Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 AFN] Wlałem benzynę do diesla
jeśli teraz nic mu sie nie dzieje to autko spokojnie przepali mój szwagier wlał do swojego audi też 1.9 bene podobno w małej ilości ale auto bardzo ciężko zapalało na zimnym i ciepłym silniku moc bez zmian, w twoim przypadku jak wlałeś tylko albo i aż 10 litrów to zalej go ON ewentualnie wlej uszlachetniacza i po sprawie w przypadku złego odpalania trzeba spuścić
-
[B5 AHU] zapowietrzone hamulce??
pierwsze słyszę że trzeba odpowietrznik popuścić no ułatwia to sprawę ale wcale nie jest konieczne a twój objaw to na pewno zapowietrzone hamulce
-
[B5 AHU] Wymiana skrzyni biegów - co trzeba zrobić ?
siłownik na 90% musisz odkręcić a 900zł za sprawna skrzynie no cóż może trochę drogo
-
[ALL B5] Co ile powinno się wymieniać olej w skrzyni biegów ?
wystarczy poszukać było o tym setki razy na forum
-
[B6 ASN] Wymiary akumulatora - pilne
jeśli tak podaje katalog boscha to musi tam wejść spotkałem się tylko w escortach że trzeba kupić akumulator na określaną wysokość bo normalny nie wchodził co do samej wymiany weź przewody rozruchowe stań drugim autem obok swojego podepnij się pod tamten aku i pod swoje przewody od akumulatora, zrobisz tzw podtrzymanie nic się w aucie nie skasuje
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
więc może też się skusze na zabieg wycięcia kata bo przy moim przebiegu już na pewno będzie zapchany
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
to ja się podepne do tematu mam pytanie po wycięciu kata auto chodzi dużo głośniej ?? bo jak wyciąłem kata w escorcie ale wolno ssącym klekocie to auto było o wiele głośniejsze no i najważniejsze pytanie ile was skrobnął taki zabieg
-
[B6 AVF] Problem ze sprzęgłem - wielokrotny
a może to siłownik sprzęgła pisałeś że pedał sprzęgła wolniej wracał ty puściłeś nogę a pedał miał swoje tempo powrotu przypuszczalnie to nie będzie to ale warto sprawdzić bo jak siłownik za wolno puszcza pedał to tak jak byś na pół sprzęgle jeździł
-
[B5 AKN] Wałki rozrządu.
co do Światka to godny polecenia no chyba że chodzi o wałki sportowe to albo ja miałem takiego pecha albo warsztat który mi regulował auto forda sierre 2.0 tak spaprał robotę nie dało się autem jeździć po powrocie do seryjnego wałka wszystko wróciło do normy
-
[B5 AHU] Wyciek oleju z półośki
przypuszczalnie zimering wyjmujesz stary wbijasz nowy tylko prosto i po sprawie
-
[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?
ktoś tu powiedział że najlepsze paliwo jest z "bani" miał 100% racje nie dość że dobre to jeszcze taniej na szczęście bardzo dawno nie odwiedzałem stacji <taki zawód> i nie mam dylematu które paliwo wybrać ultimate verve czy coś innego
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
no ja też będę musiał chyba sprawdzić czy faktycznie was tam tylu przyjeżdża
-
[B5 ADR] pytanie o górny wachacz ??
masz dwa górne wahacze jeden jest prosty a drugi wygięty najlepiej wymienić oby dwa albo do razu wszystkie żeby auta nie rozbierać po kilka razy przy wymianach kolejnych wahaczy
-
[B5 AFN] Gorrrąco!! :-(
na pewno te typy tak nie maja u mnie jest normalnie sprawdź błędy na klimatroniku albo wagiem może coś ci wyskoczy
-
[ALL B5] Alarm czy sam zamek.
mi to wygląda na złe podpięcie alarmu bo jeśli była by to pompka to raz by działało a raz nie. Ale żeby mieć pewność sprawdź pompkę jest dużo na forum jak ja wymontować itp roboty jest mało przelutowanie styków to tez chwila a będziesz miał pewność że to alarm
-
[ALL B5] Brakująca śnieżynka
"Ja myślę że może powodem jest coraz niższa temperatura na zewnątrz. Klima poniżej bodajże 4 stopni plus (różne źródła różnie podają) nie załącza sprężarki no i wtedy śnieżynka się nie świeci." to na pewno nie wpływ temp skoro zniknęła jeszcze jedna kreska z temp ja stawiałbym na wyświetlacz
-
[B5 ADR] wentylator kabiny chodzi tylko na 4 biegu, 3 pozostałe nie chodzą.
pokrętło służące do regulacji siły nadmuchu jak masz możliwość to przełóż z innego auta i będziesz wiedział co i jak
-
[B5 AFN] [B5 AFN] wymiana amortyzatorów
moja sugestia popraw temat zanim "góra" zauważy
-
[ALL B5] Jakie śruby do wahaczy ?
poszukaj na forum były dokładnie opisane włącznie z numerem w aso
-
[B5 AFN] a4 Quattro 1,9 TDI szum z tyłu
podnieś tyle koło i pokręć nim może masz uszkodzoną oponę bo łożysko raczej nie przenosi drgań no chyba że rozsypujący się tylny most co do oleju w moście poszukaj na forum było opisane w którym miejscu jest korek i jak się sprawdza
-
[B5 ADP] wysuniety wewnetrzny przegob ... pomocy :(
najprościej wysunąć całą półośke wraz z przegubem wtedy będziesz widział czy zabezpieczenie tam jest czy nie ma, albo jak chcesz to zrób jak pisałeś ale nie odkręcaj dekielka tylko wyjmij przegub ze skrzyni ps; jak wysuniesz półoś to wyleje ci się trochę oleju więc sobie coś podłóż i oczywiście uzupełnij poziom
-
[B5 AFN] a4 Quattro 1,9 TDI szum z tyłu
zacznij od sprawdzenia poziomu oleju w moście, co do wymiany łożyska no nie wiem czy domowymi sposobami dasz rade go wymienić
-
[B5 AAH] Problem z tarczami:(:(
ale jak zrobisz to mało umiejętnie to pęknie ci pierścień nowy w aso kosztuje 65zł
-
[B5 ADP] wysuniety wewnetrzny przegob ... pomocy :(
przegub ma zabezpieczenie w postaci sprężystego pierścienia i on trzyma przegub na miejscu jeśli ci spadł to przegub będzie wychodził i teraz dwie sprawy pierwsza to że koś podczas naprawy zawieszenia albo osłon przegubów wysunął go niechcący wtedy wystarczy go tylko dobić i jest git po drugie gorzej jak spadł do skrzyni pierścień bo jak przykleił się na magnes w korku spustowym to małe piwo gorzej jak wejdzie gdzieś między tryby ;(
-
[B6 AVB] Problem po wymianie filtra paliwa
twoje objawy to ewidentnie cofające si paliwo albo zapowietrzający się układ paliwowy najprościej jedź do niego i niech poprawi to co źle zrobił