Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 AEB] Problem z nadmuchem na szybę w klimatroniku
kolego więc spotkał cię odwieczny problem silniczków nastawczych sprawdź na klimatroniku czy jest błąd , na 99.9% szwankuje silniczek do regulacji nawiewu klapy na szybe czasem wystarczy przeczyścić a czasem wymienić
-
[B5 AEB] Stukanie w tylnym zawieszeniu/kołach
ja bym na twoim miejscu sprawdził łożyska przy dużym luzie mogą stukać
-
[ALL B5] Czy te elementy wahaczy są wymienne ?
wymienia się cały wahacz
-
[B5 ARG] Problem po wymianie tarcz i klocków
Doman13 a ja moge się z tobą załozyć że klocki mogą stukać ale nie bede opisywał tego na forum ewentualnie moge przy piwie w dyskusje wejść
-
[B5 ARG] Problem po wymianie tarcz i klocków
Z tego co napisałeś wynika że to właśnie klocki stukają albo coś jest nie dokręcone w hamulcach bo jeśli przyhamujesz luz automatycznie jest kasowany i nie ma stuków, a przegub sprawdź sam skręć mocno koła w prawo i ostrzej rusz potem to samo z kołami skręconymi w lewo albo w jedną strone albo w drugą powinno być słychać głośnejsze stuki bo przegub ma wtedy większe obciążenia ale ja i tak stawiam na hamulce
-
[B5 AKN] Kontrolka klocków hamulcowych
na moje oko czujniki zostały stare
-
[B5 ADR] Akumlator bezobsługowy - jak sprawdzić ?
kolego doładuj go jeśli się to powtórzy to na 99% akumulator, sprawdź jeszcze ładowanie jeśli za mało ładuje spowoduje to rozładowanie akumulatora w krótkim czasie, a najprościej jechać do elektryka dać mu na "flache" i sprawdzić a znając życie to darmo ci to zrobi tak było w moim przypadku
-
[B5 AVG] Wymiana Oleju w skrzyni biegów, pytanie?
zgadza się przy takim przebiegu warto to zrobic
-
[ALL B5] CB-radio problem z działaniem
daj je jakiemus fachowcowi zapłacisz grosze a bedziesz miał radyjko sprawne
-
[B5 AFN] Grzeje, ale nie goraco
możesz mieć zanieczyszczona nagrzewnice należało by ja przepukać kolegą z forum to pomogło a co do tego ze wieje raz ciepłe raz zimne na ustawieniu auto to na chłopski rozum klimatronik sam ustawia temp jak jest za zimno to grzeje a jak za ciepło to chłodzi
-
[B5 AFN] Wyjące przednie koło
ewidentnie to łożysko a jak jeszcze sie nasila podczas skrętu to czeka cie wymiana
-
[B5 AVG] Wyciek w okolicy drążka zmiany biegów [FOTO]
przypuszczalnie jak dokręcałeś ta śrube regulacji drążek w skrzyni się ruszył i spowodował jeszcze większy wyciek no nic w takim przypadku czeka cie wymiana tego zimera
-
[B5 AJM] Migająca kontrolka oleju
Ja na twoim miejscu nie bagatelizowałbym sprawy z ta kontrolką oleju oznacza ona że nie ma ciśnienia oleju może to być wina czujnika ciśnienia albo faktycznie masz kłopoty ze smarowaniem w tym przypadku pompa oleju bądź nie drożny jakiś kanał olejowy. Sprawdź poziom oleju czy nie masz gdzieś wycieku i oleju ci nie ubywa, bo olej w inter car-sie raczej dali ci dobry. Odnośnie dymka dzieje sie tak zawsze przy większych przebiegach aut. Czujnik znajduje się we wsporniku obudowy filtra oleju.
-
[B5 ADP] Prawe tylne koło się grzeje
więc tak jeśli to tylne koło może nie odbijać linka wtedy najlepiej spuścić ręczny sprawdzić czy zacisk puścił i pojeździć jakiś czas bez używania ręcznego jeśli problem zniknie to wiesz gdzie szukać , sprawa nr 2 może to być uszczelka tzw marzetka wewnątrz zacisku przytrzymuje tłoczek i nie pozwala mu wrócić do pozycji wyjściowej ale skoro mechanik ci to robił więc powinno być oki po 3 możesz mieć zgnieciony przewód hamulcowy albo sparciały ten gumowy wtedy wewnątrz tłoczka ciągle masz ciśnienie i też nie wraca na swoje miejsce najlepiej sprawdzić to w następujący sposób przejedź się trochę następnie popuść odpowietrznik z tego koła jak zacznie uciekać ciśnienie i płyn to znalazłeś przyczyne
-
[B5 AVG] Wyciek w okolicy drążka zmiany biegów [FOTO]
tego niestety ci nie powiem jedni producenci montują zimeringi wbijane od środka inni z zewnątrz nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzać
-
[B5 AVV] Wskaźnik ładowania akumulatora
zimny alternator czyli mam rozumieć że zaraz po odpaleniu auta normalna sprawa alternator musi dać więcej prądu na akum po odpaleniu jeśli napięcie mieści się w granicach 13,6 - 14,4 v to wszystko jest oki jeśli jest mniejsz albo wieksze czeka cie wizyta u elektryka i wymiana regulatora napięcia
-
[B5 AFN] Poduszka Pasażera i nosidelko dla dziecka
najbezpieczniej odpiąć poduszkę pasażera do czasu kiedy dziecko będzie jeździło z tylu
-
[B5 AVG] Wyciek w okolicy drążka zmiany biegów [FOTO]
więc olej wydostaje się z zimeringa w skrzyni biegów tam gdzie opisałeś mokro teraz masz 2 wyjścia bo nie pamietam jak jest w audi czy zimering zakładany jest od środka czy można założyć go z zewnątrz jeśli to ta pierwsza opcja to wytrzyj to miejsce i obserwuj czy tylko się tam "poci" czy jest to wyciek jeśli się poci to nie warto rozbierać skrzyni żeby go wymienić trzeba tylko kontrolować olej :> ps ta śruba którą dokręciłeś to śruba odpowiedzialna za regulacje drążka
-
[ALL] Siateczka pod korkiem płynu hamucowego
mały śrubokęcik i podważyć z jednej strony ktoś ją tam wsadził więc musi wyjść ja u siebie wyjąłem bez kłopotu :>
-
[B5 1Z] Czasami zawieszają się tłoczki w zaciskach
jak już robisz remont hamulców to wymień od razu płyn hamulcowy w śród wielu kierowców panuje opinia że płyny się nie wymienia tylko ewentualnie dolewa
-
[B5 ADR] Dlaczego buja autkiem podczas wymijania?
zużyte amorki to też bujanie
-
[ALL B5] Problem z ruszaniem na skręconych kołach ?
raczej przegub
-
[B5 AHU] gniazdo typu euro do podłączenia przyczepy - rozkład PIN -ów
schemat jest nie potrzebny jeśli masz przyczepkę miernik albo próbówkę i pojęcie o elektryce to sam do tego dojdziesz ja ostatnio przerabiałem temat poradziłem sobie bez schematu :> chyba że zakładasz hak i instalację ciągniesz od podstaw wtedy schemat jest niezbędny poszukam i jak znajde to wrzucę schemat
-
[B5 ADR] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?
dokładnie jak pisze kolega moduł znajduje się w pompce centralnego zamka w bagażniku z prawej strony
-
[ALL B5] Problem z kierunkowskazami
moje zdanie jest takie dobrze znaleźć przyczyne usterki bo jeśli kiedyś bedziesz skręcał w lewo a problem znwou powróci zapalą ci się awaryjne ktoś z tyłu widząc twoje awaryjne zacznie cie mijać i stłuczka mój znajomy miał identyczną sytuację musiał zapłacic za naprawe kierunkowskazów i naprawe poodzieranych drzwi