej jest spec value a po lewej actual.