Treść opublikowana przez griga-st
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Najlepiej rowki w tłoku. Mogli dobrać pierścienie które pasują w oryginalny rowek. Te 0,3 może się zmieścić. Trzymałem wprawdzie tylko raz stary model tłoka w ręce. Pierścienie miały bardzo duży luz...
-
[ALL B8] Andyjowa Deep Zee Blauw perełka
Po co ci z tyłu rolki? ) Widać że ten "performance" to konkretny gość. Nie sr... kitu o 300+ gdzie suszarka poprostu tyle nie wydmucha. Tylko mapa, czy robiłeś jeszcze coś więcej?
-
[ALL B8] Andyjowa Deep Zee Blauw perełka
Teraz cie na pewno zlinczują
-
[ALL B8] Andyjowa Deep Zee Blauw perełka
Zaraz Cie Andy za olej zlinczuja;) A Yamka zajefajna:)
-
Siemianowy Golfik Gti
Jako ze ma 150KM więcej niż fabryka przewidziała, to nie jest źle. Przy takiej mocy zawsze trzeba się liczyć ze coś klęknie. Siemian dobrze kombinował: gdzie jak gdzie, ale na vauwiku powinni wiedzieć co robią. Lepiej wydać parę groszy więcej i mieć jak należy zrobione. Niestety trafił na paprochów od wymieniania a nie od napraw.... Wiadomo skąd opiłki w oleju?
-
Siemianowy Golfik Gti
Mialem Siemian 100% ten sam problem. Objawy tez tylko minimalne. Patrzyli na mnie z pod byka ze wydziwiam. Żadnych błędów. Okazało się ze pełno opiłków na każdym magnesie. Ale bylem w lepszej sytuacji od ciebie bo miałem pełna gwarancje i diagnoza została właściwie zinterpretowana. W ASO (chyba) cieno płacą wiec kto ma trochę oleju w głowie, dłubie na własną rękę.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Tak właśnie tłumaczyłem sobie tutaj na forum trzy lata temu stage 1. Jest to prawdopodobnie zmiana wartości granicznych jednego, dwóch czujników. Ale "zmiana softu" brzmi lepiej Dość niesamowity zbieg okoliczności...Nic o tym nie wspominałeś tutaj... Mialem zaproponować zmianę na diesla. Jednak bardziej niezawodny. Ale przypomniałem sobie ze zostaliście inaczej wychowani.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Wreszcie rozsądny komentarz kolegi kixi Co do Stage 1: odma jak najbardziej, ale z programem to raczej bujda. Przy odmie nie ma żadnych elektrycznych przyłączy ani elektrozaworów. Nie ma ich tez na przewodach idących do turbiny i do kolektora. Softem w żaden sposób nie można zmienić ciśnienia w komorze silnika. Jedynym znakiem rozpoznawalnym nawet dla laika świadczonym o padniętych pierścieniach bez zaglądania do motoru jest to, ze świeży olej po przejechaniu ok.500km* jest czarny gdzie przy "zdrowym" silniku jest jeszcze w miarę czysty po przejechaniu ok. 2kkm. Kat wytrzymuje wszystko w tym silniku. Nawet jak olej kapie z końcówek wydechu. Turbina IHI jest nie do zajechania i świetnie nadaje się na hybrydy. Jedyna wada to pęknięcia na kolektorze przy zaworze wastegate. *nie dotyczy LPG
-
Opłacalnośc A4 B8 na długi trasy
Moim zdaniem a4 z tym napędem nie nadaje się. Mały zbiornik i o 8 litrach można tylko pomarzyć. Poza tym te benzyny raczej do niezawodnych nie należą. No i mechatronika w skrzyni lubi protestować. Ja dojeżdżalem do pracy w ubiegłym roku kilka tygodni(ok.1080km/m-c) i wyszło dosyć drogo... Przesiadlem się na rower i Smarta;)
-
chemia z niemiec czy sie oplaca ?!
Cukier w Niemczech jest bardziej słodszy, sol bardziej słona... Ale w koszulce z kotwicą co drugi lata... Polecam:
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
http://www.audizine.com/forum/archive/index.php/t-548959.html Wygląda na to ze silniki o kodzie CPMA/B to druga generacja bez MPI. Szogun, Roman_tyk: fotki poproszę i będzie wszystko jasne Mają kolektory z alu przystosowane do innej benzyny. Nie mają 2 rzędu wtryskow. Romantyk, dawaj foty bo cie Mody do zakupu kontrolowanego przeniosą
-
Amelinium..
Masz 100% racji Ale po pierwsze mam frajdę jak coś sam dłubię. Po drugie nie wiem jak długo będę jeździł tym autem. Sam bagażnik używany kosztował 1,6 koła.... Ile taki bagażnik by kosztował proszkowo? W nim są plastikowe zatyczki które podczas demontażu ulegną zniszczeniu wiec o piecu można zapomnieć.
-
Amelinium..
I wszystko w temacie. Podziękował wszystkim
-
Amelinium..
Cos takiego? http://kolorysta.pl/pl/p/DUXONE-Grunt-wytrawiajacy-1K-1L-DX1061/206 W sprayu tez dostane ?
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Amerykanie nie mają 3 generacji i co za tym idzie dodatkowych wtryskow;) Nie wiem czy coś zmienili przy hardware w 224KM. Jeżeli tak, to proszę o informację wraz z dowodami
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Auta brały od nowości coraz więcej oleju. Po 100kkm więcej jak benzyny;) W 3Gen. nie trzeba czyścić dolotu;)
-
A4 B8 2013r CDNC 2.0 TFSI multitronic 330ps,416nm
6,5L to pewnie z Gubalowki do Zakopca;) Tą konfiguracja napędu ciężko jest uzyskać 8,5L. 2.0 na postoju potrzebuje 0,8L:)
-
Amelinium..
https://youtu.be/QdSC5NDaE48?t=44 ...no właśnie. Bagażnik rowerowy (z aluminium:) wymyslilem sobie w czerni. Czym pomalować żeby do przyszłych wakacji nie zeszło?
- Transport Dębno
-
B8 Sedan TFSI 330ps, 416nm by EcuProject :-)
Czyli świadomie przepisujesz banialuki?
-
Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych TFSI, FSI, TSI.
Czyścił kolega w BMW. Jeżeli ktoś się na tym zna, to nie ma lepszej metody.
-
B8 Sedan TFSI 330ps, 416nm by EcuProject :-)
Skąd ty to skopiowałeś? Przecież 2-3 posty wyżej pisze ze multi nie ma biegów wiec co ci mogli poprzesuwać? Jedynie te symulowane szarpnięcia w trybie S mogli przyporządkować do innych obrotów... Swoja droga EProjecty rozwijają się. Jeszcze osiem lat temu bali się multi na hamownie wpuścić. Ale skasowali ja by było
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Mam dosyć podobne podejście. Bardzo fajne auto. Tip to raczej plus niż minus. Zależy jak długo będziesz jeździć. Amerykance nie maja trzeciej generacji(tych z wtryskami na dolocie) średnich tfsi. Zrób zdjęcia tego sinika(bez pokrywy ). Nigdy go jeszcze na żywca nie widziałem. Generalnie "dziwne" są tematy bez fotostory albo o autach których jeszcze się nie ma...
-
Silniki 1.8 TFSI LIFT 2012-2015 opinie
Kolega zabłądził
-
Transport Dębno
Pany, potrzebuje wysłać Z Dębna na południe Niemiec bagażnik rowerowy. Dajcie namiary na jakiegoś przewoźnika.