Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[ALL B5] wyjęcie czujnika ABS
dokładnie nie wiadomo czy opisana jest naprawa czy próba opisania awarii
-
[ALL B7] Jak wciskam sprzęgło słychać stukanie
regulacja raczej nie wchodzi w grę możesz z tym jeździć ale przygoda spotka cię w trasie więc lepiej szykować pieniążki
-
[INNE] Nie mogę skasować inspekcji OEL
od tego tu jesteśmy żeby pomagać ps sorki nie zwróciłem uwagi na płeć takie małe nie dopatrzenie w poprzedniej odpowiedzi
-
[B5 ADR] Problem z akumulatorem
delikatnie iskrzy bo radio itp pobiera stale prąd należy jednak pamiętać że pobór prądu musi mieścić się w granicach wyznaczonych przez producenta najlepeij zmierzyć to miernikiem albo podjechać do elektryka :>
-
[ALL B5] centralny i oświetlenie
wygląda na pompke centralnego odwieczny problem audi pękają luty na płycie poszukaj na forum to znajdziesz dokładny opis wystarczy wyjąć pompke poprawić luty i powinno być oki a jak nie pomoże to będziemy myśleć dalej co jest przyczyną usterki :>
-
[ALL] Grzejąca się wkładka zamka
i dowiedziałem się nowej ciekawostki musze sprawdzić czy faktycznie grzeje się wkładka po podniesieniu klamki :> ja niestety też nie rozbierałem więc nie pomogę
-
[B5 AHU] BIODIESEL
temat bio jest bardzo obszerny i coraz więcej osób zaczyna je tankować pożyjemy zobaczymy co tak naprawde z tego wyjdzie DAWIDBORI jeśli ma się dojścia to w tej samej cenie a nawet tansza jest ON więc chyba lepiej wlać rope
-
[B5 AHU] BIODIESEL
DAWIDBORI nie musze na tym jeździć wystarczy że pracuje w paliwach i wiem co i jak a jeśli twój kolega robi tyle km na bio to niech się cieszy że nic mu jeszcze nie padło mój kolega zrobił 40000 km tyle wystarczyło do awarii auta ps: masz kumpla więc nie jeździsz na bio cytuje "wiec jak nie jzdzisz na tym to sie nie wypowiadaj:P " :polew: :polew:
-
[B5 AHH] Ciepłe powietrze z bocznych nawiewów
po pierwsze za bardzo nie rozumie jak może wiać różne powietrze ze środkowych kratek jest to raczej nie wykonalne bo powietrze idzie jednym kanałem do zewnętrznych i środkowych nawiewów, sprawdź błędy na klimatroniku a tak z ciekawości kiedy nabijałeś i klime ??
-
[ALL] Jak samemu sprawdzić całe zawieszenie w domowych warunkach ?
Jeśli jest dobra stacja diagnostyczna i diagnosta zna się na rzeczy to znajdzie ci nawet najmniejszy luz tylko podkreślam diagnosta a nie pseudo diagnosta a jeśli ktoś nie wie gdzie włożyć "breche" żeby sprawdzić luzy tym bardziej nie wyczuje małego luzu
-
[B5 AHL] No i stalo sie:(
najprościej wejść pod auto i sprawdzić dlaczego nie ma napędu na koła może to zerwany przegub a może sprzęgło choć z tego co piszesz że po puszczeniu sprzęgła dochodzą odgłosy ze skrzyni czyli napęd jest przekazywany na skrzynie, stawiał bym na przegub :>
-
[INNE] Nie mogę skasować inspekcji OEL
DO 98 roku jak dobrze pamiętam inspekcję kasuje się tylko przez podpięcie pod komputer jeśli wymieniał ci olej warsztat powinien ci skasować inspekcję w cenie usługi jeśli zaś olej wymieniałeś sam to czeka cię podpięcie pod vaga
-
[B5 AHU] BIODIESEL
powiem taki prosty przykład dla tych którzy tankują biodiesla dlaczego kierowcy cystern orlenu nie jeżdżą na tym biodieslu skoro taki dobry jest przecież cytuje co niektórych silnik jest bardziej elastyczny ciszej pracuje itp po drugie jest tańszy wiec firma zaoszczędziła by dużo kasy ? po drugie na stacji dostajesz ulotkę że tankujesz biodiesla na własną odpowiedzialność po trzecie biodiesel nie podlega żadnej klasie materiałów niebezpiecznych tak jak benzyna czy ON coś w tym musi być, na koniec ciekawostka auto na bio spala więcej więc koszty są takie same jak na ON przy czym biorąc pod uwagę dłuższą eksploatacje trzeba liczyć się z kosztem naprawy pompowtrysków lub pompy, trochę się rozpisałem a tak na zakończenie ja do mojego auta bym tego nie wlał a ci którzy go leja niech wypowiedzą się za jakieś 50000 km wtedy będziemy mieli obiektywną opinie na temat bio ja jestem przeciw
-
[B5 AJM] Jakie objawy zużytego wahacza dolny przód
sprawdź luzy na tym wahaczu bo jak inaczej chcesz go sprawdzić to nie te czasy że po odgłosie można było stwierdzić że to prawy dolny sworzeń wahacza stuka
-
[ALL] Jak samemu sprawdzić całe zawieszenie w domowych warunkach ?
chyba nie będziesz skąpił 20 zł na stacji diagnostycznej na szarpaki mi delikatnie coś stukało pojechałem diagnosta sprawdził wszystko od a do z okazało się że łożyskowanie stabilizatora i jeden wahacz do wymiany po wymianie jak ręką odjął
-
[B6 BKE] problem z biegami
dokładnie tak padło sprzęgło
-
[ALL]Alarm STIG43
Witam ja mam ten alarm zamontowany i musze przyznać że mam go już ponad rok czasu i zero problemów do tego dołączona była instrukcja krok po kroku że nawet ja sobie poradziłem z montażem zasięg alarmu bardzo dobry a co najważniejsze ładne chromowane piloty :>
-
[ALL] Płyn DOT4 termin ważności
termin ważności 2 lata tak jak kolega radzi kupić nowy
-
[B5 AHU] Założenie centralnego zamka z pilota i autoalarmu
ja podczas zakupu alarmu sugerowałem się funkcjami alarmu i miedzy innymi wyglądem pilota z podłączeniem alarmu nie powinieneś mieć dużego problemu jeśli znasz sie choć troche na elektryce, na co moge ci zwrócić uwage musisz kupić alarm z długością sygnału do zamka pneumatycznego czyli koło 4 sek a nie każdy alarm ma możliwość wydłużenia sygnału standardowy sygnał to 2 sekundy
-
[B5 ADR] Rzuca podczas hamowania
jeśli tarcza mocno biła i jest mocno pokrzywiona klocki są tak pofalowane że będą się docierały bardzo dłuuuuuuuuuugo a co za tym idzie o wiele mniejsza siła hamowania i miękki pedał hamulca jeśli będziesz brał to pod uwagę to da się jeździć ale mnie by to bardzo wkurzało w nagłej sytuacji może zabraknąć tych kilku metrów :gwizdanie:
-
[ALL B5] Mam słabe hamulce co moze być nie tak?
nie możesz porównać hamulców z golfa 4 bo każdy ma problem przy pierwszym hamowaniu tam hamulce są rewelacyjne aż trudno się przestawić na delikatniejsze operowanie pedałem hamulca co do naszych audiczek moje hamulce są bardzo dobre i nie wiem jak hamują twoje ale przyczyna może tkwić w zapieczonych hamulcach choć różnica nie będzie aż tak odczuwalna i w serwie hamulców mała nieszczelność może powodować osłabienie hamulców
-
[B5 ADP] Centralny zamek a temperatura otoczenia
a jak włożyłeś kluczyk i otworzyłeś kluczykiem centralny zadziałał normalnie ? bo jak nie to standardowo przyczyny szukał bym w pompce centralnego a jeśli z kluczyka otworzył normalnie a z pilota nie to problem będzie tkwił w alarmie
-
[B5 AHU] cos puka w przodzie (jak hamuje to cisza)
kolego więc sprawdź czy masz dokręcone koło jeśli tak to musisz rozebrać hamulce przy tym kole bo któryś klocek może być luźny i sobie stuka jak wyczyścisz prowadnice zacisku i klocków na 99% będzie cisza i żadnego stukania a stuki znikają dla tego jak hamujesz bo podczas hamowania kasujesz powstały luz między tarczą a klockiem
-
[ALL B5] Ile za wymianę sprężyn i amorków?
ja nie wymieniałem ale sam bym sobie to zrobił w końcu to żadna filozofia cena 300zł jak za wymianę kompletu hmmmmmm średnia bo za dużo roboty przy tym nie ma chyba ze za 300zł z częściami
-
[B6 AWX] Drgania kierownicy podczas hamowania - co to może być ?
jest dokładnie tak jak opisują koledzy tarcze albo pęknięty kord opony albo krzywe felgi