Treść opublikowana przez Łukasz13
-
błąd PO322 proszę o pomoc
Nie wiem możesz sprawdzic wtyczkę, kabel, a jesli sie znowu pojawi pozostaje raczej wymiana bo pewnie sam sie nie naprawi.
-
Proszę o analizę logów dynamicznych 1.8T quattro
No pewnie cos grzebane bo 1.2 w serii to nie było:wink: spadek po koniec pewnie dlatego żeby nie zapętlać seryjnych wtrysków i nie doprowadzać do pracy na ubogiej mieszance pod koniec obrotomierza.
-
błąd PO322 proszę o pomoc
Google wskazuje jako przyczyne czujnik położenia wału i chyba trzeba sie mu przyjrzeć: BOSCH 0281002222 Czujnik położ wału korbowego AUDI (3177689873) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
A4 B6 bład 17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S1: Performance too Low
Na pewno pierwsza przed katem, cos z grzałka trzeba chyba sprawdzic opornośc we wtyczce ale nie wiem na jakich pinach.
-
Tuning mechaniczny w 1.8T powyżej 200 koni proszę o wypowiedzenie się LPG
Wszystko da sie zrobić, może nie będzie do końca idealnie, ale zawsze mozna włączyc przełączanie na pb np. przy 6 tyś obr. Wrzuć loga z 002 zobaczymy czasy wtrysku, widomo lepiej by było wrzucic wieksze wtryski pb wtedy skracaja sie czasy wtrysku inie dochodzi do zapetleń, tylko po tym oczywiście strojenie programu czyli znowu koszt:kox:
-
Instalacja gazowa do 1.8T 190 KM - 230 KM
Jak celujesz w taką moc to podstawa dobre zasilanie reduktora czyli wielozawór extra miedz pod autem 8mm, kme gold powinien dac rade, wtryski można dobrac większe narazie na obnizonym cisnieniu na reduktorze, potem przy wzroscie mocy mozna dostroić na wyższym cisnieniu na redku i bedzie ok, ale zawsze podstawa to dobry fachowiec.
-
turbo w gazie
To tak jak z alkoholem, szkodzi przeważnie tym którzy nie piją.
-
Hamowanie silnikiem, podaje benzyne?
Powinno odcinac paliwo do ok.1000 obr przy hamowaniu na biegu.
-
Wielka prośba o analizę błędów.
- Wielka prośba o analizę błędów.
Up ---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 12:47 ---------- Właśnie wróciłem od mechaniora... pompa SAI zdechła. Rozpoczynam poszukiwania następnej... Najpierw piszesz że pompa sie załancza, teraz że zdechła:kox:- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
bez programu to lipa tak jeżdzić bo możesz mieć ubogą mieszanke i coś sie wysra wkońcu albo tłoki albo góra:facepalm: Na sondzie szerokopasmowej która tam jest nie powinno sie nic takiego stać chociaz wiadomo lepiej wystroić.- Wielka prośba o analizę błędów.
Co do błedu to chodzi o sai, włancza sie wogóle pompa wtórnego powietrza? a to short to ground to raczej jest ok, gdyby wtryski miały zwracie do masy to by nie działały nie:kox:- Brak mocy, delkatne szarpanie przy przyspieszaniu.
Oprócz tego przeładowania na początku które spowodowane jest pewnie z nienormalnego wysterowania n75 potem ciśnienie zadane jest utrzymane do końca, a tego mechanika co mówi że nie ma dv to zmień, dv szukaj po wężyku który wychodzi z pod kolektora, biegnie po osłonie rozrządu i schodzi na dół na końcu bedzie dv.- 1,8T APX korekcja zapłonu i logi
Nie wiem co to za silnik ile ma w serii 180km? przepływomierz narazie zostaw, spadek wartości od ok 5500 rpm jest spowodowany zmniejszonym ciśnieniem zadanym co widać w 115 przy 6 tyś jest tylko 0,5 bar tak mi się wydaje, nie wiem to jest seryjny program? Cofanie zapłonów może być spowodowane kiepskim paliwem, sprawdz szczelność dolotu to na początek bo turbo dosyć póżno wstaje ciśnienie zadane dopiero ok 3 tyś. Jak szczelność będzie ok to można coś dalej działać.- Problem z 1 i wstecznym na odpalonym silniku.
Sprzęgło słąbo rozłancza, czyli nadchodzi wymiana.- Wymiana/podmiana wtrysków, wtryskiwaczy.
no ok, a jak będę wyjmował wtrysk z listwy to duzo wahy poleci??? jakoś później trzeba odpowietrzać czy ki uj? Pewnie tyle ile bedzie w listwie, po założeniu samo się odpowietrzy jak pompka zacznie pompować.- opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg
Acha a paliwa nie ubywa? To nie wiem u mnie ja sie zaświci:kox: rezerwa na fisie to potem wskazówka opada mimo jazdy na lpg jak jest powyżej rezerwy to pokazuje normalny poziom paliwa.- opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg
Nie napisał czy na rezerwie czy nie jeśli tak się dzieje na rezerwie to jest to normalne, jesli ma pół baku i wskazówka opada mimo jazdy na lpg to nie jest normalne, oczywiście odliczając paliwo na rozruch.- opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg
Nie jeździj na zapalonej rezerwie, gdy zapali się rezerwa to wskazówka opada mimo ze jest paliwo w baku, oczywiście jesli instalacja jest ok i nie podpiera sie benzyną podczas jazdy na lpg.- 1.8T AWT Co logować?
002 stan przepływki, czasy wtrysków, 115 turbo cisnienie zadane i aktualne, 020 cofanie zapłonu najlepiej jak będą same zera, te bloki dynamicznie na 3 do odcinki, statycznie odczyt 032 czyli adaptacje najlepiej koło zera -+ 3- Brak mocy, delkatne szarpanie przy przyspieszaniu.
Niby jest ok cisnienie zadane jest utrzymane do końca, tylko jest przeładowanie na początku do 1,1 bar, dziwne są też wskazania z 118 wysterowanie w % n75 powinno być na początku ok. 95% i potem powinno spaść do ok 50% do końca obr., u ciebie ładnie rośnie do 95% potem szybko rośnie ciśnienie do przeładowania aż wysterowanie n75 zejdzie poniżej 20%, wygląda mi to na żle ustawioną sztange WG lub tak jak piotrek pisze coś z wężykiem do gruchy lub grucha nie szczelna cóś takiego. Odepnij wężyk z n75 idący do gruchy dmuchnij kompresorem 0,5 bara zobacz czy nie ucieka powietrze, cy jak nadmuchasz to trzyma ciśnienie czy powoli schodzi. W sumie jak masz takie przeładowanie na początku to masz wrażenie ze najpierw za***iście ciągnie, a potem jak ciśnienie schodzi do normalnej wartości to wydaję sie żę turbo nie działa:grin:- Błąd 17511 brak mocy LOGI 1.8T AWT
Przepływka mierzy teraz idealnie, ale turbo dalej słabo wstaje i sonda też widzi ubogą mieszankę, myśle że może być katalizator zapchany lub wydech, a sprawdzałeś ciśnieniowo ten dolot od filtra powietrza? nie ma gdzieś dziury?- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ale roboty raptem 15 minut, nic zobacze jak będzie na takich jeżdził może lepiej częściej wymieniać tym bardziej na lpg niż męczyć platyny do 100 tyś Zreszta zawsze mozna po 15 tyś skontrolować przerwe i jeżdzić dalej jeśli nie cofa, wiadomo w zwykłych szybciej się wypalają i przerwa się zwiększa.- Zestaw LPG - porada
Na regach też pojedzie:wink:- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja dzisiaj wrzuciłem dzisiaj ngk bkr6e po 10 zł szt. , znalazłem info na zagranicznych forach że wrzucaja zamiast pfr6q do 1.8t, podobno tak samo dobre jak platyny tylko trzeba wymieniać co 15-20 tyś, na starych nie wiadomo ile przejechane pewnie grubo ponad sto tys, cofało mi zapłony, zobaczymy jak na tych bedzie. - Wielka prośba o analizę błędów.