Treść opublikowana przez kris_lpgcars
-
[ALL B6] małe ciśnienie pompy zbiornika czasem problem z odpaleniem!!!
Koledze z forum to się dzieje u niego ponoć wyciek paliwa przy tandemie warto zerknac
-
[B8 CAG] Prośba, jaki rozmiar opony dla 17'
Na 17 ja uważam ze profil 45 jest dość dobrym rozwiązaniem komfortu nie traci i z wyglądu jest spoko
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Ale najciekawiej musiało być za nim jak już złoty dodatek osiagnol tył auta
-
[B5 AFN] Szyba otwiera się i zamyka co kilka cm
Nie będę się klocil Wiec kółko niewile się zmniejszyło dalej zostają krancowki kable i przelacznik w opcji problemu
-
[B5 AFN] Szyba otwiera się i zamyka co kilka cm
B5 ma taka funkcje a kolega z przykładem laguny ma racje 2 przednie szyby trzeba uczyć tzn zapamiętać położenie krancowek sytuacja taka dzieje się wtedy kiedy straci napięcie np aku rozlaczone przy otwartej szybie Pamiętaj żeby nauczyć obie krancowki górna i dolna
-
[B5 AFN] Automat nie toczy się na D
Chyba łatwiej będzie i szybciej sprawdzić wchodząc pod auto a napewno będziesz miał pewniaka
-
[B5 ACK] Automat, zrzuca biegi góra dół przy równej prędkości.
Tzn ze masz kilka możliwości problemu Połączenia na wtyczkach Wiazka przetarcie bądź inne uszkodzenie kabli Albo najbardziej prawdopodobne czujnik światła stopu W szybkim tłumaczeniu skrzynia nie wie kiedy hamujesz a prawdopodobnie sygnał jest wysyłany w momencie kiedy przyspieszasz bądź jedziesz ze stała prędkością Stawiam na czujnik jak bym tobą Powodzenia
-
[ALL B5] Zamek centralny i alarm - gdzie szukac winnego ?
Od czegoś trzeba zacząć czyli sprawdzales bezpieczniki
-
[ALL B5] Jak otworzyć auto z rozładowanym akumulatorem
A podzielisz się bardziej dokładnym info może się kiedys przyda
-
[B5 ACK] Automat, zrzuca biegi góra dół przy równej prędkości.
W sumie powiedziałeś coś ciekawego a mianowicie czujnik stopu może mieć na to wpływ jeżeli ma jakakolwiek przerwę lub spiecie idź za tym tropem na początek
-
[ALL] Problem z tiptronick'iem
Upgrade softu i adaptacja mógłbyś ten temat rozwinąć ten temat bo jest to coś ciekawego Ja ostatnio zmienalem softcoding aktywujac "new shift strategy" 00103 I po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony skrzynia zmiekczyla większość zmian biegów i reaguje szybciej samo dobro
-
[B5 AFN] Automat nie toczy się na D
Ja dodam ze Moj tiptronic trzeba postawic pod naprawde storma górkę żeby stał w miejscu
-
[B5 ACK] Automat, zrzuca biegi góra dół przy równej prędkości.
W sumie ciekawa przypadłość ale czy miałeś okazje sprawdzić błędy w skrzyni i czy miałeś olejek wymieniany to ja bym na początek sprawdził a potem bym szukał drugiej opinii
-
[B5 AFN] Data ważności Air Bag
Ostatnio poruszalem ten temat poduszek jak byłem na szkoleniu tyle ze suzuki I odpowiedz jaka otrzymalem brzmiala ze to bylo zalozenie producenta żeby się zabezpieczyc przed sprawami w sadzie jakby w jakimś starym aucie któraś strzeliła np uszkodzona elektryka auta ze względu na wiek Podsumowując poduszka to kawałek metalu ładunek wybuchowy i zapalnik w krótkim tłumaczeniu skrzynię automatyczne tez ponoć maja olej nie do wymiany czyli jakby ktoś chciał tak wierzyć audi we wszystko co rekomenduja to samochodu nie powinno się uzytkowac po 10 latach bo koszty by klienta zabiły Np ja mam 4 poduchy 2 kurtyny i 4 napinacze i ze co niby ja mam powiedzieć auto warte jakieś £3000 a koszt samych pierdolek w okolicach £6000 po prostu bezsens
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Czyli co nie ma szans na ratunek czy po prostu nie warte zachodu
-
[ALL B5] Felgi 17" czy 16" ?
A tak jeszcze dorzuce to są gusta na temat których się dyskutuje moja opinia jest poparta tym ze na obniżonym zawieszeniu rodzinne wypady na Szkocje kończyły się chodzeniem a nie jezdzeniem a podwozie było konserwowane raz na miesiąc po zarysowaniach wiec koniec z obniżeniem szkoda kasy na wymianę zawiasu za często
-
[ALL B5] Felgi 17" czy 16" ?
To ja sie doloze mój Avant siedzi na ori zawiasie ze wzgledu ze nie podobalo mi sie me poprzednie a4 -40 16" 205/55/16 jezdzila jak woz na drewniakach teraz mam w avancie 235/45/17 plus dystans 15mm Ocena 1-5 komfort 4+ opony z najniższej polki wiec ostrożnie jeżdżę 2 Co do wyglądu to raczej jak koza nie wyglada 4 Jeżeli miałbym polecac to na pewno zestaw 17"
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
za***ista ta pogoda, wieje już drugi dzień A moze Otis wreszcie wylaczy ten wentylator
-
[B5 AJM] Ilośc oleju
Witam Na początek pytanie : skrzynia 5hp19 EZP Ile oleju potrzebuje do kupienia żeby mi wystarczyło na wymianę statyczna włączając wymianę filtra ? Z zakresu szukania nie ma konkretnej odpowiedzi co do ilości wiec może tym razem a od kasowej strony za droga ta zabawka żeby skladowac kolejny olej na Polce, £££ za friko tez do kieszeni nie przychodzą Info z autodaty twierdzi ze wymiana to 3,5l a w innym pseudo audi specjaliście mówią ze 5,5 do 6 l Czyli podsumowując wszystko to co chce wiedzieć to ile musze kupić żeby nie zabrakło
-
[B5 AFB] Jest na forum jakiś znawca tiptronika?
A tak na początek podstawy z obsługi Kiedy wymieniales olejek w skrzyni i jaki tam siedzi bo jak jakieś go..no to taki normalny objaw Jeżeli nie wywala trybu awaryjnego to nie jest Az tak zle Najpierw zrób porządnie czynności servisowe potem polataj chwilke a pózniej z jakimiś rezultatem daj znać co dalej bo z twojego opisu i na odległość to gdybaniem można książkę napisać Wiecej informacji z tego co zrobiłeś Najpierw szukaj .......... Potem temat zakładaj bo z tego co piszesz to na teraz masz objaw i wróżki szukasz
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Wątek był ale na razie zawisł cześć odnawia portfele po świętach ale miło by było jak temat powróci
-
[ALL B5] Jak długo trzyma wam akumulator??
Juz zaczynam się ze śmiechu przekrecac dosłownie taki fajny temat a chłopak chciał się upewnić czy ma wszystko dobrze a z tego co napisał to problem leży po stronie tatusia a co do wywalania nowinek to ja się moja wiedza podziele jeżeli jedna cela w aku ma 2,2v a jest ich 6 to ile to volt a jak ktoś twierdzi inaczej to nich poda źródło to się posmiejemy, gratulacje koledze za wyciągnięcie tematu gęstości elekrolitu ale działa to tylko w przypadku orginalnego aku wiec na koniec tego ja tam wpinam tester i się cieszę bo daje całkiem dokładny pomiar a poza tym używam go w pracy do AGM aku. Mi już się ten temat znudzil wiec powodzenia reszcie w próbach zablysniecia
-
[ALL B5] Moja CZARNA SUKA AVANT
Całkiem ciekawa sztuka ale według mnie przód prosi się o chromowane
-
[ALL B5] Jak długo trzyma wam akumulator??
Temat bardzo ciekawie opisany i za to gratulacje koledze ale jak to ja niezgodze się tylko z jedna wartością co do w pełni naladowanego aku a mianowicie 100% to 13,2 v a nie 12,7 ale to tylko taki mały szczegół
-
[B5 AWT] Montaż ori xenonow i samopoziomowania do polifta
Wrzuć xenon odpuści resztę bo i tak jeszcze spryski by były potrzebne