Treść opublikowana przez gregory
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Noo, jak zajechaliśmy pod kościół to ludzie wysiadali z każdych drzwi z każdej szpary, może dlatego klapa bagażnika jest liczona jako drzwi A babcie spod kościoła to miały co opowiadać przez tydzien conajmniej Kobiety w ciazy tez liczysz ? Bez kitu ten golf z 11-toma osobami na pokładzie to było wtedy najniższe auto w mieście
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Noo, jak zajechaliśmy pod kościół to ludzie wysiadali z każdych drzwi z każdej szpary, może dlatego klapa bagażnika jest liczona jako drzwi A babcie spod kościoła to miały co opowiadać przez tydzien conajmniej
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Miałem kiedyś golfa II 3 drzwiowego jako szczeniak i pamiętam jak raz do kościoła po imprezie jechaliśmy w tym golfie w 11-stu To pomyśl Miron ile do A4 na upartego wejdzie
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
spoko jutro na spociku pośmiejemy sie z twoich nowych kół Koła koks Chyba takie same jak ma Majki
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Najlepiej to najpierw na kanale spojrzeć wzrokowo czy wszystko pasi. Następnie podjechać na stacje kontroli pojazdów i sprawdzić sobie samo zawieszenie na szarpakach, mnie to gość na takiej stacji w okolicy robi za dobrego browarka. Jeśli nic nie wyjdzie wzrokowo ani na szarpakach to już tylko zbierzność, lub zbieg okoliczności coś stało się z przednim którymś kołem(koło mogło np. zgubić ciężarek wyważający i już będzie drgało) albo coś w hamulcach. Choć ta historia z wypadającym sworzniem to poddaje całą naprawę pod znak zapytania. Czegoś takiego nie powinno być po wyjechaniu z renomowanego warsztatu. Mysle, ze PW ktore porozsylalismy z Gurem poskutkowaly i przyjedzie conajmniej 30 autek :> I w każdym aucie po 5 ludzi
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja myśle, że żadnego z nas tutaj nie bawi palenie gumy i piski opon, bo to dla szczeniaków. Ściganko to co innego
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Włos się jeży na głowie, jakby ci ten drążek wypadł całkiem to mógłbyś się zabić. Dlatego trzeba po wyjechaniu od mechanika zaraz auto przetestować i przejechać się trochę szybciej, bo po wymianie zawieszenia mogą się różne cuda dziać, dziwie się że nie przetestowałeś auta po wyjechaniu z warsztatu. Poza tym ja wymieniałem u siebie calutkie zawieszenie, każdą gumkę wszystko na raz i po skończeniu nic się nie zmieniło, auta nie ściągało, nie trzeba było ustawiać nawet zbieżności(być może udało mi się trafić idealnie na stare miejsca. Jeśli trzęsie podczas jazdy na wprost to pewnie coś jest źle skręcone, albo mechanik drastycznie minął się z "trafianiem na stare miejsca" dokręcając zawieche i teraz jest zbieżność nie ma miejscu. Będe teraz, przes piwo stawia przecież to jakbym mógł nie wpaść, trza wpaść Poza tym to słyszałem że ostatnio na strefie był taki koleś taką starą fiestą, "dość dłubaną". Nie miał w środku nic tylko fotel kierowcy( czyli tzw. wydmuszka) i objeżdżał wszystko co miało 4-ry koła i się ruszało . Wiem bo mam tam swojego człowieka ps. koło mojej mieściny też jest coś takiego jak "strefa"- i jeździ się tam tak jak w moim podpisie. SoMeS obiłeś się bokiem o barierkę a zniszczenia dość, a co by było jakbyś centralnie przydzwonił w taką barierkę przy tej prędkości- totalny dzwon i kasacja. Oooo..., fajans otwarłem 199 stronę :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Blok 016 w silniku
Same czujniki sprawdza się na biegu jałowym, ale czy występuje spalanie stukowe sprawdza się podczas jazdy pod obciążeniem w pełnym zakresie obrotów. Są 4 pola bo czujnik pomiędzy 1-2 bada 1 i 2 cylinder, a 3-4 bada 3 i 4 cylinder. Spalanie stukowe sprawdza się na innym kanale na którym widać ile komp cofa lub wyprzedza zapłon na poszczególnym kanale.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
W AEB jest jedna sonda Lambda, niech nikt nie ciśnie kitów że są dwie. Musisz jednak kupić tą właściwą, bo normalnie powiedzą ci że są dwa typy sond do AEB. Jeden był wkładany do AEB do któregoś tam miesiąca któregoś roku, a po tym była sonda o numerze z inną końcówką. Kup tą właściwą i żadnych podróbek, tylko ori Bosch bo możesz dwa razy kupować. SeMoS te B5-tki wcale nie są takie mocne, tylko 2 gwiazdki w teście Euro NCAP no i nie za ciekawie to wygląda przy zderzeniu przy 50km/h: (ogólnie katastrofa) http://www.youtube.com/watch?v=Stj-FA-LJD8&eurl=http%3A%2F%2Fwww.a4-klub.pl%2Fsmf%2Fempty-t74644.30.html&feature=player_embedded Poza tym to zderzak z Esy to minimum 800zł, jeśli się uda taniej dostać to spoko, ale wątpię bo każdy wie co to jest z czym się to je i że jest na to popyt.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
SoMeS masz duże szczęście, że klima nie ucierpiała- chyba.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja mam fele 8" i ET 35 i jest idealnie Nie potrzebuje żadnych dystansów Wiele zależy od tego jaka opona będzie na tej feli, ale jeśli ty przy feli 8,5" wsadzisz ET 40 to będzie bardziej schowane całe koło. Jeśli ET 30 to może być tak jak u mnie, albo nieco minimalnie bardziej na zewnątrz wychodzić. Więc to zależy od ciebie, czy rajcuje cię: 1.kółko na równo z błotnikami ewentualnie nieco na zewnątrz, czy 2.kółko lekko schowane w nadkole. Jeśli odpowiada ci opcja nr.1 bardziej to ET 30, jeśli nr.2 to ET 40 Pozdr.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Witam! po świętach. Majki opcja nr. 2 jest jak dla mnie fajniejsza Ta pierwsza jest jakaś......, hhmmmm chińska :>
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Objechałem ostatnio jedno BEX po programie i ze zmienionym wirnikiem I sam nie wiem czy się mam cieszyć czy co.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Niczym się nie różni - sam jeździłem na sofcie VTG i bardzo sobie chwaliłem. Problem pojawia się dopiero gdy chcesz soft na K04 - tego VTG nie posiada (i posiadać nie będzie, ponieważ w VTG nie potrafią pisać softu tylko montują jakiś generyczny soft niemiecki). HHmmm......, GTO zrobił mi soft pod GT2X i jeździ to fajnie. W stanach GT2X jeździ na sofcie Revo albo PC16 czyli jeździ na sofcie od K04, bo też nie za bardzo mają soft pod to turbo, co większa niektórzy jeżdżą na GT2X na sofcie od GTRS. Myślę, że dobry tuner w PL wystroi wszystko kompletnie i zrobi to z sondą szerokopasmową i Vag-iem. Jak będzie potrzeba to i przysiądzie nad bagatela K04. Co prawda mozolne to jest, ale jak się chce... . Ex też mi powiedział, że obojętnie z jaką turbiną do nich przyjadę to mi to wystroją. I to jest coś. Poza tym piszesz, że w VTG nie umią pisać softów, a jak ktoś przyjedzie z jakąś egzotyczną turbiną to co robią wtedy??? Bo gotowca już nie wgrają.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Rex miał gołą serię i tak mu wyszło. Ja miałem wydech ale wydech nie dodał mi nawet 1 konia :gwizdanie: Ale to tylko przy K03, bo przy każdym większym i o wiele większym turbo po zmianie wydechu dzieją się cuda. Elb napisz mi jeśli możesz czym różni się soft pod K03 np. Oettingera od softu np. VTG? Poza ceną oczywiście.
-
[ALL B8] Jaki chiptuning w 2.0 TFSI 180KM ?
Zadzwoń do Jetronika z Wrocławia jeśli zajdzie potrzeba to i soft skrzyni lekko zmodyfikują. Jednak wydaje mi się że kosmetyczna operacja podniesienia mocy do tych 211KM w 2.0TFSI to pestka i obejdzie się bez modyfikacji tej meleksowej skrzyni.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jak nie zwiększysz doładowania tylko zalejesz silnik. Nawet MBC ci nic nie da bo powyżej 0,6Bar sterownik wejdzie w Notlauf. Musiałbyś usunąć tryb awaryjny z softu i na dziko podnieść doładowanie MBC i nieco zwiększyć ciśnienie paliwa, ale tak to tylko dla eksperymentu jeśli ci się nudzi, bo na dłuższą metę możesz tym zrobić więcej złego jak dobrego. Ps. Jakbyś wiedział(to co wie strojący) czyli jakie dawki paliwa są odpowiednie do danego doładowania przy danej temp. powietrza to byś wyliczył ile dzwignąć ciśnienie paliwa do doładowania np. 1Bar. Mogłoby coś z tego być, ale to tak na dziko. Jedź na porządny program, albo wymieniaj graty i później program.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
ja jestem ciekaw-jak oni to robia,jakich materialow uzywaja i jaka jest tego wytrzymalosc,bo przecierz jakies proby chyba robia,czy cos... Chińczycy podrabiają wszystko na wygląd, żeby tylko wyglądało podobnie dla oka. A jak to działa i jaką ma wytrzymałość to nawet tego nie sprawdzają pewnie. O testach można zapomnieć. Mój qumpel był w Chinach pół roku w pracy to conieco poopowiadał.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
wesołych świąt Mało wam spamowania na forum spotów Gliwickich?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Na muszli zamiast KKK to jest K.
-
[B5 AEB] Osiągi 1.8T - Pytanie do użytkowników AEB i w sumie nie tylko
Wytłumacz czemu. Bo ja loguje jakoś swoje AEB bez problemu. CoLo na tych logach widać, jedynie że lambda raz zubaża mocno mieszankę, raz wzbogaca na biegu jałowym. Poza tym musiałbyś napisać jak zachowuje się dokładnie doładowanie na wskaźniku, ile jest w Peaku, ile pod koniec.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
dawaj foty...lookniemy czy ori czy chinol Z plastikowym wirnikiem
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Ja też trochę późno, ale dzięki za fajne spotkanie. Życzę wam wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!
-
[B5 AEB] Osiągi 1.8T - Pytanie do użytkowników AEB i w sumie nie tylko
No więc wykres jest na 0,9Bar. Na wykresie widać, że linie momentu przecinają się w pewnym momencie serii/chipa. Dół jest mocniejszy bo ładuje 0,9 z dołu i chipem została poprawiona trochę góra na 0,5-0,6Bar-a. Jeśli masz Vag-a zrób prosty test, który może wykluczyć szukanie nieszczelności bez rozbierania wszystkiego. Zloguj Vag-iem kanał z masą zasysanego powietrza i czasem wtrysku podczas jazdy na III biegu od 1400Rpm-6500Rpm i wklej na forum. WESOŁYCH ŚWIĄT!!
-
[B5 AEB] Osiągi 1.8T - Pytanie do użytkowników AEB i w sumie nie tylko
Moment jest tylko 250Nm, co może wytłumaczać tylko 0,7Bar-a, bo może jest tak program napisany że ładuje 0,7Bar w całym zakresie obrotów. Inny program może ładować 1Bar ale tylko z dołu bo potem i tak doładowanie na K03 spadnie do ~0,7 bo K03 więcej nie utrzyma. Za mały kompressor. Nie można powiedzieć że jeśli turbo ładuje tylko 0,7Bar to jeździ jak seria bo jak ładuje 0,7Bar w całym zakresie obrotów to jest odczuwalna różnica bo seria ładuje 0,6 z dołu a potem spada do 0,35...0,4 u góry. Wklej ten wykres co masz z hamowni na 180KM/250Nm.