Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 ADR] Rzuca podczas hamowania
bicie podczas hamowania może powodować krzywa tracza bądź bardzo duże luzy w zawieszeniu, czasami zanieczyszczona piasta może tez powodować bicie wtedy felga krzywo siedzi na brudzie na piaście, moja rada jedź na dobra stacje diagnostyczną na szarpaki tam poproś o dokładne sprawdzenie zawieszenia będziesz mógł wykluczyć jedną z przyczyn ja ostatnio sprawdzałem zawieszenia tam gdzie na przeglądy jeżdżę i nic nie płaciłem za sprawdzenie ps: co do wymiany klocków jeśli chodziły po krzywej bijącej traczy i włożysz nowe tarcze to klocki będą źle leżały ps2 nie chcesz wydawać kasy i nie wiesz czy to na pewno tarcze biją jedź na warsztat niech sprawdzą ci bicie tarczy będziesz miał jasność co i jak
-
[B5 ADR] Rzuca podczas hamowania
z tego co opisujesz to masz krzywe tarcze po wymianie tarcz i klocków bo przy takich tarczach nadają się tylko do wymiany powinno być oki :> ps nie wentylowane tarcze kto to widział
-
[B5 AVG] Czy ten wyciek jest groźny???
więc już ci mówie co to jest jeśli masz nieznaczne ślady oleju w tym przewodzie dolotowym to normalne w silnikach z dużym przebiegiem i można śmiało jeździć dalej a jeśli jest tego oleju dużo to turbina pompuje olej w takim wypadku radze szybko wymienić turbinie albo zregenerować w przeciwnym razie grozi to uszkodzeniem silnika a wtedy koszty będą o wiele większe
-
[B5 ADR] Problem po wymianie kostki stacyjki
geniuszem może nie jestem ale jeśli przestały te rzeczy działać po wymianie kostki w stacyjce to mechanik albo założył złą kostkę albo czegoś nie podpiął
-
[B5 APU] Jak założyć czujnik spalania ?
tak można kupić na allegro ale według mnie wygląda dość tandetnie wiec ja bym tego do swojego auta nie włoży
-
[B5 AEB] Problem z centralnym zamkiem - pomóżcie
zajrzyj najpierw do pompki centralnego zazwyczaj tam tkwi przyczyna w popękanych lutach wystarczy przelutować płytę i wszystko wraca do normy ewentualnie padł mapsensor w drzwiach pasażera
-
[B5 ADR] Wyciek, ale skad?
najlepiej wymyj to miejsce troche pojeździj i bedziesz wiedział dokładnie skąd zaczyna cieknąć
-
[B6 ALT] Problem z klimatyzacją
sprawdz tez błędy na kliamtroniku powinien coś pokazać
-
[B6 AWX] luzy na walku pompy regeneracja czy wymiana ??
stale lej go wodą a tak na poważnie zorientuj się ile kosztuje regeneracja i używka potem decyduj na jedną z opcji
-
[B5 AFN] Dziwne odgłosy podczas hamowania
a może tylko zapiekły się prowadnice tłoczków ja miałem podobnie hamulce hamowały rewelacyjnie po wyczyszczeniu prowadnic zacisku i nasmarowaniu ich smarem miedzianym hamowały oba klocki
-
[B5 ADP] Dziwne stuki w B5 1,6
kolego od kiedy jest taki objaw dopiero po wymianie kół czy występował już wcześniej jeśli nie to może któreś koło się poluzowało albo coś jest nie tak z nowymi kołami
-
[ALL B5] Centralny z pilota - jak i za ile ?
kolego centralek jest dużo i w zasadzie nie ma znaczenia którą wybierzesz w takiej kwocie każda ma podobne parametry kieruj się jedynie długością sygnału otwierania drzwi bo w pneumatycznym centralnym zamku wymagany jest impuls do 4 sek a nie każda centralka ma możliwość ustawienia takiego impulsu ja kierowałem się też wyglądem pilota
-
[B5 1Z] Problem z instalacją alarmu
nie wiem jak ty ale ja zadnego schematu tu nie widze
-
[B5 AHL] Samoodkręcające się śruby
śruby się odkręcają bo po pierwsze powinny być na kleju a nikt ich nie daje po drugie wystarczy troche smaru pod dokręcaną powierzchnią zle wyczyszczona i podczas ruchu smar się "wyciera" a powstaje luz jak wiadomo jest luz - śruby się same odkręcają po trzecie moment dokręcania tych śrub jest bardzo mały jak dobrze pamiętam 25 albo 35 Nm to by było na tyle
-
[B5 ADP] Problem z wyjęciem czujnika ABS
zalej ten czujnik czymś np wd albo cola na noc niech dobrze nasiąknie może wtedy puści a z wiertarką to bym nie ryzykował
-
[B5 ADR] Ciągle mrygająca lampka hamulca
jeśli masz za duzy poziom płynu to ktoś chciał już uciszyć kontrolke z byt niskiego poziomu płyny przez dolanie go w większej ilości na moje oko poszedł czujnik poziomu płyny
-
[B5 ABC] problemy z instacją elektryczną,, nie działający rozrusznik,
ja bym stawiał na sprzęgło klimatyzacji ale moge sie mylic
-
[B5 AFN] Ciężko chodzący kluczyk w stacyjce
może kluczyk się lekko skrzywił albo ma jakieś uszkodzenia mechaniczne w najgorszym wypadku stacyjka do wymiany
-
[B5 AEB] Błędy w klimatroniku
jak chodzi bez problemu to po co szukać dziury w całym podepniesz przy okazji pod vaga i skasujesz błędy
-
[B5 AEB] Uszkodzony ABS
wkładasz czujnik do końca musi dojść do koronki absu potem wyciągasz go na jakiś 1mm tak żeby był jak najbliżej koronki a nie ocierał o nią i wszyst :cool:ko powinno być oki
-
[B5 ADP] Problem z wyjęciem czujnika ABS
ta tulejka służy do ustawiania odległości czujnika od pierścinenia abs jesli ją porysujesz to tragedii nie będzie a jeśli wszystkie sposoby zawiodą to będziesz musiał wyciągnąć półoś i wybić go w druga stronę ale warto pobawić się z nim żeby wyszedł bez demontażu półosi
-
[B5 AFN] pytanie o sprzeglo i dwumas
jak już sie wtrąciłeś to ci powiem dwumas koło 2 tys sprzegło jakieś 500zł w rónych sklepach mają różne ceny ogólnie przyjmuje się ze za kompletne sprzęgło z dwumasem trzeba dac z 3 tys
-
[B5 ADR] Problem z klimą
ja bym nie jeździł z takim czymś ale to już twoja decyzja
-
[B5 AHH] Łożyska kół tylnych
wydaje mi sie ze stożkowe najlepiej ściągnij ten metalowy dekielek i zobacz będziesz widział jaki to rodzaj łożyska
-
[B5 AEB] Uszkodzony ABS
będziesz musiał pytać w aso tam powinni mieć albo gdzieś na złomie poszukać uszkodzonej a4 i wymontować ale wydaje mi sie że lepeij kupić w aso