Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 AFN] Sztywne koło zamachowe czy dwumasowe?
dwumas rewelacyjnie tłumi drgania i dlatego tdik tak ładnie pracuje na wolnych obrotach pytanie czy tamte sztywne koło będzie tak dobrze sobie radzić czy silnik na wolnych obrotach będzie chciał z ramy wyskoczyć
-
[B5 AFN] Wymiana czujnika ABS
wyjąć stary przeczyścić tulejkę w której jest włożony czujnik wkładając nowy wkładasz go do oporu i lekko wysuwasz podczas kręcenia kołem nie czujnik nie może trzeć po pierścieniu abs-u to chyba tyle
-
[B7 BPW] Rozruch samochodu
jedyne wyjście to wjechać na kanał z rozgrzanym silnikiem pościągać osłony z doły i w dwie osoby jedna zapala druga słucha od dołu szukać przyczyny
-
[B7 BPW] Rozruch samochodu
powiem tak, przychodzę do dentysty i mówię proszę wyrwać zęba i jak myślisz którego wyrwie ? wszystkie po kolei ? tak samo jest z twoim opisem metaliczny dźwięk można pisać referat na ten temat jak chcesz konkretną pomoc to konkretnie sprecyzuj usterkę
-
[B5 ADR] problem z sprzęgłem??
ten objaw przy wciśniętym sprzęgle to najprawdopodobniej łożysko oporowe a co do szarpania to ewidentnie wina sprzęgła i chyba bez wyjęcia skrzyni się nie obejdzie żeby dokładnie to sprawdzić
-
[B5 AAh] jak podpiac przewody halogenow zewnetrznych?
ściągnij kostkę od halogenów w lampie powinny tam być 2 kable przedłuż je i gotowe ale z ciekawości zobaczę u siebie jak wygląda sprawa :>
-
[B5 AHU] Kasowanie
no chyba ktoś tu nie poważny jest pasy to twoje bezpieczeństwo więc nie baw się w żadne kombinacje tylko wymiana na nowe
-
[B5 AEB] Żarówki H7
nie każdy zdaje sobie sprawę ale wkładając mocniejszą żarówkę np 100w oślepiają innych kierowców fabryka przewidziała 55w to powinny być 55-tki co do żarówek typu 50% więcej światła licz się z tym że przepalą się 2 razy szybciej ja ostatnio zmieniłem żarówki na philipsy i w zupełności wystarczą
-
[B5 AFN] Wymniana uszczelki pod miską . Opinie
a tak na marginesie nie każdy wie ale uszczelkę miski dokręca się od środka na zewnątrz wtedy najlepiej siada do tego po zdjęciu miski trzeba sprawdzić czy jest prosta najlepiej na jakiejś prostej płaskiej powierzchni, oczywiście śruby dokręcamy odpowiednim momentem a nie na siłę aż uszczelka się odkształci i wyjdzie bokiem o oczyszczeniu nie wspominam bo koledzy już o tym pisali po takiej wymianie masz pewność że wszystko jest zrobione na cacy
-
[B5 AHU] 98r, wycieraczki działają cały czas
nie prościej kupić nowy przekaźnik ???
-
[B5 AHU]jak spuscić paliwo z baku
najprościej weź wiertarkę i zrób dziurkę w baku samo zleci a tak na poważnie w baku jest pływak i ktoś go musiał tam włożyć więc gdzieś pod kołem zapasowym albo siedzeniem powinna być klapka tzw. rewizyjna albo z pływakiem, wystarczy go ściągnąć i masz łatwy dostęp wężyk i wystarczy zassać albo wytworzyć podciśnienie i samo poleci
-
[B5 AJM] dziwne hamowanie
zgadzam się z kolegą wygląda to na krzywe tarcze
-
[ALL B5] Kontrolka AIR BAG zaczeła gasnąć po 5 minutach pracy silnika ??
dokładnie ja miałem taki objaw jak włączyłem zapłon przy odpiętym liczniku kontrolka gasła ale dopiero po kilku minutach jazdy po podpięciu pod vaga i skasowania błędu wszystko wróciło do normy :>
-
[B5 AJM] Stuki zacisku tylniego
"czyżbyś przetestował na własnej skórze?? naughty" nie na własnej skórze ale na skórze kolegi jak mówiłem że mu to zrobię to nigdy nie miał czasu jak w końcu przyjechał to jarzmo do wymiany :gwizdanie:
-
[B5] Prawa tarcza grzeje się i dochodzi wycie
ja raczej stawiałbym na przewód hamulcowy tez elastyczny w zacisku ciągle będzie ciśnienie i tłoczek nie odbija co do huczenia stawiałbym na łożysko bo mogło się przegrzewać od temp z grzejącej się tarczy
-
[B5 AHU] Huczenie-zagadka???
z objawów wynika że to ewidentnie wina łożyska może zostało krzywo wprasowane albo miało jakąś wadę fabryczną co do skrzyni to hmmmm raczej wyła by cały czas a nie na łukach :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Problem z ABS-em ciąg dalszy
a może pierścień absu jest pęknięty i przez to przy małych prędkościach włącza się abs a jak już będziesz dopychał czujniki to je wyjmij pokręć kołem i zobacz czy pierscień jest cały
-
[B5 AJM] Stuki zacisku tylniego
a jak będziesz jeździł z takim stukającym zaciskiem dalej to skończy się na wyrobionym jażmie numer 5 na etce więc radził bym to zrobić w miarę szybko :>
-
Zmiana oleju na słabszy.
ta teoria że zmienia się olej na gęstszy żeby było lepsze smarowanie sprawdzała się z prlu przy dużych fiatach w dzisiejszych autach nie zmienia się parametrów oleju chyba że silnik to już totalna porażka, ja na twoim miejscu jeździł bym dalej na syntetyku :>
-
[B5 ADR] Jak kasować błędy z klimatronica ?
jak się ma zgrabne rączki to do każdego silniczka da się dojść beż rozbierania całego przodu :>
-
[B5 1Z] A4 TDI 90 KM olej w rórze ciśnieniowej dolotu
wnioskuje że twój silnik ma już przejechane dobre 200kkm jak nie 300kkm więc przy takim przebiegu jest normalne że trochę oleju będzie w tym przewodzie jeśli pojawi się większa ilość oleju to wymagana będzie niezwłoczna naprawa należy kontrolować jedynie stan oleju
-
[ALL B5] miejce na radio CB
pułeczka ta dokładnie sprawdza się jako kieszeń cb radio chyba każdy z nas tam włożył swoje radio co do puszczenia kabelka to ja za pierwszym razem puściłem dołem razem z wiązką i 4.5 metra kabla wystarczyło na styk (antenka na magnes) teraz zmieniłem antenkę montowaną na stałe i kabla było potrzeba mniej bo puściłem go podsufitką wyciągnąłem go z tyłu i koło zawiasu w klapie wyprowadziłem na zewnątrz i tak prawdę powiedziawszy to na magnesówkę bym się już nie przerzucił
-
[ALL B7] [ALL B7] Demontaz obudowy nad nogami kierowcy i skąd pociagnac prad do CB?
jeśli chodzi o prąd to z żadnej zapalniczki najlepiej wpiąć się na stałe jak już będziesz miął zdjętą osłonę to przynajmniej u mnie była listwa z kabelkami wpiąłem się w zacisk plusowy i jest git a ta pułeczka sprawdza się rewelacyjnie ja włożyłem tam radio alana 102 pasuję jak ulał a gruszkę przełożyłem nad kierownicą i zmocowana jest na kratce wentylacyjnej i obsługuje się ją prawą ręką :>
-
[B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegów
Wujek możesz pojeździć na tym sprzęgle trochę ale licz się z tym że może paść, ja zrobiłem już 1000km bo zbieram fundusze chyba że padnie mi wcześniej to i tak będę musiał zrobić ps: Wujek daj znać ile cię szarpneło za to sprzęgło i jakie włożyłeś luka czy sachsa
-
[B6 AVF] Przepalające się żarówki mijania
kolego h7 mają małe banki więc ich żywotność jest krótsza i nie można porównywać ich z h4 gdzie bańka jest dwa razy większa i wytrzymywała 10 lat do tego teraz jeździ się na światłach całą dobę więc żarówki wytrzymują jeszcze krócej co ci mogę doradzić najlepiej kupić porządne żarówki np philips ale bez żadnych dodatków w stylu 50% więcej świata bo ich żywotność jest kilka razy krótsza