Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Logi do analizy
zrób dynamicznie, bo z tych nic ciekawego nie da się wykombinować.
-
Błąd 17698 proszę o lokalizację czujnika.
Zloguj 002 020 115 dynamicznie do odcinki.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Jak nie dotyczy jak mam B5 i tak jest.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Zatankuj powyżej rezerwy, jak zapali sie rezerwa na fisie wskaźnik opada mimo wachy w baku, powyżej rezerwy jest ok.
-
Słabo idzie
Przy takim cofaniu zapłonów i obcinaniu doładowania przez ecu mocy nie będzie, do tego korekcja w grupie 093 wskazuje na coś z rozrządem.
-
Słabo idzie
Czyli wygląda na sprawny, na vagu jeszcze możesz zrobić test wyjść zobaczyć czy cyka, no ale podstawa to sprawdzenie ustawienia rozrzadu, napinacz łańcuszka nie hałasuje?
-
Czy można wstawić mocniejszy przegub? (150KM -> ~180KM)
Kup normalny taki jak powinien być, nie kombinuj bo po co.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Teraz jest ok, wiadomo jak przeładowywał to lepiej szedł ale ecu nie miało kontroli nad doładowaniem.
-
Słabo idzie
Musisz sprawdzic rozrząd i napinacz łancuszka rozrządu w głowicy, zaworek sterujacy napinaczem n205: http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/690424.jpg tu masz zdjęcie możesz zrobić test na vagu czy cyka ewentualnie zmierzyć jaki opór jest na stykach w zaworku.
-
Prosze o sprawdzenie logów
Jest ok.
-
Słabo idzie
Co to był za bład z rozrządem? bo tu tkwi problem z brakiem mocy pasek rozrzadu był wymieniany? trzeba sprawdzic ustawienie rozrządu bo chyba źle jest ustawiony i przez to cofa zapłony i brakuje mocy.
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
No właśnie ja swoja n-ke ostatnio sprawdzałem i podając z boku cisnienie czyli tak jak powinna byc podłączona przepuszcza mocno juz poniżej 1 bara, nie wiem dlaczego, sprawdziłem też stara dv fabryczna i tam dmuchając z boku nawet 3 bar nic nie przepuszcza o co kaman?
-
1,8t BEX wykres z hamowni
Chyba troche nie halo płacić za wycięcie sondy a potem tulejki wstawiać
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
Bez logów to tylko dywagacje, za to u Ciebie przy 0,9 bar przy 6 tyś i tylko 165g to nie wygląda dobrze:decayed:. Dlaczego tak uważasz , pytam poważnie Moim zdaniem wyglada to świetnie. Chyba że to była taka ironia to sory nie skumałem Nie no spoko, ja mam podobny wynik przy 1 bar w piku i 0,7 na końcu, no ale nie traktujmy wskazań przepływki jako wyrocznie w kwestii mocy, wiadomo inna przepływka inne ecu.
-
Praca nowego napinacza łańcucha rozrządu ???
Ale jak to ocenić, nastawnik do pracy potrzebuje cisnienia oleju a tu jak widać ciśnienia nie ma za wolno kręcisz silnikiem.
-
A4 B5 1.8T Logi do sprawdzenia
Mogłeś zrobic z 002 007 025, z tych logów wynika że jest ok, auto po jakimś chipe.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Nie ma co przesadzać są na granicy zapętlenia, z mbc to już wydajności brakuje ale na sondzie tragedii nie ma.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Ten pierwszy log jest w porządku, z mbc wtryski u góry juz zapetlone.
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
N75 jest w porządku, tylko coś z ta dv nie do końca ok, wężyk sprawdzałęś czy nie dziurawy?
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
Dokładnie nie ma sie co zepsuć najwyżej spręzyna może się wypracować.
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
Gdzie sprawdzasz te ciśnienia? na kanale 115 ? jesli ecu zadaje w pierwszej kolumnie 0,7 bar i w drugiej kolumnie jest takie osiągane to n75 jest ok, n75 jest elementem wykonawczym i jesli utrzymuje cisnienia zadane przez ecu to jest jak najbardziej ok, jesli za to ciśnienie aktualne różni się od zadanego to wtedy faktycznie n75 może byc winny, tak że napisz to jest nie tak. Co do rozbierania faktycznie jest tak jak pisze Darek w zależności od numeru n75 niektóre posiadaja regulacje z tyłu zaworka na śróbokręt, fabrycznie jest zabezpieczona jakimś klejem, ale lepiej tego nie ruszać chyba że mamy pewność że n75 źle pracuje, ustawia się napięcie wstępne tej sprężynki w środku.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Koło filtra oleju, ale to nie o tym temat:doh:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie da sie, trzeba podpiąc manometr.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Mam małe pytanko, szukałem ostatnio u siebie przyczyn wolno wstającej turbiny i przejrzeniu juz prawie wszystkiego i braku pomysłów wyjąłem zawór dv któy w tamtym roku kupiłem niby ten wzmocniony z końcówką N, no i mam dylemat bo po podaniu ciśnienia z boku czyli tak jak fabrycznie jest montowany przy ok 1 bar przepuszcza dosyć mocno:facepalm: membrana jest cała i szczelna, troche mnie to zdziwiło aż znalazłem stary fabryczny i szybki test po podaniu 3 bar z boku trzyma bez problemu, nie wiem czy to zyebana dv czy co, w N jest sporo mocniejsza sprężyna ale i tak puszcza, narazie załozyłem go odwrotnie bo troche lepiej trzyma ale zastanawiam sie jaki teraz co kupic znowu z N czy z P na końcu? czy może jeszcze coś innego?
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
masz na myśli inny blok niż 115 czy to, by zrobić do końca na trójce ? czy zawór n249 jest połączony z dv-ką i czy mogę jakoś sprawdzić jego działanie, nie wyciągając go ? Zauważyłem jeszcze jeden objaw, który może pomoc w rozwiązaniu problemu. Na wolnych obrotach słyszę takie delikatne ale charakterystyczne pukanie w filtrze powietrza... tak jakby powietrze wracało i co chwile "pukało" w puszcze filtra ..... Wyjmij narazie dv i sprawdz go organoleptycznie tak jak pisałem, możesz tez sprawdzić cienki wężyk od niego czy niedziurawy, n249 nie pada zbyt często tak że narazie go zostaw, chyba że masz vaga to możesz zrobic sobie test czy cyka dla pewności. Co do pukania to może cyka ci zawór od evapu na filtrze powietrza?