Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 ADP] Problem po wymianie przegubu
na moje oko jak wymieniales przegub to za bardzo ruszałeś półosią i to spowodowało rozsypanie go ale dobrze że już yto masz opanowane
-
[B5 AFN] pytanie o sprzeglo i dwumas
z tego co sie orientuje to sachs nie produkuje dwumasa wiec wielkiego wyboru nie masz a sprzeglo polecam sachsa
-
[B5 ADR] Głośne stuki z tyłu auta
to może zrób tak wsiądź do auta z tyłu niech ktoś inny jedzie a ty nasłuc**j może to tłumik wali o podwozie
-
audi 80 B4, problem z wspomaganiem moze ktos poratuje.
więc tak pompa daje bardzo duże ciśnienie a węże do wspomagania są zbrojone więc byle wężyk nie załatwi sprawy a jeśli twój kolega dalej bedzie tak jeździł to zatrze pompe i maglownice czyli koszty ogromne więc lepiej kupić przewód i wymienić go
-
[B5 AFN] Awaria klaksonu - jaka może być przyczyna ?
jeśli trąbi ci przy skręcie to na 99% taśma przy rozbieraniu uważaj żeby poduszka nie wystrzeliła poszukaj na forum co powinno się zobić przy rozbieraniu poduszki i kierownicy
-
[B5 ADP] Problem po wymianie przegubu
stara zasada szukaj tam gdzie grzebałeś jesli wyjąłeś całą półoś znowu ja wyjmij i zobacz co się stało że nie można zrobić obrotu na mój gust przy montażu rozsypał ci się przegub wewnetrzny albo ten który wymieniałeś wymontuj je jeszcze raz i sprawdz czy kulki są na swoim miejscu
-
[ALL B6] Problem z centralnym zamkiem
jeśli masz w aucie alarm to jest taka opcja że po odpaleniu automatycznie zamykają się wszystkie drzwi gorzej jak zapalisz w zimie auto żeby je zagrzać i zaczniesz skrobać szyby a tu auto sie zamyka i problem
-
[ALL B5] Ile kosztuje zrobienie tylnich szyb elektrycznych w Audi a4, b5?;)
wszystko jest do zrobienia trzeba zmienić mechanizm podnoszenia szyb na silnik elektryczny z kabelkami to chyba najmniejszy problem chociaż powiem ci ze nie rozumie dla czego chcesz zmienić korbki na elektryczne ja mam tak samo jak ty i nie narzekam szkoda czasu i kasy na takie dłubanie
-
[ALL B5] Poduszka silnika
co do poduszki to jeśli jest tylko lekko uszkodzona to mozesz jeździć gorzej jak zerwie ją całkowicie, a co do wahacza to zazwyczaj wymienia się całe wahacze ale jeśli masz dobry sworzeń to lepiej wymienić samą tuleje koszt jakieś 50zł + twoja robocizna i czas
-
[B6 AWX] Butowanie po wymianie rozrządu
a niby czemu nie można by było jeśli masz wszystko dobrze poskręcane to przez kolejne 90kkm masz spokój
-
[B5 AVG] poziom oleju
sprawdz czy w oleju nie ma płyny chłodzącego możliwe że poszła uszczelka pod głowicą jak bedziesz dalej jeździł to możesz zatrzeć silnik, sprawdz też czy nie ubywa płynu chłodzącego ja na twoim miejscu bym tego nie bagatelizował bo naprawa silnika to duzy wydatek
-
[B5 AFN] Klimatyzacja nie chłodzi
a sprawdzałeś błędy na klimatroniku albo wagiem ? możesz również włączyć klime i sprawdzić czy słyszysz że włącza się kompresor ?
-
[ALL B5] Centralny zamek
dostałeś napewno do alarmu opis programowanie pilotów ale według mnie jak ci zamyka i tylko czasem nie chce zadziałać problem to jakaś przerwa w obwodzie może podczas podłanczania powstał zimny lut albo standardowy problem wyłamanych lutów w pompce centralnego wystarczy przylutować i jak ręką odjął
-
[B6 AWX] Dziwne odgłosy spod maski silnika
w klimie zawsze pali się sprzęgło sprężarki a nie łożysko klimy więc jak spotkała cie taka przygoda to czeka cie albo regeneracja sprężarki albo szukanie używki bo nowa jest bardzo droga
-
[B6 AWX] Piski podczas hamowania
jeśli masz klocki lukasa to prędzej czy później będa piszczeć przeciętna jakość materiałów powodem może być też brak sprężynek tłumiących drgania
-
[B6 AWX] Piski podczas hamowania
to ja może was wyprowadze z błędu hamulce piszczą cały czas i to w każdym aucie tylko częstotliwość z jaką piszczą są nie słyszalne dla ludzkiego ucha dopiero gdy hamulce zaczynają mocniej drgać słychać pisk podczas hamowania i nie trzeba wymieniać klocków tylko przeczyścić i nasmarować prowadnice klocków smarem miedzianym i spsikać klocki preparatem który tłumi drgania i już nie bedzie piszczało
-
[B5 AJM] Jazda bez licznika
jak ja wypiąłem sobie licznik i włączyłem zapłon chwycił od razu sporadyczny błąd poduszki i musiałem jechac go wykasować
-
[ALL B5] Centralny zamek
kolego najpierw kup sobie centralke do sterowania z pilota wraz z pilotami a dopiero potem podlanczaj
-
[B5 AEB] Problem z nadmuchem na szybę w klimatroniku
co do naprawy to może pomóc ale nie musi mi pomogło na 2 miesiące potem znowu czasem działał czasem nie ale warto spróbować go zreanimować bo po co wydawać kase
-
[B6 AWX] Tryb auto w klimatyzacji
lepiej bym tego nie ubrał w słowa
-
[ALL B5] Zawieszenie kilka elementów - prośba o opinię
ja tak samo jak yuby1988 jeżdze na regenerowanych wahaczach i jestem bardzo zadowolony nie mam z nimi najmniejszego problemu wytrzymają o wiele dużej niż wszystkie inne trzeba tylko mieć dobrą firme która to zrobi ja taką znam i napewno nie kupił bym innych wahaczy tylko od nich ale to taka moja dygresja
-
[B5 AEB] Prośba o pomoc dla kolegi
jeśli nic nie puka ani nie stuka przy jeździe to nie przegub ale ta gume to jak najszybciej trzeba wymienić bo szlag trafi przegub, co do wycia to ja stawiam na łożysko szczególnie kiedy nasila sie podczas skrętu w jedną stronę i cichnie w drugą :>
-
[B5 ABC] Wyjący most (quattro) - czy można tak jakiś czas jeździć ?
najwyraźniej jakieś koło zębate ma już luzy i wyje czasem wystarczy regulacja a czasem wymiana
-
[B5 ABC] Wyciek z mostu napędowego
kolego moja rada wymyj ten most bo jest cały zarzygany olejem przejedz się troche i obserwuj gdzie zacznie robić się mokro potem dopiero możemy postawić diagnoze
-
[B5 AEB] Problem z nadmuchem na szybę w klimatroniku
Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. ponownie naciśnij przycisk recurkulacji a wyskoczy ci błąd albo zero jeśli błędów nie ma. kody sprawdzisz na forum na samej górze są ps silniczki są 4 a nie jeden poszukaj na forum który steruje klapa od górnego nawiewu